Gönderen Konu: DR.Ali BÜRKEV'den mektup var  (Okunma sayısı 29430 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Dağhan ÇAKMAK

• Müdavim Üyemiz
Ynt: DR.Ali BÜRKEV'den mektup var
« Yanıtla #50 : 23 Şubat 2012, 16:47:41 »
mustafa kardesım sana sonuna kadar katılıyorum
Dağhan ÇAKMAK
1982-Erzincan

musa karakuşçu

• Ziyaretçi
« Yanıtla #51 : 24 Şubat 2012, 09:31:54 »
o mamayı gitsinde.. yelkencilere satsın... ofrood yapa ofroodculara atsın... av kanalımı magazin kanalımı ne odluğu beli değil.... zaten yabanı seven ve izleyen belirli kesimler,,,firmalar...cıkarları için...yabanda program yapanların yakınları...ne oldum delisi olan bol paralı ama avcılıktan haberi olmayan lar... genelde bunlar düşkün bu kanala... geris saten sevmiyor....almayın bunların hiçbirşeyini...taki gerçekten avcının yanıda olana kdar...

Çevrimdışı Gökhan KARABIYIK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #52 : 24 Şubat 2012, 11:08:19 »
o mamayı gitsinde.. yelkencilere satsın... ofrood yapa ofroodculara atsın... av kanalımı magazin kanalımı ne odluğu beli değil.... zaten yabanı seven ve izleyen belirli kesimler,,,firmalar...cıkarları için...yabanda program yapanların yakınları...ne oldum delisi olan bol paralı ama avcılıktan haberi olmayan lar... genelde bunlar düşkün bu kanala... geris saten sevmiyor....almayın bunların hiçbirşeyini...taki gerçekten avcının yanıda olana kdar...
hocam bız avcıyız ne ofroaadculara dusmanız ne yelkenlıye herturlu doga sporyla yada etkınlıgıne karsı dusmanlıgınızı anlıyamadım ben avcılıgımıda ne gerekıyorsa yapıyorum ofroadculugumuda pısman degılım suan turkıyede   874 uyesı olan bır ofroad sıtesının kurucularından ve yonetıcılerınden bırıyım bunu sıze  yakıstıramadım hadı bı kanala yorum yapıla bılır ama o hobılerle ugrasan arkadasların sızınle alakası ne ?????
Gökhan KARABIYIK/ERZURUM
benım kangalLım...

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #53 : 24 Şubat 2012, 11:09:48 »
bu arada mama ıle ılgılı ben ayda 84 lıradan zaten ıkı paket mama alıyorum ıkı kopegıme  deneme amaclı yavrumamasını alacagım umarım guzeldır test etmeden bırsey dıyemem
Gökhan KARABIYIK/ERZURUM
benım kangalLım...

Çevrimdışı Cüneyt KESKİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • Tek Bildiğim Hiç Birşey Bilmediğim dir
« Yanıtla #54 : 24 Şubat 2012, 21:55:41 »
acıkcası bu karalamanın sebebi nedir ben de anlamadım ??? ben de of road , camp hayatını seviyorum , aynı zamanda dalgıcım ... yaban tv ile hic bir alakam yok ... ancak mama nın besin değerleri ve fiyat landırması bana uygun geldi üstelik böyle bir ürünün yerli olmassı da güzel birşey . tabiki bedava vercek haleri yok netice de bunun da bir maliyeti gideri vs'i  var mutlaka ... elin gavurunun marakasını alacağıma tabiki eş değer de olan yerli üretimi alırım  tartışmanın konun cok dışına cıkdığına belirtmek istiyorum ... bu ürünü kullanıp da memnun kalmayan veya zararını gören  varsa  bunu yazmasını isterim ( bilgi paylaşımı )  lütfen ... boş muahabet değil
Cüneyt KESKİN
1966 kocaeli izmit

Çevrimdışı Rıdvan KOCATAŞ

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #55 : 25 Şubat 2012, 13:37:51 »

