Gönderen Konu: ATA NEO 12 66 NAMLU TESTLERİM..  (Okunma sayısı 32808 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mücahit ÖZEL

• Müdavim Üyemiz
Ynt: ATA NEO 12 66 NAMLU TESTLERİM..
« Yanıtla #25 : 24 Nisan 2013, 10:22:14 »
hasan bey x full şokun +7 derece ve altı sıcaklıklarda hem avda hemde atış denemelerinde farkını göreceksiniz..özellikle saçması  sertleştirilmiş veya nikel kaplanmış fişeklerle...sizin yaptığınız test te iklim şartları oluşmadığından sağlıklı fikir söz konusu değil...bencede şokunuzu sakın bozmayın...
« Son Düzenleme: 24 Nisan 2013, 10:33:19 Gönderen: Mücahit ÖZEL »
Mücahit ÖZEL
1979 izmir

Çevrimdışı Hasan BAŞKARA

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #26 : 24 Nisan 2013, 15:14:36 »
Sayın Başkara,
Trulock x full 45 metre testinde ayrıca daha iri yada ağır gramaj fişeklerde çok daha iyi olabilir o yüzden orjinalliğini bozmamak daha sağlıklı ve makul olur diye düşünüyorum selam ve saygılarımla
hasan bey x full şokun +7 derece ve altı sıcaklıklarda hem avda hemde atış denemelerinde farkını göreceksiniz..özellikle saçması  sertleştirilmiş veya nikel kaplanmış fişeklerle...sizin yaptığınız test te iklim şartları oluşmadığından sağlıklı fikir söz konusu değil...bencede şokunuzu sakın bozmayın...
  Ok Trulock .685 e dokunmuyorum 45 mt --iri saçmave nikel saçmalar--+7 derece altında tekrar test edelim ;)
  • Fabarm AXIS 71cm ,Remington 1187 Premier
  • 12ga Beretta urika 2, 20ga Beratta urika 2

Çevrimdışı Hakan AKMAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #27 : 24 Nisan 2013, 23:13:12 »
  Ok Trulock .685 e dokunmuyorum 45 mt --iri saçmave nikel saçmalar--+7 derece altında tekrar test edelim ;)
HASAN BEY bir sonraki sefer testlerinizde 28-30 gr 6-7 no saçmalı fişekleride denemeyi ihmal etmeyiniz 
             RC1 COMPETİTİON 28 GR 7 NO
             WİNCHESTER X3 FİBER PLUS 28 GR 7 NO
             İMPERİAL 30 GR POWER TAPA 6-7 NO
             SELLİOR BELLOT VEGA 30.5 GR 6-7 NO
Size tavsiye edebileceğim fişekler olup eğer bulup deneyebilirseniz grupman ve delicilikteki etkilerine sizde çok şaşıracaksınız
bugüne kadar edindiğim tecrübelerde 32 gr ve üstü fişeklerin 28-30 gr fişeklere nazaran her zaman grupman olarak sınıfta kaldıklarına şahit oldum
sadece istisnai olarak 36 gr özel saçmalı olduğunu düşündüğüm(örn.nikel ) fişeklerin bazılarında B&P EXTRA LONGE RANGE 36 GR 5-6 NO--- NOBEL SPORT 36 GR 5-6 NO örneğini verebileceğim fişeklerde 35-45mt mesafe aralıklarında güzel grupman yaptıklarını tespit ettim
bunun dışında kullandığım ve denediğim yüzlerce fişeğe rağmen 32 gr dahil 34-36 gr her fişek benim kullandığım tüfek ve şok kombinizasyonlarında benim kabul edebileceğim kriterlerde grupmanı maalesef vermedi
her şart ve koşulda 28-30 gr 6-7-8 no saçmalı fişeklerden en yüksek verimi aldım umarım bu gözlemlerimi sizde ilerleyen zamanlardaki testlerinizde teyid eder nitelikte sonuçlara ulaşırsınız.. SELAMLAR........
« Son Düzenleme: 24 Nisan 2013, 23:18:40 Gönderen: Hakan AKMAN »
Hakan AKMAN
1970 ANKARA / AFYONKARAHİSARC:\Users\2012\Pictures\photog254iw0.jpg

