Gönderen Konu: Yarismada eksigimizi giderme dersindeydik bugun  (Okunma sayısı 1639 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mustafa UYARLAR

• AvlakForum Üye
  • *
Yarismada eksigimizi giderme dersindeydik bugun
« : 15 Mart 2013, 15:47:53 »
Mustafa UYARLAR
1984 ADANA HOLLANDA

• AvlakForum Üye
  • *
Ynt: Yarismada eksigimizi giderme dersindeydik bugun
« Yanıtla #1 : 15 Mart 2013, 21:22:34 »

Uploaded with ImageShack.us
Mustafa UYARLAR
1984 ADANA HOLLANDA

Çevrimdışı Savaş KAYGISIZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 17 Mart 2013, 12:27:59 »
  MUSTAFA KARDEŞİM MERHABA, GÜZEL BİR PAYLAŞIM TEŞEKKÜRLER. KÖPEĞİNİZDE ÇOK GÜZEL ÖMÜRLÜ OLSUN VE BİRLİKTE GÜZEL AVLAR YAPARSINIZ İNŞALLAH. SENİN İFADENLE AV ÇEŞİTLİLİĞİDE VAR YANLIŞ ANLAMADIYSAM HEM SÜLÜN, HEMDE OTOBANA YAKLAŞINCA KEKLİKLERİ GÖRDÜN.
   BENDE AVRUPANIN GENELİNDE SU BULUNAN PARKLARDA BANKDA OTURURKEN ÖZELLİKLE LONDRADA YABAN KAZLARININ VE ÖRDEKLERİN ÖNÜME KONDUĞUNA VE HİÇ İNSANDAN ÇEKİNMEDİĞİNE ÇOK ŞAHİT OLDUM.
   AMA BENİM MERAK ETTİĞİM BİRŞEY VAR, GEREK YABAN TV'NİN YAYINLARINDA GEREKSE SENİN VİDEO GÖRÜNTÜLERİNDE AVLAKLAR OTOBAN KENARLARINDA MESKÜNMAHAL CİVARLARINA ÇOK YAKIN VEDE SİLAH ATILIYOR AVA, ALMANYADA GEREK KARACA VE DOMUZ AVLARIDA DAHİL, ÇÜNKİ KULLANILAN SİLAHLAR YİVLİ OLMASINA RAĞMEN. BİZİM ÜLKEMİZDE YOL KENARLARINA 300 METREDEN FAZLA YAKLAŞMAK VEDE AVLANMAK YASAK. BU KONUDA AVRUPADA BİR KISITLAMAMI YOK, YOKSA İNSANIMI KIYMETSİZ. HANİ BİZ AB  UYUM YASALARINDAKİ BAZI HUSUSLARA İMZA ATTIKTAN SONRA "KIRALDAN KIRALCI" OLDUKDA ONUN İÇİN SORDUM. ANKARADAN SELAMLAR. GÜZEL PAYLAŞIMIN İÇİN TEKRAR TEŞEKKÜR EDERİM.
1958-Ankara

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #3 : 17 Mart 2013, 15:01:00 »
savas bey guzel yorumunuz icin sagolun. Burdaki kurallarin av konusunda nasil oldugunu yollar kenarinsa bilmiyorum . Ama avlanacak bir kimse 6 ay atis dersi 8 ay av doga dersi gorup bunlari iyi norlarla bitirerek av teskeresi almak zorunda oldugunu biliyorum.
Mustafa UYARLAR
1984 ADANA HOLLANDA

Çevrimdışı Kemalettin GÜVEN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #4 : 17 Mart 2013, 21:42:53 »

Sayin savas Bey.

Bu yazimi sadece bilgilendirmek icin yaziyorum.Almanyada her avci veya atici Teskerelerini almadan önce üc ile bes milyon euroya kendine veya baskasina verecegi zararlar icin sigorta yaptiriyor.Buna av köpekleri de dahil.Bundan dolayi bazi av bölgeleri yol kenarinda dahi olsa avcilar attiklari kursunun nereye gidecegini cok iyi hesapliyor.Tabi ki bircok av kazalari oluyor(Allah kimseye göstermesin) Fakat bu en cok sürek avlarinda görülüyor,bunun icin de avcilara sigorta mecburiyeti var.Zaten sigortasi olmayana avlanma müsadesi verilmiyor.
   Selamlar.
Kemalettin GÜVEN
1945 Almanya/Bielefeld.