Gönderen Konu: KENDİ MÜLKÜNÜZDE BESLEDİĞİNİZ KÖPEĞİNİZİ ŞİKAYET EDEN KOMUŞULARA VE YETKİLİLERE  (Okunma sayısı 14894 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Tuncay KANDEMiR

 • Tuncay Kandemir
 • Hocamız
 • *******
 • İleti: 4266
 • Aldigi tesekkür sayisi: 829
  • Avcı Sayfası avlak
Arkadaşlar ortak kullanım alanlarında yapılabilecek fazla bir şey yok :(
kendi mülkünüzde ise Ziya ELÇİN beyin dilekçesi yeterli, buna rağmen sizi rahatsız ediyorlarsa, sizde şikayet eden kişileri belediye dahil haklarında aynı benzer bir dilekçe ile savcılığa huzur ve sükunuzu bozdukları için v.s şikayet edebilirsiniz.
Elbette en güzeli arkadaşların dediği gibi komşularımızla iyi geçinmek, eğer kasıtlı huzursuzluk çıkartmak gibi bir niyet yoksa kötü olmaya gerek yok... fakar köpek işi gerçekten sıkıntı yer olmayınca insan çaresiz kalıyor :(
Tuncay KANDEMİR 1971
Samsun Ankara
 

Çevrimdışı Adem KOCA

 • Üyelik Sonlandırıldı
 • *
 • İleti: 1698
 • Aldigi tesekkür sayisi: 174
 • AVCILIK AVCI SAYFASI
bu konu hakkında size ördenk vermek istiyorum. türkiyede örnek teşkil eden bir mahkeme sonucu. aynı şekilde köpek sevmeyen biri köpek sahibini şikayet ediyor ve mahkemelik oluyorlar. mahkeme heyeti kararı: KÖPEKLERİN YAŞADIĞIMIZ DÜNYADA BİR CANLI OLDUĞUNDAN VEDE GENLERİNDE HAVLAMA GİBİ İÇ GÜDÜSEL DAVRANIŞ OLDUĞUNDAN VEDE DOĞASI GEREĞİ HAVLAMASI GEREKEN CANLILAR OLDUĞU İÇİN...  mahkem köpek saihibi haklı buluyor vede mahkeme karara bağlanıyor.
  2. örnek:  50 senden fazla oturduğumuz mah. vede bizde kendimizi bildik bilelki av köpeği besliyoruz. daha 1 aylık yeni yapılan apat taşınan biri köpek sevemdiği için sesden rahatız oluyor muş. aynı tarafda oturan komşular biz olmuyoruz sana ne oluyor dedikleri halde şikeyt eti ve abimle sorun yaşadı abimin üstüne yürüyünce abim dövdü bu şahsı. mahkemelik oldular . sonuç : köpek adı bile geçmedi hakim adını bile anmadı kavgadan dolayı iki tarafta şikeyti geri aldı köpek sebep olan mahkeme olayımız köpek adı anılmadan kapandı gitti.
   komşuluk hakları için :  biz avcılar av köpeklerimizi sabah  ve akşam belli saatlerde tuvalet ve ihtiyacı gezi olayını saatleri aynı ana denk getirebi,lirsek bunu hayvanın aklına sokabilirsek köpekler idrak ettikleri saatler harici sorun çıkarmıyor. bunu öğretmeliyiz aportmuş ferma imiş suya girmesi imiş bunlar geninde varsa yapıyor önemli olan doğada toplum içinde yaşayabilmek.
  benim fikrim budur herkeze saygılar sevgiler sunuyorum.
 
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82
 

Çevrimdışı Murat ONAR

 • AvlakForum Üye
 • *
 • İleti: 13
 • Aldigi tesekkür sayisi: 5
 • AVCILIK AVCI SAYFASI
  • Petsipariş
Merhaba arkadaşlar,

Türkiye'de yasa yukarıda arkadaşların da belirttiği şekilde şöyle işler;

1) Kendi dairenizde veya müstakilse eviniz bahçenizde beslediğiniz köpeğiniz özel eşyanız gibidir, kimse alamaz, el koyamaz.
2) Binaların ortak alanları (bahçe, apartman boşluğu, kömürlük -dopo) bu bahsi geçen alanlarda köpek beslenemez. Beslenmesi için tüm komşuların razı olması gerekir ve ansızın bir tanesi vaz geçebilir)
3) Binaların inşşatı biterken yapılan (daha kimsenin taşınmamış olduğu) bir toplantı vardır sanıyorum adı "genel kurul toplantısı" olabilir. Bu bahsi geçen toplantıda eğer dairenin içinde kedi köpek beslenemez diye karar alınırsa bu kadar bir daha asla değiştirilemez. Mahkeme köpeğin gitmesi şeklinde karar verecektir. Bu kadar sonradan değiştirilemez.
4) 3.Maddede bahsi geçen şekilde binada daire içinde dahi köpek beslenemez şeklinde karar alınmış ise en uygunu o binada daire almamaktır.
5) Evinizdeki köpeğin gitmesi için bina sakinleri istedikleri kadar imza toplasınlar 3.maddede bahsi geçen karar bina kullanılmaya başlanmadan önce alınmadıysa başarılı olamazlar.
6) Hakimler bilmektedirler ki açılan bu davaların hemen hemen hepsi davacı ve davalı arasındaki başka husumetlerden kaynaklıdır. Bu sebeple köpeğin lüzumsuz mağduriyetini engellemeye çalışırlar.
7) Binanızda köpeğinizin beslenmesine herhangi bir engel yok ise gürültüsünden şikayet edebilirler, bu durumda desibel ölçer yatak odasına yerleştirilir gece saatlerinde 90 desibeli geçecek ölçüde kaç defa gürültü olduğuna bakılır. Gürültü gerçek ise köpeğin tahliyesi yönünde karar çıkabilir. (Bir çok köpek gerekli gürültüyü oluşturmaz)(Gece sizin kendi köpeğiniz havlasa zaten siz havlamaması yönünde önlem alırsınız)
8 ) Birisi zabıtaya polise şikayet etti diye canı sıkılan birisi gelip köpeğinizi elinizden alamaz, bu cüzdanınızın alınması gibi gasptır - açıkça suçtur.

Yasalar bu şekildedir, köpeğiniz gerçekten zararsız ise mahkeme kararı ile tahliyesi çok zor bir ihtimaldir. İnsanların birbirlerini tehdit amacı ile bu yollara baş vurduğunu daha önce de söylediğim gibi mahkemeler bilmektedir.

Saygılarımla..

www.petsiparis.com
« Son Düzenleme: 11 Mart 2016, 16:19:16 Gönderen: Murat ONAR »