Çevrimdışı Tuncay KAHRAMAN

• Expert Üye
« Yanıtla #28 : 25 Nisan 2013, 01:27:54 »
Hakan Abi
Dünyanın pattern konusundaki ilk ön kabullerinden biri Saçma Gramajı Arttıkça Pattern Artar Ama Pattern Yüzdesi düşer ' dir
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

Çevrimdışı Hasan BAŞKARA

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #29 : 25 Nisan 2013, 07:20:53 »
HASAN BEY bir sonraki sefer testlerinizde 28-30 gr 6-7 no saçmalı fişekleride denemeyi ihmal etmeyiniz 
her şart ve koşulda 28-30 gr 6-7-8 no saçmalı fişeklerden en yüksek verimi aldım umarım bu gözlemlerimi sizde ilerleyen zamanlardaki testlerinizde teyid eder nitelikte sonuçlara ulaşırsınız.. SELAMLAR........
Hakan Bey   RC1 COMPETİTİON 28 GR 7 NO  ve WİNCHESTER X3 FİBER PLUS 28 GR 7 NO  elimde olması lazım.Geçen sene doğru yoldaymışım. 28-30gr 7-8 no fişekler aldım av öncesi test yapmadım ve avda  randıman alamadım.tüfek mi ?fişek mi ?şok mu? kötü sonucu veren.Ölçmez analiz etmez isek mutsuzluk ve arayış normal sonuç tabiki.Sezonda hep elimde olmasını istediğim Fabarm Elos C ile en kısa zamanda bu fişekleri deneyeceğim.Çok teşekkür ederim. Selamlar...

Çevrimdışı Hakan AKMAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #30 : 25 Nisan 2013, 22:41:32 »
Hakan Abi
Dünyanın pattern konusundaki ilk ön kabullerinden biri Saçma Gramajı Arttıkça Pattern Artar Ama Pattern Yüzdesi düşer ' dir
SEVGİLİ TUNCAY
konu içerisindede söyledim benim tecrübelerimin %100 bilimsellik ile bağdaştığını söylemiyorum ancak deneyip test etmediğim konulardada emin olmadan pek bilgi paylaşmam ,, bu güne kadarki tüm gözlemlerimde tüm dünyanın kabul ettiği kriterlerin dışında kendi adımada olsa tabuları yıkmış olmak 28-30 gr fişeklerin performansını her zaman 32 gr ve üstü fişeklere tercih ediyorum....ister fizik kuralları olsun ,,isterse benim kurduğum düz mantık olsun bana bu yönde doğrular olduğunu gösteriyor....
Hakan AKMAN

Çevrimdışı Hakan AKMAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #31 : 25 Nisan 2013, 22:51:06 »
Hakan Bey   RC1 COMPETİTİON 28 GR 7 NO  ve WİNCHESTER X3 FİBER PLUS 28 GR 7 NO  elimde olması lazım.Geçen sene doğru yoldaymışım. 28-30gr 7-8 no fişekler aldım av öncesi test yapmadım ve avda  randıman alamadım.tüfek mi ?fişek mi ?şok mu? kötü sonucu veren.Ölçmez analiz etmez isek mutsuzluk ve arayış normal sonuç tabiki.Sezonda hep elimde olmasını istediğim Fabarm Elos C ile en kısa zamanda bu fişekleri deneyeceğim.Çok teşekkür ederim. Selamlar...

SN.BAŞKARA
bu yönde denemeleri yapmanızı özellikle tavsiye ediyorum
ava ilk başladığım yıllar hariç kış aylarında 3-5 no ,,güz aylarında 5-7 no saçma,, yaz aylarındada 7-8-9 no saçmadan daha kalın saçma kullanmamakla birlikte en az 22-23 yıldır 5 no saçmadan daha kalın saçmalı bir fişek kullanmadım ...
2005 YILINDAN BU GÜNEDE BİR YARI OTO av yapmayı sürdürdüğüm için yaz aylarında 8-9-10 no saçma 28 gr ,, sonbaharda 6-7-8 no saçma 28-30 gr ,, kış aylarında ise 5-6-7 no saçmalı 28-30 gr fişekler ile avlanıyorum...
ve bu fişeklerin performansındanda son derece memnunum....o yüzden sizede bu yönde denemeler yapmanız yönünde tavsiyede bulundum ... yanlış anlaşılmış olmak istemem sürçü lisan ettiysek affola.... SELAMLAR....
« Son Düzenleme: 25 Nisan 2013, 22:54:30 Gönderen: Hakan AKMAN »
Hakan AKMAN

