Gönderen Konu: Yeni Test - Yıldız Yarı Otomatik Professional A71 Saçma Dağılımı  (Okunma sayısı 65247 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Yusuf SAĞLAM

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
 O0 O0 O0 O0
O0 O0 O0 bp mb clasik 32 gr 6 no saçma . birinci fişek 260 saçma ikinci fişek 268 saçma . O0 O0 O0
O0 O0 O0 O0 O0 32 gr bp 6 no saçma ....  260 , 268 adet ....... O0 O0
  • SKB 3000
  • Gardone bignotti çifte
  • büyük huğlu conkuest
  • irlanda setter
1974 samsun . .  104 a 71 o/u . . kral 76 O/U . . Android magnum 76  yarı otomatik  . .

resim gönder

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
O0 O0 O0 O0 O0 O0 O0 suat bey , marka olabilmek için geçmişte neler yapılmış .. ve hangi markayı yaratmışız ... avrubada ve dünyada marka olan neyimiz var . . . geçmişte ne gibi girişimler yapılmış ki de , , , marka yaratamamışız dünya çapında . . . bunu sadece silah sanayimiz ile sınırlandırıp ,  tu kaka modunda yorumlar yapmak ,  yerli silah  sanayimize haksızlıktır ... dünyada marka olamamış milletimize toptan olarak yapın şu tu kaka muhabbetini  olsun bitsin ... sonuç olarak mersedes ve şahiniz işte .... yok yok yok , dünyada ünlü bir markamız yok işte , basireti bağlanmış TÜRK DEVLETİNİN ,  bir marka üretememişler , sadece oturmuşlar , seyretmişler , yemişler , yemişler şişmişler . . . . 2, dünya savaşından dünya devletlerine karşı savaşmış ve yenilmiş bir almanya , yine 2 , dünya savaşında 2 büyük şehri  atom bombasıyla yok olan bir japonya . . .  sanayisiyle ve ekonomisiyle her şekilde marka olmuşlar 50 60 sene içerisinde . . . bizlerde buzda kayan çocuklara heves etmişiz tavşan gibi  ayağımızdaki tüylü pabuçlarla . . . bu konularda , birbirimize köstek değil , destek olmamız gerekir ,  ,  sürekli karalayarak ve  acımasız eleştiri yaparak hiçbir noktaya varamayız ,   bu , , ,  dönen tekerleğe çomak sokmak gibi birşey olur . . .  bırakın tekerlek dönsün , daha hızlı dönmesi içinde bizde yardımcı olalım , köstek olarak değil , destek olarak bir yerlere varabiliriz ..................  O0 O0 O0 O0
sayın SAĞLAM görsel olarak tüfeklerine hiç bir sözüm yok.ama extra hindi şokunuda full şok diye satmanın manasıda yok.eğer bu şoku  hindi şoku diye satsalardı ve belirtmiş olsaydılar bu konu bu kadar su götürmezdi.unutmayalım kalite ayrıntılarda  gizlidir.küçük ayrıntılar işlerini ciddiyete alan firmaların büyük başarılardaki payıdır.tabi ki yerli sermayeye sahip çıkalım ülkemiz insanımız kazansın ancak  yerli firmalarımızdanda yurt içi avcılarımıza karşı daha duyarlı olmalarını bekliyorum.hatırıma çok güzel bir söz geldi.sitemizden bir arkadaşımız  yazmıştı.YERLİ TÜFEK ŞANS İŞİ  YABANCILAR İŞLERİNİ ŞANSA BIRAKMIYOR çok harika bir tespit.selamlar.....
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

Çevrimdışı Engin MAKAS

• AvlakForum Üye
  • *
  Arkadaşlar konu dağıldı gitti. Grupman testi sonuçlarını yorumlamak o firmanın kalitesini provake etmek anlamına gelmez. Gereksiz polemik firmanın, hem test çalışmasına vermiş olduğu özveriye, hemde marka imajına zarar verir. Bu bölümdeki test ve yorumlarını büyük bir kitle takip ediyor. Testleri değerlendiren ve yorumlayan arkadaşları, konusunda gerekli bilgi, tecrübe ve donanıma sahip olduğunu var sayıyoruz. Bu yüzden profosyonel uslupla da bilgi paylaşımı yaparak, konuyu zenginleştirmeliyiz. Yorumlarımız, diğer yorumcuları veya herhangi bir firmayı inciltmeden, yapıcı yönde, yönlendirici, bilgilendirici olmalı. Değerli arkdaşlarımı çok hassas ve kırılgan olan test aşamalarını yorumlarken, daha özenli, seçici davranmaya davet ediyorum.
Saygılar.
Torungil
İzmir / Kemalpaşa. 1979
arh +
KALİTE KONTROL AUDATÖR
Bazı tüfekler fişek seçmez. Bazı avcılar tüfek seçmez.

