Gönderen Konu: Bot Alacağım Kararsızım ( YDS askeri botları )  (Okunma sayısı 24157 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ahmet ATA

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
     Merhaba avcı dostlarım. Geçen hafta giydiğim çok dandik bir spor ayakkabı ile kekliğin peşinden koşarken kayıp ayak serçe parmağımı çatlatmıştım. Neyseki geçen gün alçıyı çıkardılar ve bende bundan ders almış olarak kaliteli bir avcı botu aramaya koyuldum. :)  Hem kendime hem de babama bot alacaktık ama benim ayağıma göre bot bulamadık. 45 numara giyiyorum ama üretilen botların ön kısmı bombeli olduğu için parmağıma vuruyor. 45 numara bir bot aslında 43-44 giyenler için uygun. Neyse babama scooter marka olan aşağıdaki botu aldık;

http://www.scooterayakkabi.com/M1412CKU-Crazy-Kumrengi-Erkek-Botu,PR-2117.html

Bende bu hafta sonu ava gideceğim için kendime bir çift bot bakıyorum. Sitede biraz araştırma yapınca YDS marka botların çok beğenildiğini gördüm. Hatta İngiliz ordusu bu botları kullanıyormuş. Neyse ben Antalya'da yaşıyorum, mağazaları Ankara ve İstanbul'da var. Birkaç saat önce telefon açıp konuştum, sağolsunlar ilgilendiler. Beni tek düşündüren bu botlar bana olacak mı olmayacak mı sorusuydu, çünkü denediğim 45 numara botların kalıpları çok küçüktü. Numarası olmazsa değiştirecekler ( 47 numaraya kadar var ) fakat benim için önemli olan tabanın yumuşak olması. Genellikle keklik ve tavşan avlıyoruz, bu yüzden yürürken rahat etmek istiyorum. Greyder marka botlar vardı, tabanı alçak ve lastik gibi esniyor. Alçak olduğu için karda yürürken su geçirebilir diye düşünüyorum ama çok rahat. Telefondaki bayana botlarınızın tabanı çok mu sert, hiç esnemiyor mu diye sordum ama sesini kısarak '' Biraz esniyor '' diye cevap verdi. Bende ayakkabıyı sadece evde denesem, memnun kalmazsam geri gönderebiliyor muyum diye sordum ve bana fabrika ile görüşmemi önerdi ve telefonunu verdi. Yarın konuşup bir karara varmak istiyorum. Botları gerçekten çok hoşuma gidiyor ama rahat mı bilmiyorum. Greyderler çok rahat ama tabanı çok alçak, kararsız kaldım. Bu YDS botlardan kullananınız oldu mu hiç, rahat yürünüyor mu ? Yardımcı olursanız çok sevinirim, cumartesi akşama kadar bir bot almak istiyorum. Haftaya da sarkabilir ama bu hafta olursa daha iyi olur. Şimdiden teşekkür ederim...

http://www.ydsshop.com/default.asp

Bu da greyder, gerçekten çok rahat bir ayakkabı;

http://beta.boyner.com.tr/ProductDetail.aspx?ProductId=657647&ProductCode=516562857&ProductCategoryId=509004&ProductCategoryId1=509004
« Son Düzenleme: 01 Kasım 2012, 22:21:36 Gönderen: Ahmet ATA »
Ahmet ATA
1992 Antalya

Çevrimdışı Ersin TETİK

• Müdavim Üyemiz
Ynt: Bot Alacağım Kararsızım ( YDS askeri botları )
« Yanıtla #1 : 01 Kasım 2012, 21:48:00 »
YDS nin böyle bir sitesi olduğunu bilmiyordum.Çok güzel modelleri var.Turk ordusu uzun yıllardır ydS ile çalışmakta idi .Ordunun çalıştığı br kaç firma var YDS botlar hep askerde daha çok dayanırdı :) İngiliz ordusu da ihale ile verdiği bu bot işini YDS nin aldığını duymuştum . Fakat YDS nin asker botlarından alacaksanız sizi daha çok yorar bence.Tabanı da esnek değildir.Zamanla ayağınızın şeklini alıyor . Ayrıca yeni aldığınız bir botla size keklik avına gitmenizi tavsiye etmem . En azından bir süre evde giyin bari de biraz ayaklarınızızn şeklini alsın . yds nin sitesindeki üst düzey botları alacaksanız onları çok bilemiyorum . Fakat ayak bileğiniz taban yumuşaklığı ayaklarınzın nefes alması açısından ise scooter daha iyi gibi görünüyor .
 Fakat ille ydS nin asker botlarından alacaksanız 1 numara büyük alıp tabanına silikon tabanlık yerleştireibilirsiniz o zaman taban çok daha esnek oluyor .Askerde kullanmştm çok rahat etmiştim .
 Çevrenizdeki büyük bir av bayiine giderek de bakabilirsiniz .
örnk: https://www.hilalav.com.tr/default.asp?git=9&urun=5961
  • Duetsch Drahthaar
Ersin
1982 KOCAELİ