• Expert Üye
« Yanıtla #32 : 26 Nisan 2013, 16:23:59 »
Hakan abi,
28 gram bir fişek aynı şok ve aynı tüfekle %70 pattern veriyorsa 50 gram fişek aynı şok ve namluyla %60, 3.5 inchlik 66 gram bir fişek ise %50-55 pattern veriyor.Çok soğuk hava yada kaz büyüklüğünde bir hayvana ateş etmiyorsak 36 gramdan daha ağır fişeğe hiç gerek olmadığını düşünüyorum enazından ince ve kurşun saçmada...40 gramdan itibaren hız kaybı hem önlemeyi hem penetrasyonu hemde basınç  atış konforunu çok olumsuz etkilemekte..
Yüksek gramajın Amerikan mantığının yamuk bir getirisi olduğuna inanmışımdır hep..
Selam ve saygılarımla
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

Çevrimdışı Hasan BAŞKARA

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #33 : 26 Nisan 2013, 17:15:31 »
SN.BAŞKARA
bu yönde denemeleri yapmanızı özellikle tavsiye ediyorum
ve bu fişeklerin performansındanda son derece memnunum....o yüzden sizede bu yönde denemeler yapmanız yönünde tavsiyede bulundum ... yanlış anlaşılmış olmak istemem sürçü lisan ettiysek affola.... SELAMLAR....
Sayın AKMAN tavsiyeleriniz akla ve mantığa yatkın olduğu için tartışmadan sormadan deneyeceğim diyorum.Yanlış anlaşılacak.. anlaşılan bir durum yok .affolacak bir durumda söz konusu bile değil. ben bu muhabbetden çok çok memnunum.Atgözlüğüyle baktığım yerlerde bir cümlenizle görüş 360 dereceye çıkıyor ;)  Sayın KAHRAMAN ve sizin görüşlerinize katılıyorum 4 no altında saçmaya inmemek ve sıcaklığın en düşük olduğunda max 36 gr ma çıkmak gerekli.Yüksek gramaj düşük barutlu fişeklerin tek getirisi bozuk olan patternin 76 daire içindeki saçma sayısını arttırmak.Enerjisi düşük bir saçmayla vurulup çelgin gidecek avım bırakayım yaşasın.. ben 28gr atayım 30gr atayım vuramassamda adı üstünde av sporu yapıyoruz ;)

Çevrimdışı Erdem VARDAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #34 : 26 Nisan 2013, 22:31:10 »
Pattern testlerinin en önemli etkenlerinden biriside uygun şok seçimidir,  ucuz bir tüfekle bile kaliteli bir şok seçimiyle harika patternler elde edilebilir. Bunun örneğini geçtiğimiz salı günü yaşayarak gördük, arkadışımın Benelli Cordoba ile Ata Neo karşılaştırması yaptık, 45 metre mesafede aynı namlu uzunluğuna sahip, tüfek sabitlenerek atış yapılarak ve 32 gr. dan 50 gr.'a kadar bütün denemelerde Atanın grupmanı benelliden üstün çıktı. Ancak atışlar Benellinin şoklarıyla yapılmıştır, atışlarda üç çesit şok kullandık, Benelli crio şok, cordoba orjinal şoku extend şok, carlsons extend şok.
Her atış sonrası sonuca inanamayıp Atanın grupmanından dolayı Benelli Cordoba ile kendimde atış yaptım ancak sonuç yine değişmedi. çok şaşırdım Benelli hayal kırıklığına uğrattı beni, testin sonunda kanaatim şok seçimin çok önemli olmasıdır, zaten iş son 15 cm.'de bitiyor.
Erdem VARDAR
B Rh + 1982 Enez EDİRNE

