Gönderen Konu: FABARM XLR5  (Okunma sayısı 72725 defa)

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Alper ALUŞ

• AvlakForum Üye
  • *
Ynt: FABARM XLR5
« Yanıtla #50 : 23 Şubat 2015, 22:32:04 »
Evvett Arkadaşlar bu da benim yeni Bebek sonunda buluştuk bir yandan ilk günki kadar yeni olan Ellegi diğer taraftan Son teknoloji XLR5 OİLED Umarım tüm dostlarım bu keyfi yaşar.

resim yuklemek

gif upload
  • Browning 525
  • Franchi Black Magiç
  • English pointer ANGEL

Alper ALUŞ
Beden Eğitimi Öğretmeni
[email protected]
1974 Manisa/Salihli

Çevrimdışı Gökay KARADUMAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #51 : 23 Şubat 2015, 22:54:19 »
Hayırlı olsun mükemmel ikili
  • Akdaş 312 SE
  • Benelli Premium Plus
  • Ata Neo
  • Fabarm XLR 5
  • Beretta A400 Xplor Unico
  • Akdaş AK-212
1987
SAKARYA

Çevrimdışı Enes Sadık BALI

• AvlakForum Üye
  • *
  • yaradılanı hoşgör Yaradandan ötürü
« Yanıtla #52 : 23 Şubat 2015, 23:16:36 »
Allah kaza bela vermesin nasibi bol olsun
En büyük kavga , insanların haketmediği saygıyı istemesinden çıkar.

1993 Orhaneli / BURSA

Çevrimdışı Kurtuluş KARATAY

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #53 : 24 Şubat 2015, 02:19:08 »
Hayırlı olsun, xlr 5 kullanıcıları olarak sezon öncesi test atışlarımızı paylaşırsak uygun fişek uygun şok seçiminde fayda sağlayacağımızı düşünüyorum
1969 Urla/İZMİR

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #54 : 24 Şubat 2015, 02:43:16 »
Hayırlı olsun Alper abi Allah kaza bela vermesin umarım çok beğenirsin memnun kalırsın herkes alıyor fabarmları ben kaldım :(  haziranda benimkide geliyor inşallah sezonda kapandı ama bizimle paylaşın sonuçları çok merak ediyoruz. Kurtuluş abide almış anlaşılan sizinkide hayırlı olsun abi paylaşın bakalım sonuçları :) gerçi ben kağıt üzerindeki sonuçlara pek bakmam av üzerindeki etkiye bakarım kağıt üzerinde harikalar veren fişek avda hiçte iyi sonuçlar vermediğini çok gördüm. Hadi bakalım hayırlısı
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)

Çevrimdışı Resul YASAK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #55 : 24 Şubat 2015, 09:11:49 »
Hayırlı olsun, xlr 5 kullanıcıları olarak sezon öncesi test atışlarımızı paylaşırsak uygun fişek uygun şok seçiminde fayda sağlayacağımızı düşünüyorum
Resul YASAK
1977 HATAY

Çevrimdışı Alper ALUŞ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #56 : 24 Şubat 2015, 09:36:27 »
Arkadaşlar çok teşekkür ederim umarım tüm arkadaşlar böyle bir oyuncağa sahip olurlar test atışlarına gelince inanın koltuğun üzerinde sadece izliyor ve bir çocuğun oyuncağı gibi oynuyorum ve gece mışıl mışıl uyuyorum :) :)
  • Browning 525
  • Franchi Black Magiç
  • English pointer ANGEL

Alper ALUŞ
Beden Eğitimi Öğretmeni
[email protected]
1974 Manisa/Salihli

Çevrimdışı Osman LİMAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #57 : 24 Şubat 2015, 09:59:31 »
Sayın Alper hocam hayırlı olsun. avı bol olsun. rasgele
  • Huğlu 401 b
  • Sarsılmaz charles daly
  • Vursan 92a
  • Drahtar (dişi),pointer(erkek)
Osman LİMAN
1980 Karaman
Artık ANAMUR...

