Gönderen Konu: Yeni Test - Yıldız Yarı Otomatik Professional A71 Saçma Dağılımı  (Okunma sayısı 65253 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hasan BAŞKARA

• Müdavim Üyemiz
Hasan bey, ölçüleri bir önceki mesajımda yazacaktım unuttum.

Atış yapılan ürün 2012 model (namlu üzerinde model yıllarımızı yazıyoruz)
Namlu iç çapı: 18.33
1 no şok: 17.25
2 no şok: 17.50
3 no şok: 17.75
4 no şok: 18.00
5 no şok: 18.35
Teşekkür ederim..Şu an yanlış anlaşılacak bütün soru işaretlerini kaldırdınız.Keşke unutmayıp bir önceki mesajınızda ölçüleri yazmış olsaydınız bende bir önceki mesajımı yazmamış olsaydım :( Birbirimizi yanlış anlamazdık Ben şahsım adına özür dilerim.ben msj mı editledim sizin benim msjımdan alıntınızı silerseniz çok memnun olurum.Şu an şok ölçülerinizle ilgili yorumlar yapılabilir yapılsın.Bu sizin ölçünüz sizin testleriniz ve sonuçlarınız artık insanlar bu ölçüleri bilip test sonuçlarınıda bilerek artısıyla eksisiyle değerlendirip %90 verimde bir sihir aramayıp gönül rahatlığıyla YILDIZ markasını alacak ve kullanacaklar. Sizden ricam testlerinizi şok ve namlu çapınıda ekleyerek pattern ve penetrasyon bölümünde yeni konu açarak bir kopya daha yayınlamanız.Bu bölümde testleri bir çatı altında toplamak istiyoruz.Saygı ve selamlarımla..
Not:bu arada 2013 imalatlarınızda bu ölçülerde değişiklik var mı varsa yayınlarmısınız?
  • Fabarm AXIS 71cm ,Remington 1187 Premier
  • 12ga Beretta urika 2, 20ga Beratta urika 2

Çevrimdışı Halil KARA

• AvlakForum Üye
  • *
Teşekkür ederim..Şu an yanlış anlaşılacak bütün soru işaretlerini kaldırdınız.Keşke unutmayıp bir önceki mesajınızda ölçüleri yazmış olsaydınız bende bir önceki mesajımı yazmamış olsaydım :( Birbirimizi yanlış anlamazdık Ben şahsım adına özür dilerim.ben msj mı editledim sizin benim msjımdan alıntınızı silerseniz çok memnun olurum.Şu an şok ölçülerinizle ilgili yorumlar yapılabilir yapılsın.Bu sizin ölçünüz sizin testleriniz ve sonuçlarınız artık insanlar bu ölçüleri bilip test sonuçlarınıda bilerek artısıyla eksisiyle değerlendirip %90 verimde bir sihir aramayıp gönül rahatlığıyla YILDIZ markasını alacak ve kullanacaklar. Sizden ricam testlerinizi şok ve namlu çapınıda ekleyerek pattern ve penetrasyon bölümünde yeni konu açarak bir kopya daha yayınlamanız.Bu bölümde testleri bir çatı altında toplamak istiyoruz.Saygı ve selamlarımla..
Not:bu arada 2013 imalatlarınızda bu ölçülerde değişiklik var mı varsa yayınlarmısınız?

Estağfurullah Hasan bey, siz kusura bakmayın dalgınlığımdan dolayı.
Şu an üretim bu şekilde, fakat ar-ge nin üzerinde çalıştığı ve yaptığı test sürecinde olan bazı yeni prototipler var, değişiklik olunca bildiririm.
Şahsım adına ''Yıldız'' bölümü dışında herhangi bir topik altında yazmak istemiyorum, siz (zahmet olmayacaksa) yada bir arkadaşımız burdaki bilgileri oraya taşıyabilirsiniz.