selçukkaygısız

• Ziyaretçi
türkiye de hindi mi var :)

Çevrimdışı Hakan AKMAN

• Müdavim Üyemiz
DEĞERLİ DOSTLAR
Aslında hem bu konu başlığı altında paylaşılan testlerde
Hemde daha önceki açılmış... http://avlakforum.com/forum/yildiz-av-tufekleri/yildiz-hakkinda/150/
yukarıda linkini paylaştığım bu bölümde yapılan testlerdeki
özellikle namlu iç çapı ve şok değerleri hakkındaki sorulara zamanında ve konuya tamamen hakim bir biçimde gerekli cevaplar verilmiş olsa idi
tüm bu tartışmaların hiç yaşanmayacağını düşünüyorum..

ancak sorulan sorulara verilen veya verilmeyen cevaplar insanların aklında bir sürü soru işareti doğurdu ve eleştirilere neden oldu ,, haklı olarak yapılan eleştirilere,, anlamsız bir şekilde körü körüne milliyetçilik bağlamında karşıt tepkiler doğdu ve konu gereksiz bir tartışma ortamına dönüştü

şahsım adına bu konuda yapmış olduğum yorum ve eleştirilerimde ,, kırgınlıklara sebep oldu isem özür dilerim ,, hakkınız geçti ise helal ediniz
TÜM DOSTLARA ,, SAYGI VE SELAMLARIMLA.....
Hakan AKMAN
1970 ANKARA / AFYONKARAHİSARC:\Users\2012\Pictures\photog254iw0.jpg

Çevrimdışı Hüseyin ÜSTÜN

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
 :)
« Son Düzenleme: 02 Haziran 2016, 15:05:34 Gönderen: Hüseyin ÜSTÜN »
  • Mertmak MX5 Combo 61cm Slug 71cm mobil şoklu
OSMANİYE / 1980

Çevrimdışı Hakan AKMAN

• Müdavim Üyemiz

sayın akmana bir yazısında ext full ve en dar turkey şoklarıyla dahi böyle bir grupman yapılamayacagını yazdıgını hatırlatıp YILDIZ SİLAHIN TESTİNDE KULLANILAN 1NO ŞOK (REMİNGTONA GÖRE HİNDİ ŞOKU) BUNU VİDEO OLARAK KARŞISINA KOYDUGUNU SÖYLEDİM DEMEKKİ YILDIZ SİLAHIN 1NO ŞOKU BUNU YAPIYOR

BU YAZIMDAN SONRA SAYIN AKMAN DİYORKİ BEN İNANMIYORUM SAYIN AKMAN İNANILMAYACAK BİRYANI VARSA SİZİN BİLİP BİZİM BİLMEDİGİMİZ BİRŞEY VARSA BU İŞ SADECE PAZARLAMA AMACI TAŞIYIP GERÇEKLE BAGDAŞIGI YOKSA HEP BERABER YUHALAYALIM DİYORUM SADECE KENDİ İNANMIYORMUŞ İNANAN İNANIRMIŞ... böyle yazan biri hakkında benim aklıma gelen
1= başka firmalar adına yazıyor
2= firmayla şahsi husumetini buraya taşıyor
3= müthiş derecede yabancı hayranlıgı

bende kendisine 3 numaralı şıkkı yazdım

sn.ÜSTÜN
1-Nolu sorunuza cevap vereyim hiç bir firma ile uzak yakın hiç bir bağlantım yoktur ve hiç bir firma adına birşey yazmadım....
2-söz konusu firma ile en ufak bir şahsi husumetim yoktur...yapı gereği husumet duyma gibi bir alışkanlığım yoktur.. bir sorunum olursa anında gereği ne ise onu yaparım....
3-yabancı hayranlığı yönündeki yorumunuzada daha önceki mesajlarımda gerekli olan cevabı vermiştim
UMARIM ANLAMIŞSINIZDIR....

