Gönderen Konu: LADY-8 İN BAŞINA GELEN SİZİN KÖPEĞİNİZİNDE BAŞINA GELEBİLİR  (Okunma sayısı 42939 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ersin BAHAR

• AvlakForum Üye
  • *
Benim bildiğim (Yanlış da olabilir, bilen düzeltsin) GUGUK KUŞLARI bu keselerin baş düşmanı. Keselerin içindeki larvaları ve kurtları yediğini biliyorum. Avlanması yasak olan bu kuşları korumak lazım. Zaten göçmen olan bu kuşun göç tarihleri Nisan ayı civarıdır.

Bu kuşun avını yapanlardan duyduğum (eski avcılar), kursağını ve taşlığını bulaşık eldiveniyle çıkarıp aldıkları ve kuşun kanının değdi yerin müthiş kaşınmaya başlaması.

http://tr.wikipedia.org/wiki/Baya%C4%9F%C4%B1_guguk
Ersin BAHAR
1983 mersin

Çevrimdışı İbrahim MAHİR

• AvlakForum Üye
  • *
Evet daha önce de aynı olay bir dostumun köpeğinin başından geçmişti ve o dönemde bunun o kurt yüzünden olduğunu bilmiyorduk. Hayvancılıkla uğraşmam ve de beşeri ilaçlar konusunda az da olsa bilgim olan biriyim. Acil bir vakaydı ve erken teşhisti. Hemen sığırlarda kullandığım bir çok ilacın içinden köpeklerde de kullanılabilen yumuşak doku vakalarında kullanılan bir antibiyotik buldum. Köpeğin kilosunu göz önüne alarak prospektüste yazan miktarda kullandım. Ayrıca enerji vermesi açısından Supravit şurubu günde 10 gram civarı sürekli içirdim dil üzerine de şu eczanelerden bulabildiğimiz, evvellerin penisilin tozu dediği tozdan uyguladım. 
Tıppı olarak ne kadar mantıklıdır bilemiyorum ama 2. gün sonunda (uygulama devam ediyor tabi) sıvı gıdaları tüketmeye başladı köpeğimiz.
Veterinere ulaşma şansı olmayan taşrada, bağda bayırda yaşayanlar için veterinere ulaşana kadar ki sürede uygulanabilir, denenmiş ve fayda alınmış bir öneri.
« Son Düzenleme: 19 Ekim 2015, 18:37:51 Gönderen: İbrahim MAHİR »
İbrahim MAHİR
1989 NAZİLLİ
   ....NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE....

Çevrimdışı Özhan KELEŞ

• Onursal Üyemiz
Nisan ayı boyunca çok dikkatli olalım baş belalari yine topraktan çıkacaklar 
Özhan KELEŞ
28/05/1962-İstanbul

The following users thanked this post: Hasan AKSU, Yasin TORAN

Çevrimdışı Gürsel KARABAY

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Özhan bey benim çok yakın bir arkadasiminda başına geldi. Bizde öğrenmiş olduk bu arada Murat Gümüş e vermiş olduğunuz Arni6 yi bu sezon sonu gibi sahiplenmis bulunuyorum yetistiricisi olarak sizi tebrik etmek isterim.   

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Ata Neo 12
  • Akdaş 412 L
  • Pointer , 13 adet Setter Della Bassana
1971 istanbul

The following users thanked this post: Özhan KELEŞ

Çevrimdışı Yasin TORAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
havaların sıcak gitmesiyle antalyada mart ayında yere inip gezmeye başladılar.arkadaşlar mümkünse çamlık yerlere pikniğe bile gitmeyin her yeriniz kabarıyor tozu bile alerji ediyor.
  • Franchi affinity 12 / 66
  • Sarsılmaz super champion 12 / 71
  • Atüs tek kırma 36 / 71
  • Huglu tek kırma (stetienne namlu ) 12 / 71
Antalya- Konyaaltı 1992

Çevrimdışı Özhan KELEŞ

• Onursal Üyemiz
Özhan bey benim çok yakın bir arkadasiminda başına geldi. Bizde öğrenmiş olduk bu arada Murat Gümüş e vermiş olduğunuz Arni6 yi bu sezon sonu gibi sahiplenmis bulunuyorum yetistiricisi olarak sizi tebrik etmek isterim.   

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hayırlı olsun kardeşim tüyleri kadar av görün
Özhan KELEŞ
28/05/1962-İstanbul

The following users thanked this post: Gürsel KARABAY