Saygılarımla...
Halil KARA
1987 BURDUR
Yıldız Silah Paz.
www.yildizsilahpazarlama.com

Çevrimdışı Mahmut ÖZTÜZÜN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK = DÜRÜSTLÜK
    • http://img199.imageshack.us/img199/690/6094299.jpg
halil bey namlu iç çapları bilin markalara göre biraz daha dar görünüyor, bu sebepten dolayı ince saçma ile gayet başarılı grupmanlar gördük, peki bu şoklarla kalın saçma ile yine aynı grupmanı almamız mümkün mü
  • fabarm xlr compozit
Mahmut ÖZTÜZÜN
0 Rh + 1981 KONYA
Avcilik  bir yaşam tarzidir babadan oğula kalan mirastır

Çevrimdışı Tuncay KAHRAMAN

• Expert Üye
Sayın Dostlar,
Yıldız Firmasının Açıklamasına göre Full Şokları .679 LUK TURKEY FULL..
Konuşacak birşey yok!
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

Çevrimdışı Halil KARA

• AvlakForum Üye
  • *
halil bey namlu iç çapları bilin markalara göre biraz daha dar görünüyor, bu sebepten dolayı ince saçma ile gayet başarılı grupmanlar gördük, peki bu şoklarla kalın saçma ile yine aynı grupmanı almamız mümkün mü

Mahmut bey, kalın saçmalarla kendim deneme yapmadım, şu aralar vaktim yok, vakit bulunca kalın saçma da atar deneriz, burada yine paylaşırız.
Amerika' da ciddi potansiyelimiz var ve oradaki parakende müşterilerimiz ve ana dağıtıcımızdan geri dönüşler alıyoruz. Hindi avlarında ürünlerimizi magnum fişekle kullanan müşterilerden de dönütler alıyoruz. Olumsuz bir durumla karşılaşmadık.

Amacımız; Avcıyı yormayan hafif tüfek, hafif fişek.
Poze ve çiftelerimizde yaz aylarında 24-28 gram. Kış aylarında 30-32 gr. ile iyi sonuçlar alıyoruz. Kalın saçma veya gramaja mümkün olduğunca gerek kalmıyor.
Çevremde, poze ile 30 gr. 3 no şok ile ördek avlanan avcı arkadaşlarımız var.
Yarı otomatikte gramaj biraz daha artırılabilir.

Her yıl ulaşabildiğim müşterilere anket düzenliyorum. Ürünlerimizin performansını ve müşteri geri dönütlerini alabilmek, ar-ge yi yönlendirebilmek amacıyla. 2013 ocak ve şubat ayında yaptığım anket düzenlemelerinden aldığım sonuçlara göre grupman, saçma dağılımı ve delicilik gibi hususlarda ciddi sıkıntı yaşamış, bizzat iletişime geçtiğim bir müşteri olmadı. Zaman zaman nadiren de olsa memnun olmayan müşterilerimiz oluyor, namlusunu değiştirinceye kadar elimizden gelen desteği vermeye çalışıyoruz.
« Son Düzenleme: 29 Nisan 2013, 18:48:13 Gönderen: Halil KARA »
Halil KARA
1987 BURDUR
Yıldız Silah Paz.

Çevrimiçi Erol ÖZTÜRK

• Avlak Yönetici
Mahmut bey, kalın saçmalarla kendim deneme yapmadım, şu aralar vaktim yok, vakit bulunca kalın saçma da atar deneriz, burada yine paylaşırız.
Amerika' da ciddi potansiyelimiz var ve oradaki parakende müşterilerimiz ve ana dağıtıcımızdan geri dönüşler alıyoruz. Hindi avlarında ürünlerimizi magnum fişekle kullanan müşterilerden de dönütler alıyoruz. Olumsuz bir durumla karşılaşmadık.

Amacımız; Avcıyı yormayan hafif tüfek, hafif fişek.
Poze ve çiftelerimizde yaz aylarında 24-28 gram. Kış aylarında 30-32 gr. ile iyi sonuçlar alıyoruz. Kalın saçma veya gramaja mümkün olduğunca gerek kalmıyor.
Çevremde, poze ile 30 gr. 3 no şok ile ördek avlanan avcı arkadaşlarımız var.
Yarı otomatikte gramaj biraz daha artırılabilir.

