Gönderen Konu: Yeni Test - Yıldız Yarı Otomatik Professional A71 Saçma Dağılımı  (Okunma sayısı 65572 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hüseyin ÜSTÜN

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
 :)
« Son Düzenleme: 02 Haziran 2016, 15:06:50 Gönderen: Hüseyin ÜSTÜN »
  • Mertmak MX5 Combo 61cm Slug 71cm mobil şoklu
OSMANİYE / 1980

Çevrimdışı Hüseyin ÜSTÜN

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
 :)
« Son Düzenleme: 02 Haziran 2016, 15:06:00 Gönderen: Hüseyin ÜSTÜN »
  • Mertmak MX5 Combo 61cm Slug 71cm mobil şoklu
OSMANİYE / 1980

Çevrimdışı Hakan AKMAN

• Müdavim Üyemiz
O0 selamünaaleyküm

syın akman askerde kullandım diye bir yazım yok ((( OKUDUM ))) CÜMLESİ VAR sizde dikkatle okuyun

ben ASKERDEYKEN sözü mecazi bir anlam taşımaktadır
sn.üstün sapla samanı karıştırmamak lazım
malum yurdum insanı bu tür silah konularında başlar anlatmaya <<BEN ASKERDEYKEN,, DOÇKA ŞÖYLEYDİ ,,KANNAS BÖYLEYDİ ,, BİXSİ ŞÖYLEYDİ >> diye konuşmaya ASKERDEYKEN sözü bu mecazi durumu anlatmak için kullanılmıştır ...
umarım alt yazılı açıklamamdan birşeyler anlaşılmıştır.....
Hakan AKMAN
1970 ANKARA / AFYONKARAHİSARC:\Users\2012\Pictures\photog254iw0.jpg

Çevrimdışı Hakan AKMAN

• Müdavim Üyemiz
Sevgili avlak üyeleri;

Öncelikle konuya göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederim.
Dün akşam üstü Zonguldak' tan bir müşterim aradı, konuyu takip etmiş ve fişekle ilgili bir uyarıda bulundu. Kendisine teşekkür ederim, alakası için.
32 gr. BP 6 no saçma da 325 adet saçma tespit etmiş...
Sizden ricam, elinde 32 gr. BP 6 no fişeği olanlar birkaç adet açıp sayarlarsa ortalamayı ona göre belirleriz, düzeltmemiz gereken bir durum varsa düzeltmeliyiz.

Hüseyin Üstün beyin bir cümlesine dikkat çekmek istiyorum. ''Hangi standartlar?''
Kime göre hangi standartı kabul edeceğiz, yada ortada bir standart var mı?
Saçma dağılımı gibi konularda benim görebildiğim kadarıyla hiçbir değişkende standart yok. Örnekleri birazda fişeklerden vermek istiyorum.
32 gr. Mirage 6 no: 275 adet (En fazla sayabildiğim)
32 gr. RC 6 no: 292 adet (En fazla sayabildiğim)
32 gr. BP 6 no: 312 adet(Müşterimize göre 325 adet)
32 gr. Rottweil 6 no: 340 adet (bir testte okuduğum rakam - Yunanistan malı)
Evet bu fişeklerin hepsi de 32gr. 6 no saçmalar ve yanlış hatırlamıyorsam hepsinin üzerinde de saçma kalınlığı olarak 2.70 mm. den bahsedilmiş.Ben ölçüm yapmadım, fakat gramajları birbirini tutuyorsa hepsinin 6 no saçma olmasına rağmen muhtemelen saçma kalınlıkları arasında fark olacaktır.
Baktığınız zaman farklı iki marka ama aynı gram aynı numara fişeklerde dahi (340- 275 = 70 adet saçma) %20 gibi farklılık söz konusu. Aynı marka fişektede bu sayı %7-8 i bulabiliyor.
Bahsettiğimiz fişek markaları da dün kurulmuş tesisler değil, dünyanın önde gelen firmaları arasında.
Durum böyle olunca hangi standarttan bahsedebiliriz?

Yabancı av dergilerini okuyanlar bilir. Ülkeden ülkeye bu testlerin yöntemi de değişir. Bazıları 36.6 metreden atış yapar, bazıları 36 metreden, bazıları 35 metreden, bazıları 33 metreden vs... Amerikanları mı referans alacağız, İngilizleri mi? İtalyanları mı? yoksa Portekizleri mi?

Her markada olduğu gibi ürünlerimizdeki tolerans değerleri de yine namlu iç çapı ve şoklarının ölçülerinde de bazı değişiklikler olabilir.

Ürünü düzgün sabitlemek, atıcının nişan alma ve hedefi vurma kabiliyeti, deniz seviyesinden bulunduğunuz yükseklik, hava sıcaklığı, rüzgar vs. vs. Uzadıkça uzuyor.