Çevrimdışı Ahmet ATA

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 01 Kasım 2012, 21:52:43 »
YDS nin böyle bir sitesi olduğunu bilmiyordum.Çok güzel modelleri var.Turk ordusu uzun yıllardır ydS ile çalışmakta idi .Ordunun çalıştığı br kaç firma var YDS botlar hep askerde daha çok dayanırdı :) İngiliz ordusu da ihale ile verdiği bu bot işini YDS nin aldığını duymuştum . Fakat YDS nin asker botlarından alacaksanız sizi daha çok yorar bence.Tabanı da esnek değildir.Zamanla ayağınızın şeklini alıyor . Ayrıca yeni aldığınız bir botla size keklik avına gitmenizi tavsiye etmem . En azından bir süre evde giyin bari de biraz ayaklarınızızn şeklini alsın . yds nin sitesindeki üst düzey botları alacaksanız onları çok bilemiyorum . Fakat ayak bileğiniz taban yumuşaklığı ayaklarınzın nefes alması açısından ise scooter daha iyi gibi görünüyor .
 Fakat ille ydS nin asker botlarından alacaksanız 1 numara büyük alıp tabanına silikon tabanlık yerleştireibilirsiniz o zaman taban çok daha esnek oluyor .Askerde kullanmştm çok rahat etmiştim .
 Çevrenizdeki büyük bir av bayiine giderek de bakabilirsiniz .
örnk: https://www.hilalav.com.tr/default.asp?git=9&urun=5961

Hocam peki bu botları elimizle sıktığımız zaman tabanları esniyor mu ? Dediğiniz gibiyse başka bir marka alayım ama bu botlarda gözüm kalacak benim :( Greyder çok rahat, yarın gidip tekrar bakacağım onlara, inşallah istediğim gibi bir bot bulurum.
Ahmet ATA
1992 Antalya

Çevrimdışı Ersin TETİK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #3 : 01 Kasım 2012, 22:03:30 »
O yuzden size tavsiyem gidip gorup bakıp inceledikten sonra satın almanızdır. YDS nin bahsettiğim botları sıradan asker botları . Sitesinde gerçekten çk güzel botlar var onlar muhakkak daha iyidir .amaCINIZI kesin olarak belirledikten sonra bot alın yada çizme. Ben bir bot alayım hem ördeğe giderim hem ormana girerim hem karda gezerim hemde keklikte dersen biraz zor olur senin için :) Her ava göre de bot alıcak gücümüz olmadığına göre ortalama bişey alıp bi çok yerde kullanabilmelisin . Sen antalyada yaşadığın için çok kar kış görmezsin bu yuzden gore- tex botlar işini rahatlıklıkla görür gibime geliyor . Hem daha sağlıklı hemde bilek burkulmalarını önler . Gore-tex de öyle bir malzeme ki scooterde 129 milyona var. bak buda goro tex
https://www.hilalav.com.tr/default.asp?git=9&urun=4033    fiyat : 620 TL
aradığınızı bulursunuz inşallah ,
  • Duetsch Drahthaar
Ersin
1982 KOCAELİ

Çevrimdışı Ahmet ATA

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 01 Kasım 2012, 22:19:43 »
Dediğiniz gibi her ava ayrı bir ayakkabı lazım. Dediğiniz gibi görüpte almak lazım, yarın telefon açınca soracağım geri iade oluyor mu diye. Yoksa greyder marka botu almayı düşünüyorum. Çooook rahat bir bot, dediğim gibi tek eksiği tabanı yüksek değil, aşağıdaki linkte;

http://beta.boyner.com.tr/ProductDetail.aspx?ProductId=657647&ProductCode=516562857&ProductCategoryId=509004&ProductCategoryId1=509004
Ahmet ATA
1992 Antalya

