Gönderen Konu: Özkanlar Silah-Modellerimiz  (Okunma sayısı 63802 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Orhan ÖZKAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Özkanlar Silah-Modellerimiz
« : 02 Ocak 2013, 13:49:56 »
Akrep

Videolar:
Akrep
<a href="http://www.youtube.com/v/Cc7c2b7ieqE?hl=tr_TR&amp;amp;version=3" target="_blank" rel="noopener noreferrer" class="bbc_link bbc_flash_disabled new_win">http://www.youtube.com/v/Cc7c2b7ieqE?hl=tr_TR&amp;amp;version=3</a>
Kobra
<a href="http://www.youtube.com/v/o1heMUSnTKI?hl=tr_TR&amp;amp;version=3" target="_blank" rel="noopener noreferrer" class="bbc_link bbc_flash_disabled new_win">http://www.youtube.com/v/o1heMUSnTKI?hl=tr_TR&amp;amp;version=3</a>
Bavyer
<a href="http://www.youtube.com/v/LrL6PimfOso?hl=tr_TR&amp;amp;version=3" target="_blank" rel="noopener noreferrer" class="bbc_link bbc_flash_disabled new_win">http://www.youtube.com/v/LrL6PimfOso?hl=tr_TR&amp;amp;version=3</a>
« Son Düzenleme: 20 Haziran 2014, 15:26:50 Gönderen: Orhan ÖZKAN »
1971-Antalya

Çevrimdışı Mustafa DEMİRTAŞ

• Müdavim Üyemiz
Ynt: Özkanlar Silah-Modellerimiz
« Yanıtla #1 : 02 Ocak 2013, 16:11:38 »
güzel modeller,özkanlara yakışmış bu otomatikler....eskiden çok güzel çifteleri vardı......
1968/amasya-istanbul-sarıyer
Hâlıkın dururken mahlûka tapma,
Şeytana uyup da yolundan sapma.(Lâ Edri)

VEFAT ETMİŞTİR

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #2 : 02 Ocak 2013, 16:28:00 »
firma hakkında pek bilgim yok.y otolar görüntü olarak pek ilgimi çekmedi.konuyu açan arkadaşın da ilk mesajı reklam.önce bir tanışma yapıp kendini tanıtsa kim olduğunu bilsek daha iyi olurdu.  y otomatikler benim gözüme  çok hoş gelmedi.modellerin isimleride çok  ilginç.birazda fiyatları yazsaydılar kıyaslama yapmak daha kolay olurdu.
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

Çevrimdışı Polat OLUR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #3 : 02 Ocak 2013, 16:39:03 »
Otomatik görmekten gına geldi elime alasım bile gelmiyor.
  • Browning Maxus
  • B.C.Miroku 800 SW Grade 4
  • B.C.Miroku 600
Polat OLUR
1976 İzmir/Bergama

Çevrimdışı Ahmet ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #4 : 02 Ocak 2013, 17:22:29 »
firma hakkında pek bilgim yok.y otolar görüntü olarak pek ilgimi çekmedi.konuyu açan arkadaşın da ilk mesajı reklam.önce bir tanışma yapıp kendini tanıtsa kim olduğunu bilsek daha iyi olurdu.  y otomatikler benim gözüme  çok hoş gelmedi.modellerin isimleride çok  ilginç.birazda fiyatları yazsaydılar kıyaslama yapmak daha kolay olurdu.
Orhan bey hoşgeldiniz..keyifli paylaşımlar..Gönendeki bayinizde satışlar çok iyi gidiyor..bayi sizin kendisi ile ve de müşteriler ile çok ilgilendiğinizi söylüyor..Tüfeğinizi inceledim ve gördümki ismi ünlü bir yerli firmanın yarı otomatikleri ile nerdeyse kardeş..tabi grupman ve mekanizma hızını test etmek mümkün olmadı..Bingöl beyi arayıp Gönene ilk numunelerin gelmesini ben sağladım ancak daha 1 tane edinemedim..Bingöl beyin canı sağolsun..selamlar
  • Stoeger peregrine max 5
  • Ata Arms
Ahmet ÖZTÜRK
Lüleburgaz/KIRKLARELİ  1976

