Gönderen Konu: Yurt disinda avlanma  (Okunma sayısı 2925 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı İlhan ALPASLAN

• AvlakForum Üye
  • *
Yurt disinda avlanma
« : 13 Ocak 2011, 19:21:23 »
Slm ben albstadt Ebingenden- kirsehirli ilhan alpaslan arkadslar yabanci ülkelerde avcilik nasil yapiliyor ne gerekiyor bilen varsa internatsional avcilik icin ne gerekiyor bilen varsa bildirmesini rica ederim.Eger baska merakli arkadaslar varsa gurup olusturma vs.gibi.Bütün avci arkadaslarin2011 sezonunun iyi gecmesini temenni ederim.
İlhan ALPASLAN
1956 kirsehir-almanya

Çevrimdışı Yasin GÜN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: Yurt disinda avlanma
« Yanıtla #1 : 25 Ekim 2013, 15:02:17 »
ben de ayni problemle karsi karsiyayim kimsden bilgi alamiyorum almanyada yeniyim yardim bekliyorum av konsunda yol gosterirsenz sevnrm frankfurttan slmlar
1989-Uşak
Ben Bu VATAN İçin Varım Milletim Anlasın BeniSuçluysam Yeter Bu Kadar, Utanmadan Asın Beni Horgörüldü Sevdalarım, VATAN İçin Kavgalarım,Ben küçülmeden Yaşarım, Asın Beni Asın Beni...

Çevrimdışı Ümit BOLAT

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: Yurt disinda avlanma
« Yanıtla #2 : 05 Kasım 2013, 18:29:44 »
Her ilcenin kendine ait Hegering denilen kulüpleri vardir onlardan ya da Kreisverwaltung denilen Hükümet dairesi ya da polisten bilgi alabilirsiniz.
internete jagdschule yazdiginizdada gerekli cevaplara ulasabiliriniz.
avcilik belgesi almanin iki yolu vardir Almanya da
1)7 ay kadar süren uzun yol
2)14 gün süren kisa yol

1)bölgenizde bulunan kulüp destekli kursalar katilir,haftada iki aksam 3 saat olmak üzere 7 ay süren kursun sonunda imtihana girersiniz.1500 avro civari maliyeti vardir
2)hizlandirilmis kurs veren özel okullara giderek 14 günde avcilik belgesini yapabilirsiniz.hergün 8 saat olmak kaydiyla 14 gün sonunda imtihanlara tabii tutulursunuz.  2500avro

her iki secenektede iyi derecede almanca bilmeniz gereklidir,cünkü teori ve sözlü imtihanlar sadece almanca olarak yapilmaktadir.son 10 sene icerisinde 60 günden fazla ceza almamis olmaniz gerekmektedir.2 kez alkollü olarak araba sürerken yakalanmissaniz av ruhsati alma hayalini unutunuz.
imtihanlar yazili sözlü ve atis olmak üzere 3 bölümdür.
tüylü hayvanlar(sülün ,culluk gibi),KILLI hayvanlar (domuz geyik gibi), bitkiler ve agaclar,silah kullnimi ve bilgisi,avcilik etik ve kurallari,hayvanlarin dogum süresi dogurma mevsimleri,hangi hayvanin ne yadigi,hastaliklari gibi cok genis bir alani kapsayan bilgileri ögrenmek zorunda oldugunuzu unutmayiniz.
saygilar.
yalniz unutmayin avcilik belgesini aldiktan sonrasi isin en zor olan kismi.nerede avlanacaginiz sorusunu kendinize sorup makul bir cevap alamiyorsaniz belgeyi yapmanizi pek tavsiye etmem<<<<<<.
1974-Samsun/Almanya/Heinsberg