Gönderen Konu: arazi sahipleri ile tartışma  (Okunma sayısı 8338 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mustafa SARI 42

• AvlakForum Üye
  • *
arazi sahipleri ile tartışma
« : 29 Ağustos 2010, 12:03:35 »
başıma gelen birolay hakkında bilgi istiyorum bilgisi olanlar yardım edrse sevinirim 29 08 2010 pazar günü av yaptığım esnada arazi sahibi gelip burda av yapmayın sulma borulrını delmişsiniz birdaha görürsem jandarmayı cağırırım felan gibi bir şeyler söyleyip ilk defa gittiğim bir yerde bütün av iştahımı kaçırıp oruç mübarek gündevcanımı sıktı böyle bir durumda jandarma gelse sonuç ne olur eğer adam haklıysa ben bu ver gileri niye veriyorum orda avlanma  burda avlanma nerde avlanacağız biz sanki bıldırcın kaynıyorya heryerde 40 km gidiyoruz ordada böyle can sıkıyorlar sizden ricam böyle bir tartışmada ne yapmamız lazım eğer jandarma gelirse durum ne olur  verecğiniz bilgiler için şimdiden teşekkürler.
Mustafa SARI
1984 KONYA LADİK

Çevrimdışı Kadir TOPÇU

• AvlakForum Üye
  • *
Ynt: arazi sahipleri ile tartışma
« Yanıtla #1 : 29 Ağustos 2010, 12:59:29 »
mustafa kardes egerkı adamın tapulu arazısı ıse zaten gıremezsın oraya mal sahıbının ıznı olmadan
devlet e verdıgın vergı ile mıleltın arazısınde degıl devlet arazısındeavlanırsın kanunen böyle jandarma gelırse  senı ordan cıkartır özel mülkıyet cunki egerkı adamın tapusu yoksa bır halt yıyemez
Kadir TOPÇU
1984-ADANAlıyık

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 29 Ağustos 2010, 13:17:58 »
ya zaten bu adamlar pancar tarlası sahipleri biz pancarın hemen yanıdaki buğday tarlasının içinde oluyoruz pancara adım atmıyoruz ozaman bir şey yapamaz değilmi

Mustafa SARI
1984 KONYA LADİK

Çevrimdışı Ali ÖZ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #3 : 29 Ağustos 2010, 13:31:24 »
selam kardesim.. bağsettiğin konu önemli bi konu ..coğu avcı arkadasın uyması gereken bi sey..ekili arazilerde avlanırken ekili alana zarar vermemek...Ordaki adamların sizi oradan cıkarmalarının iki sebebi vardır .1 gercekten birileri orda avlanırken tarlasına ve sulama makinelerine, borusuna vs aletlerine zarar vermiştir....2 .. sizin yabancı olduğunuzu görmüş orda avlanmanızı istemiyordur....Şuda bi gercekki coğu avcı ekili arazide avlanırken sadece vuracağı avı düşünüyor.tarlaya zarar verecekmiş hiç umrunda değil ..bence pancar ,karpuz ekili  bağce gibi  yerlerde avlanmamaya özen gösterimemiz lazım ..kendinizi karsıdaki adamın yerine koyun ..anlayacaksınız...
Ali TEKİRDAĞ Şalgamlı (POMAK)
15.01.1978

Çevrimdışı Mustafa DEMİRTAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #4 : 29 Ağustos 2010, 14:04:36 »
arkadaşlar özellikle sulama ekipmanları müthiş pahalı malzemelerdir...plastik olduklarından ince saçmayla dahi zarar görmektedirler..
etrafı çevrili özel mülke girmek suçtur..etrafı çevrili degilse özel mülkte olsa sorun olmaz...
1968/amasya-istanbul-sarıyer
Hâlıkın dururken mahlûka tapma,
Şeytana uyup da yolundan sapma.(Lâ Edri)

VEFAT ETMİŞTİR

Çevrimdışı Kadir TOPÇU

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #5 : 29 Ağustos 2010, 14:31:04 »
özel mulkiyete izinsiz girmek suc bilincsiz şekilde girmişsindir tarla sahıbı cık dıye uyarıyorsa yine cıkmak zorundasın jandarma gelirse suclu pozisyonda olursun
serkan bey jandarma gelse ne olacak demiş ama kanun tam anlamı ile işleme girerse hukukcu arkadas varsa o daha ıyı bilir özel mukıyet e zorla gırmekden ceza yer
Kadir TOPÇU
1984-ADANAlıyık

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #6 : 29 Ağustos 2010, 18:33:27 »
tam anlaşılamadım  herhalde(bazı arkadaşlar tarafından) bıldırcın genelde pancar tarlasının yanındaki buğday tarlası içinde oluyor malumunuz buğdaylarda biçildi biz buğday tarlasında yürürken kalkan kuşları vuruyoruz bazıları pancar tarlasının 5 mt kadar içine düşebiliyor sadece kuşu almak icin girip cıkıytoruz allaha şükür hak hukuk bilen insanız kul hakkına dikkat etmeye calışırız yani demem oki böyle bir durumda haksız duruma düşüp ceza ödeyeceksek ben yeni ava başlamış biri olarak karamsar olurum
Mustafa SARI
1984 KONYA LADİK

Çevrimdışı Erhan ACAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #7 : 29 Ağustos 2010, 21:14:56 »
arkadaşlar özellikle sulama ekipmanları müthiş pahalı malzemelerdir...plastik olduklarından ince saçmayla dahi zarar görmektedirler..
etrafı çevrili özel mülke girmek suçtur..etrafı çevrili degilse özel mülkte olsa sorun olmaz...
Erhan ACAR
BODRUM MUĞLA/İstikamet Diyarbakır

[url=ht

Çevrimdışı İbrahim EBİL

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #8 : 29 Ağustos 2010, 21:23:58 »
kimsenin malına mahsülüne zarar vermemek lazım genelde arazide avcılar istenmiyor
İbrahim EBİL
1969-İstanbul

Çevrimdışı Kazım AYDENİZ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #9 : 01 Eylül 2010, 22:13:10 »
arkadaşlar igneyi kendinize cuvaldızı karşınızdakine batırın eyer igne sizi acıtmıyorsa cuvaldızda karşınızdakini acıtmaz buda buna benzer birşey   bence.

