Gönderen Konu: BARAK AV KÖPEĞİ  (Okunma sayısı 77990 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Zekayi İLHAN

• AvlakForum Üye
  • *
Ynt: BARAK AV KÖPEĞİ
« Yanıtla #25 : 23 Aralık 2011, 23:33:26 »
s.a hasan bey ben şahsen tüylü köpek sevmem ama siz ilaki barak bakmaya karar vermiş seniz bizlerin tercihinden daha çok sizin tercihiniz önemli ,yıların avcısısınız illaki gözünüze kestirdiginiz biri vardır alın ve tecrube edinin. ben beaglerele tanınıyorum sizde elinizdeki köpeklerle tanınıyorsunuz tercih sizin iyi avlarda kullanın.
Zekayi İLHAN
1969 tokat

Çevrimdışı Hasan CAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #26 : 24 Aralık 2011, 18:19:00 »
hasan abiciğim biz her zaman barak köpeklerle av yapıruz farkındaysan benim resimdeki 8 aylık köpeğimde barak ama bizim barakların her tarafı tüylü değil kösemi ne diyorsunuz sadece kafa yapısında tüy var geri tarafı çok tüylü değil sanada tercihim bu şekil düşünmen eğer çok tüylü barak köpek bulursan çok hastalandırırsın birde tavşanın arkada koşamaz sebebide karda tüyleri kardan donar çakıldak gibi kalır köpeğin çok erken hasta olmasına ve koşmasına sebeb olur ama av üzerindede kar olmadan bile av yapmasına diyecek yoktur abiciğim saygılar ....eğer abiciğim sanada barak köpek lazımsa bir ay sonra filan bir tane yavru barak enik te yardımcı olmaya çalışırım ....
MUSA BEY  ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM BİLGİ VE DÜŞÜNCELERİNİZİ PAYLAŞTIĞINIZ İÇİN BARAK YAVRU  İÇİN HELE BİR DOĞSUNLAR HAYIRLISI İLE KONYAYA SAYGILAR SELAMLAR

Hasan CAN
1962 ANKARA

Çevrimdışı Hasan CAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #27 : 24 Aralık 2011, 18:25:36 »
s.a hasan bey ben şahsen tüylü köpek sevmem ama siz ilaki barak bakmaya karar vermiş seniz bizlerin tercihinden daha çok sizin tercihiniz önemli ,yıların avcısısınız illaki gözünüze kestirdiginiz biri vardır alın ve tecrube edinin. ben beaglerele tanınıyorum sizde elinizdeki köpeklerle tanınıyorsunuz tercih sizin iyi avlarda kullanın.
ZEKAYİ BEY BEN  BARAĞA MERAKIM VAR ONUN İÇİN YOKSA KENDİ KÖPEĞİMİN IRKINDAN BAŞKA IRKA BAKMAM BİRTANE KALİTELİ BIR IRKA BAKCAM KISMET OLURSA EVET ZEKAYİBEY HERKES AVLANDIĞI KOPAYI DAHA İYİ BİLİR FİKİR VE ÖNERİLERİN İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM TOKATA SAYGILAR SELAMLAR

Hasan CAN
1962 ANKARA

Çevrimdışı Halil ÖZKAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • Avcı köpeğiyle nam yapar
« Yanıtla #28 : 24 Aralık 2011, 19:43:43 »
hasan bey her köpeğin kendine göre güzelliği var hepsi de güzeller ama bence fotonuzdaki zincirde asılan kopoy hepsinden güzel.öyle köpeğim olsa başka kopoy aramam.selamlar...
Halil ÖZKAN
1976-Çanakkale-İKAMET İSTANBUL

Çevrimdışı Ümit BERBEROĞLU

• AvlakForum Üye
  • *
  • hemşinli
« Yanıtla #29 : 24 Aralık 2011, 20:37:20 »
hasan ustam,benim şahsi kanaatime göre; öncelikle köpeğin ırkı iyi olacak,köpeğin içinde olacak,merada bol miktarda av olacak,ustaköpeği iyi olacak,usta avcısı da iyi olacak,gelelim ırkına,düz kopoyla,plouthla(yaşı genç),barakla avlanma şansım oldu.plouth genç hakkında fazla yorum yapamayacam,en iyi köpeğim barak.nasılmı iyi Ü; domuzun izine (tavşanda farketmiyo) takıyorum domuz 5 km ötede yatmış,domuzun izinden haflayarak 5 km lik yolu katediyo.domuzun başında başlıyo salmaya hemde saatlerce,günaşırı,inatmı inat,soyda seslimi sesli.benim için on numara.benim köpeğimin tipinde pek resimlerde göremedim.sırtı boz,yüzü açıksarı birazda beyazlık var.azdan biraz fazla tüylü. acizane fikrim iyi bir ırk edinirsen.bizde faydalanırız.ukalalık ettiysem af ola karasudan saygılar sevgiler tüm kopoy sever avcı dostlarıma
Ümit yaşar BERBEROĞLU
1974 karasu