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #5 : 01 Kasım 2012, 22:58:32 »
Kalahari dediğiniz bot açıklamasında çöl için falan diyor. Yumuşak ve  hafif orta taban yazmışlar. Bu yumuşak, hafif gibi ifadeler göreceli olduğundan kesin yazmak istemem ama dedikleri gibi yumuşaksa, kayalık yerlerde gezmek için iyi olmaz bence. Bir ara kalın ve sert tabanlı bir botu hesaplı bulmuş almıştım. Kayalık yerlerde gezerken çok hoşlanmıştım. Sonra bıldırcın avına da yanımda götürdüm. Tarlalarda gezerken azap oldu desem yeridir. Yürünmüyor. Ayağımı yoruyordu. Halbuki yumuşak tabanlı eski botumla çok mesuttum evvelce. Anlamıştım ki, yumuşak zeminde yumuşak, sert zeminde sert taban gerekirmiş. İkisi de tersi durumda hiç uygun değil.

Keklik arayacağınız yerler kayalık değilse ve çok yürüyecekseniz Kalahari gibi yumuşak taban iyi olabilir ama ne kadar kayalık yerse o kadar sert taban bence gerekir ama sert tabanla da çok fazla yürürseniz yorar. Zaten o kadar kayalık yerde keçiden başka her şey uzun süre gezmeyeceğine göre makuldür.

Denemeden bilinmeyen ayakkabı almak risk. İade ve değişim hızlı olacaksa başka. Bana göre yani.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Fatin ÇATIKKAŞ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #6 : 02 Kasım 2012, 10:41:33 »
AHMET kardeşim eğer ayaklarının kıymeti iyi anladıysan benim sana tavsiyem su geçirmeyen (gore tex) ve önünde lastik bantı olan ayakkabılar kullanman.bunlara bir çok marka örnek verebilirim aklıma gelenler KEEN,LAFUMA,COLUMBİA,ASALO,KARRİMOR,MERREL,SALOMON, VS VS.daha bunlara bir çok marka eklenebilir.
alacağın ayakkabıda eğerki keklik avına gidiyorsan sanırım akdeniz ve bizim arazi yapılarımız yakın kayalık bölgeler ve ayakkabılar genelde burunlarının taş ve kayalara vurmasından dolayı burun kısmından çok eskir bunu önlemek için burun kısmının lastik koruyuculu olmasına özen göster.
  bir önemli olan bir konu yine bölgelerimiz hava yapısı ilede birbirine yakın sanırım o yüzden bu traking ve şehir botlarının DÖRT MEVSİM özellikli olanları var.-10 derece ve sonrasında ayağın belki üşür ama +30 derece ayağın hiç terlemeden keklik avını bile yaparsın.biz ekibimiz olarak 3/4 yıldır şehir ve traking botlarından kullanıyoruz ayağımız hep kuru buna kar ve yağmur dahil.ve ayakkabılar gerçekten çok ama çok sağlam.yaklaşık bir ayakkabıyı biz 3 sezon giyiyoruz ve avımızın yüzde sekseni keklik avıdır.
Fatin ÇATIKKAŞ
1977 MANİSA

Çevrimdışı Doğu GÜÇLÜ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #7 : 02 Kasım 2012, 12:14:51 »
Ahmet Bey,senelerce keklik avı için gerek Camel gerek Merrel veya diğer pahalı botlara dünyanın parasını saydım.
Hepsi sadece bir sezon dayanabildi.
Piyasada neredeyse hiç bir bot keklik avı için dizayn edilmediğinden çok çabuk yıpranıp parçalanıyorlar.

2008 de askere gittim ve içi Gore-Tex YDS marka bir bot verdiler.Yedek subay olduğum için tüm görev boyunca keklik avı yapabildim ve her ava, Sivas'ın dağlarında bununla gittim.Milletin karda ayağı su içinde kalırken ben sıcacık gezdim,yazınbaşkalarının çorapları terden su içinde kalırken ,benim ayaklarım terlemedi bile.

Neredeyse tüm ekip senede bir bot değiştirirken ,ben 5 yıldır aynı botu kullanıyorum tek bir dikişi atmadı,altı bile erimedi.

