Gönderen Konu: YILDIZ SPZ ME 12 GA GRUPMAN TESTİ.  (Okunma sayısı 49754 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Resul YASAK

• AvlakForum Üye
  • *
Ynt: YILDIZ SPZ ME 12 GA GRUPMAN TESTİ.
« Yanıtla #75 : 18 Haziran 2013, 13:39:57 »
evet arkadaşlar yok mu konuya yeni fikirler sunacak kişiler. tuncay bey yorum ve yardımlarınızı bekliyorum.

diğer yönden benim gibi yıldız kullanan ve  beğenen kişiler alkan yoksul, m birol demirtaş, ahmet arıkan ve diğerleri konuya hiç ilgi göstermediler ??? ayrıca daha önce ifade etmiştim halil kara beyin konuya müdahil olmasını beklerdim ama o cepheden de tenezzül eden yok ne yazık ki. selam ve dua ile...
Resul YASAK
1977 HATAY

Çevrimdışı Resul YASAK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #76 : 24 Haziran 2013, 18:21:42 »
güncel
Resul YASAK
1977 HATAY

Çevrimdışı Kemal YILMAZ

• Müdavim Üyemiz
  • Şehit oldu!
« Yanıtla #77 : 24 Haziran 2013, 18:47:08 »
resul kardeşim aslında volkan ağabeyim gayet güzel açıklamış ilave olarak şunu belirtmek isterim kendinize kağıttan bir hedef yapın orta noktası siyah olsun namlu ile nişanınızı siyah  noktaya alın lazeri de bu arada takın yada namluyu sabitledikten sonrada takabilirsiniz gösterdiği noktayı işaretleyin ve diğer namluya geçin ve aynı şekilde uygulayın velev ki silah yerinden oynasa bile siyah noktaya alacağınız nişan ile hat yeniden düzelir bu şekilde emin olmak adına birkaç kez deneyin ki bence gerek yok  metrede 36 metre gayet uygun
bu şekilde bir açıklamada mevcutsa gözümden kaçmış olabilir ama en azından bir tekrar olmuş olur
« Son Düzenleme: 24 Haziran 2013, 18:48:20 Gönderen: Kemal YILMAZ »
Kemal YILMAZ
1975 KONYA- ŞEHİT OLDU

Çevrimdışı Hakan AKMAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #78 : 25 Haziran 2013, 00:12:16 »
evet arkadaşlar yok mu konuya yeni fikirler sunacak kişiler. tuncay bey yorum ve yardımlarınızı bekliyorum.

diğer yönden benim gibi yıldız kullanan ve  beğenen kişiler alkan yoksul, m birol demirtaş, ahmet arıkan ve diğerleri konuya hiç ilgi göstermediler ??? ayrıca daha önce ifade etmiştim halil kara beyin konuya müdahil olmasını beklerdim ama o cepheden de tenezzül eden yok ne yazık ki. selam ve dua ile...
RESUL BEY
tüfeğiniz ile yeni grupman denemeleri yapıp test etmeye devam edin
yeni almış olduğunuz bore-shigter cihazı ilede loş karanlık ortamda muhtelif mesafelerde örneğin 20-30-45mt mesafelerde mümkün ise tüfeği sabitleyerek namluların bakmış olduğu yeri %99 oranında rahatlıkla tespit edebilirsiniz ve muhtemel hatanın namlu birleştirmelerindenmi yoksa şok kombinizasyonundanmı kaynaklandığı yönünde gayet rahat bir kanıya varabilirsiniz..konunun muhatabları ve müdahilliği noktasında ise
HALİL KARA bey veya bir başkası,,,,, kimse yoğurdum ekşi demez ata sözü mantığından haraketle kolay kolay konuyamüdahil olup yorum yapmaz ,,çözüm aramaz,, reklamın iyisi kötüsü olmaz,, reklam reklamdır konu onlar için amacına çoktan ulaşmıştır..
ALLAH kolaylıklar ve sabır versin selamlar.....
« Son Düzenleme: 25 Haziran 2013, 00:15:20 Gönderen: Hakan AKMAN »
Hakan AKMAN
1970 ANKARA / AFYONKARAHİSARC:\Users\2012\Pictures\photog254iw0.jpg