Her yıl ulaşabildiğim müşterilere anket düzenliyorum. Ürünlerimizin performansını ve müşteri geri dönütlerini alabilmek, ar-ge yi yönlendirebilmek amacıyla. 2013 ocak ve şubat ayında yaptığım anket düzenlemelerinden aldığım sonuçlara göre grupman, saçma dağılımı ve delicilik gibi hususlarda ciddi sıkıntı yaşamış, bizzat iletişime geçtiğim bir müşteri olmadı. Zaman zaman nadiren de olsa memnun olmayan müşterilerimiz oluyor, namlusunu değiştirinceye kadar elimizden gelen desteği vermeye çalışıyoruz.
Halil bey bulunduğunuz bölge nisbeten sıcak bir bölge,peki İPSALA-KARPUZLU-GALA GÖLÜ gibi bölgelerde kullanan müşterileriniz varmı?onlardan ne tür dönüşler alıyorsunuz varsa?Zira o söylediğiniz gramajdaki fişeklerin oralarda verimli olacağından emin değilim.Selamlar.
  • AKKAR ALTAY SİLVER YARIOTOMATİK
  • HUĞLU 104A
Erol ÖZTÜRK
1969 İSTANBUL / KÜÇÜKÇEKMECE  AB(RH-) Meslek:ESNAF /KIRTASİYE

Çevrimdışı Halil KARA

• AvlakForum Üye
  • *
Halil bey bulunduğunuz bölge nisbeten sıcak bir bölge,peki İPSALA-KARPUZLU-GALA GÖLÜ gibi bölgelerde kullanan müşterileriniz varmı?onlardan ne tür dönüşler alıyorsunuz varsa?Zira o söylediğiniz gramajdaki fişeklerin oralarda verimli olacağından emin değilim.Selamlar.

Erol bey, Trakya bölgesinde genellikle poze ürünlerimiz daha çok kullanılıyor. Oradaki bazı bayilerim kendileri de Yıldız kullanıyor. Telefonla görüşürüz sürekli, yılın belli periyotlarında da ziyaretlerim olur. Ciddi problem yaşayan görmedim. Fakat bunu ben değil, kullanıcılar buradan olumlu olumsuz görüşlerini belirtirse, daha iyi sonuçlara ulaşabilirsiniz. Sonuçta ürünümüzü kullanan avcı, farklı hava şartlarında ve rakımlarda birçok farklı fişekle denemeler yapıyor.

Geçen sene Aksaray-Kayseri bölgesinde yarı otomatik satışlarım fena değildi. Bölge olarak, sert kış geçirir, ördek ve kaz aylarında çok olumlu sonuçlar ilettiler.

Özelden mesaj atıyorum, Aksaray ve Kırklareli bayilerimizin. Görüşerek, onların da düşüncelerini sorabilirsin...
Halil KARA
1987 BURDUR
Yıldız Silah Paz.

Çevrimdışı Ayhan TAŞDEMİR

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Son Düzenleme: 24 Haziran 2013, 22:41:54 Gönderen: Ayhan TAŞDEMİR »
  • remington 1187 premier lc
  • remington 870
  • labrador
Ayhan TAŞDEMİR
1966-Samsun

Çevrimdışı Hakan AKMAN

• Müdavim Üyemiz
Sayın Dostlar,
Konuşacak birşey yok!
sevgili TUNCAY
Değil 679,luk turkey full
650-635,lik ext.turkey full şoklarla bile 36.5mt mesafede 6 no 32 gr lık bir fişekteki 300 saçmanın hepsini 100-120 cm ebatlı bir hedef kağıdına sokacak tüfek dünyada varmıdır diye düşünüyorum ama aklım ve mantığım bana bu iş imkansız diyor......
Hakan AKMAN
1970 ANKARA / AFYONKARAHİSARC:\Users\2012\Pictures\photog254iw0.jpg

Çevrimdışı Hasan BAŞKARA

• Müdavim Üyemiz
sevgili TUNCAY
Değil 679,luk turkey full
650-635,lik ext.turkey full şoklarla bile 36.5mt mesafede 6 no 32 gr lık bir fişekteki 300 saçmanın hepsini 100-120 cm ebatlı bir hedef kağıdına sokacak tüfek dünyada varmıdır diye düşünüyorum ama aklım ve mantığım bana bu iş imkansız diyor......
Sayın AKMAN,Tuncay Bey in önerdiği gibi tüfeğin aynısından olan yapabiliyorsa site üyesi arkadaşlarımızla testi yapıp yayınlasın.Öncelik Ankara bu modelden tüfek sahibi olan testi yaptırmak isteyen varsa benimle irtibata geçsin konuya noktayı koyalım.Başka bir öneride benden Halil Bey sizi fabrikaya davet edip sizin hakemliğinizde bu testi tekrarlasın en son nokta olur ;)