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #5 : 02 Ocak 2013, 21:39:20 »
Hayırlı olsun. Kasa biçimlerini beğendim. Zaten alüminyum alaşım kasaların menbaındalar, güzel kenarlar vermişler. İşlemeler lazer gibi görünüyor ama onlar da yakışmış bence. Ben beyaz kasalıyı beğendim. El kundağı ve dipçik birlikte görünmüyorlar, bir şey diyemem. Güzel olmuşlar. Allah iyi kazançlar versin.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Fehmi TUNCER

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #6 : 06 Ocak 2013, 16:25:27 »
orhan bey paylaştığınız için teşekürederim bende yeni modelinizde hayırlı olsun s....an.üç...tarihinden beri antalyada yaşıyorum burda bir silah öretimi olduğandan yeni haberim ( :)oldu geçte olsa antalyada bir silah öretimi olduğundan gerçekten çok sevindim yakında gelip bir çayınızı içmeye hem silah hakında bilgi almaya tekrar hayırlı olsun bol bereketli satışlar  nacizanem fikrim çok gayret adip türk avcısına tanıtmanız sağlıcakla kalınız
         :)
« Son Düzenleme: 06 Ocak 2013, 16:42:23 Gönderen: Fehmi TUNCER »
Fehmi TUNCER
1959 antalya/hakkari

Çevrimiçi Çağrı ECE

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #7 : 06 Ocak 2013, 16:51:45 »
güzel tüfekler hayırlı olsun
  • Franchi Affinity
SMMM Ç.Çağrı ECE 1988 İZMİR

Çevrimdışı Emin TÜRKMEN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
musteri memnuniyeti
« Yanıtla #8 : 07 Ocak 2013, 15:46:21 »
sayın özkanlar sil san.

bir adet kobra kinetik sistem tüfeğinizi aldım yaklaşık 5 aydır kullanıyorum hiç bir sorun yaşamadan kullandım.

en buyük avantajı hafif olması avda yormuyor. av vuruşlarıda çok güzel..

silahlar çok çok kaliteli inşalah bu çizgiyi bozmadan devam etmeniz dileklerimle selamlar
Emin TÜRKMEN
1968 ANTALYA

Çevrimdışı Ersin ORBAY

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #9 : 07 Ocak 2013, 17:26:55 »
Öncelikle hayırlı satışlar dilerm..KUNDAK ÖLÇÜLERİ ni yazarsınız çok faydalı olacağını umuyorum..(Tetik çekme mesafesi,dipçik eğimi,görüş hattı kaç cm??)
Birde fiyat belirtirseniz modelleriniz için diğer firmalarla kıyaslama daha rahat olacaktır..
Selametle..
  • BENELLİ CRİO COMFORT 71
  • YILDIZ SPZ ME 66
  • ÖZKANLAR FX017 66
ERSİN ORBAY-ADANA-HATAY ..SAĞLIKÇI..1978..
GERÇEK AVCI AVA DA ŞANS TANIYANDIR..

