Gönderen Konu: takas bilgisi  (Okunma sayısı 1816 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

selçukkaygısız

• Ziyaretçi
takas bilgisi
« : 14 Mart 2011, 20:50:08 »
slm avcı arkadaşlar,benim elimde yarı otomatik bir tüfek var ben bunu av bayiine verip üstüne para vererek süper poze almayı düşünüyorum,
bu işlem esnasında ne gibi ruhsat işlemleri gerekiyor,ben kolaylıkla ruhsatımdaki tüfeği bayie devredebilir miyim,cevaplarınız için şimdiden teşekkürler,hepinize rastgele.

Çevrimdışı Hakan ÖZEK

• AvlakForum Üye
  • *
Ynt: takas bilgisi
« Yanıtla #1 : 15 Mart 2011, 13:57:35 »
sen bu işi en iyisi bayiye sor en garantisi O
Hakan ÖZEK
1972 - İstanbul SEFAKÖY Duhul- LÜLEBURGAZ Sakızköy

Çevrimdışı Ferhat DEMİRCİ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 29 Mart 2011, 23:26:52 »
slm avcı arkadaşlar,benim elimde yarı otomatik bir tüfek var ben bunu av bayiine verip üstüne para vererek süper poze almayı düşünüyorum,
bu işlem esnasında ne gibi ruhsat işlemleri gerekiyor,ben kolaylıkla ruhsatımdaki tüfeği bayie devredebilir miyim,cevaplarınız için şimdiden teşekkürler,hepinize rastgele.

Kendi tüfeğinizi ruhsatınzdan hibe yolu ile tüfeği alacak kişiye devir ediyorsunuz bu sadece alıcı ile satıcının bağlı olduğunuz il veya ilçenin emniyet amirliğine veya jandarma ya bir dilekçe ile başvurarak yapıyorsunuz..
  Yeni alacağınız tüfek eğer 2.el ise aynı işlemleri size satacak kişi ile tekrar edip ruhsata işletiyorsunuz.sıfırsa yivsiz tüfek satın lama belgesi almanız gerekiyor buda tıpkı ruhsat alma işlemi gibi dilekçe verip sizden istene evrakları tamamlayıp emniyete veriyorsunuz size verilen satın alma belgesiyle gidip yeni tüfeğiniz alıp tekrar emniyete işletmeye getiriyorsuz..
« Son Düzenleme: 29 Mart 2011, 23:28:24 Gönderen: Ferhat DEMİRCİ »
Ferhat DEMİRCİ
1979 ADANA
[email protected]

Çevrimdışı Mustafa DEMİRTAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #3 : 29 Mart 2011, 23:34:44 »
bayi satış için sizden noter vekaletname isteyecektir...bayii vekalatnameyle istedigi şahsa tüfeginizi satıp devrinide verebilir....ama kelek yapıp alıcıya devirsizde satabilir...garantisi yoktur bu işlemin.....
1968/amasya-istanbul-sarıyer
Hâlıkın dururken mahlûka tapma,
Şeytana uyup da yolundan sapma.(Lâ Edri)

VEFAT ETMİŞTİR