Gönderen Konu: Otomatik tüfek hakkında.................  (Okunma sayısı 1718 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Adem gozleten

• Ziyaretçi
Otomatik tüfek hakkında.................
« : 28 Nisan 2012, 22:11:15 »
2+1 mi  1+1 mi Arkadaşlar uzun zamandır otomatik tüfek kullanıcısıyım gazlı ve kinetik olarak her modeli hemen hemen kullandım diyebilirim 2+1 olarak hatta en son tüfeğimi ata neo fonex olarak almıştım konu hakkında çok söylentiler var en son avlak forum ana sayfada moderatörümüz özhan kaleş beyin yazısını okuduktan sonra her şeyin ne kadar ezbere yapıldığını orman muhafaza ve jandarmanın dahi bu konularda bilgisinin yetersiz olduğu ortaya çıkmıştır aldığım tüfeğin içinde o zaman yasal olduğu söylenen takoz tabir edilen şarjör kaması vardı hatta özhan beyin yazısından sonra yaban tv de tanınmış isimlerin dahi otomatik tüfeklerle atış yapmak için 2 fişekten sonra görüntünün hemen değiştiğini farkettim kamera başka yöne döndürülüyor halbu ki önceki yıllarda bu isimlerin tüfeklerine 2+1 adet fişek doldurduklarına çok kere şahit olmuşumdur sizler gibi ata yı aradım takozun yasal olduğunu söylüyorlar makta farklı madde tv de farklı uygulama anlamış değilim 1+1 fişek kapasitesi olduktan sonra otomatik tüfek almanın ne esprisi kalmıştır ?

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
Ynt: Otomatik tüfek hakkında.................
« Yanıtla #1 : 28 Nisan 2012, 23:10:22 »
Benim gözlemlediğim kadarıyla onlar da bizim gibiler. 2+1 için cezalar kesilmeye başlandığında herkes bir durdu :) Onlar da bizim site de. Hatta Tuncay Bey özel olarak konuyu bakanlıktan yetkiliye yazıyla sormuş ve cevabını paylaşmıştı. Gelen cevaba göre de "Amman dikkat!" demişti, demiştik. Bugün bu konu sezon dışında olduğumuzdan gündemin ilk sırasında değil ama ümit ediyorum kısa sürede, sezondan evvel herkes için açıklığa kavuşacak.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Adem gozleten

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 29 Nisan 2012, 15:56:28 »
Benim gözlemlediğim kadarıyla onlar da bizim gibiler. 2+1 için cezalar kesilmeye başlandığında herkes bir durdu :) Onlar da bizim site de. Hatta Tuncay Bey özel olarak konuyu bakanlıktan yetkiliye yazıyla sormuş ve cevabını paylaşmıştı. Gelen cevaba göre de "Amman dikkat!" demişti, demiştik. Bugün bu konu sezon dışında olduğumuzdan gündemin ilk sırasında değil ama ümit ediyorum kısa sürede, sezondan evvel herkes için açıklığa kavuşacak.

Evet volkan bey doğru peki ellerindeki tüfeklerin içlerindeki yasal olarak adlandırılan takozlar hangi mevzuata göre ve hangi mak kararı ile yasal güvence altına alınıp satılıldığını gerçekten sorgulamak gerekir  hatta satılmaya devam ediyor peki av sırasında yakalanıp ceza yiyen avcı ya yazık değilmidir şu bi gerçekki üretici satıcı hiç bir şekilde bilgi sahibi değil bizler zaten okumak şöyle dursun gerek bile duymuyoruz olan masum vatandaşa oluyor hevesle otomatik tüfeği alıp ava gidiyor birde yakalanırsa av oluyor ne güzel sistem ama bu konu ötelenecek bir konu değildir ve zannedersem bu konu da çok kişinin canı yanacak gibi gözüküyor

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #3 : 29 Nisan 2012, 23:32:28 »
Ben şu anda iyimserim. Eğer bu sebepten mağdur olan olan varsa hakları iade edilecektir. Hatta hata yapan uygulayıcılar ise onlar için de hoş sonuç olmayacak. Mesela azami hız 50 iken niye 50 ile gidiyorsun diye ceza yazamayacakları gibi. Hayırlısı
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.