Çevrimdışı Mehmet GÖNEL

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #10 : 13 Ocak 2013, 23:34:21 »
Orhan Bey,öncelikle hayırlı olmasını temenni ederim.Tüfeğin kasasının tasarımını beğendim.Yalnız namlu,el kundağı ve mobil şoklar hakkında internet sitenizden bile fikir edinemedim.İnternet sitenizdeki resimler hem az , hem de çözünürlüğü düşük.Orhan Bey, Türkiye'de o kadar tüfek üreten firma var ki...Sanırım dünyadaki hiç bir ülkede bizim kadar av tüfeği üreticisi yoktur.Yurdumuzda nerdeyse her avcının birden fazla tüfeği var ve pazar gitgide daralıyor.Tüfek alacak avcılarımızın çoğu merak ettikleri için veya göz zevklerini tatmin için yeni tüfekler almaktalar.Sıradan bir tüfek ürettiyseniz bu rekabet şartlarında işiniz çok zor.
    Üretiminizde yazacağım hususları göz önüne alırsanız çok başarılı olursunuz.Çünkü bu hususlar avcılarımız için çok önemli.
-Tasarımı güzel, hafif,sağlam ,etkili olmalı.
-Namlular hassas ölçülerde, kaliteli çeliklerden üretilmeli, namluya iç çapı mutlaka yazılmalıdır.İnan ki 25 adet yerli tüfek kullandım, hiç biri de zahmet edip namlunun iç çapını tüfeğe yazmamıştı.Şu meşhur huğlu,ata, yıldız ve armsan dahil.Oysa her Avrupa tüfekte namlunun iç çapı ve şok değerleri mutlaka belirtilir.
-Bizim tüfeklerimizin en büyük eksikliği namluların kalın,hantal ve ağır oluşu.Bu da tüfeklerimizin denge merkezini olumsuz etkiliyor,tüfekler öne doğru yığılıyor.Oysa Avrupa tüfeklerin namluları daha ince, daha hafif ve sağlamdır.Mesela FABARM tüfeklerini incelemenizi öneririm.Namlular hem hafif, ince, ama gariptir tam 1620 bar basınca dayanıklı oldukları İtalya patent enstütüsü tarafından test edilip onaylanmıştır.Bence bizim üreticilerin kullandıklarını söyledikleri 4140 çelik bu iş için uygun değil.Zaten Beretta vs. gibi firmaların namluda kullandıkları çelik de 4140 değil.Daha hafif ve sağlam çelikler kullanılmalı.
-Bizdeki mobil şokların yeterince hassas ölçülerde ve özenle imal edildiğini pek sanmıyorum.Size FABARM tüfeklerinin inner şoklarını incelemenizi öneririm.Adamların bu mobil şoklarda ne kadar kaliteli çelikler kullandıklarını ve ne kadar özenli işçilik yaptıklarını görünce gerçekten hayran oluyorsunuz.
-Avrupa tüfeklerde kullanılan namlu boyalarının kalitesini de göz ardı etmemek gerekiyor.
-Servis ,yedek parça ve diğer aksesuarları da unutmamak gerek.
    Sıradan tüfekler yaparsanız işiniz çok zor.Ama dediğim gibi özenli ve kaliteli,aynı zamanda insanların göz zevkine de uygun tüfekler yaparsanız 5 tüfeği olan insanlar bile senin tüfeğine sahip olmak ister.ELÇİYE ZEVAL OLMAZ, BENDEN SÖYLEMESİ.
-
Mehmet GÖNEL
1973 ÇANAKKALE/ LAPSEKİ

Çevrimdışı Ahmet ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #11 : 14 Ocak 2013, 01:22:45 »
Orhan Özkan bey lütfedipde bir yorum yapsanız artık..
  • Ata Arms
Ahmet ÖZTÜRK

Çevrimdışı Orhan ÖZKAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: ORHAN ÖZKAN
« Yanıtla #12 : 15 Ocak 2013, 09:50:06 »
SAYIN :MEHMET GÖNAL BEY

Sizin gibi bilinçli ve duyarlı Avcı doslarımızın olması biz üretici firmaları fazlasıyla memnun ediyor..
Yorumunuzda  25 Adet çeşitli fırmaların Tüfeklerini kullandıgınızı yazmısınız.
Biliyor ve umuyorumki sıradan Firmalar değilde şu an Türkiye,de iyi Tüfek yapan önde gelen firmaların Tüfeklerini
kullanmışınızdır.Bu arada avrupa Tüfekleride unutmayayım.
Çok Tüfek kulandığınız için sizde fazlası ile Tercübe ve deneyim kazandırmış çünkü bir Tüfeğin en hasas noktalrını
Göz ardı etmeden yazmışsınız.

Gelelim şimdi öneri ve isteklerinize.........
Dogrudur şu an Türkiyede yaklaşık 160 Adet firma var.
Tabiki bu kadar firma varken çok çok iyi tüfek yapmalıyız.
Şimdi bende diyorumki? Yapmış olduğumuz Tüfeklerden şu an Türkiyede 160 firma olmasına rağmen sadece
6 adet  Büyük fırma var.BU fırmaların adlarını benden iyi biliyorsunuz.
Eger sıradan bir Tüfek olsaydı şu an Türkiyedeki bütün fırmalar (KİNETİK SİSTEM )Tüfek yapardı.
Sizinde bildiğiniz gibi Kinetik sistem Tüfekleri çalıştırmak çok zor,ki Türkiyedeki 6 firmanın içinde yer alıyoruz.