Testteki bazı şeylere takılıp kalmanın anlamı yok. Testi etkileyecek değişkenlerden hep bahsettim ve bu tür testlerin %100 bilimsel olmayacağını da daha önce belirttim. Bu tür testler bize sadece ön bilgi verebilirler...

Telefon ve mail yoluyla sizlerin yoğun isteğiyle gelen kalın saçma ve yüksek gramaj testi de vakit bulabildiğim en kısa süre içerisinde yapılacaktır.

Saygılarımla...
...............
Hakan AKMAN

Çevrimdışı Hakan AKMAN

• Müdavim Üyemiz

sayın akman siz şu gerçegi kabul edin sizde müthiş derecede yabancı hayranlıgı var HEMDE TAVAN YAPMIŞ DURUMDA ... gerçi gözle gördügünüzü de inkar ediyorsunuz AKSİNİ ISPAT EDMİYORSUNUZ... EN İYİSİMİ YUSUF SGLAM BEYİN DEDİĞİĞİBİ FİRMA HARİCİ BU TÜFEĞİ KULLANAN  BİRİLERİ BURADA PAYLAŞIM YAPANAKADAR SUSALIM KONUNUN MAKSADINA ULAŞMASI İÇİN

sn.üstün
bakınız okuduğunuz şeyi yine anlayamamışsınız
birkez daha okumanız için burayada taşıyayım bir kez daha okuyunuz...

Alıntı yapılan: Ümit TAŞER - 03 Mayıs 2013, 23:28:42

Sayın Akman konuya çok dahil olmak istemedim kusura bakmayın ancak sanırım sizzde bir yabancı hayranlığı var. Bilimsellik demişsiniz de matematiğe dayanan her şey bilimseldir. Arkadaşlar fişeği denemişler bütün dünyada standart olan mesafede test atışlarını yapmışlar, sonuçlarını bizimle paylaşmışlar, işin içine matematiği de sokup mesafe, saçma dağılımı yapmışlar Yani bilimsel olarak hesaplamışlar. Siizn dünyaca ünlü marka dediklerinizi deBizim Türk insanımız gibi 2 eli 2 gözü 1de beyni olan insanlar yapıyor. Yani bir fark yok. Dünyaca ünlü markaların bile şok çapları birbirinden farklıyken yıldız firmasının yaptıklarını abartı buluyorsunuz. Acaba bunu bir benelli veya beretta yapsa aynı model silahı 7000-8000 tl ye koşarak alırmıydınız yoksa onlarıda böyle sorgularmıydınız? Saygılarımla.

sn.taşer
yanlış anlamışsınız
bende kesinlikle bir yabancı hayranlığı yok şuan için aktif olarak kullandığım iki tüfeğim birisi 12 no diğeri 20 no olmak üzere her ikiside yerli yarı oto
henüz hiç kullanmadığım yerli bir 20 no alt üst çiftem ve birde henüz tek fişek dahi atmadığım beretta bir yarı oto sahibiyim ...
yerli tüfeklerimden o kadar memnunumki geçen yıl sezon öncesi satın aldığım beretta yarı oto ile henüz tek fişek dahi atmadım ....
konu içerisindeki mesaj ve yorumlarımdan X markası bir silahın iyi veya kötü olmasını değil sadece ve sadece yapılan teste inanmadığımı ve nedenlerini belirterek yorumlar yaptım... tabiki herkes baktığı göz ile yorumladı YAPACAK BİR ŞEY YOK .... SELAMLAR.....
« Son Düzenleme: 05 Mayıs 2013, 12:29:48 Gönderen: Hakan AKMAN »
Hakan AKMAN

Çevrimdışı Osman DÖŞLER

• Expert Üye
  • osman döşler. 1968-istanbul
325 Tane saçma nasıl çıkmış,

ben 35gr 6 no BP Tipo extra 3 fişeğin saçmalarını saydım 322 tane çıktı.

Osman DÖŞLER
1968 İSTANBUL

Çevrimdışı Mustafa DEMİRTAŞ

• Müdavim Üyemiz
dereyi geçerken tilkinin kuyrugu suya degdimi degmedimi.......

demekki butür tartışmalar yaşanmasın diye firmalar araştırmalarını paylaşmıyorlar.... yıldız gibi paylaşanlarıda tukaka yapmaya çalışmayınız....  bırakın diger firmalarada örnek olsun.....
1968/amasya-istanbul-sarıyer
Hâlıkın dururken mahlûka tapma,
Şeytana uyup da yolundan sapma.(Lâ Edri)

VEFAT ETMİŞTİR

Çevrimdışı Hakan AKMAN

• Müdavim Üyemiz
325 Tane saçma nasıl çıkmış,

ben 35gr 6 no BP Tipo extra 3 fişeğin saçmalarını saydım 322 tane çıktı.