Çevrimdışı Nihat MOLLA

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #30 : 25 Aralık 2011, 22:52:52 »
Hasen bey ben senelerce barak besledım bu köpekler yorulmak nedir bilmez çok sert ve heycan dolu köpekler şuana kadar baktığım bütün köpekler oynakta ses yapıyorlardı.genelıkle tavşanı seslen kaçırırlar.
Nihat MOLLA
1964 tekirdağ

Çevrimdışı Muharrem ÇEVİK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #31 : 26 Aralık 2011, 09:12:38 »
Barak köpeği de bizm bi zenginliğimiz ırkını yaşatmak lazım, izlenimlerime göre karadeniz ve marmara  başta olmak üzere daha sık ormanlı yerlerde, özellikle domuz avının daha fazla olduğu yerlerde yaygın bu köpek ırkı. Bizim Nallıhan'la Mudurnu arası sadece 50 km fakat Mudurnu'da barak daha fazla, her yerin ayrı bir adeti, tercihi oluyor demekki.
Bu hafta karda av yaptık, zaman zaman kar topuzları köpeği rahatsız etse de öyle çok fazla etkilemedi. Barak köpeğinin hastası birçok avcı arkadaşım var başka köpek beslemiyorlar. Çoğu zaman barak beslemek diğer köpeklerden daha zordur, daha pis boğazdırlar, serttirler öyle zincire takıp aheste aheste peşinizden gelmezler boş bulunduğunuz anda aniden çekip sizi yere düşürebilirler vs.
Bir arkadaş çok sık hastalanırlar demiş buna katılmıyorum köpeğim 1,5 yaşında ve hiç hasta olmadı(aşıları tam olduktan sonra fazla bir sorun yaşıyacağınızı sanmıyorum), soğuktan hemen hemen hiç etkilenmezler. Avda ise eğer iyiisine rastlarsanız aşık olursunuz o köpeklere, eğer önündeki tavşanı vuramazsanız bi yere ateş yakıp ateşin başında diğer köpeklerle onun sesini dinlersiniz zira avda en son gelen çoğu zaman baraktır.
Selam ve dua ile..
« Son Düzenleme: 29 Aralık 2011, 15:25:12 Gönderen: Muharrem ÇEVİK »
  • Sarsılmaz Concorde S
Muharrem ÇEVİK
1978-Nallıhan/ANKARA
İkamet BOLU

Çevrimdışı Mutlu BAŞOGLU

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #32 : 10 Ocak 2012, 13:42:51 »
hasan abı bence ortadakı sıyah olan daha guzel
Mutlu BAŞOGLU
1983 ZONGULDAK

Çevrimdışı Mutlu BAŞOGLU

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #33 : 10 Ocak 2012, 13:46:34 »
hasan abı baragın  ıyısı ıyı olur ıcınde olucak kotusude bes para etmez.bızım burda bırınde var kahve rengı.tavsanı vurdurmadan bırakmaz kova kova tuttugunuda bılıyoruz.benımde barak ım var masallahı var tıpıde avı da guzel.
Mutlu BAŞOGLU
1983 ZONGULDAK

mehmet

• Ziyaretçi
« Yanıtla #34 : 12 Ocak 2012, 15:25:34 »
hasan bey aşagı yukarı 18 senedir kopoy avı yapıyorum yaş 36 babamdan kalma belki tanırsın erol cengiz afyon barak av köpekleri enfes bir köpeklerdir altının değerini zarraf bilir alınca görürsün ses kaldırma azim inat herşey bu köpeklerdedir.

Çevrimdışı Hasan CAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #35 : 12 Ocak 2012, 19:35:41 »
TEKEKKÜR EDERİM ARKADAŞLAR DEYERLİ YORUM VE İYİ DİLEKLERİNİZ İÇİN
image hosting jpg

Hasan CAN
1962 ANKARA

Çevrimdışı Hasan YILDIZ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #36 : 20 Ocak 2012, 16:49:01 »
kullandığım barakların içinde gevşek olanları çıkıyor avcıyı kar ediyor.İyileri çıkınca da avına doyamıyorsun bence ırkı iyi olması önemlidir benim görüşüm bu.
Hasan YILDIZ
1970 tekirdağ-şarköy

Çevrimdışı Şahin SEVİNÇ

• AvlakForum Üye
  • *
  • konyalı
« Yanıtla #37 : 21 Ocak 2012, 13:19:11 »
konyadan selamlar hasan abi resimdeki baraklar çok güzel ama konyada ben gördüğüm barakların içinde  dört dörtlük av yapan bir köpek görmedim ne umutlarla çok barak getirdik ama umdugumuzu bulamadık ne varsa yerli kopaylarımızda var takdir senın selamlar
Şahin SEVİNÇ
1979-Konya

Çevrimdışı Hasan CAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #38 : 21 Ocak 2012, 17:36:51 »
teşekkür ederim şahin bey konyaya selamlar