Musa bey YABAN sevmesemde sonuçta açılmadan haftalar önceden ve açıldığı günleri iyi hatırlıyorum. Doğa, spor, adrenalin ve Av kanalı olarak açılmıştı. Sonuçta bence Off-Road ve yelkenli avcılık ile bağlantılı sporlar. Avı seven insan doğayıda sever. Ava giden adam çamura sağlanır e arabasını çıkracam diye belkide saatlerce uğraşır. Ava giden adamın 4x4'e ihtiyacı vardır. Alamazsada çamurda debelenen araçları gördükçe içi içi kıpır kıpır olur.
Balık avlayan adam hem oltacı hemde zıpkıncı olsun denizi sever. Denizi seven adam tekneyide sever. Dolayısıyla Deniz seven insanın yelkenliyi sevmeside olağan. Gerçi ben hem zıpkın hemde oltacı olarak yelken sevmem ama denk geldiği zamanda "bu ne yaa" demem. Sadece değiştirir yarım saat sonra geri dönerim.
Benim Yabanda nefret ettiğim çizme, bot, kaban, gömlek, atlet, külot, jartiyer reklamları ile tarım proğramları. Ben tarım ve gübre proğramlarından nefret ediyorum ama kahvelerde ve köylerde Yabandaki tarım proğramlarını izleyenlerin sayısıda az değil. Ama bir tesellim var çorap atlet külotlarından nefret edenlerin sayısı binler hatta onbinler. ;D

Rıdvan KOCATAŞ - 0545 464 4805
1980 Antalya - İkamet  ISPARTA

musa karakuşçu

• Ziyaretçi
« Yanıtla #56 : 25 Şubat 2012, 14:49:59 »
valla bıravoooooo... bir yorum anlaşılırda bu kadar yanlış anlaşılır bravo....hadi diyelim anladınız da yanlış anlamış olabileceğiniz hiçmi aklınıza gelmedi,,,benim ne ofroad cılara nede yelkencilere lafım var... hakkatten ayıp ettiniz şimdi...hele gökan bey siz hiç yakıştırmadım ne dmek düşmanlık.... neden düşman olayım... ben burda yabanı eleştiriyourm.. program akışını eleştiriyourm...hakkaten bravo...program akışına kıyasla ticari girişimlerin deki çelişiyi eleştiriyourm... sadece ofrood yapan biri bu mamayı neden alsın... sadece yelkencilik yapan biri bu mamayı neden alsın..hepimiz avın yanıda değişik etkinliklerle muhakkak uğraşıyoruz..balıkçılık rafting. su altı sporları,atıcılık kayak yamaç paraşütü trekking kamp. vs vs. burada dokunmak isteğim nokta çok farklı..gerçekten anlayışınıza hayran kaldım...keşke önce anlayamadığınız bu yorumu sorsaydınızda acıklamsını yapsaydım...yukardaki yourmumun ne ofroadcılarla nede yelkencilerle alakası yoktur...ayrıca bende sevmiyourum rıdvan bey...don atlet çorap reklamlarını ve diğerlarıi... bir talevizyonun vizyonu misyonu..olur.. hangi televizyonun int sayfasına girdinizde..gözünüze çarpan ilk reklam oldu.. int yaban tv yazıyorsun yaban stor cıkıyor...ana sayfasına tıklıyorsun devbi köpek maması reklamı...yukarıya bakıyorsun olta fişek reklamı,,yana bakıyorsun halil gülçurun kitabi alta bakıyorsun yaban takvimi.. bu nasıl bir televizyon internet sayfası...
şöyle acıklayım.. bir koltukta 2 karpuz taşınmaz.demiş atalar..
2 yere bakan şaşı görür demiş atalarımız.. bir iş yapacaksın tam yapacaksın.. her işiy yapmaya kalkarsan sonuçlar atalarımız dedği gibi olur...hitap ettiği kesimlere bak.. yoğunlukla verdiği reklamlara bak...bunlar doğa sporlarını ve sevenlerini  bir tvde toplarlayıp bunlara ürün satmak için açılmış bir televizyon.. bu güne kdar avla ilglii hangi bir konuda hatrı sayılır ses getiri bir başarıya imza attılar..açıklamam inş.. sizi tatmin eedici olmuştur... lütfen şahsıma yönettğiniz yorumları silmenizi rica ediyourm zira yanlış anladınız....yaban ürün satmak için avcılık yapıyor.. yabanı samimi bulmuyourm ..ürünlerininde alınmasını ve kullanılmasının tarftarı değilim... başka birşey yok... umarım anlatabilmişimdir...
« Son Düzenleme: 25 Şubat 2012, 14:53:20 Gönderen: Musa KARAKUŞÇU »