çıkar OSMAN ABİ çıkar
sen benim ne demek istediğimi anlarsın... SELAMLAR....
Hakan AKMAN

Çevrimdışı Hakan AKMAN

• Müdavim Üyemiz
dereyi geçerken tilkinin kuyrugu suya degdimi degmedimi.......

demekki butür tartışmalar yaşanmasın diye firmalar araştırmalarını paylaşmıyorlar.... yıldız gibi paylaşanlarıda tukaka yapmaya çalışmayınız....  bırakın diger firmalarada örnek olsun.....
BİROL ABİ
Ben burada X marka bu silahın iyiliğini veya kötülüğünü tartışmıyorum...
nerede ise 1.5 yıldan bu güne X marka bu silah ile ilgili kişiye sorduğum sorulara aldığım veya alamadığım cevaplar benim bu tür testlere olan inancımı alıp götürdü ve bu tür testlere inanmadığımı beyan ettim
bu tür yorumda bulunmam X marka bu silahı TUU KAKA yapmaz.... SELAMLAR....
Hakan AKMAN

Çevrimdışı Osman DÖŞLER

• Expert Üye
  • osman döşler. 1968-istanbul
Burada tartışılanları başından beri izliyorum,

şurada 30 seneden beri var olan bir tüfek sanayimiz karşısında.

Bu işe bizden daha fazla yıllarını vermiş,dünyaca tanınmış, arge çalışmaları mükemmeliyeti yakalamak için devam eden,

firmalara karşı.

Biz sanki yeniden keşfedilmemiş bir kıta kalmış gibi mucize bekliyorsunuz.

Geç bir kağıdın karşısına, 35-36m ölç, sonra saçma say, iş bununla bitseydi.

Her firma geçerdi bir hedef kağıdının karşısına, arge,aksam,metal neymiş derdi yapardı bir gupman ilerlerdi.

Biz inanmak istediğimize inanıyoruz ya da zorluyoruz.
Osman DÖŞLER
1968 İSTANBUL

Çevrimdışı Hakan AKMAN

• Müdavim Üyemiz

http://avlakforum.com/forum/yildiz-av-tufekleri/yildiz-hakkinda/150/

Bu X marka silah hakkında önceki bir konu (yukarıda linkini verdim) 7 sayfa yazılıp çizilmiş
oradada bir sürü sorum olmuş ancak bir türlü tatminkar cevaplar alamamışım...

Bu topicteki konuda 6 sayfadır sürüyor bir sürü muamma devam ediyor....

AMAÇ BELLİ << REKLAMIN İYİSİ KÖTÜSÜ OLMAZMIŞ>>....
Hakan AKMAN

Çevrimiçi Erol ÖZTÜRK

• Avlak Yönetici
sn.ECE
Önceki konuda ne için yalan dedim anlamadım ,, şans işi derken örnekteki yıldız marka yarı oto silahıda kastetmedim ,, genel anlamda av tüfeğinin %100 kullanıcı memnuniyeti alması şans işidir dedim ,,halende öyle düşünüyorum...benim için kabul edilebilir standartlar içerisinde imalat yapan firmamız ne yazıkki yok denecek kadar az veya yok diyebilirim...YILDIZ MARKASI da benim için bu markaların arasında standartlarının olduğunu düşünmüyorum... yarı oto silahlarınında mekanizma olarak sorun çıkarmadan çalışanını duymadım,, görmedim... tabiri caizse bizim bölgemizde bir almayan ,, birde alan pişman ,, pozelerinden memnun olanda var ,, bir süre sonra nasıl elden çıkaracağım diye hayıflanıp duranınada çok rastladım..çiftelerinden memnun olanınıda henüz görmedim .... tabiki tüm bu durumlar benim çevremdeki insanlarada rastlamış olabilir...tüm bu gözlemlerin ışığında görmüş olduğum yıldız silah sanayi fabrikasından ve teknolojisindende benim kabul edebileceğim standart ve kalitede silah üretimi yapılabileceği kanaatinde değilim...
Peki sayın Akman bu yazdıklarınız sizce çok iddialı değilmi?bunlar x markasına tu kaka demek olmuyormu?sizin mantığınızda.Konuyu en başından beri yakından takip ediyorum resmen yazdıkça içinden çıkılmaz bir hale geliyorsunuz!
  • AKKAR ALTAY SİLVER YARIOTOMATİK
  • HUĞLU 104A
Erol ÖZTÜRK
1969 İSTANBUL / KÜÇÜKÇEKMECE  AB(RH-) Meslek:ESNAF /KIRTASİYE