Çevrimdışı Yusuf SAĞLAM

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #35 : 26 Nisan 2013, 22:55:57 »
 O0 O0 O0 hasan bey , iki atış yapmak için harcadığım zaman 2,5 saati aştıydı . . . hedef kağıtlarını hazırlamak , çizmek , saymak . . . bunun için sizi tebrik ederim . . . yapmış olduğunuz atışlarda bp nin bariz olarak üstünlüğü var , ve veriler  66 namlu için tatmin edici derecede . . . çok şey yazılır çizilir bu atışlar hakkında . .  otomatikler için 32 gr ideal olabilir ama , çifte ve pozeler için , grupmanı etkiliyor düşüncesindeyim , çünkü otomatikler gibi herhangi bir güç kaybı söz konusu değil . .   tüfekler ve grupmanları hakkındaki bilgiler , bu yöntemle artıyor  ,  paylaşım için teşekkürler. . . . . .   O0 O0 O0 O0
  • SKB 3000
  • Gardone bignotti çifte
  • büyük huğlu conkuest
  • irlanda setter
1974 samsun . .  104 a 71 o/u . . kral 76 O/U . . Android magnum 76  yarı otomatik  . .

resim gönder

Çevrimdışı Hakan AKMAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #36 : 26 Nisan 2013, 23:27:45 »
Hakan abi,
28 gram bir fişek aynı şok ve aynı tüfekle %70 pattern veriyorsa 50 gram fişek aynı şok ve namluyla %60, 3.5 inchlik 66 gram bir fişek ise %50-55 pattern veriyor.Çok soğuk hava yada kaz büyüklüğünde bir hayvana ateş etmiyorsak 36 gramdan daha ağır fişeğe hiç gerek olmadığını düşünüyorum enazından ince ve kurşun saçmada...40 gramdan itibaren hız kaybı hem önlemeyi hem penetrasyonu hemde basınç  atış konforunu çok olumsuz etkilemekte..
Yüksek gramajın Amerikan mantığının yamuk bir getirisi olduğuna inanmışımdır hep..
Selam ve saygılarımla
SEVGİLİ TUNCAY,, DEĞERLİ DOSTUM
Aslında aynı şeyleri konuşuyoruz ,, belki benim anlatış tarzım farklı ,, inat ederek iddia eden bir yapım yoktur bilirsin ,, ama bu güne kadarki tüm deneyimlerim bana 28-30 gr üstü saçma ağırlıklı fişeklerin pekte avantajlı olmadığını gösterdi ,, oyüzden kendi adıma 28-30 gr fişeklere devam....
tabiki 20 no silahtan 12 no silaha dönecek olursam yoksa 25-26 gr 20 no silahında tam harcı diye düşünüyorum ,, hatta bulunsa 25 gr altı 21-22-24 gr fişeklerin performansınıda denemeyi çok istiyorum ancak bulmak mümkün değil.... SELAMLAR....
Hakan AKMAN

Çevrimdışı Hakan AKMAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #37 : 26 Nisan 2013, 23:37:34 »
Sayın AKMAN tavsiyeleriniz akla ve mantığa yatkın olduğu için tartışmadan sormadan deneyeceğim diyorum.Yanlış anlaşılacak.. anlaşılan bir durum yok .affolacak bir durumda söz konusu bile değil. ben bu muhabbetden çok çok memnunum.Atgözlüğüyle baktığım yerlerde bir cümlenizle görüş 360 dereceye çıkıyor ;)  Sayın KAHRAMAN ve sizin görüşlerinize katılıyorum 4 no altında saçmaya inmemek ve sıcaklığın en düşük olduğunda max 36 gr ma çıkmak gerekli.Yüksek gramaj düşük barutlu fişeklerin tek getirisi bozuk olan patternin 76 daire içindeki saçma sayısını arttırmak.Enerjisi düşük bir saçmayla vurulup çelgin gidecek avım bırakayım yaşasın.. ben 28gr atayım 30gr atayım vuramassamda adı üstünde av sporu yapıyoruz ;)
SN.BAŞKARA
burada klavye başında yazıp çiziyoruz,, ses tonumuz,,mimiklerimiz ,,konuşma tarzımız ve üslubumuz tam anlaşılamayabilir
yazıp anlattıklarımızdan ,,ukalalık ettiğimiz ,,çok bilmişlik yaptığımız ,, vs .vs. anlamlar çıkabilir bunun için yanlış anlaşılmış olmak istemem demiştim ,, ben sadece bu güne kadar edindiğim tecrübeleri,, görüp,,deneyip,,test edip vardığım sonuçları sadece bana ve benim kullandığım silahlara ,,şok kombinizasyonlarına ve fişeklerine ait özel durumlar olabileceğini belirterek ,, konuyla ilgilenen arkadaşlarımızında kendi doğrularını bulabilmelerine örnek olabilecek deneyimlerimizi paylaşıyorum bir nebze olsun faydamız oluyor ise ne mutlu bize.... SELAMLAR.....
Hakan AKMAN

