Gönderen Konu: BULGAR DELİORMAN KOPAYI  (Okunma sayısı 12906 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hasan CAN

• Müdavim Üyemiz
BULGAR DELİORMAN KOPAYI
« : 25 Haziran 2011, 17:28:14 »
BULGAR DELİORMAN KOPAYI İLE AVLANAN DEYERLİ AVCI DOSLARIMIZ BU KOPAYLAR HAKKINDA KOPAYCI DOSLARIMIZI DOMUZ AVINDAMI TAVŞAN AVINDAMI DAHA VERİMLİ GÖRÜŞ VE  DÜŞÜNCELERİNİZİ PAYLAŞIRSANIZ  SEVİNİRİM TÜM KOPAY SEVERLERE SAYGILAR

Hasan CAN
1962 ANKARA

Çevrimdışı Mustafa GÖKKAYA

• Müdavim Üyemiz
Ynt: BULGAR DELİORMAN KOPAYI
« Yanıtla #1 : 25 Haziran 2011, 18:32:12 »
Hasan abi sen şuna OSMANLI KOPOYU  desene :):) kitap gibi köpekler çevir çevir oku....

www.facebook.com/setterbartin
Setter mi? Tabi ki Setter..!
İyinin düşmanı ,ondan daha iyisidir..!
 MUSTAFA GÖKKAYA-1985/BARTIN-Kozcağız [email protected]

Çevrimdışı Şenol ÖZGÜR

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 27 Haziran 2011, 09:24:28 »
hasan abi mrh.elinde olandan şaşma
davulun sesi uzaktan gür gelir?
Şenol ÖZGÜR
1973 çorlu-t/dağ

Çevrimdışı Hüseyin YUVANÇ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #3 : 27 Haziran 2011, 11:05:15 »
hasan  usta  geçen  sene  çalınan   köpeğim   tavşan da  süperdi   inat  akşama  kadar  av  yapiyordu  izmirde  sitemiz  üyesi  selim  kılnç  ta var  tavşanda  oda  güzel   senin  köpeklerinin  yanında  süper  tavşancı  olur   yavruyu   tavşana  alıştır  rastgele  izmirden  selamlar 
Hüseyin YUVANÇ (ZAZA hüseyin)
1954 Buca İZMİR            0537 2567299

Çevrimdışı Fazlı BOZ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #4 : 27 Haziran 2011, 12:32:44 »
Sevgili Hasan bildiğin gibi kopoylar çok amaçlı avlarda kullanılıyor,yetiştirirken hangi avı yaparsan o ava daha meyilli olur.Domuz avıda gayet güzel ancak kendini azılıya kestiriyor o da cesaretinden olsa gerek.
Selamlar sevgiler sunuyorum.
Fazlı BOZ
1949 Eynesil GİRESUN

Çevrimdışı Hasan CAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #5 : 27 Haziran 2011, 15:08:59 »
DEYERLİ YORUMLARINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER  BENİM İSTEDİĞİM DAHA GENÇ AVCI DOSLARIMIZ BU YORUM FİKİR VE DÜŞÜNCELERDEN FAYDALANMASINI İSTİYORUM SAYGILAR

Hasan CAN
1962 ANKARA

Çevrimdışı Kenan TEKE

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #6 : 29 Haziran 2011, 19:29:21 »
hasan abi deli orman kobayları hakkın pek bilgiye sahip değilim bizim bölgemizde köse baraklar ve kobaylar mevcuttur domuz avlarına genelde barakları yedişdiririz taha sert ve inatcı oluyorlar tavşan avlarında ise kobayları yedişdiriyoruz  ama her kobay ve her barak bütün avları yabar önemli olan yedişdirmen  biz ustalarımız dan bunları öğrendik
  • Simson monte carlo piber
Kenan TEKE
1975-Samsunhttp://www.avlakforum.com/forum/avatariniz/avatar_18072_1411241350.png?time=1411241482

Çevrimdışı İsmail KAYA

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #7 : 29 Haziran 2011, 22:20:52 »
Saygıdeğer hasan abi resimdeki deliormanın anne babası zamanında bende idi ve benim hediye olarak verdiğim bir yavru kopaydı maaşallah şu an altı yedi yaşında filan yetiştirilişte domuz avına endeksli yetiştirildiğinden olsa gerek o mahalde adından çokça söz ettiren bir kopay.
1971-MERSİN    Dürüstlük pahalı bir mülktür . Ucuz insanlarda bulunmaz .