Çevrimdışı Hakan AKMAN

• Müdavim Üyemiz
Peki sayın Akman bu yazdıklarınız sizce çok iddialı değilmi?bunlar x markasına tu kaka demek olmuyormu?sizin mantığınızda.Konuyu en başından beri yakından takip ediyorum resmen yazdıkça içinden çıkılmaz bir hale geliyorsunuz!
SN. ÖZTÜRK
Alıntı yaptığınız yorumumda dikkat ederseniz bir genelleme var ve yıldız markasıda bu genellemenin içerisindedir demişim...
içinden çıkılmaz bir hal alacak  durum yok
konu içindeki tüm yorumlarımı içinden cımbızla ayıkladıklarınızla değil tamamını birleştirerek okuyup yorumlarsanız...
içinden çıkılmayacak hiç bir şeyin olmadığını çelişki bulunmadığını sizde görürsünüz ....
ayrıca sn.İBRAHİM AYSU,nun aşağıdaki yorumunda belirttiği %2 lik dilimdeki avcı grubundan olmakta bu tür eleştirilerle karşılaşmamızın baş nedenidir diye düşünüyorum ve buda beni pek rahatsız etmiyor..
HERKESİN SEVDİĞİ,, BEĞENDİĞİ,, İNANDIĞI,,GÜVENDİĞİ SİLAH İLE AVLANMASI DİLEKLERİMLE....

<<Ulkemizde uretilen yivsiz tufeklerin ortalama kalitesi "berbat" halde, ust kalite yivsiz uretilmiyor, yivli ise hic uretilmiyor, uretilmemesinin bir cok baska nedenleri de var tabii ki ama uretilse kime uretilecek? Volkan Bey ve Volkan Bey gibi olan sayica en fazla %2'lik dilime mi?

Selamlar.... İBRAHİM AYSU...>>

Ayrıca sn.İBRAHİM AYSU,nun bu tespitinede sonuna kadar katılıyorum...

« Son Düzenleme: 05 Mayıs 2013, 12:32:14 Gönderen: Hakan AKMAN »
Hakan AKMAN

Çevrimiçi Erol ÖZTÜRK

• Avlak Yönetici
SN. ÖZTÜRK
Alıntı yaptığınız yorumumda dikkat ederseniz bir genelleme var ve yıldız markasıda bu genellemenin içerisindedir demişim...
içinden çıkılmaz bir hal alacak bir durum yok
konu içindeki tüm yorumlarımı içinden cımbızla ayıkladıklarınızla değil tamamını birleştirerek okuyup yorumlarsanız...
içinden çıkılmayacak bir durumun olmadığını çelişki bulunmadığını sizde görürsünüz ....
ayrıca sn.İBRAHİM AYSU,nun aşağıdaki yorumunda belirttiği %2 lik dilimdeki avcı grubundan olmakta bu tür eleştirilerle karşılaşmamızın baş nedenidir diye düşünüyorum ve buda beni pek rahatsız etmiyor..
HERKESİN SEVDİĞİ,, BEĞENDİĞİ,, İNANDIĞI,,GÜVENDİĞİ SİLAH İLE AVLANMASI DİLEKLERİMLE....

<<Ulkemizde uretilen yivsiz tufeklerin ortalama kalitesi "berbat" halde, ust kalite yivsiz uretilmiyor, yivli ise hic uretilmiyor, uretilmemesinin bir cok baska nedenleri de var tabii ki ama uretilse kime uretilecek? Volkan Bey ve Volkan Bey gibi olan sayica en fazla %2'lik dilime mi?

Selamlar.... İBRAHİM AYSU...>>

Ayrıca sn.İBRAHİM AYSU,nun bu tespitinede sonuna kadar katılıyorum...

Valla çokta mütevazisiniz, haklısınız %2 lik bir kesim için uğraşıp birşeyler üretmeye bencede gerek yok %98 nasılsa ne verseniz yer.Bu mantıkla bu memlekette hiçbirşey üretilmez,herkes böyle düşünürse vay memleketin haline.
  • AKKAR ALTAY SİLVER YARIOTOMATİK
  • HUĞLU 104A
Erol ÖZTÜRK
1969 İSTANBUL / KÜÇÜKÇEKMECE  AB(RH-) Meslek:ESNAF /KIRTASİYE

Çevrimdışı Alkan YOKSUL

• Forum Yönetici
  • NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
Konuya, taraf olmamak adına yazmıyordum.
Ancak, bir hususu belirtmek zorundayım; Halll Bey bu konuyu, diğer konuda kafalarda oluşan soru işaretlerini gidermek adına, benim ricam üzerine açmıştır.
Yani bu konu reklamın iyisi kötüsü olmaz mantığıyla açılmamıştır.
Herkese tavsiyem bir de bardağın dolu tarafından bakın. En azından karşınızda bir muhatap var. X Marka yabancı bir silahla ilgili bir konuda muhatap bulunabilir miydi acaba.
  • Baikal IZH27EM1C Nikel
  • Stoeger M3000
  • Kurzhaar/Dişi
28.02.1969 EŞME/UŞAK

Çevrimdışı Tolga GÜVENDİK

• Müdavim Üyemiz
    Browning back-bored diye bir sistem buldum,, grupmanı daha düzgün,, diyor,,bir iki resim,,bilgisayar animasyonuyla hazırlıyor bir reklam filmi..Herkes ayakta alkışlıyor..standart var mı?? bütün browningler aynı mükemmel grupmanı veriyor mu bu tartışılmıyor,,çünkü o browning..!!  Sonra başka bir sistem buldum,,,bak bu modelin şokları daha uzun diyor yine bir reklam herkes hayran :)  Pazarlama işini iyi biliyorlar..