Şİmdi birazda Tüfeğin özelliklerinden bahsedelim..

1: Kullanmış olduğumuz Namlu çeliklerimiz (İtalya rodacciai firmasıdan alıyoruz. Sertligi 4140) Bildiğim kadar Benelli  firması,da bu çeliklerden kullanıyor.
2:Namlu İç çap ölçüsü  18.35 mm
3:Namlu Dış çap ölçüsü en ince yeri  21.mm
4;Namlu balans dediğimiz ölçüsü şu an DÜnya standartı %0,15 Bizim ölçü degerleri %0,10 Arası gelmekte
5:Şok ölçüleri (1 NO ölçüsü 17,45 mm)(2 no:17,75mm)(3no:18.mm)(4No:18,25)(5 No:18,35mm)
6:Tüfek ağırlığımız 2,800 kg İle 2,900kg dır.
7:Birde Fabarm Tüfek şoklarını yazmışsınız Doğrudur şu an bildiğim kadarıyla Tüm Firmaların ortak sıkıntısı
istenilen malzeme bulunamıyor.
8:Birde Namluların üzerinwe Çap ölcülerini hiç bir Firma yazmıyor diyorsunuz.
dogru kimse yazmıyor .Nedeni şu yasaların biz Firmalara yazmış oldugu bildiride Namlu üzerine sadece Firma ismi
Birde Namlu basınç deneyi (N:B:D TS 870 yazma yekimiz var)

Sizden  ricam bulundugunuz yerde size en yakın bayimize gidip Tüfeklerimizi incelerseniz .Söylemiş oldugunuz
Denge ve dizaynına bakarsanız nasıl bir Tüfek yaptığımıza  daha iyi karar verirsiniz.

Sizden özür diliyorum bu kadar uzunca cevap yazdıgım için.
Ama inanin ben yazarken hiç sıkılmadan yazdım .Çünkü sizin gibi bilinçli kullanıcı ne istedigini bilen birisi olduğunuzdan Size ve tüm avcı dostlarına selam ve saygılarımı sunmaktan mutluluk duyuyorum.

saygılarımla.....

1971-Antalya

Çevrimdışı Ahmet ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #13 : 15 Ocak 2013, 17:02:30 »
Tüfeğinizi denedik..ördek avı için onay veriyorum..
  • Ata Arms
Ahmet ÖZTÜRK

Çevrimdışı Mehmet GÖNEL

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #14 : 15 Ocak 2013, 21:20:27 »
Öncelikle Ahmet kardeşim bizden şanslı.Bu tüfeği Gönen'de satıldığı için alıp denemiş ve incelemiş.Ahmet ÖZTÜRK'ün görüş ve yorumlarını her zaman beğenmişimdir.O , bu tüfeğe okey dediyse vardır bir hikmeti.Keşke KEŞAN'da satılsaydı da biz de deneseydik.
Mehmet GÖNEL
1973 ÇANAKKALE/ LAPSEKİ