Çevrimdışı Emrah GİRGİN

• Müdavim Üyemiz
  • Emrah GİRGİN
« Yanıtla #57 : 25 Şubat 2012, 15:55:42 »
yaban için böyle tartışmalara girmek bile hata.arkadaş bi reklam işi bu kadar abartılırmı ya sırf reklam sırf alış veriş.olurda bu kadar abartılmaz.kızıyorum izlemek istemiyorum ama arada bir tıklatıyorum çaktırmadan hep reklama denk geliyor.banamı denk geliyor anlamadım...

jpg image hosting
Emrah Girgin
DENİZLİ-ÇİVRİL
...İnanmak yağmur duasına giderken şemsiyeyi yanına almaktır...

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #58 : 25 Şubat 2012, 15:58:24 »
''o mamayı gitsinde.. yelkencilere satsın... ofrood yapa ofroodculara atsın...'' musa bey bende reklamlarını kesınlıkle sevmıyor ve sadece tıcarı amacla ıs yapılmasını ıstemıyorum pekı ben yanlıs anladım dıyelım dıyelım bu kelımeden sız ne cıkarıyosunuz merak ettım
Gökhan KARABIYIK/ERZURUM
benım kangalLım...

Çevrimdışı Adem KARAGÖZ

• AvlakForum Üye
  • *
  • !!!!!!!COK vuran değil PAYLAŞMAYI BİLEN.!! AVCIDIR
« Yanıtla #59 : 25 Şubat 2012, 17:23:04 »
ADEM KARAGÖZDEN Mektup var  8) 8) 8)
EN UCUZ MAMA BURDA
ARPA yarması yada unu kepek aromalı  olmasını ;D istiyosanız birer paket makarna bulgur yesil mercim yada ucuz kırık pirinc tarhanada bayatlamış ekmekler olabilr tanıdık kasaptan sakatat kemik cok azda tuz.
BU süper mama tarifidir bakın bakalım köpeginizin tüyü rengi duruşu nasıl degişiyor.
TARİFİ KÖPEGİNİZİN günlük 1 kg mama yemesi hesabıyla yaz yada kış aylarında 3  4 gün yetecek sekilde muhafaza edile bilir.
Ben iki köpegime bir hafta yeticek şekilde Büyükce bir kovaya 2 kilo arpa,y 2 kg Kepek diyerlerini pakedin yarısıda olabilir göz kararıda olabilir.
KAYNATILAN KEMİK YADA SAKATATLARIN suyuna yoksa sıcak suyla karışımın üzerine dökülerek yada karışım kaynatarak ARPA UNU yada YARMASI KEPEK mumkünse BULGUR, Y.MERCİMEK KIRIK PİRİNC MAKARNA ve evde artan yemek corba artıklarıda ekleneye bilirsiniz  yapılan mama sogumaya başladıkca biraz şiser ve kabarır Köpeginiz cok beyenecektir emin olun.
50 kg birercuva arpa ve KEPEK benim iki köpegime diyer katkılarla 7  8 ay yetip artıyor
« Son Düzenleme: 25 Şubat 2012, 17:39:46 Gönderen: Adem KARAGÖZ »

PETİT GASGONLA VALANMAK AYRICALIKTIR

Çevrimdışı M.Emin OLGAÇ

• Müdavim Üyemiz
  • (Keklik Uzmanı)
« Yanıtla #60 : 26 Şubat 2012, 00:47:59 »
mamalarını sizin almak istemediğinizi duyarlarsa kesin çok üzülürler.

