Gönderen Konu: ÜZERİNE ALINMAYAN TÜFEK  (Okunma sayısı 2962 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Fatih BEKTAŞ

• AvlakForum Üye
  • *
ÜZERİNE ALINMAYAN TÜFEK
« : 14 Mart 2011, 23:26:13 »
Avcı dostlara soralım.Bir çare bulunur heralde.Tüfeğimi sattım başka bir ile.Sattığım kişi av bayiliği yapıyor.Bana vekaletname göndermemi söyledi.Adına konuyla ilgili vekalet yolladık.Bir yıl oldu hala tüfek üzerimizden düşmedi.Emniyet soruyorum gelen herhangi evrak yok diyor.Bu şahıs defalarca aramama rağmen tel .açmıyor.veya meşgule düşürüyor.Duyarsız.saygısız.Adam tüfeği satmış .Ancak alan kişi de mi üzerine almadı.Şahısla görüşme-konuşma imkanı olmadığından neticenin nasıl ,ne zaman ve ne şekilde alınacağını da kestiremiyoruz.Tüfek herhangi bir olumsuz olayda (ölüm,yaralanma,gasp vb.)kullanılması neticesinde başımızın ağrıması kaçınılmaz.Mevla iyi insanlarla konuştursun.
Fatih BEKTAŞ
1976 Karahallı UŞAK

Çevrimdışı Kadir TOPÇU

• AvlakForum Üye
  • *
Ynt: ÜZERİNE ALINMAYAN TÜFEK
« Yanıtla #1 : 15 Mart 2011, 14:16:02 »
yivsiz tüfekde balistik olay yok herhangı bır olaya karışsada sizi bulamazlar ama git tüfegim kayıp oldu dıye polise dilekce ver veya evıme hırsız gırdı tufegimi caldı veya avdayken arabamdan calınmış dıye polıs cagır tutanak tutur tufek ruhsatından düşer veya
 vekaleet name ıle  gıt savcılıga suc duyurusunda bulun sattım ama almıyor vs dıye bır dılekce yaz üstünden mesuletı kalddır abim en saglamı bu git suc duyurusunda bulun
« Son Düzenleme: 15 Mart 2011, 18:46:24 Gönderen: Kadir TOPÇU »
Kadir TOPÇU
1984-ADANAlıyık

Çevrimdışı Özhan KELEŞ

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #2 : 15 Mart 2011, 14:43:21 »
Yivsiz tüfeklerde balistik iğine vuruşundan yapılıyor diye biliyorum,size tavsiyem biran önce vekaleti verdiğiniz kişiyi ziyaret etmeniz yönünde.
Böyle bir durumun zamana bırakılması veya üstüne düşülmemesi sizin açınızdan size çok büyük sıkıntı yaratabilir.
Özhan KELEŞ
28/05/1962-İstanbul

boldor

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 15 Mart 2011, 14:45:09 »
elinizdeki vekalet le emniyetten bir yazı alın. savcılaga muracat edın derım.. satmış oldugunuz bir ürüne calıntı hırsızlık vs vs gıbı bi hareket yapmayınız ...... adli makamları  yalan beyanla  oyalamaktan suçlu duruma düşersiniz... derim ..ürünü satmışsınız vekalet vermişsiniz herşey ortada  alan bayii nın ruhsat iptalina kadar  gıder vekaletın şekline göre yada ürünü geri alın

Çevrimdışı Fatih BEKTAŞ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #4 : 15 Mart 2011, 15:55:57 »
Teşekkürler .Kanuni yollarla ve doğru beyanlarla halledebiliriz ..Suç duyurusu en mantıklısı heralde.
Fatih BEKTAŞ
1976 Karahallı UŞAK

Çevrimdışı Kadir TOPÇU

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #5 : 15 Mart 2011, 18:51:52 »
ben yolları söyledım artık hangısını begenırsenız uygulayın :)

abi balistik yok derken boş fişek ıle bu tüfek su şahsa aıtdır dıye bulamazlar tufek de olay yerınde olursa ancak karsılastırma sonucu cıkar zaten tüfegi buldukdan sonra balıstıge gerek yok serı numarasından ruhsat sahıbıne ulasılır
Kadir TOPÇU
1984-ADANAlıyık