Gönderen Konu: YILDIZ SPZ ME 12 GA GRUPMAN TESTİ.  (Okunma sayısı 49588 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hakan AKMAN

• Müdavim Üyemiz
Ynt: YILDIZ SPZ ME 12 GA GRUPMAN TESTİ.
« Yanıtla #25 : 06 Mayıs 2013, 22:54:31 »
yorumlarınız için hepinize ayrı ayrı çok teşekkürler arkadaşlar. şimdi kafalarda oluşan sorulara ben de bir şeyler eklemek istiyorum.

birinci olarak iki namlu arasındaki saçma isabet farkı ben bu testi yapmadan önce yani avlanırken tam emin olamasam da farkına vardığım bir durumdu. alt namlu sanki her zaman daha iyi hedefi buluşturuyordu saçmaları. avdaki performansım arttığı için pek kafaya takmamıştım ancak şimdi çözülmesi gereken bir problem olarak karşımızda duruyor. öncelikle benim tüfek tutuşumda bir sıkıntı  mı var ya da sayın akmanın belirttiği gibi namlu iç çapları mı farklı veya namlu birleştirmeleri mi hatalı olmuş? bu soruları cevaplayabilmek adına bir kaç atış yaptırmak şart oldu.

desteksiz attığımdan oldu diyeceğim ancak bütün atışlarda alt namlu üst namluya göre daha iyi performans vermiş demek ki ondan değil.

sayın akman ve sayın başkara başta olmak üzere namluların iç çapı ve kullanılan choke iç çaplarını soran ustalara ise cevabım; inanın teknik olarak pek bilgim yok. ancak fabrika yetkilileri tüfeği almadan önce bütün 12 ga. tüfeklerde namlu iç çapının 18,35 mm standart olduğu ifade etmişlerdir. choke değerleri ise sitede yazdıkları bilgi dışında bilgim yok. bunları nasıl ölçeriz veya ölçersek doğru ölçebilir miyiz onu da bilmiyorum.

ersin bey kardeşim  çaya sabırsızlıkla bekliyorum. sıcak havalarda atış yaparken dikkatli olmamı önermişsin teşekkür ederim. testi zaten ben mart ayının başında yaptım hava sıcaklığı 12 derece falandı. ayrıca şunu da belirtmek isterim tüfeğim 1950 gr. önceki tüfeğim yine bir yerli 3330 gr. olmasına rağmen yıldız daha az tepiyor. kundak yapısı ile alakalı bir durum sanırım. ve evet en kısa zamanda tüfekleri alalım ölçümleri yaptıralım ve birkaç atış daha yapalım ben zaten niyetliydim atışlara başka başka fişeklerle deneyecektim.

şimdi ustalar ve üstatlar eğer benim tüfek tutuşumda veya atış yapma stilimde bir hata yok ise ne gibi bir durumla karşı karşıyayız ve nasıl bir yol izlenmeli. halil kara bey de konuya katkıda bulunursa sevirim. selam ve dua ile...
RESUL BEY
Öncelikle bu tür testlerde sağlıklı bir sonuca ulaşabilmek için namlu iç çap ölçülerini ve şoklarınızın ölçülerini bilmeniz gerekiyor...
sanayide gerekli donanıma sahip bir makina imalatçısı,, tornacı,, yada en iyisi bir motor rektefiyeci bulursanız delik kompereatörü ile hem namlunuzun hemde şoklarınızın iç çap ölçülerini rahatlıkla ölçtürebilirsiniz...
bundan sonrasında ise lazerli bir bore-sghiter ile namluların düzgün birleştirilip birleştirilmediğini test edebilirsiniz ...
bore-sghiter bulunamaması noktasında VOLKAN KÖYDEMİR beyin daha önce site içi konularda paylaşmış olduğu el yapımı bore-sghiter gibi pratik çözümlerde düşünülebilir....bu konuda VOLKAN BEY yardımcı olur kanısındayım... SELAMLAR....
Hakan AKMAN
1970 ANKARA / AFYONKARAHİSARC:\Users\2012\Pictures\photog254iw0.jpg