o zaman siz mamalarını alıverinde üzüntülerini giderin. eminin sevinçten bayram edeceklerdir. reklamada ihtiyaçları kalmayacaktır.
  • Falcor 958 (Robust) (Poze) (70)
  • Vursan 92 A Europa (65)
  • Vursan 92 A Europa (71)
  • Üzümlü MKE çifte (71)
  • İngiliz Setter (MARKO)
Emin OLGAÇ B Rh (+)  1967 TEİAŞ/MARDİN  

Çevrimdışı M.Emin OLGAÇ

• Müdavim Üyemiz
  • (Keklik Uzmanı)
« Yanıtla #61 : 26 Şubat 2012, 00:58:45 »
bulgaristan avında o çok methettiği ice drahthaar nero şov yaparken o tarlada mankenlik yapıyordu biz zahmet edip ne sazlığa nede mısıra girmiyordu kamera onu çekmez oldu ve ice ekranlarda göremez olduk buna rağmen sayın borovalı bir gün olsunda köpeğimmm  şu bu demedi getirdim götürdüm falan filan demedi türkiyedeki en iyi köpek en safkan köpek sanki onun köpeklerinden türemiş gibi yurdum avcılarının köpeklerini yok saymak siz bilmezsiniz ben bilirim ben seçtim ben yaptım ben buldum bu iyi bunu kullanacaksın hikayesini yurdum avcıları ne yer nede kabul eder....
farklı düşünen olabilir her yiğidin yoğurt yiyişi farklıdır. onada bir sözümüz yok.
  • Falcor 958 (Robust) (Poze) (70)
  • Vursan 92 A Europa (65)
  • Vursan 92 A Europa (71)
  • Üzümlü MKE çifte (71)
  • İngiliz Setter (MARKO)
Emin OLGAÇ B Rh (+)  1967 TEİAŞ/MARDİN  

musa karakuşçu

• Ziyaretçi
« Yanıtla #62 : 27 Şubat 2012, 09:10:22 »
program akışına kıyasla ticari girişimlerin deki çelişiyi eleştiriyourm... sadece ofrood yapan biri bu mamayı neden alsın... sadece yelkencilik yapan biri bu mamayı neden alsın.....

gökhan bey tekrar tekrar yazmama grek yok aslındada yukarda da yzadım yinede ekleyim...konuyu gerekli acıklamayı yaptığım halde haa bir yerlere itteklemeye çalışmanıza anlam veremiyourm... konuya spesifik yönden de yorum yaptım ve örnekleme yaparken yelkenci ve off road cılardedim... daha ne kadar acıklaya bilrim.. hakkaten bravo...

musa karakuşçu

• Ziyaretçi
« Yanıtla #63 : 27 Şubat 2012, 09:22:30 »
kabahat avcımızdaki bunlara prim veriyorlar,,,bu adamlar bizlerin üzerinden yükselmek istiyorlar.. yarın bunu yaptıklarında bakın görün neler olcak...hiçbir yerli avcıya; hatta geleneksel avları ve av kültürümüzdeki motifleri ne avlarında ne av programlarında işlemeyecekler, ve bu tv kanalı acık kaldıkça yeni yetişen nesil bu batı hayranı kanal sayesinde ve av organizasonlarındaki batılı çekim tarazlarıyla ve batılının kültürüyle vurgulanan filimleri izleyecek onlar gibi yapmaya heveslenecek buda bizim av kültürümüzün yahut avcılığın içerisine girmiş güzel ananevi ve kültürel farklılıklarımzın kaybolmasına bir nevi kültürün asimile olmasına nedne olacaktır...son yıllarda avcılık ve ava merak salan gençlerin hasabını yapmama grekyyok hepimizce malum...olaya birde bu acıdan bakmak lazım...kültürümüz korumalıyızki toplumumuz korunsun.... ayrıca bizim güzel ülkemizde farklı kökenlerden doğan alevi laz çerkeş kürt vs ..kardeşlerimizin,de av kültürü etkilecek sadece türkiye nin renkli ve çeşitli bu kültür yapısı tek bir av kültürü yani batılı bir av kültürü altında kaybolup giedcektir..en azında bu kanalın bu şekilde bir tehlikesi mevcuttur...kültürünü ve ülekesini korumak isteyen lerin bu tür tehlike ve zararlara karşı tedbirli olması en doğal hakkıdır...hiç bir programda anlatılmıyorki,, av hangi hallede mundar olur.. köpek ava nalsıl salınır.. av ele geçince ne yapılır...yaralı ve henüz ölmemiş bir kuşun boynunu kanadının altına sokup ölmedne torbaya atması...aynı şekilde ki kazları buyunlarıdan tutup döndererek buunlarını kırmları,,, daha bir çok örnek mevcut biz bunları yabanda gördük ve bunlar bizde yoktu,,,ve malesef artık avalklarda bunları yapanları görüyourz....mamadeyip geçmeyin yaban deyip geçmeyin ,,, türkiye vatandaşları olarak türkiye halkı olarak, bence sorumluluklarımız olmlı.. ve bunlar hiç bir şekilde hafife alınmamalı...bunlar benim düşüncem...ve beni bağlar...
« Son Düzenleme: 27 Şubat 2012, 09:36:38 Gönderen: Musa KARAKUŞÇU »