bu yapmış olduğunuz yorumlar SUİZANDAN İBARETTİR... bilginize diyeyim....
Hakan AKMAN

Çevrimdışı Hasan BAŞKARA

• Müdavim Üyemiz
O0 SELAMÜNALEYKÜM

SAYIN HASAN BAŞKARA
ŞİMDİ BURADA BENİM HATAM NEREDE  DEYİNKİ ŞURADA HATALISINIZ ÖZÜRDİLER BİRDAHA YAZIDA YAZMAM

SAYGI İLE ALLAH'A EMANETOLUN
A.SELAM
 Sayın ÜSTÜN , tek hatanız uslubunuz.Konuyu Sn AKMAN ın Yıldız firması ile yaşadığı bir olaydan dolayı kişiselleştirdiğini hiç sanmıyorum.Bilgi, tecrübe, firma ziyareti ve daha önceki açılmış konulardaki alamadığı cevaplar yüzünden inancını yitirmiş.Bu fikrinide ispat edebildikleriyle ortaya koymuş..  Ahmet,Mehmet,Hasan,Hüseyin,Hakan biz bir avcı ailesiyiz fikirlerimiz ne olursa olsun birbirimize saygılı olmalıyız.Siz savunun ben eleştireyim cümle aralarında paylaşılan tecrübelerden cımbızla çekilecek çok güzel bilgiler sunuluyor bize... parayla pulla satın alınacak cinsden değil.Yaşım 50 ye geldi ama bilgiye açım-şüpheciyim-araştırmacıyım.Bir kabulü yaparım ama o kabul hiç yıkılmayacakmış gibi güvenmem.  biz savunduğumuz veya yerdiğimiz firmaların müşterisiyiz.Bu eleştirilerimizle müşteri memnuniyeti ile bu firmalar gelişimini tamamlayacak.Bu tür tepkiler mahalle baskısı oluşturup paylaşımı azaltıyor.Ben veya bir başkası hatalısın dedi diye de özür dilenmez.Kendin bu hatanı anlar ve özür dilersen anlamlıdır.Bir daha yazı yazmam gibi bir şeyi kabul etmiyorum.Sende bilginle tecrübenle yürekden inanarak aynen bu konuda olduğu gibi paylaşımlarda bulunup karşı görüşü ortaya koyacaksın.Tek fikirli olursak kavalın peşinden giden koyun sürüsünden farkımız kalmaz.Bak sen ne yaptın? Bu konuda tartışmayı alevlendirdin... konu gündemde kaldı... Resul Bey de konuya dahil oldu ve Yıldız pozesi ile bir test yaptı.Şimdi o testleri yorumlama zamanı...Sadece karşı fikri size anlatmaya çalışarak yorumlar yapmalıyız.Hepimiz böyle yaparsak sevgi ve saygı ile yeni dostluklara yelken açarız.
Hüseyin kardeşim inşallah vermeye çalıştığım mesajları beni yanlış anlamayarak yorumlarsın.Sağlık ve selametle Allaha emanet ol...Bende sürçülisan ettiysem affola..

• Fabarm AXIS 71cm ,Remington 1187 Premier
  • 12ga Beretta urika 2, 20ga Beratta urika 2