Yıldız silah bence yanlış yaptı..grupman reklamı hazırlayacaktı bir tane yüklecekti kendi sitesine..hiç kimseyle muhattap olmayacaktı...inanan gidip alacaktı inanmayan merak edip kullananlara soracaktı..Bizle birebir muhatap olan firma ağzıyla kuş tutsa yaranamaz :D

Grupman verimliliği dünya standartlarında değil diye inanmayalım...Sadece dağılım oranı (patchiness) bile tebrik etmek için yeterli bence...Diğer hususlar(kalite, standardizasyon) başka bir konuda tartışılmalı..Başka bir firma bu konuyu okursa paylaşım yapacaksa bile vazgeçer :)
Tolga GÜVENDİK
1990 / MANİSA
ImgLand.net image

Çevrimdışı Ahmet ARIKAN

• Müdavim Üyemiz
  • Burdurlu
    • ahmet arıkan
Yarın şartlar uygun olursa yıldız çiftemle, winchester universal 32 gr 6 no ve rottweil tiger 32 gr 6 no ile amatörce de olsa ben de atışlar yapacağım. Açıkçası sonuçları bende merak ediyorum.
  • Yıldız Elegant A3 TME
  • Akkar Churchill 812
  • Retay Masai Mara Bronze Pure
  • Çifsan ÇSP 555
Ahmet ARIKAN
1987-Burdur / Yeşilova

Çevrimdışı Resul YASAK

• AvlakForum Üye
  • *
sayın akman bu standartları kim koyuyor ya allah aşkına. yabancı menşeili tüfek üreticileri böyle demiş biz de onlara uyuyoruz. uluslararası standart diye birşey yok ki amerikalı başka standart uyguluyor ingiliz başka italyan başka alman başka. ham onlar öyle dedi diye her dediklerini kabul edecek değiliz ya. bunu kim söylerse söylesin ister çok iyi mühendis olsun ister çok güzel makaleler yazsın isterse akademik ünvanı olsun. ( bugüne kadar batılı böyle demiş böyle yapmış diyerek onları taklit etmiş ve herşeyde olduğu gibi kendi özgün teknolojimizi ve kalite standartımızı geliştirememişiz.) tabiki dünyadaki gelişmeleri takip edecez onları yakınen bilecez ancak biz daha iyisini yapmaya çalışacağız ve yapanlara da destek çıkmalıyız. ayrıca sayın üstün yazmış x isimli tüfek üreticisi 1 nolu choke değeri ile y isimli tüfek üreticisinin 1 nolu choke değeri tutmuyor. ikisi de bilindik ünlü marka. ikisini de çoğu tüketici gözü kapalı alıyor. yıldız tüfek üreticisi ben 1 nolu choke ile şöyle grupman yaparım demiş çekmiş videosunu bizleri muhatap alarak koymuş foruma siz hala diyorsunuz ki inanmam. sizin kendinize inancınız yok kusura bakmayın. yıldız silah ya da başka bir yerli üretici ithal bir tüfek üreticisinden daha iyi daha güzel birşey yapsa ben biliyorum ki yine birileri çıkıp yabancıyı över yerliyi yererler. bence yıldız silah doğru yolda ve daha iyiye gidecek. yıldız silah istikametiniz bozmayın lütfen.
                     neyse çok yazdım yine bende bir test yaptım aslında uzun zaman oldu yapalı ancak bugünlerde değerlendirmeye alabildim.
                 tüfek: yıldız poze 12 ga.
                 mesafe: 36,6 m
                 fişek: Mirage 30,5 gr. 6# (262 adet saçma var)
                 sıcaklık: 12 derece
                 yükseklik : 850-900 m. (tahmini)
                 atış: tamamen desteksiz ayakta
                 hedef: 1x1 metre kraft kağıt
                 76 cm ve yanılmıyorsam 50 cm dairesel çizgiler mevcut.
                 sonuç 1: alt namlu 76 cm daire içerisinde 206 adet saçma %79
                 sonuç 2: üst namlu 76 cm daire içerisinde 176 adet saçma % 67

ayrıca 32 gram mirage ile yapılan atışlarda mevcut. aynı gün ve yerde yapılan başka bir yerli tüfek atışı da mevcut. onları da yazacağım ve fotolarını yayınlayacağım. sonuçların ne olduğunu ben de bilmiyorum.