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #79 : 25 Haziran 2013, 00:25:21 »
İşin gerçeği ben bu aletten nasıl istifade edilir kısmına girmeyecektim. Sadece iki namlu birleşimi(regülasyonu) konusunda bir şeyler yazayım istemiştim. Çünkü bizzat kullanmadım ve kullananlara bırakma niyetindeydim ama istediğim gibi yazamadım yazık ki. Biraz oraya biraz buraya daldım. Az bir şey de kafa karıştırdım. Hade gari yav, şunu kullanan açıklayıversin bea :) Bak yoksa ben gene karıştıracam ona göre :D
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Hakan AKMAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #80 : 25 Haziran 2013, 00:49:19 »
İşin gerçeği ben bu aletten nasıl istifade edilir kısmına girmeyecektim. Sadece iki namlu birleşimi(regülasyonu) konusunda bir şeyler yazayım istemiştim. Çünkü bizzat kullanmadım ve kullananlara bırakma niyetindeydim ama istediğim gibi yazamadım yazık ki. Biraz oraya biraz buraya daldım. Az bir şey de kafa karıştırdım. Hade gari yav, şunu kullanan açıklayıversin bea :) Bak yoksa ben gene karıştıracam ona göre :D
VOLKAN BEY
Bu alet zaten fişek şeklinde bir formasyonda direk fişek yatağına koyup tüfeği kapatıp ,, nişan alacağınız nokta veya objeyi belirleyip duran bir hedefe nişan alır gibi atış pozisyonunda lazer ışığı sayesinde namlular nişan aldığınız noktayı gösteriyormu kolaylıkla tespit edebiliyorsunuz anlaşılacağı üzre zor bir tarafı yok.. hedefe nişan alma noktasında namluyu oynatıp durmadıktan sonra sorunlu gözlem yapma olasılığıda ortadan kalkıyor ...
gelişmiş profosyonel bore-shigter cihazları kadar milimetrik sonuçlar vermesede biz kuş avcıları için yeterince karar verebilme kriterlerinde ölçüm yapmanın  mümkün olduğu cihazlar...
daha detaylı bilgileri TUNCAY KAHRAMAN dostumdan öğrenmekte mümkün çünki bu cihazı uzun zamandır kendisi fiilen kullanıyor...
Hakan AKMAN

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #81 : 25 Haziran 2013, 01:37:08 »
Evet Tuncay Bey bunları kurcalamış biri ama "nereye takılandan" diye sorup gözden kayboldu :) Ben beklerim de, Resul Bey çatlıyor olabilir :)
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Kemal YILMAZ

• Müdavim Üyemiz
  • Şehit oldu!
« Yanıtla #82 : 25 Haziran 2013, 08:39:30 »
Evet Tuncay Bey bunları kurcalamış biri ama "nereye takılandan" diye sorup gözden kayboldu :) Ben beklerim de, Resul Bey çatlıyor olabilir :)

