Gönderen Konu: KIF'TAN ÖNEMLİ DUYURUDUR  (Okunma sayısı 1472 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Özhan KELEŞ

• Onursal Üyemiz
KIF'TAN ÖNEMLİ DUYURUDUR
« : 31 Temmuz 2013, 13:40:51 »

Değerli Federasyon üyeleri, aşağıda 19-22 Eylül 2013 tarihleri arasında Çek Cumhuriyetinde düzenlenecek olan IPO Dünya Şampiyonasına Türk Milli takımının katılımıyla ilgili bazı önemli bilgileri ve açıklamaları okuyacaksınız. Sosyal medyada “bilgi kirliliğine” neden olan bu durumla ilgili açıklamayı dikkatlice okumanızı ve bunun ışığında yaşanan durumla ilgili bilgi sahibi olmanızı rica ederiz.
KIF Yönetim Kurulu

Bilindiği üzere Dünya yarışmasına katılacak köpek ve sahipleri için Dünya Şampiyonasına Katılım Şartları aşağıdaki şekilde ilan edilmişti:
1. FCI ve KIF kaydı olan her ırktan köpekle şampiyonaya katılmak mümkündür.
2. Sınava katılacak köpeklerin en az 1 yıl önce federasyonumuzun soy kütüğüne kaydettirilmiş olması gerekmektedir.
3. Katılımcıların Türk vatandaşı olmaları ve daha önceden başka bir ülke adına uluslararası şampiyonalara katılmamış olmaları gereklidir.
4. Katılımcıların FCI ve KIF üyesi olan bir derneğe üye olması gerekmektedir. Derneği olmayan ırklara sahip kişiler yönetim kurulu onayıyla sınavlara ve elemelere katılabilirler.
5. FCI ve KIF üyesi bir derneğe üye olduğu halde FCI ve KIF üyesi olmayan derneklerin organizasyonlarına(Şov, Yarışma, sınav, üretim) katılmaları durumunda KIF’in sınavlarına dahil olamazlar. Derneği olmayan ırklara sahip kişiler için de aynı kural geçerlidir
6. Yıl içinde, Federasyonumuzun düzenlediği bir IPO3 sınavında başarılı olmak ve ardından elemelere katılmak gerekmektedir.
7. Her iki sınavda alınan puanların ortalaması en az 270 olmalıdır.
8. Katılımcılar arasında eşitlik olması durumunda en iyi C yapan kişi takıma katılır. C fazında da eşitlik bozulmadığı durumlarda B ve ardından A fazı dikkate alınır.
9. Katılımcı sayısı 5 asli 1 yedekten oluşur. Fakat KIF Yönetim Kurulu bu sayıyı değiştirmeye yetkilidir.
Katılım şartları bu şekilde iken aralarında çekişme bulunan iki grup arasında anlaşma yine sağlanamamış, IPO3 sınavına bir grup katılmazken, Dünya Şampiyonası elemelerine de diğer grup katılmamıştır. Elemelere katılan kişiler daha önce IPO3 sınavından geçmedikleri halde sınav şartları sadece bu yıla özgü olmak üzere değiştirilerek tek eleme sınavı yapılmış ve puanları tam istenen düzeyde olmasa da 2 kişi katılmaya hak kazanmıştır. Hatta 240 puan alan bir kişinin de grup arkadaşlarının ısrarı üzerine ve KIF Yönetim Kurulunun da onayı ile gönderilmesine karar verilmiştir.
Ancak daha önceki eleme öncesi sınav şartını tamamlamış Erdinç Sarımusaoğlu’nun talebi de belirlenen kontenjan dolmadığı ve çifte standart olmaması için oy çokluğu ile kabul edilmiş Dünya Şampiyonasına gönderilmesine karar verilmiştir.
Bu durumun www.kif.org.tr ve sosyal medyada duyurulmasından sonra bir takım kişiler çirkin bir kampanya başlatmış ve bu kampanyanın Erdinç Sarımusaoğlu listeden çıkarılana kadar devam edeceği tehdidinde bulunmuşlardır. Ancak burada yapılanlar eleştiri çizgisini çoktan aşmış, hakaret ve tehdit boyutlarına ulaşmıştır.
Biz her zaman KIF olarak kişilere eşit mesafede olmak durumundayız. Kişilerin kendi çıkar ve çatışmalarına göre hareket edemeyiz.
Unutulmamalıdır ki, KIF gücünü üye derneklerinden alarak her zaman bu tip kişiler ile mücadele azmindedir ve bu çirkin saldırılardan yılıp, cesaret ve mücadele azmimizi kaybedeceğimizi sananlar büyük yanılgı içeresindedirler.
Bu kişilerden Şemseddin Şayan, Murat Sporel, Metin İnalkaç ve Sebahattin Gezer’in sosyal medya aracılığı ile yaptıkları hakaret ,insanları kışkırtmaya yönelik ve sportmenliğe uymayan hareketleri nedeniyle belgeleri ile birlikte gerekli cezanın verilmesi ve sosyal medyada kurdukları gruba katılan KIF üyesi dernek üye ve/veya temsilcilerine de gerekli yaptırımın uygulanması için Disiplin kuruluna sevk edilmelerine karar verilmiştir.
Saygı ile bilgilerinize sunulur.
KIF YÖNETİM KURULU
« Son Düzenleme: 31 Temmuz 2013, 13:42:41 Gönderen: Özhan KELEŞ »
Özhan KELEŞ
28/05/1962-İstanbul