Nacizane bir tavsiye daha vermek isterim.Siz altı yumuşak taban arıyorsanız yanlış yapıyorsunuz.Bakınız dağcılar botlarının altı özellikle hiç bir şekilde esnemeyen Vibram taban olmasını isterler.Kayalık yerlerde kesinlikle tamamen esnemeyen botlar bileğinizin burkulmasını veya kırılması tehlikesini en aza indirir.Ayrıca yumuşak taban,ayağınızın altını inanılmaz derecede yorar.

Bu söylediklerim neredeyse Türkiye'nin (Ege hariç) tüm dağlarında keklik avı yapmış brinin tecrübeleridir.

Ayıptır söylemesi askerden gelirken iki tane daha sıfır bot getirmiştim.Önümüzdeki 10 senem garanti :)
1982-Mersin

Çevrimdışı Ekrem YENİ

• AvlakForum Üye
  • *
  • Daday/ Kastamonu Samsun
« Yanıtla #8 : 02 Kasım 2012, 14:12:56 »
SİZİN YAZDIKLARINIZ İÇİNDE EN İYİSİ YDS GÖZÜKÜYOR. BENDE CABELAS VAR MEMNUNUM. YDS YİDE ÇOK ÖVÜYORLAR. AYAK RAHATI ÖNEMLİ TABİ. DENEYİP TE ALMAK ŞART.
1976-Daday / KASTAMONU

Çevrimdışı Ahmet ATA

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #9 : 02 Kasım 2012, 16:46:15 »
Ahmet Bey,senelerce keklik avı için gerek Camel gerek Merrel veya diğer pahalı botlara dünyanın parasını saydım.
Hepsi sadece bir sezon dayanabildi.
Piyasada neredeyse hiç bir bot keklik avı için dizayn edilmediğinden çok çabuk yıpranıp parçalanıyorlar.

2008 de askere gittim ve içi Gore-Tex YDS marka bir bot verdiler.Yedek subay olduğum için tüm görev boyunca keklik avı yapabildim ve her ava, Sivas'ın dağlarında bununla gittim.Milletin karda ayağı su içinde kalırken ben sıcacık gezdim,yazınbaşkalarının çorapları terden su içinde kalırken ,benim ayaklarım terlemedi bile.

Neredeyse tüm ekip senede bir bot değiştirirken ,ben 5 yıldır aynı botu kullanıyorum tek bir dikişi atmadı,altı bile erimedi.

Nacizane bir tavsiye daha vermek isterim.Siz altı yumuşak taban arıyorsanız yanlış yapıyorsunuz.Bakınız dağcılar botlarının altı özellikle hiç bir şekilde esnemeyen Vibram taban olmasını isterler.Kayalık yerlerde kesinlikle tamamen esnemeyen botlar bileğinizin burkulmasını veya kırılması tehlikesini en aza indirir.Ayrıca yumuşak taban,ayağınızın altını inanılmaz derecede yorar.

Bu söylediklerim neredeyse Türkiye'nin (Ege hariç) tüm dağlarında keklik avı yapmış brinin tecrübeleridir.

Ayıptır söylemesi askerden gelirken iki tane daha sıfır bot getirmiştim.Önümüzdeki 10 senem garanti :)

Doğu Bey teşekkür ederim. Sabahtan beri düşünüyorum ne alsam diye, eve dönünce babamın aldığı scooter dan alayım diyordum, sizin yorumunuzu okuyunca tekrar vazgeçtim :) Av bayiilerine uğradım bugün, birkaç çeşit bot denedim ama dışları kumaşımsı, delikli yapıya sahip. Bunlar büyük ihtimalle su alır. Peki sizin aldığınız bot hangisi, YDS nin kendi sitesinden link atar mısınız ? Bir de uzun konçlu olduğu içinm yürürken yoruyor mu ?

Bu arada diğer arkadaşlara da yorumlarından ötürü teşekkür ediyorum. Hepsini değerlendirip bir karara varacağım. Şikayetvar.com da Greyder ve Scooter ile ilgili yüzü aşkın şikayet var, bunların hemen hemen hepsi şehirde kullanılmış ama tabanı çıkan mı dersin, dikişleri sökülen, su geçiren... ki biz bunları dağda giyeceğiz. Bu sorunları yaşayanlar ise en fazla 1-2 ay giymişler botları, bir kişi ise ilk giydiğinde botun tabanı çıkmış, fabrikaya yollamışi fakat tutkallayıp geri göndermişler :) Bu yorumları okuyunca bir şey satın almaktan korkar oldum, bu yüzden en kalitelisini alayım diyorum.
Ahmet ATA
1992 Antalya

