Gönderen Konu: AKUS AV TÜFEĞİ  (Okunma sayısı 81488 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hüseyin ZENGİN

• Müdavim Üyemiz
  • Avlanmak,Doğa İle İç İçe Olabilmektir.
Ynt: AKUS AV TÜFEĞİ
« Yanıtla #25 : 02 Aralık 2010, 23:18:46 »
akusun çiftesi ne kadar üstadım... düşündüğünüz çifte ne kadar?
Hüseyin Zengin, 1979 Küçükçekmece/İstanbul-Malatya/Arapgir

Tam çakmak çifte sevdalısı....

Çevrimdışı Selami FİLİK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #26 : 02 Aralık 2010, 23:25:36 »
Akus mutlaka türkiyede pek çok firmanın yaptığı gibi avrupa standartlarında ya da daha üstünde tüfek üretiyordur ,fakat çevremde ki insanlar mutlaka öyle yada böyle bir beratta,browning vs gibi etiket olmuş tüfeklerden bir ya da birkaçını alıp kullanmışlardır ,ama böyle giderse elin de akus  marka bir tüfek kullanan  avcı arkadaş görmekte zorlanacağız gibi.Dünyaca tanınıp ülkesinde sadece ismi bilinen bir marka olma stratejisi  ilginç
« Son Düzenleme: 02 Aralık 2010, 23:33:58 Gönderen: Selami FİLİK »
Selami FİLİK
1977-Adana

Çevrimdışı Ali AKTÜRK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #27 : 02 Aralık 2010, 23:34:14 »
Merhaba Ali Bey,

Ejektörlü çifte kırmalarda fiyat farkı yoktur,model üzerindeki değişikliklerde fiyat farkları yansıtılmaktadır.aşağıda olduğu gibi.

SB                          :2400   

M.şok                   :  130

Sürme Boya       :  375

Geniş Ceylan     :  100

3005 TL (%20 ÖTV ve %18 ) vergiler dahil fiyatıdır.

İyi günler dileriz

.

İsmail LİMONCU

Satış

AKUS A.Ş.

www.akus.com.tr

From: [email protected] [mailto:[email protected]]
Sent: Monday, November 22, 2010 11:36 PM
To: [email protected]
Subject:

| Rezervasyon

Tip: Çifte Kirma - Manuel Ekstraktör
Kalibre: 12
Sistem: Manuel Ekstratör
Namlu Boyu (cm): 66
Sok: Mobil
Fisek Yatagi (mm): 70-76
Tetik Tipi: Tek
Selektör: Yok
Emniyet: Otomatik
Bant: Çulluk
Baslik Kaplama: Beyaz
Ceviz No: 2+
Namlu Boyasi: Sürme
Kundak Boyasi: Yagli
Kundak Modeli: Yumurta
El Kundak Modeli: Genis Ceylan
Dipçik Tabani: Lastik
Arpacik: Pirinç
Agirlik: 2,90 KG - 3,10 KG
Ad ve Soyad: ali aktürk

-----------------------------------------------------------------
Merhaba Ali Bey,

İlgilendiğiniz modelimize ait fiyatlandırma aşağıdaki gibidir.

SBE                                        :2400

M.Şok                                  :  130

2530 TL (%20 ÖTV ve %18 KDV ) Vergiler dahil fiyatıdır.

İyi günler dileriz.

İsmail LİMONCU

Satış

AKUS A.Ş.

www.akus.com.tr

Sent: Monday, November 22, 2010 11:33 PM
Subject:

| Rezervasyon

Tip: Çifte Kirma - Ejektörlü
Kalibre: 12
Sistem: Ejektörlü
Namlu Boyu (cm): 66
Baslik Kaplama: Beyaz
Ceviz No: 2+
Namlu Boyasi: Cam
Kundak Boyasi: Yagli
El Kundak Modeli: Yuvarlak
-------------------------------------------------------------
Merhaba Ali Bey,

İlgilendiğiniz modelimize ait fiyatlandırma aşağıdaki gibidir.

SLE                                        :5250

M.Şok                                  :  130

Tek Tetik Farkı                  :  300

Sürma Boya                       :  375

6055 TL (%20 ÖTV Ve %18 KDV ) Vergiler dahil fiyatıdır.

İyi Günler dileriz.

