Gönderen Konu: YARDIM LÜTFEN Hatsan mod 125 tüfeğim arızalı  (Okunma sayısı 8512 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Gültekin DAŞGIN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
YARDIM LÜTFEN Hatsan mod 125 tüfeğim arızalı
« : 08 Aralık 2012, 02:34:19 »
Slm üstatlarım tüfeğim arızalı bunu nasıl yaptıra bilirim garantisi bitti ama hiç doğru düzgün kullanamadım atış esnasında çok fazla sallanma oluyor daha önce hiç bir havalı tüfekte bunun gibi bir şeyle karşılaşmadım. hedefi vurmayı bırakın hiç üst üste aynı yeri iki kez vurduğum dahi olmadı sallantıda. birde tüfeğim 4.5 kalibre bunu 5.5 cevirebilir miyim namlu falan değiştirsem şimdiden teşekkürler.
Gültekin DAŞGIN
1986 muğla

Çevrimdışı Mustafa DEMİRTAŞ

• Müdavim Üyemiz
Ynt: YARDIM LÜTFEN Hatsan mod 125 tüfeğim arızalı
« Yanıtla #1 : 08 Aralık 2012, 02:56:56 »
lingteki siteyi incelersen,cevaplar bulabilirsin....
http://www.airgunturk.com/
1968/amasya-istanbul-sarıyer
Hâlıkın dururken mahlûka tapma,
Şeytana uyup da yolundan sapma.(Lâ Edri)

VEFAT ETMİŞTİR

Çevrimdışı Togay YURTSEVER

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 08 Aralık 2012, 03:33:59 »
Ben size yardımcı olayım burdan..Tabi sitemizde de istediğiniz konuya da ulaşabilirsiniz..Aramıza bekleriz..

Öncelikle şunu söylemek istiyorum Hatsan firması garantisi biten ürün için de müşterisine sonuna kadar yardımcı olan, desteğini esirgemeyen bir firma..
Konu hakkında ayrıntılı bilgiyi öncekile firmanın 023228789100 nolu telefonuna iletin ve oradan alacağınız onaydan sonra tüfeği yine aynı sorunları bir kağıda yazarak firmanın adresine kargolayın.Yetkililer kesinlikle yardımcı olacaklardır..
Tüfeğinizin sallanmasının nedeni kundağı yanlardan tutan vidaların sürekli gevşemesidir ki bu mod 125 türü silahların kronik sorunudur.
Magnum sınıfı bu tür silahlarda yüksek piston boyu - çapı ve buna bağlı olarak kullanılan uzun,kalın ve spir sayısı yüksek olan yay çok fazla güç üretmekte (yaylı silahları içinde) üretilen bu güç kasa tarafından dizginlenmekte zorlanmaktadır.Bu yüzden her atış sonrasında oluşan yüksek tepme giderek vidaların gevşemesine, hatta bir süre sonra bu gevşek vidalar kundağı bile çatlatmaktadir..
Tüfeğinizi ilk aldığınızda bu vidaları daha sağlamlari ile değiştirip lock tite ile yerine sabitleseydiniz bu sorun engellenemez ama sizi biraz daha idare edebilirdi.Tabi böyle birşeyden haberiniz yoktu orası ayrı..
Silahınızin namlusunu sizin değiştirmeniz oldukça zor.Çünkü , namlu temini başlı başına bir sorun ki bulsanız bile ona düzgün crown ve diş çatışmak ayrı bir mesele onun dışında da fabrikanın da bu değişimi kabul edeceğini sanmıyorum yine de bir sorabilirsiniz.
Mod 125 yapısı itibarı ile güç üretmek için yapılmış yaylı bir silah dolayısı ile bu silahtan hassas-isabetli atışlar beklemek yanlış.Yaylı oluşu yukarıda bahsettiğim gibi yüksek tepme, istikrarın bozulmasını sağlamakta.Bizim havalı camiasının meşhur bir sözü vardır "kontrolsüz güç, güç değildir" deriz hep...
4.5 mm kalibre sorununuzu çözmenin en iyi yolu piyasada ki en ağır 4.5 pelleti bularak bir nebze olsun çözülebilir.
Havalı silahlarda tercih esnasında yapılan en büyük yanlışların başında yüksek güç isteme arzusu yatıyor.Aslında özellikle yaylı silahlardan yüksek güç ve performans beklemek tamamen bir yanlış.
Eğer yüksek güç illaki olmazsa olmaz ise biraz daha yüksek bir bütçe ayırıp pcp denen yüksek hava basınçlı tüplerle çalışan modelleri seçmek daha iyi bir seçim oluyor.
Günümüzde 350 mt den 18 mm mdfyi delip geçen silahlar bulmak mümkün.
Daha fazla ayrıntılı bilgi için isterseniz pm yoluyla, isterseniz bu başlık altında, ıstersenizde www.airgunturk.com ya da www.hobisilah.com adresinden aynı isimle bana ya da diğer arkadaşlarıma ulaşabilirsiniz.
Keyifli, isabetli atışlar..
Togay YURTSEVER
1981 Mersin