Çevrimdışı Mustafa GÜRHAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #58 : 24 Şubat 2015, 10:06:29 »
Hayırlı olsun. ..
Mustafa GÜRHAN
1980 istanbul / ataşehir

Çevrimdışı Kadir YOLAK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #59 : 24 Şubat 2015, 13:25:33 »
Sorum bazılarına saçmada gelebilir.Mercedes ile renault kıyaslaması gibide gelebilir.
Yeni bir tüfek almak istiyorum stoeger m 3000 var aklımda.Kimse hakkında kötü bişey yazmıyor.Diğer seçenekte hep aklımda olan fabarm xlr5.
Kullanıcılarına sorum fabarma  3 stoeger parası vermeye değermi.
1983 Çorlu/TEKİRDAĞ

Çevrimdışı Ömer KARABÖRK

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #60 : 24 Şubat 2015, 13:57:14 »
stoeger m 3000 kullanıcısı olarak bu sorunun cevabını bende bekliyorum.fabarmın paternini biliyoruzda benim için önemli olan stoeger kadar penetresi var mı.onuda kullanan arkadaşlar testini yaparlarsa öğreneceğiz.eğer stoegeri geçerse o gün tüfeğimi satıp fabarm almayı düşünüyorum.aklım hep bu cevapta
  • Franchi first class
  • Benelli montefeltro
1986- AFŞİN

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #61 : 24 Şubat 2015, 17:15:02 »
Valla bunu kağit üzerinde aramak tam olarak doğru değil hep diyorum kagit üzerinde harikalar yaratan fisek avda olumsuz sonuçlar verebiliyor ama şuna eminim delicilik olarak m3000'i geçebilecegini sanmiyorum birde hangi avlarda kiyasladiginiza bagli silahlari her avda kullanicak olsam hem gazli oldugundan hem dizaynindan fabarm tabiki ama sadece ördek avi filan icin mesela alincak olsa m3000 cok iyi silah o kadar para vermenize gerek yok derim
« Son Düzenleme: 24 Şubat 2015, 17:16:53 Gönderen: Özgür UYAR »
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)

Çevrimdışı Mücahit ÖZEL

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #62 : 24 Şubat 2015, 18:36:00 »
stoeger m 3000 kullanıcısı olarak bu sorunun cevabını bende bekliyorum.fabarmın paternini biliyoruzda benim için önemli olan stoeger kadar penetresi var mı.onuda kullanan arkadaşlar testini yaparlarsa öğreneceğiz.eğer stoegeri geçerse o gün tüfeğimi satıp fabarm almayı düşünüyorum.aklım hep bu cevapta

Bende hangisi pattern ve penetre olarak üstün olur diye 71 namlu ata neo ile 66 namlu 391 urikayı 0 derece de 2 ve 3 nolu şoklarla  37 metrede  5 litrelik hepsi aynı cins ve kalınlıkta zirai ilaç bidonlarında  test ettim...
SONUÇ :
4,5,6,no saçmalı rc sipe,rc 32,rc s4 fişeklerinde neo  üstünken    ( ( heleki 33 gr s 4 ile çok müthişti))
4,5,6 no saçmalı b&P 32,,bp f2 34,,b&p extra,,long range fişeklerinde urika çok üstündü rc comuflage ise iki tüfekte de aynı etki ve sonucu verdi...
şimdi bu sonuca göre değerlendirirsek hem m 3000 in hemde xlr5 in birbirine üstün geleceği fişekler olacaktır...
zaten 391 urika kullanan arkadaşlar b&p fişeklerinden ata neo ve stooger kullanan arkadaşlarda rc s4 fişeklerinden çok memnun...fabarm ında fişeğini fabarm cı arkadaşlar yakında belirtirler...
« Son Düzenleme: 24 Şubat 2015, 18:38:05 Gönderen: Mücahit ÖZEL »
Mücahit ÖZEL
1979 izmir

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #63 : 24 Şubat 2015, 18:40:36 »
Sorum bazılarına saçmada gelebilir.Mercedes ile renault kıyaslaması gibide gelebilir.
Yeni bir tüfek almak istiyorum stoeger m 3000 var aklımda.Kimse hakkında kötü bişey yazmıyor.Diğer seçenekte hep aklımda olan fabarm xlr5.

neden saçma olsun,çok mantıklı bir soru... henüz avda denemedim ancak her avda kullanılabilecek bir tüfek olsun bir de duvarda koltukta karşısında çay/rakı içeyim derseniz elbette fabarm...sadece ördek içinse stoeger hakkında güzel kullanıcı yorumları var
1969 Urla/İZMİR