İsmail LİMONCU

Satış

AKUS A.Ş.

www.akus.com.tr

Sent: Wednesday, November 17, 2010 5:12 PM
Subject:

| Rezervasyon

Tip: 7 Pim - Tam Çakmakli Çifte Kirma - Ejektörlü
Kalibre: 20
Sistem: Ejektörlü
Namlu Boyu (cm): 61
Baslik Kaplama: Menevis
Ceviz No: 3
Namlu Boyasi: Sürme
Kundak Boyasi: Mat
El Kundak Modeli: Lütfen seçiniz ----
Ali AKTÜRK 1977 KAYSERİ
Sözün bilmez bazı nâdan elinden
Yol ağlar, usûl ağlar, erkân ağlar...

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #28 : 02 Aralık 2010, 23:52:02 »
Selami Bey merhaba, anladigim kadariyla siz tufek ithalatinin mevzuati konusunda bizden (en azindan benden) daha bilgilisiniz.

Yerli tuketicinin tercih edebilecegi (ben de dahil) markalar arasindan, sidelock (tam cakmak) bir tufegin ulkeye giris ve son kullaniciya ulasabilecegi fiyatlari nereden bulabiliriz? Tufek satisi bulunan internet sitelerinde bulamadim.

Benim itimat edebilecegim markalardan aklima ilk gelenler; Browning, Beretta, Benelli, Remington, Winchester, Perazzi, Famars, Rizzini, Merkel, Simson, Krieghoff vs... (Bunlarin arasina cok pahali olan Purdey, H&H, Westley Richards vs gibi markalari dahil etmeyelim, ayrica saydigim markalardan bazilarinin SIDELOCK modeli yok ancak bilinen markalar oldugu icin aklima ilk gelenleri yazdim, karsilastirmayi muadil tam cakmak modelle yapmak dogru olacaktir.)

Ornegin, benim sahsi tercihim, yerli sozkonusu modelle arasinda  fiyat farki 3 katina kadar olsa dahi , tercihim yukarida saydigim markalardan birinden yana olur. Marka degeri (ozellikle ikinci elde), Kalite degeri, Satis Sonrasi Servis degeri parametrelerinden dolayi, 3 katina kadar yukaridaki markalardan yana kullanirim tercihimi...

Selamlar..

Tüm memleket  toplansa şahin marka tofaş grubu araba alsak, tofaş mersedes kalitesinde araba üretebilir mi ?Adamlar bu sanayii i bizden 300 yıl önce kurmuş ve geliştirmiş üstüne her yıl milyon dolarlık arge çalışmaları var  işin içerisinde. Ben bu özelliklerde bir beretta tüfeği 7500-10000 tl vererek alabiliyorum,üstelik%45 ithalat ihracat,gümrük,kdv,özel tüketim vergisi vs vs vergileri ödenmiş bir tüfek olarak.Demekki ben aynı tüfeği italyan vatandaşı olarak italyadan almaya kalksam sanırsam 3000-3500 tl ye alabiliyor olacağım.Bence tüketici zihniyetinden ziyade, üretici zihniyetine yorum yapmak daha uygun gibi.
  • Merkel Custom Made Sidelock Ejector SxS
  • Blaser F3 Game Competition O/U
  • Pieper Bayard Belgium SxS
  • Browning Maxus Carbon Fiber SemiAuto
1978 - Istanbul

Çevrimdışı Selami FİLİK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #29 : 03 Aralık 2010, 00:01:01 »
Adı  geçen  tüfekle ilgili fiyat  için  gerekenler  yazılmış ,bu  rakam  gerçektende  afaki  olmuş  tamam  da  ben  şöyle  bişey  desem,  bu  tüfek  aynı  özelliklerde  ve  kampanya  vs  vs   olsada  fiyat  5000  tl  olsa  tüm  yukardaki  yorumlarda  bir  değişiklik  olurmu  acaba  .
Bana  göre  hala, 9750 için  rakam  yüksek  yorumları,5000 için  bu  paraya  beretta  ,browning ,benelli  vs  alınır şeklindeki  yorumlarla devam  edecektir .Tüfek  iyi  olabilir  ama  önemli  olan  daha  öncede  yazdım  yazmaya  çalıştım  marka  değeridir .marka  olamadıktan  sonra feriştahını  yapsan  değer  anlamında  ancak  3-5-7 ADET satabilirsin  .
Genel  olarak belli  bir  adet  bu  gibi  üst  sınıf tüfek  yapıp  üstüste  bu  paralara  talep  bulabilmek  bence yerli üretim  olarak imkansız ,  üretim  yapanların  ticari olarak bu  rakamları  tekrar  gözden  geçirmesi  gerek  diye  düşünüyorum .
Şunuda  belirtmek  isterimki  marka  değeri  olmayan  tüfeğe  değil  4  no  dipçik ,exhibition sınıf dipçik  yapsanız  ve  yine  üst  sınıf  gravür  yapsanız değer  anlamında   artısı  çok  küçük  olur  .
 Önce  marka  değeri .Her  zaman  söylemişimdir  yerli ürtim  olarak  üzerine  1000 dolarlık  gravür  yapmaya ,exhibition  dipçik yapmaya  değer  tüfeğimiz şu an için  asla  yok .
Sağlıcakla  kalın
ramazan ustam söylediklerine katılmamak elde değil fakat exhibition dipçik ve gravür yapmaya değer tüfeğimiz yok derken ne eksik abi?tenoloji satın alıyoruz,makine ithal ediyoruz,dededen kalma teknikler ve işçilik te mevcut ,demir çelik desen memlkette bol miktarda ,eksik ne?
Selami FİLİK
1977-Adana

