Gönderen Konu: “SÜRDÜRÜLEBİLİR AV YÖNETİMİ PROGRAMI” BAŞLIYOR...  (Okunma sayısı 1785 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ahmet UZELLİ

• Müdavim Üyemiz
  • RASTGELE
Genel Müdürlüğümüz av sezonunun kapandığı 26 Şubat tarihi itibariyle “Sürdürülebilir Av Yönetimi Programı” adıyla bir dizi program başlattı. 2012 Sürdürülebilir Av Yönetimi Programı ile hedeflenen; Ülkemizin önemli zenginliği olan yaban hayatının sürdürülebilir kullanımı ve av sezonunu dışında da yaban hayatının desteklenmesidir.

5 kademede yürütülecek olan Program ile tüm vatandaşlarıma büyük mesuliyetler düşmektedir. Program süresince; avcılarımız, avcılık konusunda hizmet veren sivil toplum kuruluşları, liseli- üniversiteli gençlerimiz, yerel yönetimler, köy tüzel kişilikleri, kolluk kuvvetleri gibi pek çok kişi-kurum ve kuruluş işbirliği içerisinde olacak. Sürdürülebilir Av Yönetimi Programı dahilinde yapılacak etkinlikler şu şekilde:

1.      “Silahımı Asıyorum Yemlemeye Çıkıyorum”(Şubat- Mart)

2.      “Üreme Döneminde Avımı Koruyorum”(Mart- Nisan)

3.       “Avlanmıyorum, Görüntülüyorum”(Mayıs- Haziran)

4.      “Avlanmıyorum- Yarışıyorum”(Temmuz- Ağustos)

5.      “Avcılar ile El Ele, Kontrollü Avcılık”(Ağustos-Şubat)

Av hayvanlarının var olabilmesi ve nesillerinin devamı için eş tutma, üreme, yavrulama, yavru büyütme gibi biyolojik evrelerini tamamlamaları gerektiği dönemlerde, yemleme ihtiyaçlarının olduğu dönemlerde hepimize çok iş düşüyor.

Dünyamızı paylaştığımız, yaban hayatı kaynak zenginliğimizi oluşturan ve tabii yaşam alanlarında huzurla yaşamaları ve çoğalmaları gereken canlılarımız için; Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü olarak; avcılıkla ilgilenen vatandaşlarımız başta olmak üzere tüm vatandaşlarımızın, tabii hayatın sürdürülebilirliği adına yürütülen bu programda aktif rol almalarını ve tüm vatandaşlarımızdan da bu konuda duyarlı davranmalarını bekliyoruz.

Ahmet UZELLİ 
1968 BURDUR Bulunduğu il İZMİR 
http://www.deutsch-kurzhaar.de/

upload pics

Çevrimdışı Ahmet VURAL

• Müdavim Üyemiz
Ynt: “SÜRDÜRÜLEBİLİR AV YÖNETİMİ PROGRAMI” BAŞLIYOR...
« Yanıtla #1 : 23 Mayıs 2012, 12:31:28 »
Paylaşım için teşekkürler.
Ahmet VURAL
1954 Ankara

enis kıran

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 23 Mayıs 2012, 12:45:05 »
Biz avcılar koruyalım doğayı,yemlemeyi biz yapalım,avımızı koruyalım memurlar yan gelip yatsınlar denetleme olmasın kontrol olmasın sonra cukka cebe insin ohh ne güzel işmiş bu böyle.Bunu neden memurlar yapmıyor o kadar memur var paralı olarak çalışan.Biz bunları yaptıktan sonra onlara yan gelip yatması içinmi para veriyor devlet.biz pulumuzu vergimizi verelim ki verdiğimiz vergilerinde hiç biri doğaya geri dönmüyor.sonra üç beş çapulcu gelsin orda yemlediğimiz kuşları palazken vursun onada denetleme olmasın.Bıldırcın zamanı keklikler vurulsun onada bişey diyen olmasın.

Çevrimdışı Mustafa ÖZKOL

• Müdavim Üyemiz
  • Mustafa ÖZKOL 07.07.1977 KAYSERİ 532 776 89 56
« Yanıtla #3 : 23 Mayıs 2012, 13:12:38 »
Biz avcılar koruyalım doğayı,yemlemeyi biz yapalım,avımızı koruyalım memurlar yan gelip yatsınlar denetleme olmasın kontrol olmasın sonra cukka cebe insin ohh ne güzel işmiş bu böyle.Bunu neden memurlar yapmıyor o kadar memur var paralı olarak çalışan.Biz bunları yaptıktan sonra onlara yan gelip yatması içinmi para veriyor devlet.biz pulumuzu vergimizi verelim ki verdiğimiz vergilerinde hiç biri doğaya geri dönmüyor.sonra üç beş çapulcu gelsin orda yemlediğimiz kuşları palazken vursun onada denetleme olmasın.Bıldırcın zamanı keklikler vurulsun onada bişey diyen olmasın.
++++++++++devlet daha çok alanı yasaklasın avcılar daracık alanlarda birbirini yesin daha sonrada o kapalı alanlar başkalarına peşkeş çekilsin
  • Akus 20 ga çifte
  • Beretta 686 silver pigeon 12 ga
  • Benelli s90 12 ga
  • Radentis Queen Setter 6 yaşında

TURGAY YILMAZ

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 23 Mayıs 2012, 14:03:17 »
Çalışma güzel olmuş ancak bu gayretlerini daha başka konularda da görmek isteriz. Biz zaten avcılar olarak avımıza sahip çıkıyoruz keşke bizden alınan vergilerle de bize yönelik faaliyetler gerçekleştirilse...