bir güncel yazısıda ben yazayımda resul kardeşime kolaylık olsun

GÜNCEL
Kemal YILMAZ
1975 KONYA- ŞEHİT OLDU

Çevrimdışı Tuncay KAHRAMAN

• Expert Üye
« Yanıtla #83 : 26 Haziran 2013, 13:17:15 »
Sayın Dostlar,
Chambered Bore Sighter lar bize Namlunun Nereye Baktığını Değil Fişek Yatağının Nereye Baktığını Gösterir..Eğer Laser Dot Namlunun tam Orta ekseninden geçmiyorsa Ki Bunu Mikrometrik Olarak Ölçmemiz İmkansızdır Bu Bore Sighter Tipi Bize Namlu Nişan Hattı Hakkında Sadece  Bilgi Verir..
Biz 3 adet Bore Sighter a Sahibiz ve evet onlarca  tüfeğe bakmışızdır..
Muzzle Bore Sighterlar ise namlunun Gördüğü noktayı belirlemede Daha Etkin Ve Az yanılmayla Kullanılabilirler..Fişek yatağında eksensel bir kayma varsa bu patterni ve namlu çıkış hızını;daha fazla ve tek taraflı sürtünmeden dolayı etkilesede Shot Flight Line yani saçma uçuş hattını etkileyemez..
Kişisel tecrübem 71 Namluları 35 metrede,66 Namluları 30-32 Metrede Daha Kısalarıda 20-30 metrede ölçmemiz gerektiğini söylüyor..Zaten Fabrikalarda Kesişimleri Bu Mesafelere ayarlamaya çalışmaktalar..
Chamber Tip Bore Sighterlar Genel Olarak POI yi Olduğundan daha yüksek gösteriyorlar..Tabiki Bore Sighter ı Her Fişek Yatağına taktığınızda farklı bir Nokta Göreceksiniz..Bore Sighterın Çevresinde eşit uzaklıklarla 4 noktayı işaretleyin bu nokta bolt tırnağına değecek şekilde çevirerek 4 ölçüm yapın ve bu 4 ölçümün 0rtalamasını alın..
Mümkün Olduğunca Gündüz ölçüm yapacaksanız Bodrum Yada Büyük Hol Gibi Karanlık yerleri daha iyisi geceyi tercih edin..
Tüfeğinizi size uygunluğu kesin olarak ayarlandıktan sonra ölçüme sokun çünkü POI Dipçik Ayarlarıyla 2 inch yani 5 cm alt üst aralığında olabilir..
Hiçbir yeri sökmenize gerek yok..Hatta Biraz Ölçüm Yaptıktan sonra Destekli Bakmayada..35 Metrede Bore Sighter ın Dot u Yani Kırmızı noktası Arpacığı Kapattığınız noktanın içinde ise Sorun Yoktur!
Genelde Firmalar %60 Üst Pattern %40 Alt Pattern e Göre POI isterler..Beretta Holding ve Bünyesindeki firmalar genel olarak böyledir..
Bu halde Muzzle Tip Bore Sighterla Ölçülen Berettaların genelinde  35 metrede Nişan Aldığınız Noktada Arpacığın Üst Hattına Yapışık Halde Dot Görüntüsü veriyorlar..Chamber Tip olanlarda ise Arpacığın Üst Çizgisinden 5-10 Cm daha Yüksekte görürsünüz..
İdeali Hem Fişek Yatağı İçi Hem Namlu Ucu Modeli ni Kombine Kullanmaktır..
Önemli Notlar:
1-Bore Sighterlar özelliklede ucuz modeller güvenilir değillerdir..100 liralık Bore Sighterlara güvenip 5000 liralık tüfeklere kıyılamaz!
2-En Etkin Nişan Hattı Testi Bizzat ATIŞ YAPARAK yapılır..Ben Silindir Şokla 35 Metreden 5 adet Fiocchi Brennekeyle Yaptığım Teste Güvendiğim kadar Hiçbir Bore Sighter a güvenmem..!
3-Boresighterlar TÜFEĞİ DENEME ŞANSIMIZIN olmadığı durumlarda Ehil Ellerde işe yarayan aletlerdir..
Fişek yatağına her soktuğunuzda ve çevirdiğinizde DOT un başka bir noktayı gösterdiğini göreceksiniz..Çünkü Tekbir Boresighter ama her tüfek kadar bireysel bir fişek yatağı VARDIR!
4-Şoklar POI yi ciddi şekilde etkilerler..Şoklarla 20 Cm lere varan alt-üst sağ-sol atışlar tespit edilmiştir..Atışla Yaptığınız yada Namlu Ucu Boresighter la yaptığınız denemelerde Bore sighterın namlu ucuna sabitleme ayağı Şok Kısmında kalıp namlu içine girmiyorsa değişik şoklarla mutlaka ÖLÇÜMÜ TEKRARLAMALIYIZ..!
5-Sakın Falan Markada Bu Olmaz Demeyiniz..Perazzi Satış Müdürü Türkiye ye geldiğinde Neden Fiyatlarınız Bu Kadar Yüksek sorusuna Ürettiğimiz Her 100 Namlunun 40 'ını ÇÖPE ATIYORUZ DA ONDAN DEYİVERMİŞTİ!
Benim enbilindik markalarla yaşadığım sorunlar ve yaptığım onlarca deneme sonucunda Doğru Nişan Hatlı Tüfek Bulmanın Nekadar Zor Olduğunu Bana ispat etmiştir..
6-Tekbir fişek yada kurşunla da deneme yapılamaz!
7-2.EL YADA BAYİDEN ALIRKEN GİDİP BERABER DENEYELİM DENEMEDEN ALMAM ŞARTINI MUTLAKA ZORLAYINIZ..BEN DENEMEDEN HİÇBİR TÜFEĞİ ALMAYACAĞIM KONUSUNDA KENDİMLE SÖZLEŞTİM..SATMAK İSTİYORLARSA BUNU KABUL ETMEK ZORUNDALAR..
İYİ BİR SİLAHA SAHİPSENİZ DAHA İYİSİNİ EDİNMEDEN ONU ELDEN ÇIKARMAYINIZ!BEDELİ ÇOK AĞIR OLUYOR!
Selam ve saygılarımla