Çevrimdışı Hasan CAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #8 : 29 Haziran 2011, 22:33:32 »
TEŞEKKÜRLER İSMAİL BEY ELLERİNE SAĞLIK BU TÜR PAYLAŞIMLAR GENÇ AVCI DOSLARIMIZA ÇOK BİLGİ VE TECRÜBELER EDİNDİRECEKTİR  SAYGILAR SELAMLAR
« Son Düzenleme: 10 Temmuz 2011, 21:47:19 Gönderen: Hasan CAN »

Hasan CAN
1962 ANKARA

Çevrimdışı Muammer BAYRAKTAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #9 : 12 Temmuz 2013, 11:10:05 »
hasan abi osmanlı kopuyuna bende merak saldım ve bu ırkla avlanıyorum.erkekleri cesur ve korkusuz hayvanlar olduğu için domuz avında çok başarıllar.tavşan avında dişilerin daha iyi olduğunu gördüm ve çıkarılan tavşan izinden tavşanı tekrar kaldırmamış bırakması ve izden almanız imkansız çok inatlar eğer iyi bir tavşan bölgesinde yetişirse tavşan avında çok başarılı olacağını düşünüyorum.osmanlı ırkının bizim yerli ırklardan farkı erkeklerin korkusuz oluşu birde iz takip ederken kesinlikle yerli ırklar gibi havadan değilde yerden takip yaptıkları için yerli ırka göre biraz yavaşlar ama izi şaşırmıyorlar bu konular ırkın özelleklikleridir.tabiki bölgemizdeki yerli ırklarımızın av olarak cok güzeller fakat bu ırkları bölgemizde çifleştirirken kesinlikle fiziki ve olarak ırkları takip etmeyip  sadece av olarak üstün olan köpekleri çifleştirdiğimizde elimizde ırklar fziki olarak ırkının özellikleri maalisef yok olmuştur çünkü fiziki olarak aynı olan iki köpeğimizi çifleştirdiğimizde maalisef çok çeşitli ırk ve renklerde yavru veriyorlar bende kopoycuar birleşerek fedarasyonumuzu oluşturdukdan sonra bölgellerimizdeki ırkların avı gibi fiziki olarak saflaştırmamız lazımdır diye düşünüyorum.saygılarımla
1966-Ordu

Çevrimdışı Yücel ATAY 10

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #10 : 13 Temmuz 2013, 04:29:52 »
ben kendimi bildim bileli kopoy avcılığı yaptım (bu yıl fermalı avlar yapacam) elimizdeki kopoylar ne kopoyu bilmem ama osmanlı kopoyu tarihte yeri çok önemli bi kopoy ırkı üç rengi makbul olmayan taa osmanlı zamannda yarışması yapılan bi köpekmiş fakat günümüzde avı bozuk görselliği çok mükkemmel osmanlı kopoyları türemiş (bikaç av sitesinde okudum alanlardan ) insana saldıran köpeklerle geçineyen rotweiler kırıkları alırken tanıdıktan almakta fayda var ve tip olarak çok güzellermiş zamanında deli orman kopoyu diye millete çok büyük paralara bu köpekleri satmışlar .. ben onlaron yalancısıyım ... ama bizim bildiğimiz kopoylarında hem fizikte hemde tipte onlardan kalan yanı yok avlarıda mükkemmel ..safkan değil ama yoz köpek kırığıda deil soyunda farklı kopoy ırkları barak kanları var
paylaşım için teşekkürler ... gerçekten deli orman kopoyu olan köpekleri izole edip ırkını korumakta fayda var ...

Yücel ATAY
1985 balıkesir