Çevrimdışı Mustafa DEMİRTAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #10 : 02 Kasım 2012, 17:06:39 »
 babanıda aldıgınız bu botu üç yıldır giyiyorum... üç sezonda amasyada 20-30 ar gün keklikte giydim güzel havalarda çulluk bıldırcındada giyerim,hatda günlük giydigimde oluyor... sıcaktada soguktada gayet başarılı buldum,sıcak havalarda tabanı yavşamaz... yalnız aşırı yagışlarda ve karda sıkıntı yaratabilir,su sızdırması açısından.... uzun süre kayalık taşlık araziye dayanırmı bilmem, benimkilerde bu üç yılda çok az defermasyon oluşmuştur... 100 tl yi çoktan haketti.....
http://www.scooterayakkabi.com/M1412CKU-Crazy-Kumrengi-Erkek-Botu,PR-2117.html
1968/amasya-istanbul-sarıyer
Hâlıkın dururken mahlûka tapma,
Şeytana uyup da yolundan sapma.(Lâ Edri)

VEFAT ETMİŞTİR

Çevrimdışı Doğu GÜÇLÜ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #11 : 02 Kasım 2012, 17:14:00 »
Doğu Bey teşekkür ederim. Sabahtan beri düşünüyorum ne alsam diye, eve dönünce babamın aldığı scooter dan alayım diyordum, sizin yorumunuzu okuyunca tekrar vazgeçtim :) Av bayiilerine uğradım bugün, birkaç çeşit bot denedim ama dışları kumaşımsı, delikli yapıya sahip. Bunlar büyük ihtimalle su alır. Peki sizin aldığınız bot hangisi, YDS nin kendi sitesinden link atar mısınız ? Bir de uzun konçlu olduğu içinm yürürken yoruyor mu ?

Bu arada diğer arkadaşlara da yorumlarından ötürü teşekkür ediyorum. Hepsini değerlendirip bir karara varacağım. Şikayetvar.com da Greyder ve Scooter ile ilgili yüzü aşkın şikayet var, bunların hemen hemen hepsi şehirde kullanılmış ama tabanı çıkan mı dersin, dikişleri sökülen, su geçiren... ki biz bunları dağda giyeceğiz. Bu sorunları yaşayanlar ise en fazla 1-2 ay giymişler botları, bir kişi ise ilk giydiğinde botun tabanı çıkmış, fabrikaya yollamışi fakat tutkallayıp geri göndermişler :) Bu yorumları okuyunca bir şey satın almaktan korkar oldum, bu yüzden en kalitelisini alayım diyorum.

Ben bu bottan kullanıyorum.
http://www.ydsshop.com/?urun-42-GT-310-GTX.html
Ama maşallah burda bayağı pahalı,bulunduğunuz ilde askeri malzeme satan yerlerdeki bayilere bir bakın derim.
1982-Mersin

Çevrimdışı Ahmet ATA

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #12 : 02 Kasım 2012, 17:46:59 »
Ben bu bottan kullanıyorum.
http://www.ydsshop.com/?urun-42-GT-310-GTX.html
Ama maşallah burda bayağı pahalı,bulunduğunuz ilde askeri malzeme satan yerlerdeki bayilere bir bakın derim.

Şimdi google da arattım, Antalya'da askeri malzeme satan bir yer var. Telefon açıp sordum ama bu YDS botlar pahalı olduğu için sipariş üzerine getirttiklerini söyledi. Bir yer tarif etti, yarın gidip bakacağım, orada YDS bot görmüştüm dedi, inşallah hala vardır.
Ahmet ATA
1992 Antalya

Çevrimdışı Ahmet ATA

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #13 : 03 Kasım 2012, 15:06:07 »
     Bugün 2 tane askeri malzeme satan dükkanı bulabildim ama fazla çeşit yok. Bir tanesi YDS botları satıyor ama ucuz olan modeller bunlar. Konçları çok uzun, tabanları ortopetik değil ama çok sağlam botlar. Biraz paraya kıyıp daha güzel modelleri alırsanız onlar daha rahat.