« Son Düzenleme: 26 Haziran 2013, 13:52:50 Gönderen: Tuncay KAHRAMAN »
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

Çevrimdışı Raha BOLAT

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #84 : 26 Haziran 2013, 16:00:00 »
2-En Etkin Nişan Hattı Testi Bizzat ATIŞ YAPARAK yapılır..Ben Silindir Şokla 35 Metreden 5 adet Fiocchi Brennekeyle Yaptığım Teste Güvendiğim kadar Hiçbir Bore Sighter a güvenmem..!
7-2.EL YADA BAYİDEN ALIRKEN GİDİP BERABER DENEYELİM DENEMEDEN ALMAM ŞARTINI MUTLAKA ZORLAYINIZ..BEN DENEMEDEN HİÇBİR TÜFEĞİ ALMAYACAĞIM KONUSUNDA KENDİMLE SÖZLEŞTİM..SATMAK İSTİYORLARSA BUNU KABUL ETMEK ZORUNDALAR..
İYİ BİR SİLAHA SAHİPSENİZ DAHA İYİSİNİ EDİNMEDEN ONU ELDEN ÇIKARMAYINIZ!BEDELİ ÇOK AĞIR OLUYOR!

Hepsine canıgönülden katılmakla birlikte,ben anca şu iki maddeyi öğrendim.Yine güzel bilgiler.
Raha BOLAT
1977 kırıkkale

Çevrimdışı Raha BOLAT

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #85 : 26 Haziran 2013, 16:11:37 »
5-Sakın Falan Markada Bu Olmaz Demeyiniz..Perazzi Satış Müdürü Türkiye ye geldiğinde Neden Fiyatlarınız Bu Kadar Yüksek sorusuna Ürettiğimiz Her 100 Namlunun 40 'ını ÇÖPE ATIYORUZ DA ONDAN DEYİVERMİŞTİ!
Benim enbilindik markalarla yaşadığım sorunlar ve yaptığım onlarca deneme sonucunda Doğru Nişan Hatlı Tüfek Bulmanın Nekadar Zor Olduğunu Bana ispat etmiştir..