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #64 : 24 Şubat 2015, 18:41:29 »

neden saçma olsun,çok mantıklı bir soru... henüz avda denemedim ancak her avda kullanılabilecek bir tüfek olsun bir de duvarda koltukta karşısında çay/rakı içeyim derseniz elbette fabarm...sadece ördek içinse stoeger hakkında güzel kullanıcı yorumları var
1969 Urla/İZMİR

Çevrimdışı Ömer KARABÖRK

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #65 : 24 Şubat 2015, 18:59:14 »

Bende hangisi pattern ve penetre olarak üstün olur diye 71 namlu ata neo ile 66 namlu 391 urikayı 0 derece de 2 ve 3 nolu şoklarla  37 metrede  5 litrelik hepsi aynı cins ve kalınlıkta zirai ilaç bidonlarında  test ettim...
SONUÇ :
4,5,6,no saçmalı rc sipe,rc 32,rc s4 fişeklerinde neo  üstünken    ( ( heleki 33 gr s 4 ile çok müthişti))
4,5,6 no saçmalı b&P 32,,bp f2 34,,b&p extra,,long range fişeklerinde urika çok üstündü rc comuflage ise iki tüfekte de aynı etki ve sonucu verdi...
şimdi bu sonuca göre değerlendirirsek hem m 3000 in hemde xlr5 in birbirine üstün geleceği fişekler olacaktır...
zaten 391 urika kullanan arkadaşlar b&p fişeklerinden ata neo ve stooger kullanan arkadaşlarda rc s4 fişeklerinden çok memnun...fabarm ında fişeğini fabarm cı arkadaşlar yakında belirtirler...

mücahit bey söylediklerinizde haklısınız..bu farklılığın ortaya çıkmasındaki sebebi fişeklerin tapa çapıyla alakalı buluyorum..şimdi bu yazdıklarınızdan sonra avcı arkadaşların akıllarına şu soru gelebilir..madem ata neo rc de berettayı geçiyor o halde bende tonla para vermeyip rc fişek neo tüfek kullanayım.berettanın biesprisi yokmuş diyebilirler.gösterişe önem vermiyorlarsa
  • Franchi first class
  • Benelli montefeltro
1986- AFŞİN

Çevrimiçi Erol ÖZTÜRK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #66 : 24 Şubat 2015, 19:14:44 »

SONUÇ :

mücahit bey söylediklerinizde haklısınız..bu farklılığın ortaya çıkmasındaki sebebi fişeklerin tapa çapıyla alakalı buluyorum..şimdi bu yazdıklarınızdan sonra avcı arkadaşların akıllarına şu soru gelebilir..madem ata neo rc de berettayı geçiyor o halde bende tonla para vermeyip rc fişek neo tüfek kullanayım.berettanın biesprisi yokmuş diyebilirler.gösterişe önem vermiyorlarsa
Mücahit bey konuyu gayet güzel özetlemiş,olay bukadar basit bencede.Elimizdeki tüfeğe uygun mühimmatı bulduktan sonra gerisi teferruat sistem veya marka model değil mesele.Hepsinin birbirine göre avantaj ve dezavantajları var.Ömer bey kardeşim okadarda kestirme olamıyor maalesef,çünkü tüfeklerin iç çapları standart aynı ölçüde çıkamadığı için  :)
« Son Düzenleme: 24 Şubat 2015, 19:17:20 Gönderen: Erol ÖZTÜRK »
  • AKKAR ALTAY SİLVER YARIOTOMATİK
  • HUĞLU 104A
Erol ÖZTÜRK
1969 İSTANBUL / KÜÇÜKÇEKMECE  AB(RH-) Meslek:ESNAF /KIRTASİYE

Çevrimdışı Mücahit ÖZEL

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #67 : 24 Şubat 2015, 19:57:03 »
Erol bey çok haklısınız... "Elimizdeki tüfeğe uygun mühimmatı bulduktan sonra gerisi teferruat sistem veya marka model değil mesele.Hepsinin birbirine göre avantaj ve dezavantajları var".
Mücahit ÖZEL
1979 izmir