Çevrimdışı Selami FİLİK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #30 : 03 Aralık 2010, 00:08:24 »
Selami Bey merhaba, anladigim kadariyla siz tufek ithalatinin mevzuati konusunda bizden (en azindan benden) daha bilgilisiniz.

Yerli tuketicinin tercih edebilecegi (ben de dahil) markalar arasindan, sidelock (tam cakmak) bir tufegin ulkeye giris ve son kullaniciya ulasabilecegi fiyatlari nereden bulabiliriz? Tufek satisi bulunan internet sitelerinde bulamadim.

Benim itimat edebilecegim markalardan aklima ilk gelenler; Browning, Beretta, Benelli, Remington, Winchester, Perazzi, Famars, Rizzini, Merkel, Simson, Krieghoff vs... (Bunlarin arasina cok pahali olan Purdey, H&H, Westley Richards vs gibi markalari dahil etmeyelim, ayrica saydigim markalardan bazilarinin SIDELOCK modeli yok ancak bilinen markalar oldugu icin aklima ilk gelenleri yazdim, karsilastirmayi muadil tam cakmak modelle yapmak dogru olacaktir.)

Ornegin, benim sahsi tercihim, yerli sozkonusu modelle arasinda  fiyat farki 3 katina kadar olsa dahi , tercihim yukarida saydigim markalardan birinden yana olur. Marka degeri (ozellikle ikinci elde), Kalite degeri, Satis Sonrasi Servis degeri parametrelerinden dolayi, 3 katina kadar yukaridaki markalardan yana kullanirim tercihimi...

Selamlar..

ibrahim bey tüfek konusu ithalat mevzuatı konsunda pek bilgim yok aslında ama yurtdışı satış fiatı ile ülkemizdeki satış fiatı arasındaki farkı kıyaslayıp geri de kalan farkın vergi olduğu kanısıyla fiat verdim tüm çakmak bir tüfeğin maliyetinin standartından ne kadar maliyet farkı olduğunu da aslında bilmiyorum,
Ustalar aydınlatabilirse en azından tüketici olarak bizde neyi eden istediğimizin farkına varabiliriz kanımca,ama remington un amerikada satış fiatları ile türkiye satış fiatlarına bakarsanız amerika da ki tüketicinin şanslı olduğu fikrine varabilirsinz
« Son Düzenleme: 03 Aralık 2010, 00:19:02 Gönderen: Selami FİLİK »
Selami FİLİK
1977-Adana

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #31 : 03 Aralık 2010, 00:22:10 »
Yerli uretici hammadde ve makine parki olarak hemen hemen ayni sartlari saglayabilir ancak bence varolan eksikler hammadde ve makine parkindan daha onemli;

1) Know-How eksik.. Cok uzun yillar boyunca uzerine konarak biriktirilen, endustriyel bilgi birikimi eksik.
2) Yetismis ve isini "gercek anlamda" dunya standartlarinda bilen, isin ilmini ve bilimini okumus kalifiye personel eksik. (Hem tasarimci, hem ureten, hem yonetici, hem marketing uzmani, hem de musteri servisleriyle ilgili yetismis kaliteli personel)
3) Yukaridaki iki eksik tamamlansa bile, uretilebilecek ust seviye kaliteli urunu satacak pazar eksik. Bugun, yerli pazara da , yabanci pazara da, Turk uretimi bir tufegin ust duzey kaliteli oldugunu kabul ettirebilmek icin kar beklentisi olmadan en az 20 yil karsiligin kar olarak gelmeyecegini goze alarak cok uzun vadeli ve buyuk meblaglarda yatirim yapilmasi gerekiyor ki bence bu capta bir yatirimi, tufek sanayiinden once bekleyen (daha fazla oncelige sahip olan) bir cok sanayii alani var. Dolayisiyla ne ozel yatirimci ne de devlet boyle bir yatirima girisemiyor.

Benim , tufek sanayiindeki eksiklerle ilgili sahsi fikirlerim bunlar.

