Gönderen Konu: 2013 AVCILIK BELGESİ HARÇLARI  (Okunma sayısı 17623 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Samet USLU

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: 2013 AVCILIK BELGESİ HARÇLARI
« Yanıtla #25 : 03 Mart 2013, 14:16:53 »
Yanlış anlamayın ama benim kafama bazı sorular takılıyor. Babalarımızın dedelerimizin anlattığı zamanlar o kadar çok av yapan varken, çarşambaymış cumartesi pazarmış demeksizin ava gidilirmiş. Canlı mühreler ıvır zıvırlar serbest iken, güme avcılığı serbest iken eve boş dönen olmazmış. O zaman bu avlar vardı da şimdi ne oldu da nesli tükenmeye geçti bu hayvanların? Bu kadar para vs. alınırken nereye gidiyor bu paralar diye sormaz insan...
Samet USLU
1987 BURSA

Çevrimdışı İbrahım KILINC

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #26 : 03 Mart 2013, 16:23:52 »
varsa kalemi kuvvetli birisi yazsın bir yazı hepimiz gönderelim yetkili kişilere . O kadar adamız burda burasıda sanal avcılar kulübü..
p.beretta 16 cal
p.beretta s55
ataneo 12
İbrahım KILINC
1991 ADIYAMAN

Çevrimdışı Mehmet ALTAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #27 : 03 Mart 2013, 22:36:00 »
yok böyle birşey cuma günü devlet baba harç parasını adresime postalamış bu senede bu moda oldu galiba

1980 erz/ispir/ANTALYA

Çevrimdışı Ahmet IŞIK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #28 : 20 Haziran 2013, 01:04:04 »
Pul parasi belli oldu mu
Ahmet  IŞIK
1982 Söke AYDIN
(İkamet = Ortaköy-Aksaray)

Çevrimdışı Ali ÖZTÜRK 06

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #29 : 03 Temmuz 2014, 00:05:10 »
herkese selamlar avcı abilerime ve arkadaşlarımı sormak ıstedıgım bır soru var bugun evıme vergı daıresınden bı yazı geldı ınternetten baktım avcılık belgesı harcı borcum var sormak ıstedıgım su bu avcılık harcı hersene mı yaptırılıyor bırde ben vıze yaptırmadım pulda almadım gecen sene cunkı ava gıtmıyorum artık bu konuda benı aydınlatırsanız cok mınnettar olurum sımdıden herkeze cok tesekkurler....
Ali ÖZTÜRK
1990 ANKARA

Çevrimdışı Özhan KELEŞ

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #30 : 03 Temmuz 2014, 08:40:15 »
herkese selamlar avcı abilerime ve arkadaşlarımı sormak ıstedıgım bır soru var bugun evıme vergı daıresınden bı yazı geldı ınternetten baktım avcılık belgesı harcı borcum var sormak ıstedıgım su bu avcılık harcı hersene mı yaptırılıyor bırde ben vıze yaptırmadım pulda almadım gecen sene cunkı ava gıtmıyorum artık bu konuda benı aydınlatırsanız cok mınnettar olurum sımdıden herkeze cok tesekkurler....

Avcı arkadaşlarım avcılık bizim yaşam tarzımızdır ancak bazı sebeplerden dolayı avcılığı bırakmak veya ertelemek zorunda olabiliriz .Bu durum karşısında ilk yapmamız gereken belgemizin iptal edilmesi kararını vermek. daha sonra  ilgili kuruma bunu dilekçe ile bildirmek( Avcılık Belgeleri Ocak ayından sonra tahakkuk ettiği için dikkat edin) ilgili kurumun avcılık belgesinin iptalini ikamet ettiğiniz maliye müdürlüğüne bildirmesiyle belgeniz iptal olacaktır. Sonrasında dernek üyeliğiniz varsa düşürülmesi.Burada bilmeniz gereken  her ne kadar kara avcılığı kanunu ’Avcılık Belgesi T.C Vatandaşına bir defaya mahsus verilir ve her yıl vize ettirilir’ desede tekrar avcılık yapmak istemeniz halinde  aynı kuruma bir dilekçe ile baş vurarak o yılki maliye harcını yatırarak tekrar yasal avcı kimliğinize kavuşabilirsiniz.
BİLGİNİZE

BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ

(Orman ve Su İşleri Şube Müdürlüğü
            .                       .

…………………………………………………………………… nedeniyle uzun bir süre av yapmayacağımdan dolayı, daha sonraki yıllarda şartlarım uygun olması halinde tekrar avcılık belgemi alarak av yapabilmem koşulu ile, İl Müdürlüğünüzden almış olduğum …..…..…. Nolu avcılık belgesinin iptal edilmesini ve harçtan muaf tutulmasını arz ederim.

Tarih : …./…./2012
Adı Soyadı   : ………………………..
İmza      : …….………………….

E K İ          :        /……. Nolu Avcılık belgesi

ADRES      :
………….

Tel No      :

NOT: Belge İptali; içinde bulunduğumuz yılı kapsamamakta olup gelecek yıldan itibaren geçerli olacaktır.

Özhan KELEŞ
28/05/1962-İstanbul

Çevrimdışı Ali ÖZTÜRK 06

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #31 : 04 Temmuz 2014, 01:10:18 »
Özhan abi vakit ayırıp cevap verdiginiz için teşekkür ederim bugün gidip vergimi yatırdım sonrada kulüpe vize ve pul islemleri icin gerekli ödemeyi yaptım bu sene gene Türkiye geneli pul alacağım ama gene gitmeyecegim ava cunki gidip hiçbişey görmeden döndüğüm icin sürekli artik sogudum avciliktan
Ali ÖZTÜRK
1990 ANKARA

musa karakuşçu

• Ziyaretçi
« Yanıtla #32 : 05 Temmuz 2014, 13:32:09 »

Çevrimdışı Erkan AKGÜN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #33 : 16 Mayıs 2015, 21:06:20 »
135,tl  harç (haraç)-75,pul-25 klüp aidatı  toplam 235,tl...bu paraya  dandik bir tüfek alıp  yakalanana kadar avlanacaksın   yakalarsa  alsın gitsin tüfeği  en azından vergi  mükellefi olmaktan kurtulursun       ...Bu işin  sitemi  ancak  gerçekte  bu baskılar, haksız  alınan paralar,  insanları  bu şekilde  davranmaya  adeta  teşvik ediyor.
1957 İSTANBUL

The following users thanked this post: Mesut DOLAZ