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #68 : 24 Şubat 2015, 20:52:14 »
Biz kinetik benelli premium plusla denedik delicilikleri aynı fabarmın bu konuda geliştirdiği teknoloji tribore zaten hem pattern hem de penetrasyonu iyileştiriyor namlu iç çapı önce 18.8 sonra 18.4 ve sonra şokun orada bir daha daralıyor bu deliciliği ve grupmanı iyileştirmek için geliştirilmiş bir sistem.Eğer bütçeniz uygunsa daha iyisine sahip olabilirsiniz ki fabarm için verdiğiniz para kesinlikle değer
  • Akdaş 312 SE
  • Benelli Premium Plus
  • Ata Neo
  • Fabarm XLR 5
  • Akdaş AK-212
1987
SAKARYA

Çevrimdışı Nedim DEMİRCİ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #69 : 24 Şubat 2015, 23:00:04 »
mrb gökay bey ve tecrübesi olan bütün arkadaşlara benim için çok önemli olan bir sorum olcak,2, el  benelli crio comfort veya raffaello  crio almak  üzereyim  ama fabarm için okuduğum yorumlardan sonra kafam karıştı sizce benelli mi fabarm mı küçük bir yerde oturduğum için tüfekleri görme deneme şansım yok onun için yorumlar benim için çok önemli şimdiden tşk,
Nedim DEMİRCİ
1979 MANİSA SARIGÖL

The following users thanked this post: Hakan HAS

Çevrimdışı Polat OLUR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #70 : 24 Şubat 2015, 23:11:43 »
biz tabiki fabarm deriz...dediğin tüfekler yabana atılacak tüfekler değil..crio sistem de güzel bir sistem..ama illa değişik şoklar kullanıyorlar benelliciler...fabarmın şokları ve namlu yapısı bana göre bir avcı için gayet yeterli...
  • Browning Maxus
  • B.C.Miroku 800 SW Grade 4
  • B.C.Miroku 600
Polat OLUR
1976 İzmir/Bergama

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #71 : 24 Şubat 2015, 23:18:10 »
Avcılığım yaşım itibariyle pek iyi değildir daha doğrusu öyle 20 yıllık tecrübem yok henüz ama teknik açıdan tüfeklerden biraz anlarım...tüfek tercihindeki ilk kriter elbette bütçe..Eğer fiyat olarak cazip olursa raffaello crio sanki daha iyi bir tüfek fakat kinetik olması hasebiyle fabarmla ikisi farklı tüfek.Ve bir de ikinci el olduğundan temiz bulmak zor tüfek ilk sahibinde arıza yapmasa bile sizde yapacağı tutar sonra ikinci el aldığınız için mide bulandırır.Benelli raffaello crio mu fabarm xlr5 mi derseniz benelli raffaello crio derim ama ikinci el raffaello mu sıfır fabarm mı bence o zaman fabarm. Benelli inertia driven sistemle tüm dünyada kendini kanıtladı temizliği kolay,çalışması basit,parçası az. Yalnız benelli kullanmış biri olarak söylüyorum hayvanı cansız düşürmede fabarmın acaip bir farkı var ve şokları çok iyi görevini yapıyor . Ayrıca itiraf edeyim ben de aynı iki tüfek arasında kalmıştım fabarm xlr 5 ve benelli raffaello benim tercihim fabarm oldu.
  • Akdaş 312 SE
  • Benelli Premium Plus
  • Ata Neo
  • Fabarm XLR 5
  • Akdaş AK-212
1987
SAKARYA

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #72 : 24 Şubat 2015, 23:22:47 »
Sanki kıyaslama bmw 3.20 mi yoksa volvo s80 mi gibi😀 biri bir markanın en iyi tüfeği diğeri de markasıyla çok güçlü zor bir karar tabi ama ben bir fabarmcı arkadaşımız daha olsun isterim 😉
  • Akdaş 312 SE
  • Benelli Premium Plus
  • Ata Neo
  • Fabarm XLR 5
  • Akdaş AK-212
1987
SAKARYA

Çevrimdışı Ömer KARABÖRK

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #73 : 25 Şubat 2015, 09:22:58 »
kesinlikle benelli..
  • Franchi first class
  • Benelli montefeltro
1986- AFŞİN

Çevrimdışı Selim BÜYÜKKARACA

• AvlakForum Üye
  • *
  • _Mein ehre heißt treue_
« Yanıtla #74 : 04 Mart 2015, 21:27:36 »
Bugün bende Fabarmıma kavuştum. Standart XLR nin tactical versiyonu olan PSS10 modeli.
1987 Almanya