Çevrimdışı Bilal PAZVANT

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #64 : 27 Şubat 2012, 12:05:11 »
bulgaristan avında o çok methettiği ice drahthaar nero şov yaparken o tarlada mankenlik yapıyordu biz zahmet edip ne sazlığa nede mısıra girmiyordu kamera onu çekmez oldu ve ice ekranlarda göremez olduk buna rağmen sayın borovalı bir gün olsunda köpeğimmm  şu bu demedi getirdim götürdüm falan filan demedi türkiyedeki en iyi köpek en safkan köpek sanki onun köpeklerinden türemiş gibi yurdum avcılarının köpeklerini yok saymak siz bilmezsiniz ben bilirim ben seçtim ben yaptım ben buldum bu iyi bunu kullanacaksın hikayesini yurdum avcıları ne yer nede kabul eder....
farklı düşünen olabilir her yiğidin yoğurt yiyişi farklıdır. onada bir sözümüz yok.
;D

Zoruma giden Türk avcısını salak yerine koyarak sırtından para kazanmaya çalışırken bunu Türk Avcılığına bir hizmetmiş gibi gösterilmeye çalışılması.Kimse hiç birşeyi bedavaya yapmıyor.Şahsım adına konuşuyorum hizmetse eğer bu ; yavrulamış olan köpeğimin yavrularını binlerce dolara satmaktan ziyade iyi bakabileceğine ve kanının çoğalarak standartları yükseltecek avcılara hediye ederdim.

Çevrimdışı Dağhan ÇAKMAK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #65 : 28 Şubat 2012, 13:34:04 »
Valla ben Dr.Ali'nin bir şey vuduğunu hıc gormedım ..İşin reklam kısmını iyi beceriyorlar ama ..
Dağhan ÇAKMAK
1982-Erzincan

Çevrimdışı Ersin TETİK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #66 : 29 Şubat 2012, 18:12:37 »
Konumuz ve mektubumuz mama hakkındadır .Konu yBAN tartışması değildir karştırmayınız.Ben ilk olarak mama yı alma taraftarı değilim , belki çok iyidir ama bazı kaliteli maamalardan biriaz daha pahalı y.Kullanan sayısı arttıkça yorum artacaktır ona göre isteyen alır istemeyen almaz .
Yaban tv hakkında da bu kadar ağır eleştirileri haketmiyor. Av ve Doğa kanalı doğa sporları tabiki olacaktır.Tarım programları olmasından şikayetim yok sadece biz değil köyler de kahveler de de çok izleyeni var .
Tabiki maddi bir kaygısı olucak , o lmak zorunda ya .Tabiki hataları var yanlışları var .
Fakat inanın yaban tv sayesinde bohçacı iken avcı olmaya karar vermiş bir çok insan tanıyorum köylerde.Kurallara uymaya çalışan bu doğanın dengesini biraz daha iyi anlayan insanlar var yaban tv sayesinde .
Birde şunu düşünmeye başladım mama konusunda olumsuz olsam da , Yaban tv nin ürünlerinin hiç birini alıp kullanmadm.Fakat anladığım kadarı ile ürünlerinde kalite ön planda . Kaliteli ürün ürettirip stma politikası var sanırım .Ürünlerini kullanan arkadaşlar varsa onlar daha net bilgi verir kaliteleri hakkında . İşte bu yuzden MAMA nın da kaliteli olabileceğini düşünmeye başladım . . .
Saygılar
  • Duetsch Drahthaar
Ersin
1982 KOCAELİ