• Expert Üye
Hakan Abi,
Hindi şokları mevcut Hindi Şoklarının bazıları 40 Yard ta %90 pattern vermek için tasarlanırlar..
Bunda şaşılacak birşey yok..30 İnchlik daireye patternin %90 ını sokan bir şok 100-120 cm lik daireye hepsini rahatlıkla sokabilir..
Bizim testlerimiz bunu doğruluyor..
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

Çevrimdışı Hakan AKMAN

• Müdavim Üyemiz
Sayın AKMAN,Tuncay Bey in önerdiği gibi tüfeğin aynısından olan yapabiliyorsa site üyesi arkadaşlarımızla testi yapıp yayınlasın.Öncelik Ankara bu modelden tüfek sahibi olan testi yaptırmak isteyen varsa benimle irtibata geçsin konuya noktayı koyalım.Başka bir öneride benden Halil Bey sizi fabrikaya davet edip sizin hakemliğinizde bu testi tekrarlasın en son nokta olur ;)
SN.BAŞKARA
aşağıda linkini verdiğim konuyuda bir incelerseniz ,,konu başından bu güne şahsım adına ne anlatmak istediğimi gayet iyi anlayabilkirsiniz... ilgili firmanın kendi yapmış olduğu açıklamalara istinaden NEREDE İSE 1.5 yıl önce sorulmuş sorulara verdiği ve vermediği cevaplar benim için neden böyle düşündüğümü aslında çok iyi anlatıyor....
http://avlakforum.com/forum/yildiz-av-tufekleri/yildiz-hakkinda/150/
SELAMLAR....
« Son Düzenleme: 30 Nisan 2013, 12:54:37 Gönderen: Hakan AKMAN »
Hakan AKMAN

Çevrimdışı Hasan BAŞKARA

• Müdavim Üyemiz
SN.BAŞKARA
aşağıda linkini verdiğim konuyuda bir incelerseniz ,,konu başından bu güne şahsım adına ne anlatmak istediğimi gayet iyi anlayabilkirsiniz... ilgili firmanın kendi yapmış olduğu açıklamalara istinaden NEREDE İSE 1.5 yıl önce sorulmuş sorulara verdiği ve vermediği cevaplar benim için neden böyle düşündüğümü aslında çok iyi anlatıyor....
http://avlakforum.com/forum/yildiz-av-tufekleri/yildiz-hakkinda/150/
SELAMLAR....
Sayın AKMAN son iletinize isterdimki cevaben birşeyler yazılsın test rapoprları gecikmelide olsa yayınlansın.Daha önce belitdiğim gibi vana üreten bir firmada fabrika müdürüyüm.Firmamızın TSE-ISO 9000-CE ve bazı ülkelerin standartlarına uygunluk belgeleri var.Bu belgelerin birinci şartı ürün izlenebilirliğidir.Bu izlenebilirlik nasıl sağlanır:Pazara sunduğumuz Ürünlerimizin üzerinde bir seri numarası vardır.Bu seri numarası ile kalite kontrol departmanına başvurulduğunda bütün parçalarının griş muayenesi-hangi tezgahlarda opere edilmiş-operatör kimdir-yarı mamul kalite kontrol raporu ve düzenleyen-montajı operatörleri-son muayene test raporu ve kimin test ettiği bilgileri zinciri bir yerde kopmuyor ve bütün bunlara ulaşabiliyorsanız izlenebilirlik vardır.Bu yoksa belge vermeye gelen kuruluş bunu tesbit ettiği anda majör hatadan dolayı denetimi sonlandırır ve belge vermez.örneğin 2 sene önce satılan bir vanamızın test ve kalite kontrol belgelerine ulaşmak bizde 1 saat..müşterinin eline ıslak imzalı kopyasının ulaşması 24 saat.Ve yukarda bahsi geçen belgelerin izlenebilirlikden önceki olmazsa olmazı müşteri memnuniyetidir.Müşterim herhangi bir arıza çıkmasa da seri numarasını vererek sırf beni denetlemek adına test raporlarını  isteyebilir bizde veririz...Bilmem bende anlatabildim mi?