Çevrimdışı Mehmet GÖNEL

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #15 : 15 Ocak 2013, 21:52:07 »
Orhan Bey,verdiğiniz aydınlatıcı bilgiler için çok teşekkür ediyorum.Ben EDİRNE-KEŞAN'da yaşıyorum.Tüfeğiniz ne yazık ki Keşan'da satılmıyor.Satılan buraya en yakın bayinizi yazarsanız tüfeğinizi mutlaka denemek ve incelemek istiyorum.Tüfeğiniz için söylenen 2,8 ve 2,9 kg. lık ağırlık değerleri özellikle çulluk,keklik gibi çok yürünen avlarda çok avantaj sağlar diye düşünüyorum.Tüfek için ifade edilen bu ağırlık çok iddialı bir rakamdır, eğer estetik ,sağlamlık ve diğer özellikler de varsa  sizin tüfeğinizi diğer markaların önüne geçirebilir.Çünkü şu anda piyasada satılan en hafif kinetik tüfek yaklaşık 3,1 kg ağırlığa sahipti.
  Tüfekle saçma grupmanı ve peternasyon testlerini yapıp yayınlarsanız bu çok iyi olur.Çünkü artık yurdum avcısı gerçekten meraklı,araştırmacı,bilgili ve daha iyiyi, kaliteliyi arayan kültürlü insanlar.Herkes yerli markalarımızın çok kaliteli, dünyaca tanınan ve aranan markalar olmasını,onlarla gurur duymak istiyor.Son 30 yılda Türkiye çok değişti ve gelişti, bununla birlikte avcı profilimiz de değişti.Artık ayağında çarıkla,elinde dolma tüfekle ava giden kimse yok.Yurdumuzda 3-5 bin euroluk ithal tüfekler peynir ekmek gibi satılıyor.Bence siz daha güzellerini yapın ki,yurdum avcısı sizi tercih etsin.Çünkü zaman internet ve teknoloji devri.İnsanlar üç beş tuşa basıp,dünyada ne olup bittiğini öğrenebiliyor.
   İNŞALLAH ÜRÜNLERİNİZ CAMİAMIZDA BEĞENİLİR VE ÇOK BAŞARILI OLURSUNUZ, İHRACAT YAPAR, YURDUMUZU GURURLA TEMSİL EDERSİNİZ.
Mehmet GÖNEL
1973 ÇANAKKALE/ LAPSEKİ

Çevrimdışı Ersin ORBAY

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #16 : 15 Ocak 2013, 22:00:33 »
Orhan bey kundak ölçülerini yazarmısınız?
  • BENELLİ CRİO COMFORT 71
  • YILDIZ SPZ ME 66
  • ÖZKANLAR FX017 66
ERSİN ORBAY-ADANA-HATAY ..SAĞLIKÇI..1978..
GERÇEK AVCI AVA DA ŞANS TANIYANDIR..

Çevrimdışı Gökhan KAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #17 : 16 Ocak 2013, 00:38:43 »
ORHAN bey konuya bende şu şekilde dahıl olayım. yukarıda belirttiğiniz üzere namlu iç çapının 18.35 oldugunu yazmışsınız bu bütün namlular için sıtandartınız mı? yoksa 18.60 kadar cıkıyormu. bildiğim kadarı ile dünya ülkelrin de buna 18.80 18.90 kadar musade ediliyor. ve benım yurdumuzda görüşmüş oldugum bir cok fabrıka net olarak 18.30 18.40 vs diyemiyor. 18.60 kadar deyişiyor diyor...yani STANDART YOK. şahsım adına ben tüfeyimin namlu iç çapını kesin bilmek isterim ve 18.40 altında delinmiş bir namlu benım beklentilerimi karşılamaıyor. sizde biliyorsunuz dur ki bugun dunyada en dar iç çapa sahıp cekostavak tüfekleri 17.20 çapa sahıp onun peşine ruslar gelir 18.20 ile onun peşine 18.30 la benelli  18.40 beretta ve brownıng gelir bazı modelleri 18.80 kadar bulmak mumkun brownıngleri. remıngton da 18.51 dir.
şöleki namlu iç çapı ne kadar dar ise tepme okadar yuksek olur hele birde 3.300 kg. altında ise daha çok  silah şahlanır sahıbını döver...
bence bir tüfeyin en idel agarlıgı 3,200 ile 3.600 kg arası olması bence en mantıklı olanıdır.
gunumuzde hemen hemen butun avcıların  en az 2 tüfeyi var ŞAHSIM ADINA BENIM SORUNUM ŞU 18.30 ile 18.40 iç çapına sahıp butun tüfekler yaz aylarında hafıf fişeklerle beklentılerımı fazla fazla karşılıyor BILDIRCIN ÜVEYİK CULLUK DA DAHİL. FAKAT HAVA sertlemeye başladıgı zamana ördek tahtalı avlarında  gr artıkca ve sacma kalınlaştık ca işin rengi deyişmeye başlıyor 32 gr no: 6 dan sonra namlu iç çapı daha buyuk olan silah avcının isteklerini karşılaya biliyor.
elimden sayısız YERLİ VE AVRUPA TÜFEK geldi gecti  POZE ÇİFTE OTOMATIK BENİ EN COK TATMİN EDEN TEKBİR TÜFEK OLDU ODA REMINGTON 18.51 NAMLU İÇ ÇAPINLA 28 gr dan 40 gr SAÇMA no:9-8-7-6-5-4- kadar müthiş bir gurupmana ve performansa sahip bence tek tüfek. benelli raffaello da kullandım 2 yıl brownıng- auto 5-- A500 G DE. şu ana kadar en yüksek verimle çalışan remington.
kafam da 2 soru işareti var biri ( benelli super black eagle 2--- 18.30 İÇ ÇAPA SAHİP GENE ama yorumlar iyi yönde ) BİRDE BROWNING MAXUS -BACK-BORED TECHNOLOGY. ile 18.80 çapla hangısı daha iyi diye merak ediyorum ilk fırsatta TEST EDİP PAYLAŞACAGIM rasgele.
« Son Düzenleme: 16 Ocak 2013, 00:43:47 Gönderen: Gökhan KAN »
  • REMİNGTON 1187 SPECİAL PURPOSE.(71CM) 51CM FULLY RİFLED.
  • VURSAN 92-A (71-61CM)
  • AVSAN.S.POZE.(76-61) TRAP VE SKEET.
  • İNG.SETTER.
Gökhan KAN
1978-Sakarya-AKYAZI
DEL FABIOMASSIMO.
--------CİNA-----------