Neyse eve dönünce 2 yıl önce giydiğim, babamın yaptırmış olduğu botlar vardı, onları aradım. Kendi botlarımı bulamadım ama babamın 43 numara botlarını bulabildim. Biraz dokanıyor ama onlarda iyiydi. Tarttığım zaman teki 550 gr geldi. Başka bir av arkadaşımızla görüşmüştüm eve dönmeden. YDS nin botlarını gösteriyordum, 850-900 olduklarını söyleyince '' Onlar çok ağır, avda çok zorlanırsın '' deyip bayaa gözümü korkuttu :) Babamın botları 550 gr olmasına rağmen ben ayağımda hissetmiyorum bile. Bunları denedikten sonra  aklıma birden askeriyede çalışan komşumuz Akın Abi'nin verdiği botlar geldi. 43 numaraydı bunlar, 2-3 ay önce denemiştim, beğenmiştim fakat ayağıma olmuyordu. Dedim şunları bir kez daha deneyeyim. Giydim, botlar çok sağlam, ön tarafları darbeye karşı çelik bombeli . Biraz yürüdüm ama sıkıyor bunlar ve dediğim gibi ortopedik değil. Daha sonra dedim bu YDS askeri botlar üretiyor, yoksa bu Akın Abi'nin botuda YDS'mi deyip tabanına bakıyorum ve YAKUPOĞLU yazısını görünce seviniyorum. Gökte ararken yerde buldum gibi oldu. Bunları da tarttım ve teki 850 gr geliyor. Abartılacak kadar yormuyor insanı zaten dağda bir süre sonra fark etmem bile. Akşam babamla konuşup aşağıdaki linkte verdiğim botu almak istiyorum. Tamamen su geçirmez ve rahat bir bot, telefonda konuştuğum müşteri temsilcisi ilk bunu önermişti, inşallah dediği gibi çıkar. Herhangi bir sorun olmazsa bu botu almayı düşünüyorum ;

http://www.ydsshop.com/?urun-83-MORAINE-GTX.html

Aşağıdaki ise babamın 43 numara botu çifti 1100 gr geliyor, 44-45 olsa ben giyeceğim;

Buysa Akın Abi'nin verdiği YDS marka askeri botlar, kenarları kumaş olduğu için karda su alabilir;

Ahmet ATA
1992 Antalya

Çevrimdışı Ersin TETİK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #14 : 03 Kasım 2012, 18:26:36 »
akın abinin verdiği dediğin botlar askerde yazlık diye verilen botlardır . Askeri malzeme satan yerde de olan botlar tahminim bunun kışlık olanıdır . Bugun onlarla gezdim akşama kadar .akşama değil 1 yıl gezsen yine eskitemezsin . Ucuz biraz ağır fakat sağlam botlardır . Ayağınız alıştıktan sonra ayakkabıda güzelce bir yer yapar ve sıkıntınız olmaz . Para sıkıntısı yoksa tabiki üst düzey bir bot da bakılabilir . Akın abinin verdiği botlar oluyorsa giy işte keklikte çok şamur su olmadıüı sürece daha sağlıklıdır çnkü yazlık olduğu için hava da alır . Ayak da çok terlemez
  • Duetsch Drahthaar
Ersin
1982 KOCAELİ

Çevrimdışı Ahmet ATA

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #15 : 03 Kasım 2012, 19:20:55 »
akın abinin verdiği dediğin botlar askerde yazlık diye verilen botlardır . Askeri malzeme satan yerde de olan botlar tahminim bunun kışlık olanıdır . Bugun onlarla gezdim akşama kadar .akşama değil 1 yıl gezsen yine eskitemezsin . Ucuz biraz ağır fakat sağlam botlardır . Ayağınız alıştıktan sonra ayakkabıda güzelce bir yer yapar ve sıkıntınız olmaz . Para sıkıntısı yoksa tabiki üst düzey bir bot da bakılabilir . Akın abinin verdiği botlar oluyorsa giy işte keklikte çok şamur su olmadıüı sürece daha sağlıklıdır çnkü yazlık olduğu için hava da alır . Ayak da çok terlemez

Ersin Bey botlar güzel ama ayağıma olmuyor. Babamın yaptırdığı botu tekrar giydim, çok rahatsız etmiyor aslında yarın onunla ava gideceğim. Diğer botlar pahalı ama bir kez alıp yıllarca kullanmak istiyorum. Şimdi gidip 135 lira verip scooter yada 190 liraya greyder marka bir bot alabilirim. Ama dediğim gibi bu ayakkabılardan memnun olmayan çok kişi var ve hemen hemen hepsi şehirde kullanıyor, bize hiç dayanmaz bunlar. Seneye yenisini almaktansa linkteki botu almayı tercih ederim. Pahalı ama 2 yılda 2 bot alıp aynı parayı vereceğim, YDS yi almak daha mantıklı :)
Ahmet ATA
1992 Antalya