Selamlar..

ramazan ustam söylediklerine katılmamak elde değil fakat exhibition dipçik ve gravür yapmaya değer tüfeğimiz yok derken ne eksik abi?tenoloji satın alıyoruz,makine ithal ediyoruz,dededen kalma teknikler ve işçilik te mevcut ,demir çelik desen memlkette bol miktarda ,eksik ne?
  • Merkel Custom Made Sidelock Ejector SxS
  • Blaser F3 Game Competition O/U
  • Pieper Bayard Belgium SxS
  • Browning Maxus Carbon Fiber SemiAuto
1978 - Istanbul

Çevrimdışı Ramazan AKNARÇAY

• Gravürcü
  • AvlakForum Üye
  • *
    • www.vurucuav.com
« Yanıtla #32 : 03 Aralık 2010, 00:46:47 »
Sevgili  Selami  konu  müthiş  tekrar  tebrikler .
Eksik  olana  gelirsek, kişisel  kanaatimce  ruh  eksikliğimiz  var  .Laf dönüp dolaşıp  markaya  geliyor  marka  olma  gibi  bir  öngörün  yoksa sattığın 3-5-50  le  övünür  günübirlik  devam  edersin .
Kafama  kaynar  suların  döküldüğü  bir  anı  anlatayım  .Tesadüfen  dükkanda  5  adet  beratta  poze  var .s55-56 -56 e modeli , olacakya  serileri  karıştırmışım  ve  kubuza  yanlış  namluyu  takmışım  ki  bunu  sonradan  farkettim  .Hiç  sıkıntı  olmadı  tüfeği  taktım atışını yaptım , sildim  yağladım  paketlerken  baktım  seri  yanlış  nasıl  olur  tüfek  şıkır  şıkır  çalıştı  avansı  bile  muazzam  iyiydi  ,derken  baktımki  namluyu  yanlış  takmışız   ,ilgimi  çekti  yanlış  olan  namlu  nasıl  bu  kadar  iyi  diğerine  olabilir  vs  vs ,5  adet  ejektörlü  ejektörsüz  namlu  kasayı  tezgaha  koydum  inanın  ististasız  hepsi  birbirine   kilit avansı  tutacak  sekildi  takılabiliyor .Ejektörlü  ejektörsüz  farketmiyor  bunlarda  malum 20-30  yıllık  kullanılmış  yıpranmış  ve  genel  bir  bakım  için  gelmiş  tüfekler .O an  anladımki  bizlerde  bu  20  sene  sonrasını  düşünecek  ruh  yok  malesef  .OLsaydı  zaten sektörde  bir  markamız  olurdu  diye  düşünüyorum .Şu  an  için yerli  üretimde  bu  adı  geçen  akus  içinde  geçerli  siparişle   mevcut  tüfeğimize tüfeği  göndermeden atıyorum  61  cm  mc  sok  namlu  alabileceğimiz  bir  firma  varmı ,varsa da  ben  bilmiyorum  kusura  bakmayın  .Eğer  cevap  yok  seçeneğiyse  zaten  gitti  20  yıl 
Bu  arada  senin yorumlarındada  asıl  neden  var  bence ..
''Tüm memleket  toplansa şahin marka tofaş grubu araba alsak, tofaş mersedes kalitesinde araba üretebilir mi ?Adamlar bu sanayii i bizden 300 yıl önce kurmuş ve geliştirmiş üstüne her yıl milyon dolarlık arge çalışmaları var  işin içerisinde''
« Son Düzenleme: 03 Aralık 2010, 00:52:16 Gönderen: Ramazan AKNARÇAY »
Kaybetmeyi öğren, yoksa kazanmayı çok ciddiye alırsın..
Ramazan AKNARÇAY       0 542 337 14 71
1977- Üzümlü/ KONYA
www.vurucuav.com

Çevrimdışı Mustafa DEMİRTAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #33 : 03 Aralık 2010, 01:49:08 »
dünyada geçerli bir söz vardır,TÜRK GİBİ BAŞLA ALMAN GİBİ BİTİR....
biz bir işe süper başlarız olmazı olur yaparız imkansız biraz zaman alır,ama sonradan cıvıtırız,600 yıl osmanlı nasıl ayakta kaldı hayret dogrusu...