Çevrimdışı Resul YASAK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #26 : 07 Mayıs 2013, 01:01:41 »

üst namlu 3 nolu choke

« Son Düzenleme: 07 Mayıs 2013, 08:29:09 Gönderen: Ahmet ŞAKİROĞLU »
Resul YASAK
1977 HATAY

Çevrimdışı Resul YASAK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #27 : 07 Mayıs 2013, 01:24:48 »
evet ustalar fotoğrafları da yükledim. şimdi sizlerden daha fazla yorum ve katılım yapmanızı rica ediyorum. daha sonra da yine aynı gün yapılan mirage 32 gr. 6# fişek 3 nolu choke ile yapılan yıldız poze ve akus poze fotoğraflarını yükleyeceğim gerçi onlar 2 şer atış ama en azından ufak da olsa fikir verir sanırım. selam ve dua ile...
Resul YASAK
1977 HATAY

Çevrimdışı Resul YASAK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #28 : 07 Mayıs 2013, 01:43:53 »
RESUL BEY
Öncelikle bu tür testlerde sağlıklı bir sonuca ulaşabilmek için namlu iç çap ölçülerini ve şoklarınızın ölçülerini bilmeniz gerekiyor...
sanayide gerekli donanıma sahip bir makina imalatçısı,, tornacı,, yada en iyisi bir motor rektefiyeci bulursanız delik kompereatörü ile hem namlunuzun hemde şoklarınızın iç çap ölçülerini rahatlıkla ölçtürebilirsiniz...
bundan sonrasında ise lazerli bir bore-sghiter ile namluların düzgün birleştirilip birleştirilmediğini test edebilirsiniz ...
bore-sghiter bulunamaması noktasında VOLKAN KÖYDEMİR beyin daha önce site içi konularda paylaşmış olduğu el yapımı bore-sghiter gibi pratik çözümlerde düşünülebilir....bu konuda VOLKAN BEY yardımcı olur kanısındayım... SELAMLAR....

haklısınız hakan abi. işin aslı ben tüfek konusunda daha yeniyim. bu tür testler yaparak tüfek fişek choke faktörlerini tanıyarak geç kalmışlığımı kapatmaya çalışıyorum. sizin önerilerinizi yerine getirmeye çalışacağım ancak kendi başıma sanayiye giderek namlu iç çapını ölçtürmek de zor geliyor bana. zorluğu eringeçlik değil, bana  gülecekler hissi var maalesef. ersin bey kardeşim müsait bir zamanında yanımızda olursa bu hissi bastırabilirim sanırım. sizin gibi volkan abi ve diğer bilgi birikimi olan kişilerin tabi ki yardımını bekliyorum. teklif etmeme gerek yok sanırım. selam ve dua ile
Resul YASAK
1977 HATAY

Çevrimdışı Engin MAKAS

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #29 : 07 Mayıs 2013, 02:06:21 »
Resul Bey;
Kafanızı karıştırmak istemem ama, sanki sizde biraz kudak ölçüsü uyum sorunu var gibi. Genelde hedef kağıtlarına sağ yoğunluklu grupman yapmışsınız. Tüfekte nişan alırken zorluk çekiyormusunuz ? Hızlı bir biçimde kaynak yaptığınızda, şerite düz bakabiliyormusunuz ? kundak ölçünüz uyumlumu ?
Saygılar.
« Son Düzenleme: 07 Mayıs 2013, 02:42:21 Gönderen: Engin MAKAS »
Torungil
İzmir / Kemalpaşa. 1979
arh +
KALİTE KONTROL AUDATÖR
Bazı tüfekler fişek seçmez. Bazı avcılar tüfek seçmez.

