Gönderen Konu: USTA KOPOYCU AVCI ABİLERİMDEN ACİLL BILGI ISTIYORUMMM  (Okunma sayısı 2316 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Rüştü PEHLİVAN

• AvlakForum Üye
  • *
1  KOPOY YAVRUSUNU ANNESININ YANINDA YETİŞSİN DİE AYIRMISTIK... RESİMDEK KOPEK   .... ANNESINIDE ZATEN YETISKIN ALINMISTI SU ANDA 7-8 AYLIK OLDU SEZON ACILDIGINDAN BU YANA BIZIMLE BIRLIKDE TAVSAN AVINA GIDIYOR YAVRUYA 2 ADET TAVSAN BOGDURDUK FAKAT HALEN BIZDEN AYRILIPDA ANNESININ YANINDA BIR TURLU GITMIYO SUREKLI BIZI TAKIP EDIYOR ILK ZAMAN LAR BIZI HEMEN KAYBEDER KAYBETMEZ BAGIRIYODU ALLAHTAN ZAMANLA ONU BIRAKTI  LAFIN KISASI NASIL YETISTIREBILMEK ICIN 1 YOL IZLEYEBILIRIZ
Rüştü PEHLİVAN
1987-Antalya

Çevrimdışı Abdullah GÜLTEPE

• Müdavim Üyemiz
Ynt: USTA KOPOYCU AVCI ABİLERİMDEN ACİLL BILGI ISTIYORUMMM
« Yanıtla #1 : 03 Kasım 2010, 20:53:09 »
ben her zaman derim kopay meraya 3-4 aylıkken çıkmalı av yapmak için değil annesiyle yada yanında naşka köpek varsa onunla hiç köpek yoksa kendiniz yavaş yavaş yürüyüş ve gezinti yapmalı nerada dolaşmalı, merak etmeyin sizin köpeğiniz daha yeni merayla tanıştığı için mera korkusu var bazı kopaylar annelrinin arkasından hemen giderler ama şuan gitmemesi sizin için daha iyi çünkü kaybolma riski var. ava her gidişinizde götürün hatta ava gitmediğiniz zamanlarda mümkünse gezmeyede çıkarabilirsiniz ormana biraz daha büyüdükçe ve ormana alıştıkça gidecektir. biraz daha sabredin. ben kendi kopaylarımı 3 aylıkken merayla tanıştırdım köy yakınlarında gezdirdim ve arkadaımın bu yılki erniğinide oda benim tavsiyelerimle 3-4 ay civarında meraya çıkardı ve 6 aylıkken ben aldım 2 üç hafta benim köpaklerle ava getirdim tavşanın yeni geçtiği yerlerdeki izlerini gösterdim şuan çok hareketli köpeklerle gidiyo ve kendiside çok fazla uzaklaşmadan sürekli geziyo. senin köpeğinde mera korkusun yavaş yavaş atacaktır 6-7 aydan sonra meraya çıkan köpekler daha erken çıkanlara göre biraz daha yavaş alışıyo ama alışır sabret. köpek güzel  biraz sabır ve birazda eğitimle çok güzel bir köpek olur.
  • baikal mp 153 0tomatik
  • yıldız p71 otomatik
  • turkuaz sn12 otomatik
  • akdaş ah 212
Abdullah GÜLTEPE 1984 KARABÜK-İSKENDERUN/HATAY
 Tel: 05354083156

Çevrimdışı Rüştü PEHLİVAN

• AvlakForum Üye
  • *
Ynt: USTA KOPOYCU AVCI ABİLERİMDEN ACİLL BILGI ISTIYORUMMM
« Yanıtla #2 : 04 Kasım 2010, 15:33:51 »
cok tesekkur edrım verdıgın bılgı ıcın saol