şahin dogan yıllarca aynı modeli aynı özelliklerde üretti,istisnasız her doganın torpido kenarı çatlardı...
tüfek üreticilerimizde yıllarca arızalı tüfek ürettiler,çift patlatıyor boşver aynı üretime devam,tırnaklar aşınıyor üretime aynen devam,tüfek senesi dolmadan laçkalaşıyor üretime devam..tüfek 3.600 kilo üretime devam,vsvsvs....
sonuç,belli yaşta olup o zamanın tüfeklerini kullanmaya çalışanların yerli üretime güveni sıfır ötesi,
o yıllarda ülkemize gurbetçilerin getirdikleri tüfekler efsaneleşiyor,çift patlama yok,tırnak aşınması yok,paslanma yok kütük gibi agır degiller,laçkalık yılar sonra bile yok...performans üst düzeyde....
sen şimdi sütten agzı yanmış insana yugurdu nasıl yedirirsin...o yılların avcılarına 7 pimli akusu bile versen paslı simsona güvendikleri kadar akus a güvenemezler....bu birazda psikolojik bir durumdur,sanıyorum şartlı ögrenme deniyor...
1968/amasya-istanbul-sarıyer
Hâlıkın dururken mahlûka tapma,
Şeytana uyup da yolundan sapma.(Lâ Edri)

VEFAT ETMİŞTİR

Çevrimdışı Raha BOLAT

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #34 : 03 Aralık 2010, 21:15:46 »
Bence bütün yorumlar= bu..katılıyorum İbrahim bey..

Yerli uretici hammadde ve makine parki olarak hemen hemen ayni sartlari saglayabilir ancak bence varolan eksikler hammadde ve makine parkindan daha onemli;

1) Know-How eksik.. Cok uzun yillar boyunca uzerine konarak biriktirilen, endustriyel bilgi birikimi eksik.
2) Yetismis ve isini "gercek anlamda" dunya standartlarinda bilen, isin ilmini ve bilimini okumus kalifiye personel eksik. (Hem tasarimci, hem ureten, hem yonetici, hem marketing uzmani, hem de musteri servisleriyle ilgili yetismis kaliteli personel)
3) Yukaridaki iki eksik tamamlansa bile, uretilebilecek ust seviye kaliteli urunu satacak pazar eksik. Bugun, yerli pazara da , yabanci pazara da, Turk uretimi bir tufegin ust duzey kaliteli oldugunu kabul ettirebilmek icin kar beklentisi olmadan en az 20 yil karsiligin kar olarak gelmeyecegini goze alarak cok uzun vadeli ve buyuk meblaglarda yatirim yapilmasi gerekiyor ki bence bu capta bir yatirimi, tufek sanayiinden once bekleyen (daha fazla oncelige sahip olan) bir cok sanayii alani var. Dolayisiyla ne ozel yatirimci ne de devlet boyle bir yatirima girisemiyor.

Selamlar..

Raha BOLAT
1977 kırıkkale

Çevrimdışı E.Özkan DEMİR

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #35 : 03 Aralık 2010, 21:35:52 »
tofaş ve fiatın hangi ülkeye ait açaba merak ettim doğrusu peki ülkemizde niye hiç bir ülkede olmadığı kadar çok ve piyasının en çok satan arabaları arasında
Erdinç Özkan DEMİR
1975 ANKARA
05306036855

Çevrimdışı Abdullah SERİN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #36 : 03 Aralık 2010, 22:08:18 »
Hiçbir yeli tüfeğin kullanılmışı para etmiyor.
« Son Düzenleme: 30 Aralık 2010, 20:15:19 Gönderen: Abdullah SERİN »
Abdullah SERİN
1956-İstanbul

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #37 : 03 Aralık 2010, 22:09:25 »
Kesin olan bir şey, hiçbir ithal elden çıkarırken yerli kadar değer kaybetmiyor. Ülkemizde de kısmen yatırım olarak görülmesi ve yerli üreticinin de bunu bildiği için fazla kasmaması, "bütçe" tüfeklere yönelmesi bu sektörün üretim kalitesini belirliyor görünüyor.

Yurtdışında bizdeki kadar marka hayranlığı görmüyorum. Bizden giden tüfeklere belki bizden daha fazla şans tanıyorlar. Üstelik de o marka silahlar, o ülkelerde bizdekinden epey ucuz olmasına rağmen. Paranın değeri, alım gücü de dahil edilirse, dışarıda bizdeki kadar marka düşkünlüğü yok. Ve de çoğu dış ülkede marka silahların ikinci elleri de feci ucuz. Aynı şartlar bizde olsa sanırım yerli üretici kendi ülkemizde bir şey satamayacak hale gelir. Dışarı satarlar yine. Öncelikle kullanmak için alan çok. Dışarıdaki tüccar da bizdeki gibi çok kar bırakan tüfeği satmak ister.