Çevrimdışı Ahmet ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #18 : 16 Ocak 2013, 01:19:03 »
Öncelikle Ahmet kardeşim bizden şanslı.Bu tüfeği Gönen'de satıldığı için alıp denemiş ve incelemiş.Ahmet ÖZTÜRK'ün görüş ve yorumlarını her zaman beğenmişimdir.O , bu tüfeğe okey dediyse vardır bir hikmeti.Keşke KEŞAN'da satılsaydı da biz de deneseydik.

Mehmet abi teşekkür ederim..Bu firma müşteri memnuniyetini Armsan ve Akkar gibi ön planda tutar ve AR-GE sine önem verirse yakın zamanda isim yapacak düzeye geleceğini hissediyorum..ördek vuruşu kuvvetli bir tüfek..diğer avlarını bilemiyorum..Me-ca fişeği sevdi(32 gr 5 no)MKE ile de güzel çalışıyor..sürünün içinden hangisine odaklandıysanız o iniyor aşağıya..selamlar
  • Ata Arms
Ahmet ÖZTÜRK

Çevrimdışı Orhan ÖZKAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #19 : 16 Ocak 2013, 14:22:56 »
Sayın Ahmet bey.

Öncelikle selamlarımı sunarım.
Tüfeğimizi alıp memnun kalmanız bizleri fazlası ile memnun bıraktı.İnşallah bundan sonra daha iyisini yapmaya
gayret edecegiz.Tabiki müşterilerimizin öneri ve eleştirilerine her zaman açığız.
Siz değerli avcı dostlarına cevap yazmayı ihmal etmeyeceğiz.

Saygılarımla...
1971-Antalya

Çevrimdışı Orhan ÖZKAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #20 : 16 Ocak 2013, 14:40:44 »
GÖKHAN BEY MERHABA.

Namlu ölçülerini sormuşsunuz.
Bizim namlu iç çap ölçüleri 18,35 18,40 arası değişiyor.
18,60 veya 18,70 ölçülerini  Biz slug Namlularda  (kurşun için atmak için yapıyoruz)
Zaten  bildiğim kadarıyla namlu içi çok geniş olursa fazla saglıklı olmaz.
Nedeni (benelli av tüfeklerindede namlu ölçüleri fazla geniş değil.)
İtalyan firmaları bu işin babası  onlar bu ölçüleri denemeden piyasaya sunmazlar .
Bizim örnek aldığımız firmada benelli oldu.
Tüfegin agırlıgına gelincede doğru hafif silah şahlanır ama avcılarımızın geneli hafif silah istiyor.
Ava gidipte hele birde av vuramadan dönersen işte o zaman tüfek  taşınmaz hale geliyor :)))))
Şaka bir yana gerçekden avcılarımızın geneli hafif silah istiyor.
saygılarımla..
« Son Düzenleme: 16 Ocak 2013, 15:58:25 Gönderen: Orhan ÖZKAN »
1971-Antalya

Çevrimdışı Orhan ÖZKAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #21 : 16 Ocak 2013, 14:48:52 »
ERSİN BEY SELAM.