Çevrimdışı Hakan AKMAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #38 : 26 Nisan 2013, 23:47:40 »
Sayın AKMAN tavsiyeleriniz akla ve mantığa yatkın olduğu için tartışmadan sormadan deneyeceğim diyorum. ben 28gr atayım 30gr atayım vuramassamda adı üstünde av sporu yapıyoruz ;)
HASAN BEY
siz merak etmeyin 30-40mt aralığında atış hataları istisnai olmak kaydı ile bir önceki sezon AFYONKARAHİSAR,da OCAK-ŞUBAT aylarında sabah erken saatlerde hava-15 , -20,lerde  öğleye doğru saat 10.00 12.00 sularında dahi -5, -7 derecelerde  olmak üzere 28-30 gr 6-7 no saçmalı fişekler YEŞİLLERİ nerde ise konfeti yağdırır gibi biçti diyebilirim
atış hataları yapmadıktan ,,30-40mt üstü mesafelere tüfek atmadıktan sonra  benim için 28-30 gr fişekler fazlası ile yeterli geliyor...
Hakan AKMAN

• Expert Üye
« Yanıtla #39 : 27 Nisan 2013, 14:32:28 »
Sayın Vardar,
Yaşadığım bir anıyı paylaşmak isterim..
Uzun yıllar önce yaptığımız bir testte Beretta 390 bir yarı oto ile Vursan 92 a modelini Modified şoklarla kıyaslamış ve Vursan Lehine çıkan sonuçla epey şaşırmıştık,şaşırmıştık çünkü fark kabul edilibilir cinsten değildi..
Ölçümleri yaptığımızda Beretta AL 390 ın namlu çapının yaklaşık 18.24 mm .718 inch olduğunu (Fabrika Verisi .723 inch-Üzerinde yazan 18.3 mm) Orjinal Modified ölçüsünün 17.85 mm yaklaşık 703 inch olduğunu gördük..  .718 inchlik namlu için 703 lük şok Modified değil TAM OLARAK Light Modified Ölçüsü olduğunu gördük..
Vursanı ölçtüğümüzde namlu çapı 18.45 mm yaklaşık .726 inch geldiğini Modified yani 3 şokun ölçülü değerinin ise 17.88 mm yaklaşık .704 inch geldiğini gördük...726 İnch için .704 ölçüsünün Modified şok ile İmproved Modified Şok arasında olduğunu gördük..
Dolayısıyla tüfekleri AYNI ŞOKLARLA KIYASLAMIYORUZ GERÇEĞİNE ULAŞTIK..Arada TAM BİR ŞOKTAN DAHA FAZLA DARALMA OLDUĞUNU BUNUNDA %10-15 E VARAN PATTERN FARKI DEMEK OLDUĞUNU GÖRDÜK..
Namlu çapı ve şok daralma miktarı ölçülmeden yapılan denemelerin hiçbir bilimsel tarafı olamayacağı gerçeğinide..
Selam ve saygılarımla
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