Şu durumda bizde marka silahlar çok pahalı olduğu gibi ikinci elleri de yenileri aratmadığı için bir yandan yatırım iken, yüksek fiyatlar nedeniyle herkese hitap etmiyor. Yani hala yerli malına talim bir kesim var. Neticede hem ithal, hem yerli alıcı için piyasa var. Bu piyasada yerli üretici masrafa ve zahmete girmez. Dışarı bile satacak olsa kalitesini değiştirmez. Ne kastettiğim anlaşılmıştır sanıyorum.

Bu şartlarda yerli malı da iki ileri bir geri devam eder. Kabahat bizde değil, imalatçıda da değil.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Hakan AKMAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #38 : 04 Aralık 2010, 13:38:44 »

Selamlar..

SN.AYSU yazılması gereken ne varsa yazmış tebrik ederim çok doğru tespitler katılıyorum.....tabiki bu sürecin sonundada ister istemez MARKA olunuyor
« Son Düzenleme: 04 Aralık 2010, 13:44:11 Gönderen: Hakan AKMAN »
Hakan AKMAN
1970 ANKARA / AFYONKARAHİSARC:\Users\2012\Pictures\photog254iw0.jpg

Çevrimdışı Raha BOLAT

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #39 : 05 Aralık 2010, 17:10:42 »
bizde heraldi biraz kompleks var,tamam zamanında ve halada adamlar çok güzel kaliteli tüfekler yapıyor olabilir ama geçende bir ilanda aklıma birşey geldi bir tuhaf oldum,eski bir tüfeğe tabi marka,6500 tl istemişler,düşündüm benim 91 model toyota corona yıda ben 6500 tl ye almıştım 2 sene önce:) birisi benim bütün işlerimi gören heryıl 2000-3000 km yol yaptığım 1 tonluk bir araba hemde harbi japon çeliği:),diğeri 3 kg lık zevk için ve sadece benim zevk aldığım bir alet... çok tuhafıma gitti. kendi kendime biz kafayımı yedik dedim.noluyoruz,tamam çok kalite bir tüfek olabilir antik değeride olabilirde aynı işlevi gören 500-1000 tl lik tüfek neyimize yetmiyor diye düşündüm...bence biz biraz müsriflik yapıyoruz.. ben bu yabancı hayranlığından vazgeçtim.selamlar.
Raha BOLAT
1977 kırıkkale

Çevrimdışı Hasan TONKUR

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #40 : 07 Aralık 2010, 21:28:38 »
Biz bir tarih İstanbul' da Av Fuarına gitmiştik.

Stantları gezerken, hangi firmanın standı olduğuna dikkat etmeden, işçiliği çok geriden

fark edilen tüfeklere doğru yaklaştık. Hepimiz hayran hayran tüfeklere bakarken, arkadaşımızın

birisi dikkat çekti. Ya bu tüfekleri koca kilitlerle ve çelik halatlarla kilitlemişler. Hayret falan derken

bir başka arkadaş fiyat etiketlerine dikkat çekti. Biraz küçükçe yazılmışlardı. Eğildik okuduk.

Fiatlar, 150.000 euro ile 250.000 euro arasındaydı. Yine hayretler içinde kalmıştık. Geri çekilip

baktık ki ;  HOLAND-HOLAND firmasının standıymış.

AKUS Firması da bu tüfeklere işçilik ve şekil olarak çok benzer olan AKUS tüfeklerini üretiyor.

Bu arada, bir dipçik için 2- 3.000 euro paralar istendiğini duyuyoruz.

Özet olarak tüfekte olmasını istediğimiz özellik ve artılara göre, gravüre göre rakam sapmaları

değişken olabiliyor. Bu gün Ülkemizde, 450-TL. ye satılan, ejektörlü, selktörlü, tek tetik

tüfekler de var. Bir arkadaşımız geçen hafta aldı. Gösterişli de hani.

İsteğe, talebe göre mal bulunuyor Ülkemizde.

Herkese selamlar...
Hasan TONKUR
1966 AFYON

'' ALPEREN ''

Çevrimdışı Salih GÜLÜCÜ

• AvlakForum Üye
  • *
  • Ey Türk titre ve kendine gel
« Yanıtla #41 : 05 Şubat 2011, 12:15:03 »
AKUS İÇİN ÇOK ÖLDÜRÜCÜ SİLAH DİYORLARDI ÇOK DOĞRUYMUŞ 9750 SAÇMA 9750 AV ÖLDÜRÜR NE BU ABİ DÜRÜST OLUP DIŞARIYA VERDİKLERİ FİYATTAN VERSİNLER HERKES ALSIN TAMAM YABANCI SİLAH SANAYİ BİZİ ÖPÜYORDA YERLİ BARİ YAPMASIN
Salih GÜLÜCÜ  1982 ANKARA
CZ550 hunter lux 308win
Browning A5 ultimate ducks,Ata venza
Canik TP9 SFx