Hasan CAN
1962 ANKARA

Çevrimdışı H.İbrahim ÇAPGIN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #39 : 06 Nisan 2012, 21:57:21 »
merhabalar hasan abi ben sana cinoyu rasgele bir barakla çifleştirip göndermek istemedim en güzel dişiyi bulmaya çalıştım Allaha şükür Sabarederek sonunda buldum dışarıya dünyanın parasını vererek getirmene gerek yok ben sana söz verdim bu sözümü unutmuş değilim şu anda bu arap dişi benim ve bir tane daha bi arkadaşımda kılcal barak var dişi oda çok güzel yanlız onun resmi yok bende arkadaşıma benim kopaylarımdan vercem onun dişisiylede cinoyu çiftleştircem  oda 15 aylık fılan daha hiç kızana gelmedi gelince zaten çekicez baraklar için biraz daha sabır selamlar herkeze rasgele

O0 O0 O0
Kızım arap

H.İbrahim ÇAPGIN
1964-Muğla

05323638509

Çevrimdışı Hasan CAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #40 : 06 Nisan 2012, 22:06:08 »
TEŞEKKÜR EDERİM HALİL ABİ BEN SABIRLIYIMDIR BEKLEMESİNİ BİLİRİM SİZİN BENİM SÖYLEDİĞİM BARAKDA GÜZELDİ  ZAMAN HERŞEYİN İLACIDIR MUĞLA TURGUT REİSE SAYGILAR SELAMLAR
« Son Düzenleme: 06 Nisan 2012, 22:12:23 Gönderen: Hasan CAN »

Hasan CAN
1962 ANKARA

Çevrimdışı H.İbrahim ÇAPGIN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #41 : 07 Nisan 2012, 00:18:47 »
abi cinoyu diyorsan onuda vermedik kimseye cino bizde selamlar
 O0 O0 O0
CİNO

H.İbrahim ÇAPGIN
1964-Muğla

05323638509

Çevrimdışı Serdar ŞEN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #42 : 07 Nisan 2012, 02:36:25 »
hasan abi senelerdir besler ve avlanırım inatçılığı azmi vede hırslı oluşu benim herzaman hoşuma gitmiştir  3 nolu resimdeki barak gerçekten güzel
Serdar ŞEN
1985 BOLU

Çevrimdışı Hasan CAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #43 : 07 Nisan 2012, 04:32:43 »
evet halil ibrahim abi ikiside  güzel maşallah bunların biri banaa düşecekte bakalım hangisi selamlar

Hasan CAN
1962 ANKARA

Çevrimdışı Hasan CAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #44 : 07 Nisan 2012, 04:34:16 »
biliyorum serdar bey barağın inatcılığını meraktan benimki yoksa bende kopay çok  selamlar

Hasan CAN
1962 ANKARA

Çevrimdışı Muharrem ÇEVİK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #45 : 07 Nisan 2012, 22:25:44 »
abi cinoyu diyorsan onuda vermedik kimseye cino bizde selamlar
 O0 O0 O0
CİNO

Maşallah Cino gerçekten harikaymış, Bu köpeğin aynısı (renk,tip vs) vede avı şahane olan bir köpek var burdaki avcı bir ağabeyimde keşke biraz daha yakın olsak da bunları çiftleştirebilseydik, şahane yavrular olurdu. Hayırlısı İnşallah ona güzel bir eş bulup, bu ırkı kaybetmezsiniz.
Selam ve dua ile..
  • Sarsılmaz Concorde S
Muharrem ÇEVİK
1978-Nallıhan/ANKARA
İkamet BOLU

Çevrimdışı Osman DEMİR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #46 : 17 Nisan 2012, 09:39:19 »
babam derdiki agir avlayan kopayin yaninda alistiracan barak enigi,yoksa zaten barak inat bi irk avi kafaya taktimi cagir bagir tufek at gelmez,ama iyi bi egitimle baslar hersey,yetenek sizsinizde adam kope ciftetelli oynatiyo degilki barak tavsan avlamasin,babamda halen barak var avda bile sakayla babami iteklesem ayami kapiyo,av konusu temuzun 15ne cikart daga yine kaldirip kovar,taktir senin dava senin abi tecrubene guvenerek saygilarimla iyi avlar dilerim.
1976 - OSMANIYE
EN BUYUK SERVET AKIL, EN ACI KAYIP BOSA GECEN ZAMANDIR.

Çevrimdışı İsmail KAYA

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #47 : 24 Nisan 2012, 21:09:43 »
Barak sever dostlar bunlar da benim yeni sahiplendiğim aralarında hiç bir akrabalık ve kan bağı bulunmayan BENEK ve DUMAN .

BENEK

DUMAN

1971-MERSİN    Dürüstlük pahalı bir mülktür . Ucuz insanlarda bulunmaz .

Çevrimdışı Hasan CAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #48 : 24 Nisan 2012, 21:22:39 »
 MAŞALLAH HAYIRLI UĞURLU OLSUN İSMAİL BEY ÇOK GÜZELLER GÜLE GÜLE AVLAN MAN DİLEĞİ İLE SELAMLAR

Hasan CAN
1962 ANKARA

Çevrimdışı Süleyman DALAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #49 : 24 Nisan 2012, 21:25:54 »
hasan abi 2-3 yildir sitede izliyom av merakini bence 3 ude guzel baraklarin
Süleyman DALAR
1973 FRANSA afyon