Çevrimdışı Hakan AKMAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #40 : 27 Nisan 2013, 22:01:10 »
Sayın Vardar,
Yaşadığım bir anıyı paylaşmak isterim..
Uzun yıllar önce yaptığımız bir testte Beretta 390 bir yarı oto ile Vursan 92 a modelini Modified şoklarla kıyaslamış ve Vursan Lehine çıkan sonuçla epey şaşırmıştık,şaşırmıştık çünkü fark kabul edilibilir cinsten değildi..
Ölçümleri yaptığımızda Beretta AL 390 ın namlu çapının yaklaşık 18.24 mm .718 inch olduğunu (Fabrika Verisi .723 inch-Üzerinde yazan 18.3 mm) Orjinal Modified ölçüsünün 17.85 mm yaklaşık 703 inch olduğunu gördük..  .718 inchlik namlu için 703 lük şok Modified değil TAM OLARAK Light Modified Ölçüsü olduğunu gördük..
Vursanı ölçtüğümüzde namlu çapı 18.45 mm yaklaşık .726 inch geldiğini Modified yani 3 şokun ölçülü değerinin ise 17.88 mm yaklaşık .704 inch geldiğini gördük...726 İnch için .704 ölçüsünün Modified şok ile İmproved Modified Şok arasında olduğunu gördük..
Dolayısıyla tüfekleri AYNI ŞOKLARLA KIYASLAMIYORUZ GERÇEĞİNE ULAŞTIK..Arada TAM BİR ŞOKTAN DAHA FAZLA DARALMA OLDUĞUNU BUNUNDA %10-15 E VARAN PATTERN FARKI DEMEK OLDUĞUNU GÖRDÜK..
Namlu çapı ve şok daralma miktarı ölçülmeden yapılan denemelerin hiçbir bilimsel tarafı olamayacağı gerçeğinide..
Selam ve saygılarımla
SEVGİLİ TUNCAY
Bu yaşamış olduğun durum ,, bize tüfek işinin birazda şansa kalmış,, NE ÇIKARSA BAHTINA gerçeğinin önemli bir delili olmuş
malesef düzgün bir standartı ,, ne şok ölçülerinde,, nede namlu iç çaplarında yakalamak pek mümkün olmuyor...
Hakan AKMAN

Çevrimdışı Erdem VARDAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #41 : 29 Nisan 2013, 10:17:59 »
Sn. TUNCAY Bey,

Benelli cordoba namlu iç çapı 18.3'tü Ata neo namlu iç çapını bilmiyorum ama o da büyük ihtimal 18.3 olabilir, farklı şoklar olsa aynı ölçü olmadığı için fark olabilir diyebilirim, ancak aynı şoklarla pattern farkı namlu iç çapından kaynaklanmış mı olabilir sizce?

Saygılar.
Erdem VARDAR
B Rh + 1982 Enez EDİRNE

• Expert Üye
« Yanıtla #42 : 29 Nisan 2013, 17:33:01 »
Sayın Vardar,
Benellinin Crio Namlularını bile ölçtüğünüzde 18.3 yazanda 18.25 mm ile 18.39 mm aralığını görüyorsunuz..18.45 mm gelene bile rastladım..
Cordobanın iç çapı 18.32 Atanın ki ise 18.42 ise aynı şoklarla Atanın %5-10 fazla pattern vermesinden doğal birşey yok..
Selam ve saygılarımla
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

Çevrimdışı Zafer YILDIRIM

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #43 : 11 Şubat 2014, 21:47:03 »
ufak bi ekleme de ben yapayim dedim :) ata neo bronz 61 namlu  40 metre  beretta victory full sok. orta da gorulen sok.

fotos kostenlos

bilder kostenlos
« Son Düzenleme: 11 Şubat 2014, 21:49:59 Gönderen: Zafer YILDIRIM »
Zafer YILDIRIM / 1985 / SAMSUN/TERME

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #44 : 12 Şubat 2014, 21:26:12 »
Fişek neydi?
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #45 : 12 Şubat 2014, 22:00:58 »
Bp long range 4 numara...

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #46 : 12 Şubat 2014, 22:14:37 »
36 gram? O mesafeye göre bayağı iyi. Tavşanı bıraktık keklik bile gider bununla. Tabi denk getirebilirsek.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #47 : 12 Şubat 2014, 22:23:30 »
Evet volkan abi 36 grm. Beni de sasirtti 61 namlu.ama sok faktoru olabilir.

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #48 : 12 Şubat 2014, 22:46:05 »
Elliham öyledir ama fişek de iyiymiş. Bana göre bu test ava yeter ama tam nizami yapılsa da iyi çıkacağını sanıyorum. Bir de av gelsin de önüne..
1968

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #49 : 12 Şubat 2014, 22:54:18 »
Dediginiz gibi tufegi sabitleyerek atis yapabilseydim daha da farkli olabilir di.bu biraz acele oldu. Bir tek mesafeyi metre ile olcerek yaptim.ayni sok ve ayni fisekle guzel pozisyonlar da vuruslarim da oldu.namlu boyundan kullandigimiz sok daha onemli gibi geldi bana.