"Sıkmasını bileceksin,vurmayan tüfek olmaz,vurmasını bileceksin;düşmeyen kuş olmaz"

The following users thanked this post: O.Kemal TÜRKDOĞAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 08 Aralık 2012, 08:41:15 »
lingteki siteyi incelersen,cevaplar bulabilirsin....
http://www.airgunturk.com/

Teşekkür ederim. siteyi güzelce inceleyeceğim
Gültekin DAŞGIN
1986 muğla

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 08 Aralık 2012, 08:44:16 »
Ben size yardımcı olayım burdan..Tabi sitemizde de istediğiniz konuya da ulaşabilirsiniz..Aramıza bekleriz..

Öncelikle şunu söylemek istiyorum Hatsan firması garantisi biten ürün için de müşterisine sonuna kadar yardımcı olan, desteğini esirgemeyen bir firma..
Konu hakkında ayrıntılı bilgiyi öncekile firmanın 023228789100 nolu telefonuna iletin ve oradan alacağınız onaydan sonra tüfeği yine aynı sorunları bir kağıda yazarak firmanın adresine kargolayın.Yetkililer kesinlikle yardımcı olacaklardır..
Tüfeğinizin sallanmasının nedeni kundağı yanlardan tutan vidaların sürekli gevşemesidir ki bu mod 125 türü silahların kronik sorunudur.
Magnum sınıfı bu tür silahlarda yüksek piston boyu - çapı ve buna bağlı olarak kullanılan uzun,kalın ve spir sayısı yüksek olan yay çok fazla güç üretmekte (yaylı silahları içinde) üretilen bu güç kasa tarafından dizginlenmekte zorlanmaktadır.Bu yüzden her atış sonrasında oluşan yüksek tepme giderek vidaların gevşemesine, hatta bir süre sonra bu gevşek vidalar kundağı bile çatlatmaktadir..
Tüfeğinizi ilk aldığınızda bu vidaları daha sağlamlari ile değiştirip lock tite ile yerine sabitleseydiniz bu sorun engellenemez ama sizi biraz daha idare edebilirdi.Tabi böyle birşeyden haberiniz yoktu orası ayrı..
Silahınızin namlusunu sizin değiştirmeniz oldukça zor.Çünkü , namlu temini başlı başına bir sorun ki bulsanız bile ona düzgün crown ve diş çatışmak ayrı bir mesele onun dışında da fabrikanın da bu değişimi kabul edeceğini sanmıyorum yine de bir sorabilirsiniz.
Mod 125 yapısı itibarı ile güç üretmek için yapılmış yaylı bir silah dolayısı ile bu silahtan hassas-isabetli atışlar beklemek yanlış.Yaylı oluşu yukarıda bahsettiğim gibi yüksek tepme, istikrarın bozulmasını sağlamakta.Bizim havalı camiasının meşhur bir sözü vardır "kontrolsüz güç, güç değildir" deriz hep...
4.5 mm kalibre sorununuzu çözmenin en iyi yolu piyasada ki en ağır 4.5 pelleti bularak bir nebze olsun çözülebilir.
Havalı silahlarda tercih esnasında yapılan en büyük yanlışların başında yüksek güç isteme arzusu yatıyor.Aslında özellikle yaylı silahlardan yüksek güç ve performans beklemek tamamen bir yanlış.
Eğer yüksek güç illaki olmazsa olmaz ise biraz daha yüksek bir bütçe ayırıp pcp denen yüksek hava basınçlı tüplerle çalışan modelleri seçmek daha iyi bir seçim oluyor.
Günümüzde 350 mt den 18 mm mdfyi delip geçen silahlar bulmak mümkün.
Daha fazla ayrıntılı bilgi için isterseniz pm yoluyla, isterseniz bu başlık altında, ıstersenizde www.airgunturk.com ya da www.hobisilah.com adresinden aynı isimle bana ya da diğer arkadaşlarıma ulaşabilirsiniz.
Keyifli, isabetli atışlar..