Resul YASAK
1977 HATAY

Çevrimdışı Resul YASAK

• AvlakForum Üye
  • *
BP classic 32 gr. 6 no fişek içerisindeki saçma adeti 292. geçen yıl yaptığım test atışlarında sayılmıştır.
Resul YASAK
1977 HATAY

Çevrimdışı Tarık ÖSTLÜER

• Onursal Üyemiz
  • zordur dağcı olmak
Konuya, taraf olmamak adına yazmıyordum.
Ancak, bir hususu belirtmek zorundayım; Halll Bey bu konuyu, diğer konuda kafalarda oluşan soru işaretlerini gidermek adına, benim ricam üzerine açmıştır.
Yani bu konu reklamın iyisi kötüsü olmaz mantığıyla açılmamıştır.
Herkese tavsiyem bir de bardağın dolu tarafından bakın. En azından karşınızda bir muhatap var. X Marka yabancı bir silahla ilgili bir konuda muhatap bulunabilir miydi acaba.

X yerli marka yerle göğün arasına sığdırılamayan başka bir firmada bu şekilde muhatabın M si yok yeri zamanı gelince bende bir açıklama yapacağım o yüzden YILDIZ firmasına aramızda olduğundan ve bu cesareti gösterebildiğinden dolayı teşekkür ediyorum...
Tarık ÖSTLÜER
1982 MANİSA

Çevrimdışı Yusuf SAĞLAM

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
 O0  O0 O0 O0 O0 değerli forum üyeleri ,  yıldız silah sanayi , herhangi bir kaygı duymadan , ve cesaret gösterip , bir deneme yapmış ve bunu paylaşmış . .  akıllarda soru işaretleri kalsada ,  sonuç ortada , ve isteyen inanır , isteyen inanmaz . . .  illada herkes inanıp , tabirimi caiz  görün ;  şakşaklayacak diye bir mevzuuda yok . . . .  eleştiriler olacak , + ve - yorumlar olacaktır illaki , sayın hakan akman beyde , yerli otomatik kullandığını ,  avrupa hayranı olmadığını dile getirmiş  . . .    ben şuna inanıyorum ki , yerli sanayimiz , belki , avrupanın  amerikanın devleriyle birebir aynı kalitede imalat yapamadı ama ;  söylenildiği kadarda kalitesiz imalat yapmadı . . . burada kıyaslanan firmalar belli , benelli beretta browning . . . .  ben inanıyorumki , yerli silah sanayimizin bunlardan aşağıya kalır hiçbir tarafı yok ..... yerli firmalarımız , avrupaya ve amerikaya silah ihraç ediyor , oradaki pazardan payına düşeni alıyor ... bu , , , hepimizin olduğu gibi ,  benim içinde  gurur vericidir  . . .  anlaşamadığımız nokta , birbirimizi anlayamamak sanıyorum  . . .  burada takınılan nokta ,   test verilerinin ,  standartların üstünde çıkması . . . illada herkes inanacak , eleştirmeyece k ,  alkışlayacak diyede bir mevzuu söz konusu değil .... eleştiri olmazsa başarıda olmaz . . .   O0 O0 O0 O0 O0 O0
  • SKB 3000
  • Gardone bignotti çifte
  • büyük huğlu conkuest
  • irlanda setter
1974 samsun . .  104 a 71 o/u . . kral 76 O/U . . Android magnum 76  yarı otomatik  . .

resim gönder

Çevrimdışı Hakan AKMAN

• Müdavim Üyemiz
O0  O0 O0 O0 O0 değerli forum üyeleri ,  yıldız silah sanayi , herhangi bir kaygı duymadan , ve cesaret gösterip , bir deneme yapmış ve bunu paylaşmış . .  akıllarda soru işaretleri kalsada ,  sonuç ortada , ve isteyen inanır , isteyen inanmaz . . .  illada herkes inanıp , tabirimi caiz  görün ;  şakşaklayacak diye bir mevzuuda yok . . . .  eleştiriler olacak , + ve - yorumlar olacaktır illaki , sayın hakan akman beyde , yerli otomatik kullandığını ,  avrupa hayranı olmadığını dile getirmiş  . . .    ben şuna inanıyorum ki , yerli sanayimiz , belki , avrupanın  amerikanın devleriyle birebir aynı kalitede imalat yapamadı ama ;  söylenildiği kadarda kalitesiz imalat yapmadı . . . burada kıyaslanan firmalar belli , benelli beretta browning . . . .  ben inanıyorumki , yerli silah sanayimizin bunlardan aşağıya kalır hiçbir tarafı yok ..... yerli firmalarımız , avrupaya ve amerikaya silah ihraç ediyor , oradaki pazardan payına düşeni alıyor ... bu , , , hepimizin olduğu gibi ,  benim içinde  gurur vericidir  . . .  anlaşamadığımız nokta , birbirimizi anlayamamak sanıyorum  . . .  burada takınılan nokta ,   test verilerinin ,  standartların üstünde çıkması . . . illada herkes inanacak , eleştirmeyece k ,  alkışlayacak diyede bir mevzuu söz konusu değil .... eleştiri olmazsa başarıda olmaz . . .   O0 O0 O0 O0 O0 O0
sn.SAĞLAM
kısmende olsa ne anlatmak istediğimi veya neleri eleştirdiğimi  en iyi siz anlamış görünüyorsunuz...
evet şu ana kadar hiç yabancı hayranlığım veya marka takıntım olmadı benelli,,beretta,,browning olsun isterse çamurdan olsun mantığı ile avrupa silah hayranlığı veya tutkunluğu içerisinde olmadım...
birçok avrupa silah görme tanıma ve kullanma fırsatını bulmuş olmama rağmen halen daha yerli 12-20 no yarı otolar ile avlanıyorum ancak bu durum yurdum silah üreticilerinin kaliteli ürünler yaptıkları dünya devleri ile boy ölçüştükleri anlamınada gelmiyor
marka olmak milyonlara hitap etmek ayrı şey ,, işlevsellik ve kullanım amacı itibarı ve fiyat politikası ile dünya devleri ile kısmende olsa rekabet etmek ayrı şey
konumuza gelecek olursak yapılan teste inanıp inanmamakta ,, güvenip güvenmemekte kendimce haklı sebeplerimle bana kalmış bir şey ,, hiç kimse bu durumu yabancı hayranlığı veya yerli malı tu kaka mantığı ile algılamasın
aslında beni anlayan anladı ,, ne anlatmak istediğimi ve neyi anlatmış olabileceğimide ben gayet iyi biliyorum,, dolayısı ile yaptığım hiç bir yorumdan rahatsızlık duymuyorum...
herkese SELAM VE SAYGILARIMLA.....
Hakan AKMAN