Çevrimdışı Kemal YILMAZ

• Müdavim Üyemiz
  • Şehit oldu!
« Yanıtla #30 : 07 Mayıs 2013, 08:35:17 »
sağ tarafa saçmaların isabet oranı daha fazla gözüküyor tam bir sabitleme ile atım yapılmış olsa ( eğer ki bir hata yada kusur olayı yoksa) daha hoş bir dağılım olacağını ve beğenilen bir dağılım vereceğini tahmin ediyorum
ustalar sağ tarafa niçin isabet oranın fazla olduğu hakkında ki düşüncelerini mutlaka yazacaklardır
« Son Düzenleme: 07 Mayıs 2013, 08:36:19 Gönderen: Kemal YILMAZ »
Kemal YILMAZ
1975 KONYA- ŞEHİT OLDU

Çevrimdışı Resul YASAK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #31 : 07 Mayıs 2013, 09:16:09 »
Resul Bey;
Kafanızı karıştırmak istemem ama, sanki sizde biraz kudak ölçüsü uyum sorunu var gibi. Genelde hedef kağıtlarına sağ yoğunluklu grupman yapmışsınız. Tüfekte nişan alırken zorluk çekiyormusunuz ? Hızlı bir biçimde kaynak yaptığınızda, şerite düz bakabiliyormusunuz ? kundak ölçünüz uyumlumu ?
Saygılar.

engin bey olabilir tabi ki. her ihtimali değerlendirmek lazım. ben bu tüfeği almadan önce halil beyle yaptığımız telefon görüşmelerinde Burdur'a gidip fabrikadaki ustalara kundak ölçülerimi verip ona göre bir tüfek almak isteğimi belirttim. sanırım fabrikadaki ustalar bu talebe pek sıcak bakmadılar. siparişlerin çok olduğunu fabrikadaki ustaların iş yoğunluğundan dolayı ölçü almak gibi bir hizmet vermelerinin zor olduğunu belirttiler. ölçüleri bizim herhangi bir yerden aldırıp kendisine vermemiz halinde yaptırılabileceğini belirttiler. hiç zorumuza gitmeden teşekkür ettik. ( ancak yıldız silahın birçok konuda kundak değişimi de dahil ücret talebi olmadan yardımcı olduklarını okumuştum.) ben de sadece kundak ölçüsü aldırmak için konya huğlu da abdullah kara usta'nın yanına gideyim dedim ancak sağlık, iş, zaman gibi nedenlerden ötürü gidemedik. uzun lafın kısası bu tüfeği yaklaşık 10 değişik marka tüfek denedikten sonra almaya karar verdim. tüfeği çok rahat yüzlüyorum. arpacığın hemen önünde 3 belki 5 cm bantı görüyorum. tüfeğin üzerine yatmak gibi bir durum yok yani. kasmıyorum kendimi. bütün bunlara rağmen tüfeğin her yerini ölçmek gerektiği gibi kendimi de ölçtürmem gerekiyor :). gerekiyor da onu yapabilecek usta yok sanırım hatay'da. selam ve dua ile...
Resul YASAK
1977 HATAY

selçukkaygısız

• Ziyaretçi
« Yanıtla #32 : 07 Mayıs 2013, 09:20:29 »
ben bir soru sorucam,4 ve 5 nolu şoklar için 36,5 metre uzak değilmi,genelde kısa avlarda kullanıyoruz,resimlerdende anlaşıldığı üzre 4 ve 5 nolu şoklarla 36,5 metreden verim almak zor,yaralı gitme riski taşıyor av açısından,

Çevrimdışı Resul YASAK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #33 : 07 Mayıs 2013, 09:22:29 »
sağ tarafa saçmaların isabet oranı daha fazla gözüküyor tam bir sabitleme ile atım yapılmış olsa ( eğer ki bir hata yada kusur olayı yoksa) daha hoş bir dağılım olacağını ve beğenilen bir dağılım vereceğini tahmin ediyorum
ustalar sağ tarafa niçin isabet oranın fazla olduğu hakkında ki düşüncelerini mutlaka yazacaklardır

evet kemal abi haklısınız. saçmaların sağa doğru kaymasının kundak ölçüsünden mi benim tüfek tutuşumdan mı yoksa namlu birleştirmelerinden mi olduğunu bulmam lazım ama nasıl? kendi başıma yaparak doğru mu yaptım yanlış mı yaptım düşüncelerine düşmek istemiyorum. diğer taraftan kundak ölçüsü iki namlu arasındaki grupman farkını açıklayabilir mi? selam ve dua ile...
Resul YASAK
1977 HATAY