Çevrimdışı Galip KASAP

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #67 : 29 Şubat 2012, 19:45:06 »
Ersin kardeşim çok doğru yaban tv den önce bohçacılığın ne olduğunu kimse bilmiyordu.Yaban ın faydaları çok isteyen seyreder,isteyen seyretmez,isteyen alır,isteyen almaz.Ben şahsi fikirim böyle.

Galip KASAP
1973 Sarayköy - DENİZLİ 05357608303

Çevrimdışı Kerim AVCI

• Free Üye
  • *
« Yanıtla #68 : 29 Şubat 2012, 21:29:48 »
Bohçacı kime denir diye sağa sola taş atacaklarına önce kendilerine baksınlar..Çorum'da yaptıkları çil avlarında kendileri limitleri aştıklarını söylüyorlar..Daha sonra avın kapalı olduğu gün özel izin alıp sayısız çil vurdukları Çorumdaki avcılar tarafından biliniyor...Ali Bürkev Türk avcılığına katkısı büyük bi insan bunuda kabul ediyorum..Ama bu katkısı ona veya arkadaşlarına limitleri aşma izni vermez...
Kerim AVCI
1985 Merzifon/AMASYA          0555 714 41 77

Çevrimdışı Taner ÖZTÜRK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #69 : 06 Mart 2012, 00:00:48 »
mama ne isede birde kargo parası alıyorlar. herkes 50 tl alış verişte kargo bedava derken birde kargo ödemek insanı alacaksada caydırıyor.
Taner ÖZTÜRK
1960 ANKARA 05324958754
Pointer Köpeği üreticileri ve yetiştiricileri derneği Ankara şb.

Çevrimdışı Cüneyt KESKİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • Tek Bildiğim Hiç Birşey Bilmediğim dir
« Yanıtla #70 : 07 Mart 2012, 09:27:00 »
iban numarası yanlış galba ..bir türlü sipariş gecemedim ... vazgectim bir 15 kg lık dogchow aldım vet. imden
Cüneyt KESKİN
1966 kocaeli izmit

Çevrimdışı Hüseyin ÖZEN 35

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #71 : 07 Mart 2012, 09:52:51 »
yakında av köpeği yetiştirip onu da  satışa sunucaklar
Hüseyin ÖZEN
1983 İZMİR KEMALPAŞA
0 rh +

Çevrimdışı Sedat CANSIZ

• AvlakForum Üye
  • *
  • tora
« Yanıtla #72 : 08 Mart 2012, 00:13:42 »
aynı değerlerde mamalar piyasada 50-60 tl civarında avcıya destek içinse bu mama onlarda kerlarından feragat etsinler biraz.
Sedat CANSIZ
1983 bursa

Çevrimdışı Osman ÇALIŞÖREN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #73 : 09 Mart 2012, 16:46:43 »
yakında av köpeği yetiştirip onu da  satışa sunucaklar
:D :D :D
Osman ÇALISÖREN
1984 KONYA....

Çevrimdışı Sinan ACARTÜRK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #74 : 11 Mart 2012, 12:24:05 »
arkadaşlar ben o değerde o paralara o mamayı almam aynı değerde mamaları daha ucuza alıyorum yaban yetişkin köpekmaması 74 tl 21 protein ben 22 protein 35 tl alıyorum yaban yavru maması 84 tl 30 protein ben 57 tl ye alıyorum yaban aktif köpek maması 26 protein ben 50,45 tl ye alıyorum eş değerleri aynı mamaların bu kazıkcılık değilde ne
Sinan ACARTÜRK
1982 manisa alaşehir tel:05468209329