Gönderen Konu: 3 KASIM 2010 ÇARŞAMBA GÜNÜ KOPAYLARIMIZ TRT GAP TA  (Okunma sayısı 13133 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Berk KEMİK

• Free Üye
  • *
  • Tavşancı
Ynt: 3 KASIM 2010 ÇARŞAMBA GÜNÜ KOPAYLARIMIZ TRT GAP TA
« Yanıtla #25 : 08 Kasım 2010, 16:06:07 »
Hasan usta köpeklerin tgrt gapta çıktıda sonuç olrak ne dediler onuda paylaşırsan mükemmel olur .
K.I.F zaten iş bu incelemek 
ırkları için ne dedikleri dışarıdanmı geldi soyu sopu ırkı türkiyedenmi 6 .7 ırktır sizdenmi o önemli olan bence bu sade bir ırkmı

Ben kısaca özetliyeyim . Gerçi izlediyseniz dr Hasan Cansever hocamız açıklama yaptı. Irk nedir ırk fenotip olarak birbirine benzer birerle topluluğudur. ve aynı zamanda fenotip olarak benzer  yavrular vermesi gerekir. Dünyaca ünlü kinolog Uroseviç bu köpekleri ve yavrularını inceledi ve bu gerçek bir ırktır diye belirtti, gerçi bu köpeklerin ırk olduğunu anlamak için kinolog olmayada gerek yok. Trt gapta neden çıktı sorusuna gelelim ; % 100 yerli ırklarımızdan olan bu kopaylar yerli ırklarımıza örnek olarak orada bulundu . Yakın zamanda kıf yerli kopay ırklarımızın tescil çalışmasına başlıyacak . Ozaman bu ırkı fcı da milli ırkımız diye belirteceğiz ve nasip olursa ülkemiz adına tesscilleyeceğiz. Sonuçta ülkemizin uluslar arası platformda statüsü artacak. Sonuçta tüm köpek ırkları doğudan batıya gitmiştir , kinoloji bilimi böle der. Sonuç olarak statümüz arttığında  bir çok ırkın üstünde söz söyleme hakkımız olacak . Nacizane bilgimle özetlemeye çalıştım. Saygılar ...
Berk KEMİK       
1990       BARTIN
0534 863 15 32

Çevrimdışı Hasan CAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #26 : 08 Kasım 2010, 16:29:00 »
HARUN BEY BERK KARDEŞİMİZ KISACA ÖZETLEMİŞ BUNLAR AŞAMA  AŞAMA OLCAK ÖNCE KAYIT ALTINA ALINACAK SONRAKİ GELİŞMELERİ  İLGİLENEN KOPAYCI ARKADAŞLARIMIZI BİLGİLENDİRECEĞİZ  SAYGILARIMLA

Hasan CAN
1962 ANKARA

Çevrimdışı Halil HALİLOV

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #27 : 08 Kasım 2010, 20:57:46 »
FCI de milli irk olarak kayit  olamaz bu kopoylar hic bir zaman bunu unutmayin ,neden diye sorarsaniz bu kahverengi kopoylari siz safkan turk kopoyu diosunuz ama gordunuz gibi butun forumda sadecene bir kactane var bunlardan (renk ve fizik olarak ayni tipten) nekalmiski bu kocaman TURKIYEDE daha kangali bile kayit altina aldiramadiniz ,FCI ye basvurumaniz icin 3000 tane kopek bu kopoylardan lazim kayitli olsun (tabikide secereli hepsi).
Gercekleri ve dorulari konustugum icin beni affedin saygilar...Kopoylar cok guzel begendim
« Son Düzenleme: 08 Kasım 2010, 21:00:17 Gönderen: Halil GADJAL »
ORMANDA YERE BIR INE DUSSE KARTAL GORUR,GEYIK SESINI DUYAR,AYI ISE KOKUSUNU ALIR.
Halil Halilov
1991 bulgaristan

Çevrimdışı Berk KEMİK

• Free Üye
  • *
  • Tavşancı
« Yanıtla #28 : 08 Kasım 2010, 21:04:27 »
FCI de milli irk olarak kayit  olamaz bu kopoylar hic bir zaman bunu unutmayin ,neden diye sorarsaniz bu kahverengi kopoylari siz safkan turk kopoyu diosunuz ama gordunuz gibi butun forumda sadecene bir kactane var bunlardan (renk ve fizik olarak ayni tipten) nekalmiski bu kocaman TURKIYEDE daha kangali bile kayit altina aldiramadiniz ,FCI ye basvurumaniz icin 3000 tane kopek bu kopoylardan lazim kayitli olsun (tabikide secereli hepsi).
Gercekleri ve dorulari konustugum icin beni affedin sayfilar...Kopoylar cok guzel begendim

Kardeşim bişey biliyosun ama eksik biliyosun. FCI a milli ırk diye başvurmak nedir bana onu söylermisin. İkincisi ırkın tescillenmesi nedir onuda söyleyiver.
Berk KEMİK       
1990       BARTIN
0534 863 15 32

Çevrimdışı Halil HALİLOV

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #29 : 08 Kasım 2010, 22:04:19 »
ben turkiyeden olmadigim icin pek  bilmiyorumbazi sozlerin tam anlamlarini , ama anlatirsan sen bileceyim bunda sonra. ben sadecene fci ye irk olarak bu kopoylarin kayit olamacayini soylemek istemistim
ORMANDA YERE BIR INE DUSSE KARTAL GORUR,GEYIK SESINI DUYAR,AYI ISE KOKUSUNU ALIR.
Halil Halilov
1991 bulgaristan

Çevrimdışı Harun KURT

• AvlakForum Üye
  • *
  • 532 567 69 66
« Yanıtla #30 : 13 Kasım 2010, 09:04:30 »
Berk ben hasan ustama sormuştum fakat sen cvp verdin
teşekkürler
bu işle sen ilgileniyorsun heralde
ama halil ustanın dediklerini bir zamanlar bende duymuştum ve hasan ustaya sorma sebebim buydu .
inşallah herşey anlattığın gibidir  de istediğini başarır hasan ustam.
sende konu ile ilgilendiğin için gelişmeleri bizimle paylaşırsın herhalde
şimdiden sana başarılar .
teşekkürler.
Harun KURT

Çevrimdışı Fazlı BOZ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #31 : 22 Kasım 2010, 13:00:17 »
Sevgili Hasan bey bizleri TRT de  en iyi şekilde temsil edeceğinizden şüpem yok.Bu güzel girişiminden dolayı ayrıca şahsım adına teşekkür ediyorum.Kopoycu dostların kamu oyunda tanıtılmalarına büyü,k ihtiyacımız var.
Avına avcısına ve de doğasına sahip çıkan dostlara selam olsun.
Fazlı BOZ
1949 Eynesil GİRESUN

Çevrimdışı Hasan CAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #32 : 22 Kasım 2010, 14:04:23 »
TEŞEKKÜR EDERİM FAZLI ABİ BEN KENDİ ŞAHSIM ADINA ÖZERİME DÜŞEN GÖREVE  HER ZAMAN HAZIRIM BÜTÜN KOPAYCILARINDA BU OLAYA DUYARLI OLACAĞINA YÜREKTEN İNANIYORUM BİZLERİN DE TÜRK MEŞELİ BİR KOPAYIMIZ OLACAK İNŞALLAH TÜM ÇABALARIMIZ BU YÖNDEDİR  SAYGILARIMLA

Hasan CAN
1962 ANKARA