Kundak ölçüleri tetik mesafesinde 35,5 cm ama isteğe görede yapılabiliyor.
Egim açısıda özel yapılabilir. 6 cm ile 6.5 cm arası ölçüler

iyi günler...
« Son Düzenleme: 16 Ocak 2013, 15:51:07 Gönderen: Orhan ÖZKAN »
1971-Antalya

Çevrimdışı Mustafa DEMİRTAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #22 : 16 Ocak 2013, 17:03:50 »
Tüfegin agırlıgına gelincede doğru hafif silah şahlanır ama avcılarımızın geneli hafif silah istiyor.
Ava gidipte hele birde av vuramadan dönersen işte o zaman tüfek  taşınmaz hale geliyor :)))))

--------------------------------------------

tamamen katılıyorum.... hafif ve dengeli olsun tepecegi kadar tepsin.....  fiyatlar hakkındada bilgi verebilirmisiniz.....
1968/amasya-istanbul-sarıyer
Hâlıkın dururken mahlûka tapma,
Şeytana uyup da yolundan sapma.(Lâ Edri)

VEFAT ETMİŞTİR

Çevrimdışı Gökhan KAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #23 : 16 Ocak 2013, 17:20:57 »
GÖKHAN BEY MERHABA.

Namlu ölçülerini sormuşsunuz.
Bizim namlu iç çap ölçüleri 18,35 18,40 arası değişiyor.
18,60 veya 18,70 ölçülerini  Biz slug Namlularda  (kurşun için atmak için yapıyoruz)
Zaten  bildiğim kadarıyla namlu içi çok geniş olursa fazla saglıklı olmaz.
Nedeni (benelli av tüfeklerindede namlu ölçüleri fazla geniş değil.)
İtalyan firmaları bu işin babası  onlar bu ölçüleri denemeden piyasaya sunmazlar .
Bizim örnek aldığımız firmada benelli oldu.
saygılarımla..
yüksek ihtımalle kinetık silahlarda namlu iç çapının 18.30 ile 18.40 arasında olmasın dakı tek sebep 32 gr altındakı dolularla çalışmaması dır. basınc az olup namlu capı geniş olunca orta bu sorun cıkıyor sanırsam.... yayla oynasalar bu sefer yuksek gr daki fişeklerin basıncını absorbe edemiyecek vuruntu artacak avcı rahatsız olacak vs gıbı problemler. bunları nerden biliyorsunuz dıye sorcak olursanız kendi tufeyım de denemeler yaptım kısa yay taktım kestım biçtim denedim ve horoz yayının sert olması bile dusuk gr dakı dolurda sorunsuz çalışmasını engelliyor.... selamlar.
« Son Düzenleme: 16 Ocak 2013, 17:25:10 Gönderen: Gökhan KAN »
  • REMİNGTON 1187 SPECİAL PURPOSE.(71CM) 51CM FULLY RİFLED.
  • VURSAN 92-A (71-61CM)
  • AVSAN.S.POZE.(76-61) TRAP VE SKEET.
  • İNG.SETTER.
Gökhan KAN
1978-Sakarya-AKYAZI
DEL FABIOMASSIMO.
--------CİNA-----------

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #24 : 16 Ocak 2013, 17:45:42 »
İç çap 18,35 ila 18,40 mm arasında ise ortalaması 18,375 mm eder. O ki, +/-0,025 mm tolerans aralığı anlamına gelir. Bu gerçekten çok çok yüksek bir standart denebilir. Tebrik ederim.

İşinize karışmak haddim değil ama sadece bir dilektir. Uzatılmış şoklardan da üretilse dağılımların şimdi olduğundan daha iyi olacağını umuyorum. Zaten iyi olabilir ama daha iyisi olamaz mı? Sizin şokların yapısını bilmiyorum ama genelde konik-paralel yapıda oluyor diye biliyorum. O paralel kısım uzatıldığında dağılımların daha düzgün olduğunu söylüyorlar. Tabi siz daha doğrusunu bilirsiniz. Saygılarımla.
« Son Düzenleme: 16 Ocak 2013, 17:48:37 Gönderen: Volkan KÖYDEMİR »
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.