Çevrimdışı Resul YASAK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #34 : 07 Mayıs 2013, 09:33:42 »
ben bir soru sorucam,4 ve 5 nolu şoklar için 36,5 metre uzak değilmi,genelde kısa avlarda kullanıyoruz, resimlerden de anlaşıldığı üzre 4 ve 5 nolu şoklarla 36,5 metreden verim almak zor,yaralı gitme riski taşıyor av açısından,

selçuk bey haklısınız tabi 36,6 metre uzak söz konusu şoklar için. siz de biliyorsunuz ki 36,6 metre uzaklıkta bütün şok değerleri için standart kabul edilen isabet yüzdeleri var. (bu verilen yüzdelerin üzerinde çıkması benim için bir problem değil). aslında 22 ya da 24 m. den de atış yapmak lazımdı ama ogün düşünemedik bunu. bir daha ki sefere inşaallah. selam ve dua ile...
Resul YASAK
1977 HATAY

Çevrimdışı Resul YASAK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #35 : 07 Mayıs 2013, 09:41:15 »
bu arada birşey dikkatimi çekti. alt namlu 3 nolu choke fotoğrafı kayıp :). ahmet bey düzenleme yaparken kayıp oluşmuş sanırım :) akşam tekrar yüklerim.
Resul YASAK
1977 HATAY

Çevrimdışı Kemal YILMAZ

• Müdavim Üyemiz
  • Şehit oldu!
« Yanıtla #36 : 07 Mayıs 2013, 10:17:48 »
evet kemal abi haklısınız. saçmaların sağa doğru kaymasının kundak ölçüsünden mi benim tüfek tutuşumdan mı yoksa namlu birleştirmelerinden mi olduğunu bulmam lazım ama nasıl? kendi başıma yaparak doğru mu yaptım yanlış mı yaptım düşüncelerine düşmek istemiyorum. diğer taraftan kundak ölçüsü iki namlu arasındaki grupman farkını açıklayabilir mi? selam ve dua ile...
resul kardeşim bulabilirseniz şöyle bir öneri yapmak istiyorum. Boresighter laser diye 12 calibre tüfeklerin atım yatağına konan ve benimde huğlu tüfeğimde deneyip te namludaki yanlış birleştirmeyi tespit ettiğim bir aparat var ebayda satılıyor yada birinden tedarik edebilrseniz faydalı olacağını düşünüyorum
Kemal YILMAZ
1975 KONYA- ŞEHİT OLDU

Çevrimdışı Hakan AKMAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #37 : 07 Mayıs 2013, 11:26:53 »
RESUL BEY
Tespit etmiş olduğunuz olasılıkların hepsindende bu tür olımsuzluklar oluşabilir ,, ancak iki namlu arasında aynı şoklar ile bu derecede grupman farkı olması düşündürücü ,, resimlerini gördüğüm hedef kağıtlarındaki üst namlunun sağ üst vurduğu yönünde bir izlenim oluşturdu bende ,, tahminim namlu birleştirmelerinde üst namlu açısından bir olumsuzluk söz konusu ,, size önerilen testleri yaparak doğruyu bulacağınızı düşünüyorum ,, ilk önce KEMAL YILMAZ beyin önerdiği lazerli bore-sighter cihazını EBAY ,dan temin edip namlularınızı kontrol edin derim...
« Son Düzenleme: 07 Mayıs 2013, 11:28:05 Gönderen: Hakan AKMAN »
Hakan AKMAN