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
Sayın Dostlar,
Konuşacak birşey yok!
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

Çevrimdışı Abdullah GÜLTEPE

• Müdavim Üyemiz
bence bu konuyo çokta tartışmak bize bir şeyler kazandırmaz benim turkey şoklarlailgili pek bilgim yok ama kullanmış olduğum baikal otomatikte full şokun namlu iç çapından 1 mm dar oluğu yazıyor burada yazılan ölçülere görede benim düşünceme görüşüme göre çokta abartı ölçüler yok full şoktan rahatsız olan 2 veya 3 şoku rahatlıkla kullanabilir zaten full şokunda kullanım amacı uzak avlar sonuçta 30-35 metre ve üzerinde tercih edilen bir şok ... bizim avlanma şeklimize göre uzak atışlar sıklıkla yapıyor ve uzak mesafede iyi grupman yapan tüfeği tercih ediyoruz, ben yinede tüfeğimde sürekli 4 no şokla avlanıyorum tek kurşun ve saçma atışlarınıda bu şokla şokla yapıyorum. herhangi bir grupman denemesi yapmama rağmen ben bu şoktan memnunum aslında tüfeğin çalışması , sağlamlığı ve isabetinde sorun yoksa şok seçimi hatta namlu seçimi kullanıcıya kalmıştır, eğer tüfeğin grupmanı fazla geliyorsa ördek kaz üveyik avında kullanılanibilir yada daha kısa bir namlu yaptırılabilir yeterki tüfeğin dayanıklılığı  penetrasyonu güçlü olsun...
   daha önceki yazılarımda okumuşsunuzdur stoeger pompalıyla yaşadığım tatsızlığı "yiğidi öldür hakkını yeme" demişler bu söz her yerde geçerli sonuçta bu firmalarda  bizim ülkemizin firması ben stoegerde sorun yaşadım tüfeğin parasını iade aldım tüfeği gönderdim bana geri geldi tüfek ara ara sıkıntı çıkarıyor ama ben bu tüfeği hala azda olsa pompalıda el alışkanlığımı kaybetmemek için kullanıyorum çünkü bu tüfeğin grupman ve nişanında sıkıntı yok ve sağlamlığınada gerçekten çok sağlam insana geven veriyor.
     aynı olay yıldız içinde geçerli eğer bir tüfek çalışma olarak ve sağlamlık olarak avcıya güven veriyorsa bir tüfek çok sık grupman yaptı diye kötü olmaz aksine bu zaten avcıların aradığı bir özelliktir, sadece full şoka bakılarak hatta 5 nolu şokta bile 20 metrede grupman fazla diye yakınamayız ben bildiğim çoğu şeyi buradaki daha tecrübeli abilerimden öğerendim benim söylediklerim ve düşündüklerimde size birşeyler öğretmek veya bilmişlik taslamak olarak algılanmasın sonuçta çulluk avı bıldırcın avı gibi 15-20 metre mesafeler içersinde yapılan avların kısa namlularla daha verimli olacağını sizler daha iyi bilirsiniz, eğer meranız sıklıksa tüfeğinizinde kısa namlu olması gerektiği aşikardır.
  baikal tüfekler içinde kalın saçma sevmez ince saçma düşük gramaj gibi genellemeler yapıldı ben baikal kullanırken kalın saçma 35-36 gram fişekler  hatta tavşan sezonun açıldığı zamanlarda kullandığım oldu performasının hiç düştüğünü görmedim bu olay avcının birazda tüfeğine güvenmesiyle alakalı, ben tüfeği aldığımda ilk olarak çalışmasına bakarım ve çalışmasında tutukluk veya herhangi bir hata vermezse o tüfeğe güvenmeye başlarım kurşun atışlarıyla isabetine bakarım şok denemesini  yaparım isabetini eğer ondada sıkıntı yoksa avda denerim, grupman şoklarla ayarlanabilecek birşey sonuçta yeterki düzgün dağılın versin.
« Son Düzenleme: 02 Mayıs 2013, 13:03:31 Gönderen: Abdullah GÜLTEPE »
  • baikal mp 153 0tomatik
  • yıldız p71 otomatik
  • turkuaz sn12 otomatik
  • akdaş ah 212
Abdullah GÜLTEPE 1984 KARABÜK-İSKENDERUN/HATAY
 Tel: 05354083156