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
1900 yılında üretilmiş bir  browning yarı otodan 90 sene sonra yarı oto tüfek kopyalayabilmiş kendine özgü hiç bir sistem yada bişey icat edememiş daha marka bile olmamışken nasıl kıyaslama bu anlamış değilim.yerli ve yabancı tüfekler neye göre kıyaslanıyor.kalite  teknoloji ikinci el piyasa bariz derecede ayırt ediliyorken neyin kıyaslaması bu.hangi yerli tùfeğin üzerinde namlu iç çapı yazıyor.yapmayın arkadaşlar.farkları şu birisi superposed diye bir model yapıp patentini alıp kendine has bir tarz yaratırken diğerleri sùperpoze diye çakma isimlerle piyasada.birisi 10000tl iken diğeri 1000tl.yapacak bişey yok.ben en kötü atla bile eşşeği mukayese etmem.birde merak ediyorum şimdi bir tarafta mercedes diğer tarafta şahin olsa içimizden kaç kişi şahin e biner.kısacası burda kendi üreticilerimize sahip çıkarken yıllardır sektörde öncü olmuş bir modeli milyonlarca adet satan ùst düzey tüfeklere haksìzlık yapmayalım.yoksa bizi teknolojileriyle döverler......
« Son Düzenleme: 05 Mayıs 2013, 03:11:08 Gönderen: Suat ÇALIŞKAN »
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

Çevrimdışı Yusuf SAĞLAM

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
 O0 O0 O0 O0
1900 yılında üretilmiş bir  browning yarı otodan 90 sene sonra yarı oto tüfek kopyalayabilmiş kendine özgü hiç bir sistem yada bişey icat edememiş daha marka bile olmamışken nasıl kıyaslama bu anlamış değilim.yerli ve yabancı tüfekler neye göre kıyaslanıyor.kalite  teknoloji ikinci el piyasa bariz derecede ayırt ediliyorken neyin kıyaslaması bu.hangi yerli tùfeğin üzerinde namlu iç çapı yazıyor.yapmayın arkadaşlar.farkları şu birisi superposed diye bir model yapıp patentini alıp kendine has bir tarz yaratırken diğerleri sùperpoze diye çakma isimlerle piyasada.birisi 10000tl iken diğeri 1000tl.yapacak bişey yok.ben en kötü atla bile eşşeği mukayese etmem.birde merak ediyorum şimdi bir tarafta mercedes diğer tarafta şahin olsa içimizden kaç kişi şahin e biner.kısacası burda kendi üreticilerimize sahip çıkarken yıllardır sektörde öncü olmuş bir modeli milyonlarca adet satan ùst düzey tüfeklere haksìzlık yapmayalım.yoksa bizi teknolojileriyle döverler......
O0 O0 O0 suat bey , marka olabilmek için geçmişte neler yapılmış .. ve hangi markayı yaratmışız ... avrubada ve dünyada marka olan neyimiz var . . . geçmişte ne gibi girişimler yapılmış ki de , , , marka yaratamamışız dünya çapında . . . bunu sadece silah sanayimiz ile sınırlandırıp ,  tu kaka modunda yorumlar yapmak ,  yerli silah  sanayimize haksızlıktır ... dünyada marka olamamış milletimize toptan olarak yapın şu tu kaka muhabbetini  olsun bitsin ... sonuç olarak mersedes ve şahiniz işte .... yok yok yok , dünyada ünlü bir markamız yok işte , basireti bağlanmış TÜRK DEVLETİNİN ,  bir marka üretememişler , sadece oturmuşlar , seyretmişler , yemişler , yemişler şişmişler . . . . 2, dünya savaşından dünya devletlerine karşı savaşmış ve yenilmiş bir almanya , yine 2 , dünya savaşında 2 büyük şehri  atom bombasıyla yok olan bir japonya . . .  sanayisiyle ve ekonomisiyle her şekilde marka olmuşlar 50 60 sene içerisinde . . . bizlerde buzda kayan çocuklara heves etmişiz tavşan gibi  ayağımızdaki tüylü pabuçlarla . . . bu konularda , birbirimize köstek değil , destek olmamız gerekir ,  ,  sürekli karalayarak ve  acımasız eleştiri yaparak hiçbir noktaya varamayız ,   bu , , ,  dönen tekerleğe çomak sokmak gibi birşey olur . . .  bırakın tekerlek dönsün , daha hızlı dönmesi içinde bizde yardımcı olalım , köstek olarak değil , destek olarak bir yerlere varabiliriz ..................  O0 O0 O0 O0
  • SKB 3000
  • Gardone bignotti çifte
  • büyük huğlu conkuest
  • irlanda setter
1974 samsun . .  104 a 71 o/u . . kral 76 O/U . . Android magnum 76  yarı otomatik  . .