Ohooo perazzi bile 100 namlusundan kırkını atıyorsa,ürettiği 100 namlunun 100 nü piyasaya süren diğerlerinin namluları nasıldır Alah bilir.
Raha BOLAT
1977 kırıkkale

Çevrimdışı Resul YASAK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #86 : 26 Haziran 2013, 17:24:33 »
resul kardeşim aslında volkan ağabeyim gayet güzel açıklamış ilave olarak şunu belirtmek isterim kendinize kağıttan bir hedef yapın orta noktası siyah olsun namlu ile nişanınızı siyah  noktaya alın lazeri de bu arada takın yada namluyu sabitledikten sonrada takabilirsiniz gösterdiği noktayı işaretleyin ve diğer namluya geçin ve aynı şekilde uygulayın velev ki silah yerinden oynasa bile siyah noktaya alacağınız nişan ile hat yeniden düzelir bu şekilde emin olmak adına birkaç kez deneyin ki bence gerek yok  metrede 36 metre gayet uygun
bu şekilde bir açıklamada mevcutsa gözümden kaçmış olabilir ama en azından bir tekrar olmuş olur

bir güncel yazısıda ben yazayımda resul kardeşime kolaylık olsun

GÜNCEL

kemal abi teşekkürler yorumlar ve yardımların için...
Resul YASAK
1977 HATAY

Çevrimdışı Resul YASAK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #87 : 26 Haziran 2013, 17:27:06 »

volkan abi en az benim kadar sen de kafa yordun bu işe teşekkür ederim... evet bu grupman farkını çözemeden de hergün düşünmekten kafayı sıyıracam galiba :)
Resul YASAK
1977 HATAY

Çevrimdışı Resul YASAK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #88 : 26 Haziran 2013, 17:40:08 »
RESUL BEY
tüfeğiniz ile yeni grupman denemeleri yapıp test etmeye devam edin
yeni almış olduğunuz bore-shigter cihazı ilede loş karanlık ortamda muhtelif mesafelerde örneğin 20-30-45mt mesafelerde mümkün ise tüfeği sabitleyerek namluların bakmış olduğu yeri %99 oranında rahatlıkla tespit edebilirsiniz ve muhtemel hatanın namlu birleştirmelerindenmi yoksa şok kombinizasyonundanmı kaynaklandığı yönünde gayet rahat bir kanıya varabilirsiniz..konunun muhatabları ve müdahilliği noktasında ise
HALİL KARA bey veya bir başkası,,,,, kimse yoğurdum ekşi demez ata sözü mantığından haraketle kolay kolay konuyamüdahil olup yorum yapmaz ,,çözüm aramaz,, reklamın iyisi kötüsü olmaz,, reklam reklamdır konu onlar için amacına çoktan ulaşmıştır..
ALLAH kolaylıklar ve sabır versin selamlar.....

hakan abi konunun en başından beri yapmış olduğun yorum ve katkılardan dolayı teşekkür ederim. en başlarda söylediğim gibi ürünü yermek veya açığını bulmak gibi bir derdim yok. tüfeği beğenerek aldım. firma yetkililerinin de konuya müdahil olarak yaptığımız bu denemeler hakkında görüş bildirmesini beklerdim. şöyle olursa böyle olur. şöyle yapılırsa daha iyi olur. ve hatta kafalardaki soru işaretlerini silmek adına, müşteriyi ve müşteri adaylarını memnun etmek adına tüfeğinizi gönderin inceleyelim demelerini beklerdim ama tenezzül eden olmadı. siz yanlış yapıyorsunuz diyen bile çıkmadı ya neyse...
Resul YASAK
1977 HATAY