Çevrimdışı Ersin TETİK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #16 : 03 Kasım 2012, 23:26:25 »
190 lira verip bir sezon giyiyorsan o zaman çizme al :) . 190 lira verdiğin bir botu en az 2 yıl giymen lazm .o botlarda o kadar taşır adamı artık . Yada dediğin gibi yds al o zaman eğer daha iyi diorsan ne diiim
kolay gelsnn
  • Duetsch Drahthaar
Ersin
1982 KOCAELİ

Çevrimdışı Talha AYÇİÇEK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #17 : 03 Kasım 2012, 23:58:26 »
yds çok pahalı avrupa bot al bence daha iyi...
Talha AYÇİCEK
Ankara balgat 1983

Çevrimdışı Aytaç SAKIPOĞLU

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #18 : 08 Kasım 2012, 08:35:53 »
ben 3 sezondur yds nin yazlık ml100c modelini kullanıyorum gayette memnunum yds nın piyasada cok çeşitleri war fotoğrafını paylaştıklarınızın tabanı ağır onlar yorabilir hafif poliüretan tabanlısı bnde var teki 300 gr mı geçmez ben gayet memnunum tavsiye ederim
Aytaç SAKIPOĞLU
1985 izmir/torbalı

Çevrimdışı Uygar TANDOĞAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #19 : 08 Kasım 2012, 09:21:30 »
würth markasına da bir göz gezdirin derim.
  • HUĞLU RENOVA SENTETİK 66CM
  • VURSAN 92A EUROPE 66cm
  • HUĞLU GX 812 TACTICAL
Uygar TANDOĞAN
1977 MUĞLA

Çevrimdışı Serkan HURUZ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #20 : 08 Kasım 2012, 14:32:59 »
mekap
serkan HURUZ
1979-Manisa

Çevrimdışı Halil TEKİN 34

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #21 : 08 Kasım 2012, 15:26:48 »
http://www.polly-boot.com/ bu çizmelere çok iyi tavsiye ederim
Kıbrıs
20/06/1983

Çevrimdışı Gökhan KAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #22 : 08 Kasım 2012, 18:19:00 »
benım tavsıye şu yonde olur ben bir cok deyişik marka model bot denedım katiyyen net ten spariiş vermeyin zira ben 41-42 giyorum. kalıp olarak bir bozukluk var bu taraz ayakkabılarda bana olan 45 numara . ve denerken de çiftini gıyip bagcıkları baglayıp deneyip öle alın. selamlar.
  • REMİNGTON 1187 SPECİAL PURPOSE.(71CM) 51CM FULLY RİFLED.
  • VURSAN 92-A (71-61CM)
  • AVSAN.S.POZE.(76-61) TRAP VE SKEET.
  • İNG.SETTER.
Gökhan KAN
1978-Sakarya-AKYAZI
DEL FABIOMASSIMO.
--------CİNA-----------

Çevrimdışı Aydın KARAKİŞİ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #23 : 06 Aralık 2012, 15:45:25 »
http://www.polly-boot.com/ bu çizmelere çok iyi tavsiye ederim

Bende bu polly  boot  aldım  mükemmel  diyebilirim.Ne  o  eskiden ağır  botları  giyiyor muşuz.Hem  yerli malı  hem  kaliteli  hafif  aynı  zamanda  acayip  sıcak  tutuyor  herkese tavsiye  ederim
Aydın KARAKİŞİ
1973 istanbul

Çevrimdışı Halil TEKİN 34

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #24 : 15 Şubat 2013, 01:44:19 »
Bende bu polly  boot  aldım  mükemmel  diyebilirim.Ne  o  eskiden ağır  botları  giyiyor muşuz.Hem  yerli malı  hem  kaliteli  hafif  aynı  zamanda  acayip  sıcak  tutuyor  herkese tavsiye  ederim

size katılıyorum botlar çok rahat ve avda geldiğinizde bahçeden eve girmeden önce su tutup yıkayıp kaldırıyorum çok kullanışlı herkese tavsiye ederim

Kıbrıs
20/06/1983