Çevrimdışı Orkun ÜNLER

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #42 : 05 Şubat 2011, 20:21:23 »
Salih bizi yabancı silah firmaları öpmüyor. Onların müşterilerine saygısı var. 1970 lerde yapılmış bir baretta otomatiğin parçası kırılmış bir ağabeyimde, burada parçayı bir türlü yaptıramamış, Türkçe, İtalayaya mektup yazdığını parçanın bir süre sonra kargo ile bila bedel gönderildiğini söyledi. Kendisi de hayretler içinde kaldığını defalarca bize anlattı. Ha o zaman bizi kim öpüyor dersen ; gümrük mevzuatı ve ithalatçı firmalar derim sana, yani biz yine kendi kendimizi öpüyoruz, el değil. 6-7 yıldır fiyatları takip ederim, Barettanın 470 model çiftesinin fiyatı 2.750 EUR du, yerine çıkan 471 modeli ne hikmetse 5.500EUR oldu 2.100EUR olan Baretta Ultralight 2750 EUR oldu. Döviz bazındaki fiyat artışlarının sebebini sizlerin takdirlerine bırakıyorum.
  • Simson Suhl SXS ejektör 12 Cal.
  • Fusil Robust Brevete s.g.d.g 222 SXS 12 Cal.
  • Fusil Robust Brevete s.g.d.g. 222 SXS 16 Cal.
  • Akus OB O/U 12 Cal.
  • Huğlu 103 d O/U 12 Cal.
  • Yıldız SPZ-ME O/U 20 Cal.
Orkun ÜNLER
1972 KONYA

Çevrimdışı Orkun ÜNLER

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #43 : 05 Şubat 2011, 20:35:25 »
İthalat 2-3 firmanın tekelinde. Açıkladıkları fiyatlarda aynı, kimse kimseyi üzmüyor. Gerçi bir Türkçe mektup yazsak italyanlar buna da çare bulurlar sanırım! Spor malzemesi olsa da adı silah ya, ithalatı bir dert, imalatı bir dert. Yerli imalata gelince AKUS un eline su dökecek firma (el yapımı çifte - SP de) Türkiyede yok. Türkiyenin önde gelen bir çok firmasının silahını kullandım/kullanmaktayım. Ben bizzat fabrika ve imalatı gördüm. Silahları inceledim. Sadece ben değil hayatını bu işe vermiş yerli ve yabancı silah otoriteleri bu imalata "EVET" dediler. Ama piyasa koşulları onları da ikinci nevi imalata sürükledi ki onlarda emsallerinden çok üstün. Kimse 500-1.000TL ye adam gibi dünya standardında silah beklemesin. Bu imalat Türkiye için bir kazanımdır. İmalatta başarılı olan firmanın pazarlamada da aynı başarıyı gösterdiğini ise söylamak zor.
  • Simson Suhl SXS ejektör 12 Cal.
  • Fusil Robust Brevete s.g.d.g 222 SXS 12 Cal.
  • Fusil Robust Brevete s.g.d.g. 222 SXS 16 Cal.
  • Akus OB O/U 12 Cal.
  • Huğlu 103 d O/U 12 Cal.
  • Yıldız SPZ-ME O/U 20 Cal.
Orkun ÜNLER
1972 KONYA

Çevrimdışı Kadir TOPÇU

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #44 : 02 Nisan 2011, 10:58:19 »
konu eski ama yazayım dedim

genel yorum lar dan
1- dışarıya satılan fiyatdan bize satılsın akus un 900 tl yede pozesi var dışarda satılan barettada bıze dışarda satıldıgı fıyatdan gelsin ozaman
2- bu fiyata bunu alacagıma avrupa alırım aynı özelliklerde bir avrupa tüfegin fiyatını sorun bakalım  hanı hepımız berretta alalım dıyoruz ya 4 numara cevizli gravürlü  tam cakmak  berrettayı alın bakalım 4 bıntl ye
yukarda biri deginmiş holland hollndın fıyatına ve akusun aynı tipde üretim yaptıgına gidin holand holand dan aküsün yaptıgı  özellıkelrde bır tüfek isteyın gelin buraya fıyat yazın ozaman akusun yazdıgı bu fiyat size komedi gelecek 9 bın cok ucuzmuş diyeceksiniz .
akusun ucuz tüfegide var ama 5 cı sınıf cevız normal boya tam cakmak degil gravür yok