Çevrimdışı Resul YASAK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #89 : 26 Haziran 2013, 18:10:40 »
Sayın Dostlar,
Chambered Bore Sighter lar bize Namlunun Nereye Baktığını Değil Fişek Yatağının Nereye Baktığını Gösterir..Eğer Laser Dot Namlunun tam Orta ekseninden geçmiyorsa Ki Bunu Mikrometrik Olarak Ölçmemiz İmkansızdır Bu Bore Sighter Tipi Bize Namlu Nişan Hattı Hakkında Sadece  Bilgi Verir..
Muzzle Bore Sighterlar ise namlunun Gördüğü noktayı belirlemede Daha Etkin Ve Az yanılmayla Kullanılabilirler..Fişek yatağında eksensel bir kayma varsa bu patterni ve namlu çıkış hızını;daha fazla ve tek taraflı sürtünmeden dolayı etkilesede Shot Flight Line yani saçma uçuş hattını etkileyemez..
Kişisel tecrübem 71 Namluları 35 metrede,66 Namluları 30-32 Metrede Daha Kısalarıda 20-30 metrede ölçmemiz gerektiğini söylüyor..Zaten Fabrikalarda Kesişimleri Bu Mesafelere ayarlamaya çalışmaktalar..
Chamber Tip Bore Sighterlar Genel Olarak POI yi Olduğundan daha yüksek gösteriyorlar..Tabiki Bore Sighter ı Her Fişek Yatağına taktığınızda farklı bir Nokta Göreceksiniz..Bore Sighterın Çevresinde eşit uzaklıklarla 4 noktayı işaretleyin bu nokta bolt tırnağına değecek şekilde çevirerek 4 ölçüm yapın ve bu 4 ölçümün 0rtalamasını alın..
Mümkün Olduğunca Gündüz ölçüm yapacaksanız Bodrum Yada Büyük Hol Gibi Karanlık yerleri daha iyisi geceyi tercih edin..
Tüfeğinizi size uygunluğu kesin olarak ayarlandıktan sonra ölçüme sokun çünkü POI Dipçik Ayarlarıyla 2 inch yani 5 cm alt üst aralığında olabilir..
Hiçbir yeri sökmenize gerek yok..Hatta Biraz Ölçüm Yaptıktan sonra Destekli Bakmayada..35 Metrede Bore Sighter ın Dot u Yani Kırmızı noktası Arpacığı Kapattığınız noktanın içinde ise Sorun Yoktur!
Genelde Firmalar %60 Üst Pattern %40 Alt Pattern e Göre POI isterler..Beretta Holding ve Bünyesindeki firmalar genel olarak böyledir..
Bu halde Muzzle Tip Bore Sighterla Ölçülen Berettaların genelinde  35 metrede Nişan Aldığınız Noktada Arpacığın Üst Hattına Yapışık Halde Dot Görüntüsü veriyorlar..Chamber Tip olanlarda ise Arpacığın Üst Çizgisinden 5-10 Cm daha Yüksekte görürsünüz..
Önemli Notlar:
1-Bore Sighterlar özelliklede ucuz modeller güvenilir değillerdir..100 liralık Bore Sighterlara güvenip 5000 liralık tüfeklere kıyılamaz!
3-Boresighterlar TÜFEĞİ DENEME ŞANSIMIZIN olmadığı durumlarda Ehil Ellerde işe yarayan aletlerdir..
Fişek yatağına her soktuğunuzda ve çevirdiğinizde DOT un başka bir noktayı gösterdiğini göreceksiniz..Çünkü Tekbir Boresighter ama her tüfek kadar bireysel bir fişek yatağı VARDIR!
4-Şoklar POI yi ciddi şekilde etkilerler..Şoklarla 20 Cm lere varan alt-üst sağ-sol atışlar tespit edilmiştir..Atışla Yaptığınız yada Namlu Ucu Boresighter la yaptığınız denemelerde Bore sighterın namlu ucuna sabitleme ayağı Şok Kısmında kalıp namlu içine girmiyorsa değişik şoklarla mutlaka ÖLÇÜMÜ TEKRARLAMALIYIZ..!
Selam ve saygılarımla

tuncay bey yorum için teşekkürler. lazere güvenilmeyeceğini söylemişsiniz o zaman boşa gitti 38 tl desenize :). sağlık olsun. diğer taraftan daha sade ve de sırasıyla ne yapılması gerektiğini yazarsanız benim gibi tecrübesiz arkadaşlara yol gösterilmiş olur.
Resul YASAK
1977 HATAY

Çevrimdışı Erdem SERİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AV LİMİTLERİNİ UNUTMAYALIM!!!!!
« Yanıtla #90 : 26 Haziran 2013, 18:31:19 »
tuncay abinin paylaşımı güzel teşekkürl