• Expert Üye
Sayın Gültepe,
Baikal ın Full Şoku Dünya standartından daha dar .040m inch daralmalı Extra Full, standart Full Şok değil yani..Firma bunu belirtiyorsa hiç sorun yok..
Sorun bu belirtilmeden pattern testi yapılınca yada iki tüfek kıyaslanınca çıkıyor..
Selam ve saygılarımla
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
 sn kahraman aşağıdaki linkte  baikal  full şok için  %60 şok değeri veriyor .birebir denemiştim.yaptığım testlerde %67 oranını bir türlü geçemedim.fabrika bu oranı test etmiş ve kullanma klavuzuna  full şok için %60 olarak belirtmiş.ayrıca  daralma full şok için  1mm olarak yazıyor.tabi bu  değerler 18,4 mm iç çap için geçerli.selamlar....http://www.rasgeleavci.com/SSS/chokes.html buda baikal tüfeğin testi.grupman %63  fabrika bu değeri %60 olarak vermiş.yüzde 3 lük bir  sapma var.herhalde tesadüf değildir. http://avlakforum.com/forum/baikal-toz-av-tufekleri/baikal-grupman-ve-penetrasyon-testi-%28russian%29/
« Son Düzenleme: 01 Mayıs 2013, 21:32:34 Gönderen: Suat ÇALIŞKAN »
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

Çevrimdışı Hakan AKMAN

• Müdavim Üyemiz
Sayın AKMAN son iletinize isterdimki cevaben birşeyler yazılsın test rapoprları gecikmelide olsa yayınlansın.Daha önce belitdiğim gibi vana üreten bir firmada fabrika müdürüyüm.Firmamızın TSE-ISO 9000-CE ve bazı ülkelerin standartlarına uygunluk belgeleri var.Bu belgelerin birinci şartı ürün izlenebilirliğidir.Bu izlenebilirlik nasıl sağlanır:Pazara sunduğumuz Ürünlerimizin üzerinde bir seri numarası vardır.Bu seri numarası ile kalite kontrol departmanına başvurulduğunda bütün parçalarının griş muayenesi-hangi tezgahlarda opere edilmiş-operatör kimdir-yarı mamul kalite kontrol raporu ve düzenleyen-montajı operatörleri-son muayene test raporu ve kimin test ettiği bilgileri zinciri bir yerde kopmuyor ve bütün bunlara ulaşabiliyorsanız izlenebilirlik vardır.Bu yoksa belge vermeye gelen kuruluş bunu tesbit ettiği anda majör hatadan dolayı denetimi sonlandırır ve belge vermez.örneğin 2 sene önce satılan bir vanamızın test ve kalite kontrol belgelerine ulaşmak bizde 1 saat..müşterinin eline ıslak imzalı kopyasının ulaşması 24 saat.Ve yukarda bahsi geçen belgelerin izlenebilirlikden önceki olmazsa olmazı müşteri memnuniyetidir.Müşterim herhangi bir arıza çıkmasa da seri numarasını vererek sırf beni denetlemek adına test raporlarını  isteyebilir bizde veririz...Bilmem bende anlatabildim mi?
HASAN BEY
Benim ne anlatmak istediğimi siz daha ilk dakikada anlamışsınız ancak
amacı aslında sadece pazarlama olan birileri ne yazıkki ya anlamıyor ,,yada anlamak istemiyor....
İŞTE bunun içindirki benim için bu markanın yaptığı bu testlere inanmıyorum....
SELAMLAR.....
Hakan AKMAN

• Expert Üye
Sayın Çalışkan,
Eski Baikalların 18.2 mm çaplı namlularıyla patternleri özellikle 24-28-30 gram 7 no ve daha ince saçmalarla oldukça iddialıydı..Mevcut .725 namlunun patternleri Full Şokun Extra Full ölçüsünde olmasına rağmen memnun edici değil..Benim gördüğüm örneklerde polisaj ve birleştirme konilerinin geçiş pürüzsüzlüğü iyi değildi..
Tüfek işi nasip işi..Tüfeklerin Ruhları Vardır Sözümüzün sebebi bu..
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

Çevrimdışı Abdullah GÜLTEPE

• Müdavim Üyemiz
daha öncede belirttiğim gibi ben mobil şoklu iki tüfeğimdede genelde 4 şok kullandım bir sezon baikalda 3 şokla av yaptım bir sıkıntı yaşamadım daha çok tavşan ve domuz avına gittiğim için domuzla karşılaşma ihtimaline karşı ve gerek duymadığımda 4 şokla devam ediyorum. birkaç markanın avlakta yayınlanmış şok değerleri var aşağıda yerliler birbirine yakın sadece baretta diğerlerinden farklıbirde bunları inceleyelim.