biz istiyoruzki illakı adı olsun ama kalıtesi olmasın hepimiz 9 bıne cok dıyoruz dogru ülkemizin alım şartlarına göre yüksek para sitede kıcı kırık ıngılız tufege 6750 tl ısteyenıde görduk bılmem kac senelık lacka olmuş tüfek 2bın tl bıle etmez benım gozumde
bu akus o ciftenin üstüne holnd yazıpda 9 bın isteseydı ozaman o tüfek cok kalıtelı olurdu degilmi oo holand kardeşim bak hele adamalr nede güzel yapmış işcilige bakbe derdık asla 9 bınden bahsetmezdik

ne kadar ekmek okadar köfte sen adamdan üst sınıf tüfek istersen adamda üst sınıf fıyat koyar sitede satılan 4 bınlık berrettalarıda göruyoruz gravursuz filan
neyse gidelim aynı özelliklerde avrua ciftenin fiyatına bakalım sonra  yazalı mderım ben
Kadir TOPÇU
1984-ADANAlıyık

Çevrimdışı Ömer BARLAS

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #45 : 02 Nisan 2011, 11:27:44 »
Odaklanılması gereken nokta "marka" değeridir. İki alet aynı işi görebilir, hatta aynı şartlar ve malzemeden de üretilmiş olabilir, bu tamamen sizin marka algınızla alakalıdır. Bugün Bosch ve Siemens aynı fabrikada ūretilmekte, siz hangisini tercih edersiniz?

Yanlış anlaşılmak istemem, bugün imalat tekniği konusunda Türkiye'nin eline su dökebilecek ülke çok azdır, ancak bizim problemimiz fiyat/performans ile fiyat/marka oranlarını pek kavrayamamış olmamızdan kaynaklanıyor.
Ömer BARLAS
1977, Bornova, İzmir

Çevrimdışı Ali AKTÜRK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #46 : 02 Nisan 2011, 11:44:20 »
Hepimiz sanırım önce görünüşe bakıyoruz.Saçma gurupman ve delicilik testleri yapılmadan kesinlikle yerli tüfek alınmaması taraftarıyım.(Bayiye bu teklifimiz iletsek ne der, oda ayrı bir sorun :) )Tabii bahsedilen avrupa tüfeklerde her ikisi bir arada, ona diyeceğim yok..
Ali AKTÜRK 1977 KAYSERİ

Çevrimdışı Kadir TOPÇU

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #47 : 02 Nisan 2011, 12:20:55 »
ali abim bir ciftede delicilik veya güc nası lfarklı oluyor grupman farkı olur dogrudur namlu daralmasından vs den fark olusur ama delicilik gücü nasıl farklı oluyor
siz kesinlikle yerlı tüfek alınmaması taraftarısınız ama bende kesinlikle yerlı alınması taraftarıyım tabıkı yerlı derkende gidip merdıven altı tabir edilenelrden degil bende suan hugu cifte var arkadaşımda sizlerin cok övdügü berrette poze ıkımızde her türlü ava beraber gidioruz be ndaha fark göremedım bende atıyorum ölüyor oda atıyor ölüyor ee bir tüfekden avcı baska ne bekleye bilir
Kadir TOPÇU
1984-ADANAlıyık

Çevrimdışı Ali AKTÜRK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #48 : 02 Nisan 2011, 12:37:24 »
ali abim bir ciftede delicilik veya güc nası lfarklı oluyor grupman farkı olur dogrudur namlu daralmasından vs den fark olusur ama delicilik gücü nasıl farklı oluyor
siz kesinlikle yerlı tüfek alınmaması taraftarısınız

Kadir paşam ilk cümlene bakılırsa bir şeyi yanlış biliyorum.Düzeltirsen bir doğru bilgim olur ayrıca da sevinirim.Şimdiden teşekkür ederim.(Zaten bu konuları yeni yeni öğrenen ve dikkat edersen genellikle cevap yazmam konulara.Okurum ve kafama takılanları sorarım.)

İkinci cümlene göre ise sanırım yanlış anladın beni. KEsinlikle diye bahseetiğim yerli tüfeğin alınmaması değil.Bahsettiğim, bu testleri yapmadan yerli tüfek alınmamasıdır.
Ali AKTÜRK 1977 KAYSERİ

Çevrimdışı Kadir TOPÇU

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #49 : 02 Nisan 2011, 13:00:50 »
abim bu delicilik gücünü nasıl test edecegiz onu demek istedim  yarı otomatikde dediginiz dogru gaz gucu kaybı vs var  ama ciftelerde bu söz konusu degil grupman testi normalde delicilik olayını anlayamadım ben
Kadir TOPÇU
1984-ADANAlıyık