Erdem SERİN
1983-BALIKESİR/BURHANİYE 05556752053

Çevrimdışı Hasan BAŞKARA

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #91 : 26 Haziran 2013, 20:20:16 »
Sayın Dostlar,
Önemli Notlar:
Selam ve saygılarımla

Tecrübelerinizle sabit bu değerli bilgileri bizlerle paylaştığınız için çok teşekkürler Sayın KAHRAMAN..Selam ve saygılar.
  • Fabarm AXIS 71cm ,Remington 1187 Premier
  • 12ga Beretta urika 2, 20ga Beratta urika 2

Çevrimdışı Tuncay KAHRAMAN

• Expert Üye
« Yanıtla #92 : 28 Haziran 2013, 12:14:57 »
Rica ederim Sayın Başkara..
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

Çevrimdışı Hakan AKMAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #93 : 07 Temmuz 2013, 16:30:51 »
hakan abi konunun en başından beri yapmış olduğun yorum ve katkılardan dolayı teşekkür ederim. en başlarda söylediğim gibi ürünü yermek veya açığını bulmak gibi bir derdim yok. tüfeği beğenerek aldım. firma yetkililerinin de konuya müdahil olarak yaptığımız bu denemeler hakkında görüş bildirmesini beklerdim. şöyle olursa böyle olur. şöyle yapılırsa daha iyi olur. ve hatta kafalardaki soru işaretlerini silmek adına, müşteriyi ve müşteri adaylarını memnun etmek adına tüfeğinizi gönderin inceleyelim demelerini beklerdim ama tenezzül eden olmadı. siz yanlış yapıyorsunuz diyen bile çıkmadı ya neyse...
Estağfürullah RESUL BEY yardımcı olabildi isek ne mutlu bize
benimde bu tür konuların ilk başından bu günlere kadar yazıp çizip anlatmaya çalıştığım üretici firmaların bu tür konulara yaklaşımı ve konu hakkında firma sahibinden en teknik donanıma sahip mühendisine veya ustasına veya pazarlamacısına kadar yeterli bilgiye sahip olmadıkları yönündeki şahsımda oluşan kanının doğruluğu bir kez daha gün yüzüne çıkmış oldu ... ALLAH KOLAYLIKLAR VERSİN
Hakan AKMAN

Çevrimdışı Kemal YILMAZ

• Müdavim Üyemiz
  • Şehit oldu!
« Yanıtla #94 : 07 Temmuz 2013, 16:55:35 »
kemal abi teşekkürler yorumlar ve yardımların için...

;)
Kemal YILMAZ
1975 KONYA- ŞEHİT OLDU

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #95 : 10 Temmuz 2013, 00:34:45 »
Şu Yıldız SPZ ME modelinin Halil Bey tarafından yapılan dağılım testini İ. Aysu'nun makalesindeki yöntemle denemek istedim. Malesef testin tamamına yetecek veri mevcut değil ve gerekli 50 cm çapındaki çember yerine 48 cm olan var. 48 cm olması test için dezavantaj. Bunu dikkate alarak,

76cm -> 249 ad.
48cm -> 159 ad.

** PDF: Pellet Distribution Factor **

Hesapla PDF:

249/159 * 100= 156

Tabloyla PDF:

249/280 * 100= 90   -> CF:130

Hesap PDF > Tablo PDF olduğundan,

156-130=26 bulunur ve

26 > 8 olduğuna göre,

** PDR: Pellet Distribution Rating **

PDR: Excellent (mükemmel)

Dediğim gibi, bundan sonrası için yama bulup saymak lazım ama buradan yapamayız. Test bitemiyor. Yine de ilk kısım için müthiş bir netice çıktı. Bunu hep denemek istiyordum, kısmet bugüneymiş.
« Son Düzenleme: 10 Temmuz 2013, 00:38:50 Gönderen: Volkan KÖYDEMİR »
1968