Çevrimdışı Hakan AKMAN

• Müdavim Üyemiz
A.SELAM
 Sayın ÜSTÜN , tek hatanız uslubunuz.Konuyu Sn AKMAN ın Yıldız firması ile yaşadığı bir olaydan dolayı kişiselleştirdiğini hiç sanmıyorum.Bilgi, tecrübe, firma ziyareti ve daha önceki açılmış konulardaki alamadığı cevaplar yüzünden inancını yitirmiş.Bu fikrinide ispat edebildikleriyle ortaya koymuş..  Ahmet,Mehmet,Hasan,Hüseyin,Hakan biz bir avcı ailesiyiz fikirlerimiz ne olursa olsun birbirimize saygılı olmalıyız.Siz savunun ben eleştireyim cümle aralarında paylaşılan tecrübelerden cımbızla çekilecek çok güzel bilgiler sunuluyor bize... parayla pulla satın alınacak cinsden değil.Yaşım 50 ye geldi ama bilgiye açım-şüpheciyim-araştırmacıyım.Bir kabulü yaparım ama o kabul hiç yıkılmayacakmış gibi güvenmem.  biz savunduğumuz veya yerdiğimiz firmaların müşterisiyiz.Bu eleştirilerimizle müşteri memnuniyeti ile bu firmalar gelişimini tamamlayacak.Bu tür tepkiler mahalle baskısı oluşturup paylaşımı azaltıyor.Ben veya bir başkası hatalısın dedi diye de özür dilenmez.Kendin bu hatanı anlar ve özür dilersen anlamlıdır.Bir daha yazı yazmam gibi bir şeyi kabul etmiyorum.Sende bilginle tecrübenle yürekden inanarak aynen bu konuda olduğu gibi paylaşımlarda bulunup karşı görüşü ortaya koyacaksın.Tek fikirli olursak kavalın peşinden giden koyun sürüsünden farkımız kalmaz.Bak sen ne yaptın? Bu konuda tartışmayı alevlendirdin... konu gündemde kaldı... Resul Bey de konuya dahil oldu ve Yıldız pozesi ile bir test yaptı.Şimdi o testleri yorumlama zamanı...Sadece karşı fikri size anlatmaya çalışarak yorumlar yapmalıyız.Hepimiz böyle yaparsak sevgi ve saygı ile yeni dostluklara yelken açarız.
Hüseyin kardeşim inşallah vermeye çalıştığım mesajları beni yanlış anlamayarak yorumlarsın.Sağlık ve selametle Allaha emanet ol...Bende sürçülisan ettiysem affola..

TEŞEKKÜRLER SN.BAŞKARA
Anlatıp,,söylenecek ne varza yazmışsınız..
Hakan AKMAN

Çevrimdışı Hüseyin ÜSTÜN

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
 :)
« Son Düzenleme: 02 Haziran 2016, 15:03:55 Gönderen: Hüseyin ÜSTÜN »
  • Mertmak MX5 Combo 61cm Slug 71cm mobil şoklu
OSMANİYE / 1980

Çevrimdışı Raha BOLAT

• Müdavim Üyemiz
Bence biz bu markanın standartını takip etsek daha iyi olur.Yani adam benim tüfeğimin grupmanı bu,benim üretim sitilim bu demiş,bu şekildeki bir grupman isteyenlere hitap ediyor.Bizde bu satndartı herzaman veriyormu diye baksak daha mantıklı olur gibime geliyor,acaba yıldızın bu tüfeği böyle başka tüfeği başka grupman yapıyormu,yoksa belli bir süre sonrada aynı grupmanı verecekmi diye bakmak lazım.
Adamların üretim stilide bu olabilir..
Raha BOLAT
1977 kırıkkale

Çevrimdışı Hasan BAŞKARA

• Müdavim Üyemiz
KONU SİZİN OLSUN
HİÇ KUSURA BAKMAYIN YERLİ FİRMADIR YAPAMAZ DİYENLERE RESMEN KAPAK OLMUŞ  BAKIRMI OLUR ALİMİNYUMMU OLUR ÇELİKMİ OLUR ONUDA KENDİSİ SEÇSİN ARTIK
:( Ben sadece şu yazdığınız cümleye eleştiride bulundum ve ilk yazdığım mesajda da yakışmış mı dedim.Ben içtenliğimi ve konunun başka yöne sapmaması için gösterdiğim çabayı daha başka nasıl anlatabilirim bilmiyorum :( Sonra siz -öteki yok biz varız.Seni ne kadar tanıyorsam Hakan Beyide o kadar tanıyorum.
  • Fabarm AXIS 71cm ,Remington 1187 Premier
  • 12ga Beretta urika 2, 20ga Beratta urika 2

Çevrimdışı Tahir AYDIN

• AvlakForum Üye
  • *
2O Cal. Çifte üretiminizde özel yapım sabit şoklu modeliniz var mı acaba?

Saygılar.
Tahir AYDIN
1970 TARSUS