Çevrimdışı Hasan BAŞKARA

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #38 : 07 Mayıs 2013, 11:40:51 »
Resul Bey ilk bakış izlenimlerim namlu iç çaplarında farklılık yok alt ve üst namlunun grupmanlarıda aynı fakat hedef merkezleri kaymış.atış yapıldıkdan sonra grupman merkezlerine göre 51 ve 76 daire çizilse çok daha güzel sonuçlar çıkardı.Soldan esen bir rüzgarda gurupmanın sağa kaçmasına sebep olmuş olabilir.ama şuda var 1 nolu şok ile alt namlunun atış yaptığı birinci resimde hiç gurupman kayması yok.Birde Resul bey 2 saçma isabetlerinde işaretin yanına 2 yazın. birinci resmin çıktısını alarak işaretlerinizi saydım 76 dairede 78 51 dairede 123 saçma var arada önemsiz fark var ama kimsenin aklına bişiy gelmesin çift saçmaları işaretleyelim ;)
  • Fabarm AXIS 71cm ,Remington 1187 Premier
  • 12ga Beretta urika 2, 20ga Beratta urika 2

Çevrimdışı Hasan BAŞKARA

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #39 : 07 Mayıs 2013, 11:48:23 »
RESUL BEY
Tespit etmiş olduğunuz olasılıkların hepsindende bu tür olımsuzluklar oluşabilir ,, ancak iki namlu arasında aynı şoklar ile bu derecede grupman farkı olması düşündürücü ,, resimlerini gördüğüm hedef kağıtlarındaki üst namlunun sağ üst vurduğu yönünde bir izlenim oluşturdu bende ,, tahminim namlu birleştirmelerinde üst namlu açısından bir olumsuzluk söz konusu ,, size önerilen testleri yaparak doğruyu bulacağınızı düşünüyorum ,, ilk önce KEMAL YILMAZ beyin önerdiği lazerli bore-sighter cihazını EBAY ,dan temin edip namlularınızı kontrol edin derim...
  Hakan Bey üst namlunun sağ üst vurması sadece 1 şokda var.2 şok da hem üst hem alt 3 şokda alt resim kayıp ama üst yine sadece sağa kaymış.Dile getirdiğiniz gibi Bore-sighter la namlu hatasını tesbit edip sonra tüfeği sabitleyeniyorsak atışı yapıp kağıda 76 ve 51 daireleri çizmek daha doğru.Saygı ve selamlarımla

Çevrimdışı Hakan AKMAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #40 : 07 Mayıs 2013, 12:04:17 »
  Hakan Bey üst namlunun sağ üst vurması sadece 1 şokda var.2 şok da hem üst hem alt 3 şokda alt resim kayıp ama üst yine sadece sağa kaymış.Dile getirdiğiniz gibi Bore-sighter la namlu hatasını tesbit edip sonra tüfeği sabitleyeniyorsak atışı yapıp kağıda 76 ve 51 daireleri çizmek daha doğru.Saygı ve selamlarımla
HASAN BEY
doğru tespitler yapmışsınız bu tür atışlarda tüfeği düzgün bir biçimde sabitlemek şart ancak hedefe atışlar yapıldıktan sonra çizilecek 51 cm ve 76 cm dairesel çizimlere karşı olduğumu söyleyeyim ,, benim için hedefe atışlardan önce o çizgiler çizilmiş olmalı ve hedef ortasındada 13cm lik bir tam hedef orta noktasını gösterir boyalı alan bulunmalı ve nişan alınan nokta tam bu bahsettiğim boyalı 13cm lik hedef merkezine yapılmalıki tüfeğimizin hedef üzerindeki merkezleme noktasının ve grupmanının gerçek doğruluğu ortaya çıksın..
Hakan AKMAN