resim gönder

Çevrimdışı Hasan BAŞKARA

• Müdavim Üyemiz
HİÇ KUSURA BAKMAYIN YERLİ FİRMADIR YAPAMAZ DİYENLERE RESMEN KAPAK OLMUŞ  BAKIRMI OLUR ALİMİNYUMMU OLUR ÇELİKMİ OLUR ONUDA KENDİSİ SEÇSİN ARTIK
Sayın ÜSTÜN biz bir aileyiz sizden yaşca büyük bu işe kafa yormuş tecrübe edinmiş yorumlar yapmış insanlara karşı yazdıkllarınız hiç yakışmış mı?
http://avlakforum.com/forum/pattern-ve-penetrasyon-denemeleri/akdas-ak-212-grupman-testi/
 Bakın burda AKDAŞ firmasının testi var yerli diye kimse yermiş mi?Bir çok yabancı firmaya üretim yapan yıllarını bu işe vermiş SADIK USTA neden %90 verimli test sonuçları verecek bir şokla testini yapıp yayınlamamış?elma ile elmayı karşılaştırın diye.. siz full şokla hindi şokun kağıtlarını yanyana koyup karşılaştıramazsınız.Karşılaştırırsanız kendinizi kandırırsınız müşteriyi ise bilinçlenene kadar kandırırsınız.Resul Bey aşağıda testini yapmış ellerine emeklerine sağlık.şok değerleri verilmemiş. %67 lik sonuç 3 nolu şoktur tahmini yapalım.Bu testi karşılaştırırken Akdaş ın yaklaşık 2 nolu şok ile yaptığı testin kağıdıyla yanyana koyup karşılaştırın.Çünkü Yıldızın 3 nolu şoku Akdaşın 2 nolu şokuna yaklaşık??? işde standart olmassa yaklaşık oluyor.. Hindi şokun testiyle ilgilide saçması sayılmış menşei ve kalitesi belli bir fişekle tarafsız bir müşteri testi yapılıp yayınlanana kadar soru işaretleri devam etmesi normaldir.Kalitesi belli fişek derken şunu kastediyorum rotweil mirage gibi fişeklerin 6 nosunun içinden 9 no saçma bile çıkabiliyor  onun için kesip saydığınız fişek ile kutudan atmak için aldığınız fişek aynı saçma sayısına sahip olmayabilir.İşde burda hangi standart rotweil fişekde turizmden başka teknolojisi olmayan yunan standardı.Dünya standartlarına uymaz en azından testlerimizde onların standartlarını referans almaz  isek gelişme beklemeyin olduğumuz yerde sayarız.
                 tüfek: yıldız poze 12 ga.
                 mesafe: 36,6 m
                 fişek: Mirage 30,5 gr. 6# (262 adet saçma var)
                 sıcaklık: 12 derece
                 yükseklik : 850-900 m. (tahmini)
                 atış: tamamen desteksiz ayakta
                 hedef: 1x1 metre kraft kağıt
                 76 cm ve yanılmıyorsam 50 cm dairesel çizgiler mevcut.
                 sonuç 1: alt namlu 76 cm daire içerisinde 206 adet saçma %79
                 sonuç 2: üst namlu 76 cm daire içerisinde 176 adet saçma % 67   

Burda tartışıp bilinçleniyoruz.Herkes bildikleri doğrultusunda kaliteyi-güveni-inancı  belirler.Kimseye de sen böyle düşünüyorsun diye saygısızlık yapılamaz.
  • Fabarm AXIS 71cm ,Remington 1187 Premier
  • 12ga Beretta urika 2, 20ga Beratta urika 2