Gönderen Konu: DEUTSCH KURZHAAR ÜRETİCİLERİ VE YETİŞTİRİCİLERİ DERNEĞİNDEN DUYURULUR..  (Okunma sayısı 2482 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı İbrahim ERKOÇ

• AvlakForum Üye
  • *
  • Kişi Kendinden Bilir İşi.
    • Ödemiş Kennel
DEUTSCH KURZHAAR ÜRETİCİLERİ VE YETİŞTİRİCİLERİ DERNEĞİNDEN DUYURULUR..

1) Köpek Irkları ve Bilimleri Federasyonu ve DK Derneğinin aldığı ortak kararı neticesinde Kurzhaar ırkına mensup köpeklerin  Türkiye'de elit bir portföy oluşturduğu ve yeterli çoğunluğa ulaştığı kanaatine varıldığından 31 Mart 2011 tarihinden sonra kurzhaar ırkına ait geçmişi bilinmeyen köpeklerin, yani "B" tipi köpeklerin kayıtları sonlandırılacaktır. bu tarihten evvel kaydolan köpeklerin hakları saklıdır.

2) 01.10. 2011 tarihi itibariyle SÜS, SOLMS, AZP, HZP imtihanlarını başarıyla geçmemiş ve ırk standartları değerlendirmesinden en az "iyi" almamış dişi ve erkek köpeklerin üretimi yasal olmayacak ve bu köpeklerin yavruları soykütüğü belgesi alamayacaklardır. yurdışından getirilip imtihanlarını yapmış bir köpek ise gerek duyulduğunda yeniden bir ırk standartları değerlendirmesine tabi tutulabilir.

3) 01.10.2011 tarihi itibariyle Türkiye'de DK ırkına mensup köpekler sadece DK derneğinin düzenlediği imtihanlardan geçer not alabilirlerse, üretim izni verilecektir. diğer derneklerin imtihan ve yarışmalarına katılan DK'ların almış olduğu derceler sadece ünvan olarak kullanılabilecektir.  2011'den önceki yıllarda diğer derneklerin düzenlediği imtihanlara katılan köpeklerin üretim izinleri ise saklı olup geçerlidir.

4) 01.01.2011 tarihi itibariyle KIF üyesi DK Derneği ve şubelerine üye olmayan DK sahiperini, Dernek dolayısiyle KIF muhattap kabul etmeyecektir. Dernek üyesi olmayan kimsenin köpeğine soykütüğü belgesi düzenlenmeyecektir. DK derneği imtihan ve yarışmalarına katılamayacaklardır. KIF yarışmalarına katılım ücretleri ise Dernek üyelerinden farklı olacaktır.
ilgililere duyurulur.

DEUTSCH KURZHAAR ÜRETİCİLERİ VE YETİŞTİRİCİLERİ DERNEĞİ

YÖNETİM KURULU ADINA
         BAŞKAN
Burak  KABAKCI

DEUTSCH - KURZHAAR ÜRETİCİLERİ VE YETİŞTİRİCİLERİ DERNEĞİ
                 İZMİR ŞÜBE BAŞKANI
                    İbrahim ERKOÇ

1964 Ödemiş İZMİR 0 536 945 4999

Çevrimdışı Hüseyin SÖNMEZ

• Müdavim Üyemiz
  • cesi ve ıkon