Çevrimdışı Hasan BAŞKARA

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #41 : 07 Mayıs 2013, 12:20:27 »
HASAN BEY
doğru tespitler yapmışsınız bu tür atışlarda tüfeği düzgün bir biçimde sabitlemek şart ancak hedefe atışlar yapıldıktan sonra çizilecek 51 cm ve 76 cm dairesel çizimlere karşı olduğumu söyleyeyim ,, benim için hedefe atışlardan önce o çizgiler çizilmiş olmalı ve hedef ortasındada 13cm lik bir tam hedef orta noktasını gösterir boyalı alan bulunmalı ve nişan alınan nokta tam bu bahsettiğim boyalı 13cm lik hedef merkezine yapılmalıki tüfeğimizin hedef üzerindeki merkezleme noktasının ve grupmanının gerçek doğruluğu ortaya çıksın..
Mesajdan gerekli bilgi alınmış ve anlaşılmıştır ;) teşekkür ederim.Bu demektirki ben elimdeki imkanlarla mutlaka tüfeğimizi sabitleyecek bir mengene ile atış yapmalıyım.Fakat mengene temin edemeyip tüfeğini sabitleyemeyenler mutlaka bore-sigt ile namularını kontrol ederek sonrasında çizilmemiş kağıda atış yapabilirler yoksa  zahmetli olan bu işden imkansızlık yüzündende vazgeçen çok olur..Saygı ve selamlarımla..

Çevrimdışı Kamil ÜNLÜTÜRK

• Expert Üye
« Yanıtla #42 : 07 Mayıs 2013, 12:22:59 »
Grupmanlar 5 no şok hariç gayet güzel(o da mesafeye göre beklenen bir durum sanırım),sadece söylenilidiği gibi alt namlu 1 ve 5 nolu şok dışında merkezden kaçıklık söz konusu.Yanlış aklımda kalmadıysa beretta nın standardı yukarı aşağı sağa sola 15 cm kaçıklık olması limitler dahilinde şeklinde.Ben sanmıyorum ki hiçbir tüfek tüm atışları tam merkeze toplayabilsin.
Burada benim dikkatimi çeken üst namlu hafif üst vuruyor ve 1 ve 5 no dışında tüm şoklar(özellikle 2 ve 3) sağa çekecek şekilde hafif açılı delinmiş ve gene de kabul edilebilir sınırlarda.
Paylaşım için teşekkürler.
« Son Düzenleme: 07 Mayıs 2013, 12:31:11 Gönderen: Kamil ÜNLÜTÜRK »
  • P.Beretta 687 SP5 67cm
  • P.Beretta ES100 71cm
Kamil ÜNLÜTÜRK
1965 - Bartın

Çevrimdışı Resul YASAK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #43 : 07 Mayıs 2013, 12:27:46 »

HASAN BEY

hakan abiye katılıyorum. dairelerin önceden çizilmiş olması atıcı hatasını da kundak ölçü sorununu da eğer var ise namlu hatasını da ortaya çıkaracaktır. ya da irdelemek için bize bazı ipuçları verecektir. ancak sadece hedefte isabet eden bölgede yüzde ve desen durumunu görmek istiyorsak hasan abinin yöntemi de olabilir ve kullanılıyor.  selam ve dua ile...
« Son Düzenleme: 07 Mayıs 2013, 12:32:31 Gönderen: Resul YASAK »
Resul YASAK
1977 HATAY

Çevrimdışı Resul YASAK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #44 : 07 Mayıs 2013, 12:34:58 »
Grupmanlar 5 no şok hariç gayet güzel(o da mesafeye göre beklenen bir durum sanırım),sadece söylenilidiği gibi alt namlu 1 ve 5 nolu şok dışında merkezden kaçıklık söz konusu.Yanlış aklımda kalmadıysa beretta nın standardı yukarı aşağı sağa sola 15 cm kaçıklık olması limitler dahilinde şeklinde.Ben sanmıyorum ki hiçbir tüfek tüm atışları tam merkeze toplayabilsin.
Burada benim dikkatimi çeken üst namlu hafif üst vuruyor ve 1 ve 5 no dışında tüm şoklar(özellikle 2 ve 3) sağa çekecek şekilde hafif açılı delinmiş ve gene de kabul edilebilir sınırlarda.
Paylaşım için teşekkürler.