HUĞLU 200 AC ÇİFTE
1 şok 17,34   2 şok 17,56  3 şok 17,80  4 şok 18,14   5 şok 18,34
AKKAR SÜPERPOZE
1 şok 17,56  2 şok 17,80  3 şok 17,94  4 şok 18,20  6 şok 18,45(5 ŞOKUM KAYIPO YÜZDEN ÖLÇÜ YOK)
BERETTA  A 300 OUTLENDER
1 şok 17,50  3 şok 17,84  5 şok 18,34
ARMSAN PHONEMO
1 şok 17,16  2 şok 17,60  3 şok 17,78  4 şok 18,10  5 şok 18,34
%2 hassasiyetinde kumpasla bizzat kendim ölçtüm bilgi amaçlı paylaşmak istedim SAYGILAR O0

• baikal mp 153 0tomatik
  • yıldız p71 otomatik
  • turkuaz sn12 otomatik
  • akdaş ah 212
Abdullah GÜLTEPE 1984 KARABÜK-İSKENDERUN/HATAY
 Tel: 05354083156

• Expert Üye
Sayın Gültepe Buradaki Ölçüler Doğru Ölçüldü ise Armsan Phenomanın Full Şoku .675 lik Hindi Şoku..Full Şoktan 2 tam şok daha dar..
Dünya standartlarında yapılmayan testlerin ve kıyaslamaların hiçbir  bilimsel değeri yok..Kendimizi kandırmaktan öteye gidemez..
Selam ve saygılarımla
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

Çevrimdışı Hasan BAŞKARA

• Müdavim Üyemiz
Sayın Gültepe Buradaki Ölçüler Doğru Ölçüldü ise Armsan Phenomanın Full Şoku .675 lik Hindi Şoku..Full Şoktan 2 tam şok daha dar..
Dünya standartlarında yapılmayan testlerin ve kıyaslamaların hiçbir  bilimsel değeri yok..Kendimizi kandırmaktan öteye gidemez..
Selam ve saygılarımla
Armsan phenomanın hangi bilimselliklerle Beretta a400 ve Fabarm xlr ile karşılaştırıldığını hatırlatmak açısından linki vereyim bende.Üretici kendinden başka kimseyi kandıramaz.

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.441435215878346.105504.124199120935292

• Expert Üye
Sayın Başkara,
Yıllar önce bir Kanadalı Fransız Seminerin Açılış Cümlesinde tahtaya IF YOU CAN NOT MEASURE IT, YOU CANNOT MANAGE IT YAZMIŞTI..
Ölçemezseniz ,yönetemez sevk ve idare edemezsinizdi anlamı..
Ben kendi payıma bu üsturu ömrüm boyunca kullandım ve hiç zararını görmedim..
Namlu çapı ve şok çapı belirtilmeyen hiçbir testi hatta belirtilmeyi bırakın ölçmeden yapılan hiçbir testi REFERANS ALAMAYIZ..
Beretta Şokları bile standart ölçüde çıkmıyor  neyi nasıl kimle neyle kıyaslayacağız o zaman?
Ne anlamı var?
Yıllardır yoruldum ben inanınız Aynı daralmalı olmayan iki tüfek nasıl pattern yada penetrasyonda kıyaslanır diye..Sesimizi kaç kişiye duyurabildik bilmiyoruz..Ama inanın üzülüyoruz..
Cahillik bahane değil
Vesselam

« Son Düzenleme: 03 Mayıs 2013, 11:33:12 Gönderen: Tuncay KAHRAMAN »
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

Çevrimdışı Hüseyin ÜSTÜN

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Son Düzenleme: 02 Haziran 2016, 11:52:19 Gönderen: Hüseyin ÜSTÜN »
  • Mertmak MX5 Combo 61cm Slug 71cm mobil şoklu
OSMANİYE / 1980

selçukkaygısız

• Ziyaretçi
o zaman bu tüfekle bıldırcın ve çulluk avı yapılmaz gibi neredeyse bütün şoklar full,ördekçilere ve kazcılara fazlasıyla hitap ediyor,