Gönderen Konu: ENGLISH SETTER IRK DERNEĞİ YÖN. KUR. KARARIDIR  (Okunma sayısı 1540 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Özhan KELEŞ

• Onursal Üyemiz
ENGLISH SETTER IRK DERNEĞİ YÖN. KUR. KARARIDIR
« : 04 Şubat 2011, 14:21:12 »

ENGLISH SETTER IRK DERNEĞİ YÖN. KUR. KARARI

Bilindiği gibi menşei ülke Büyük Britanya kinoloji kurumu "British Kennel Club" tarafından hazırlanıp, FCI tarafındanda onanmış bulunan English Setter / İngiliz Setter Irk Standardı gereği, bu ırka mensup köpeklerin omuz yükseklikleri Dişiler için 61 ila 65 ve Erkekler içinde 63 ila 68 cm arasında olmalıdır. Ancak gerek birçok FCI üyesi ülkelerdeki ve gerekse ülkemizde bu FCI üyesi ülkelerden ithal edilmiş olan köpeklerin durumları göz önüne alındığında özellikle çalışan av yapan bu ırka mensup köpeklerin çoğunluğunu English Setter ırk standartlarında belirtilen bu ölçülerden küçük oldukları gözlenmektedir. Bu sebeple ve söz konusu ırkı Köpek Irkları ve Köpek Bilimleri Federasyonu'nda temsil etmekte olan derneğimiz Yön.Kur. olarak ırka mensup ve Kıf Soykütüğüne kayıtlı bulunan "dişi köpeklerdeki omuz yüksekliği 55 cm ve üzerindekilere "erkek köpeklerdende omuz yüksekliği 57cm ve üzerindekilere" üretim izni verilmesine ve işbu kararımızın Kif Yönetimine'de bildirilmesine Yönetim Kurulumuzca karar alınmıştır.
« Son Düzenleme: 04 Şubat 2011, 14:26:19 Gönderen: Özhan KELEŞ »
Özhan KELEŞ
28/05/1962-İstanbul

Çevrimdışı Ulvi ŞAFAK

• AvlakForum Üye
  • *
Ynt: ENGLISH SETTER IRK DERNEĞİ YÖN. KUR. KARARIDIR
« Yanıtla #1 : 09 Şubat 2011, 13:29:13 »
Hayırlısı olsun ..

Alınan bu karar doğrumu yoksa yanlış  bir kararmı ..

Bu güne kadar ırk standartının altında diye köpeklere kedi ,maymun yakıştırması yapanlar
bu karardan sonra kıf çatısı altına giren bu köpeklere ne gözle bakacaklar bekleyip göreceğiz
Ulvi ŞAFAK
1965-Tekirdağ/Malkara   0545 4510569

Çevrimdışı Cihan ŞEN

• Müdavim Üyemiz
  • Kınalı kekliğim uç uçabildiğin kadar!
    • Benim sitem
Ynt: ENGLISH SETTER IRK DERNEĞİ YÖN. KUR. KARARIDIR
« Yanıtla #2 : 03 Nisan 2011, 19:42:38 »
Yerinde bir karar olmuş teşellürler
Cihan ŞEN
1976 istanbul-Alaşehirli Avcı