yorum için teşekkürler kamil abi.
Resul YASAK
1977 HATAY

Çevrimdışı Resul YASAK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #45 : 07 Mayıs 2013, 12:46:55 »
Resul Bey ilk bakış izlenimlerim namlu iç çaplarında farklılık yok alt ve üst namlunun grupmanlarıda aynı fakat hedef merkezleri kaymış.atış yapıldıkdan sonra grupman merkezlerine göre 51 ve 76 daire çizilse çok daha güzel sonuçlar çıkardı.Soldan esen bir rüzgarda gurupmanın sağa kaçmasına sebep olmuş olabilir.ama şuda var 1 nolu şok ile alt namlunun atış yaptığı birinci resimde hiç gurupman kayması yok.Birde Resul bey 2 saçma isabetlerinde işaretin yanına 2 yazın. birinci resmin çıktısını alarak işaretlerinizi saydım 76 dairede 78 51 dairede 123 saçma var arada önemsiz fark var ama kimsenin aklına bişiy gelmesin çift saçmaları işaretleyelim ;)

haklısın hasan abi çift saçmaları belirtmek lazımdı bundan sonrakilerde dikkat ederiz inşaallah. rüzgarı arkamıza almıştık ayrıca öyle çok etkileyecek rüzgar yoktu.
Resul YASAK
1977 HATAY

Çevrimdışı Resul YASAK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #46 : 07 Mayıs 2013, 12:48:00 »
Resul YASAK
1977 HATAY

Çevrimdışı Hasan BAŞKARA

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #47 : 07 Mayıs 2013, 13:23:59 »
http://www.ebay.com/itm/12-Gauge-Red-Cartridge-Laser-Bore-Sighter-Boresight-3-x-AG13-Button-cell-/130902953998?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item1e7a6c900e

söylediğiniz alet böyle bir şey mi? nasıl alınır bu siteden. prosedür nedir?
  bende bundan var siteden bir arkadasdan 2. El aldım ama biraz Modifiye etmek lazım çok sağlıklı gelmedi bana..bu bazı yerli av marketlerin sitelerinde aynısı var.bulursam link atarım.

Çevrimdışı Hasan BAŞKARA

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #48 : 07 Mayıs 2013, 14:16:32 »
http://urun.gittigidiyor.com/spor/cal-12-kalibre-lazerli-durbun-sifirlama-80355832 sıfırlama için ustalar bu cihazı uygun görürse verdiğim linkde var.fakat satıcı ile irtibata geçin elinde varsa alın yurtdışındaki malı satan çok.uzun süre kargo beklersiniz her ne kadar verdiğim linkde stokdan teslim desede satıcıyla irtibat kurun.

Çevrimdışı Kemal YILMAZ

• Müdavim Üyemiz
  • Şehit oldu!
« Yanıtla #49 : 07 Mayıs 2013, 17:45:53 »
http://www.ebay.com/itm/12-Gauge-Red-Cartridge-Laser-Bore-Sighter-Boresight-3-x-AG13-Button-cell-/130902953998?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item1e7a6c900e

söylediğiniz alet böyle bir şey mi? nasıl alınır bu siteden. prosedür nedir?
resul kardeşim üye olman lazım alışverişte ödeme kart ile paypal üzerinden yapılıyor sorunsuz bir site

http://urun.gittigidiyor.com/spor/cal-12-kalibre-lazerli-durbun-sifirlama-80355832 sıfırlama için ustalar bu cihazı uygun görürse verdiğim linkde var.fakat satıcı ile irtibata geçin elinde varsa alın yurtdışındaki malı satan çok.uzun süre kargo beklersiniz her ne kadar verdiğim linkde stokdan teslim desede satıcıyla irtibat kurun.
ben ebaydan almıştım  1 ila 10 gün arası olması lazım elime geçmişti sorunsuz bir alet verdiğiniz linkteki de yapılacak işi gayet güzel görür diye düşünüyorum
Kemal YILMAZ
1975 KONYA- ŞEHİT OLDU