Çok teşekkür ederim burda diyorsunuz ki nereye yollasanızda bu silah tam olarak adam olmaz 5,5 kral var gücü düşük ama mükemmel hedefi vurma gösteriyor bende bunu uzak atışlar için almıştım daha farklı neler yapılabilir yayını küçültmek gibi şeyler denesem en azından belli bir güçte hedefi vursa   380m/sn    atış hızı var bana 250m/sn atsa bile yeter yeterki vursun
Gültekin DAŞGIN
1986 muğla

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #5 : 08 Aralık 2012, 08:53:02 »
Tüfeğinizin gücünü düşürmek yapılacak mekanik müdahele ile oldukça zor..yani yayı kesmek,daha zayıf yay takmak gibi işlemler ise yaramaz..Hatta tüfeği kurup kilitlemez hale gelir..
Dediğim gibi yapacağınız en iyi şey en ağır mühimmatı kullanmak olacak.
Bunun dışında, yayın pistonun içine yayın etrafına röntgen filmi sarmak az da olsa titreşimi ve metalin birbirine sürtünmesinı azaltır.Bu uygulamayı yaparken yayı önce tamamen üzerinde ki yağdan arındırıp ardından kauçuk esaslı yeşil gpes kullanmanızı tavsiye edebilirim..
Mod 125 dizginlenmesi zor bir silahtır..
Togay YURTSEVER
1981 Mersin

"Sıkmasını bileceksin,vurmayan tüfek olmaz,vurmasını bileceksin;düşmeyen kuş olmaz"

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #6 : 08 Aralık 2012, 09:15:39 »
Tüfeğinizin gücünü biraz da olsa azaltmanın bir yöntemi aşağıda ki link te var..
Ayrıca iyi grupman ve tüfeğinizin sağlığı için mümkün olduğu kadar kaliteli pellet kullanınız.

www.hobisilah.com/index.php?topic=16508.0

Saygılar.
Togay YURTSEVER
1981 Mersin

Çevrimdışı Uğur TEKDEMİR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #7 : 02 Mart 2014, 18:46:23 »
Tüfeğinizin gücünü düşürmek yapılacak mekanik müdahele ile oldukça zor..yani yayı kesmek,daha zayıf yay takmak gibi işlemler ise yaramaz..Hatta tüfeği kurup kilitlemez hale gelir..
Dediğim gibi yapacağınız en iyi şey en ağır mühimmatı kullanmak olacak.
Bunun dışında, yayın pistonun içine yayın etrafına röntgen filmi sarmak az da olsa titreşimi ve metalin birbirine sürtünmesinı azaltır.Bu uygulamayı yaparken yayı önce tamamen üzerinde ki yağdan arındırıp ardından kauçuk esaslı yeşil gpes kullanmanızı tavsiye edebilirim..
Mod 125 dizginlenmesi zor bir silahtır..
Mod 125 yeni ürününü çıkardı bilginiz olsun
Sniper daha güçlü daha stabil 5.5 mm İdeal kalibredir.
http://goo.gl/moT8ZC
PCP zor bir silah meşekkatli.
DOĞUM TARİHİNİZ YAZIN-Kayseri