Çevrimdışı Veli TOKCAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #96 : 10 Temmuz 2013, 00:43:25 »
yıldızın üstüne grupman olarak bırak türkiyeyi avrupada bile silah yok saglam dizayn güzel ve ekonomik.bazı avrupa tüfekler yanına yaklasamaz bile YILDIZ gercekten yıldızzzz
1962....BURDUR AVC. KULB                BURDUR

Çevrimdışı Resul YASAK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #97 : 10 Temmuz 2013, 09:44:05 »
Şu Yıldız SPZ ME modelinin Halil Bey tarafından yapılan dağılım testini İ. Aysu'nun makalesindeki yöntemle denemek istedim. Malesef testin tamamına yetecek veri mevcut değil ve gerekli 50 cm çapındaki çember yerine 48 cm olan var. 48 cm olması test için dezavantaj. Bunu dikkate alarak,

76cm -> 249 ad.
48cm -> 159 ad.

** PDF: Pellet Distribution Factor **

Hesapla PDF:

249/159 * 100= 156

Tabloyla PDF:

249/280 * 100= 90   -> CF:130

Hesap PDF > Tablo PDF olduğundan,

156-130=26 bulunur ve

26 > 8 olduğuna göre,

** PDR: Pellet Distribution Rating **

PDR: Excellent (mükemmel)

Dediğim gibi, bundan sonrası için yama bulup saymak lazım ama buradan yapamayız. Test bitemiyor. Yine de ilk kısım için müthiş bir netice çıktı. Bunu hep denemek istiyordum, kısmet bugüneymiş.

Volkan abi Sayın Aysu'nun kullanmış olduğu grupman hesabını uygulayabilmek için senin de söylediğin gibi birkaç bileşen lazım. 76 ve 50 cm çapında daireler, saçma dağılımının arasındaki boşlukları ortaya çıkarmak için 5 inç çapında daireler, her iki namlu ile yapılan atışlar (sağ-sol ya da alt-üst namlu).....  Halil Bey'in yaptığı test atışları ile bu hesabı yaparak sonuca ulaşmak zor. az önce bahsettiğim şartların hiçbiri mevcut değil. hele hele benim yaptığım testten sonra merak ettiğim konu Halil Bey hangi namlu ile atışları gerçekleştirdi acaba...

emeğine sağlık Volkan Abi.
Resul YASAK
1977 HATAY

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #98 : 10 Temmuz 2013, 23:43:51 »
Haklısınız. Testi tam uygulasak ne çıkardı merak ediyorum ben de. Bir aşama mükemmel çıktı ama yamalar işe girse vaziyet ne olurdu? Halil Bey kağıdı yollasa sayar, hesabı ben de tamamlardım :) Bence işleri yoğunlaştığı için cevap veremiyordur. İleride bir cevap yazar sanıyorum ama onu beklemeye de gerek yok. Siz de yapabilecek noktaya yaklaştınız. Bence her iki namluyla vuracağı noktayı belirleyip birer tane çakın bitirin :) Namlular arası regulasyonu sonraya bıraksanız da olur.
1968

Çevrimdışı Resul YASAK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #99 : 11 Temmuz 2013, 08:46:55 »
Haklısınız. Testi tam uygulasak ne çıkardı merak ediyorum ben de. Bir aşama mükemmel çıktı ama yamalar işe girse vaziyet ne olurdu? Halil Bey kağıdı yollasa sayar, hesabı ben de tamamlardım :) Bence işleri yoğunlaştığı için cevap veremiyordur. İleride bir cevap yazar sanıyorum ama onu beklemeye de gerek yok. Siz de yapabilecek noktaya yaklaştınız. Bence her iki namluyla vuracağı noktayı belirleyip birer tane çakın
bitirin :) Namlular arası regulasyonu sonraya bıraksanız da olur.

testi tekrarlayacağım tabi ki ancak havalar sıcak. havaların serinlemesini rüzgarın durmasını bekliyorum :)
Resul YASAK
1977 HATAY