Çevrimdışı E.Özkan DEMİR

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #10 : 03 Eylül 2010, 21:42:52 »
arkadaşım eğer başın ağırmasını istemiyorsan nerde olursan ol bilmediğin arazide avlanıyorsan hele birde ekili araziyse biri uyarıyorsa hemen çık jandarma gelirse bir dünya ceza yersin arazi köy arazisiyse arazi sahiplerinden izin alman gerekir ister ekili isterse çorak olsun işi yokuşa sürerse zararlı çıkarsın NOT:yaşanmış bir olay
Erdinç Özkan DEMİR
1975 ANKARA
05306036855

Çevrimdışı Tarık GÜNDOĞDU

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #11 : 03 Eylül 2010, 22:39:33 »
kendine ait tapulu arazi sahibine sözüm yok fakat öyle şirretlerine çatıyorsunki bütün arazi kendine aitmiş gibi davrananlara ne demek lazım.kolay gelsin diyorsun hemen cevabı av yasak oluyor yada üzerime tüfek atıyorsun diye şirretlenenlere nasıl davranmamız gerek şaşıyorum polemik olmasın diye uymuyorsun dahada horzlananları neyapacağımı şaşmaktayım. ???
Tarık GÜNDOĞDU
1956 AYDIN

Çevrimdışı Fatih KANDEMİR

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #12 : 07 Eylül 2010, 23:08:19 »
En doğrusu uyaroğlu olmaktır. köy yerlerinde benzer durumlarla sık sık karşılaşılıyor. en iyisi olayı büyütmeden ortamdan uzaklaşmaktır. yoksa hava alalım stres atalım derken baş ağrır. bence gereği yok.
  • BENELLİ RAFAELLO DELUXE
  • Yıldız Elegant A1 E
  • Huğlu 103 CE
  • Ata Arms
  • Yıldız SPZ ME
  • POİNTERLERİM BONİ&BORA

Fatih KANDEMİR
1977-Ankara

Çevrimdışı Oğuz ANADOL

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #13 : 21 Eylül 2010, 10:27:50 »
Uğraşmak isterseniz asla çıkmayın çünkü hiçbirşey olmaz, ben hukukçuyum net olarak söyleyebilirim ki eğer çitle, telle yada duvarla ve benzeri şekillerde çevrilmemiş bir yer ise girebilirsiniz, çünkü sahibinin açık bir rızasının olup olmadığını nerden bileceksiniz? Eğer çevrilmemişse zımnen girilmesine rıza göstermiş demektir.
Oğuz ANADOL
1985-Konya

Çevrimdışı Kadir ALP

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #14 : 21 Eylül 2010, 10:51:11 »
Arkadaşlar MAK kararları 7/ğ maddesinde:

İçine girilmemesi için etrafı hendek veya herhangi bir biçimde çevrilen veya ekilen yerlerde; yoncalık, çayırlık, muhafaza işareti konmuş çayırlık, bağ, bahçe ve fidanlıklarda sahibinin rızası olmadan,
avlamak/avlanmak yasaktır.

hükmü var.

Bunun yorumu yukarıda belitildiği gibi ekilen yerlerde sahibinin rızası olmadan avlanmak yasaktır.
Yasak yerde avlanmakta suçtur.
Bu nedenle özel arazilerde av yaparken izin alınmalı, izin alınmamışsada karakolluk olmadan tartışma veya sürtüşmeye yer verilmemeli derim.

Kadir ALP
1970-Adana

ferhatatasoy

• Ziyaretçi
« Yanıtla #15 : 17 Ekim 2010, 12:44:43 »
şimdi şöyle bi şey bıldırcında bizde çok yaşıyoruz kendi arazimde avlanamıyorum çoğu zaman inanın icara tutan adam kibarca girme diyor soğan çinneniyor pancar çiğneniyor borular çıkıyor saçma alıyor vs vs hoş görülü olmak lazım napalım bu işin zor yanları alttan alıyorum çoğu zaman tamam çıkıyoruz girmeyiz zarar etmeyiz gibi napalım abi o adamda haklı bi bakıma

Çevrimdışı Bora TANKUL

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #16 : 17 Ekim 2010, 16:24:49 »
2010-2011 AV DÖNEMİ
MERKEZ AV KOMİSYONU KARARI

Merkez Av Komisyonunca Avlanmanın Yasaklandığı Sahalar

MADDE 7- (1) 4915 sayılı Kanunun 5 inci maddesinin birinci fıkrası ile 12 nci maddesinin ikinci fıkrası kapsamında;

ğ) İçine girilmemesi için etrafı hendek veya herhangi bir biçimde çevrilen veya ekilen yerlerde; yoncalık, çayırlık, muhafaza işareti konmuş çayırlık, bağ, bahçe ve fidanlıklarda sahibinin rızası olmadan avlamak/avlanmak yasaktır.
  • Stoeger M3000 Peregrine
  • Huğlu 103 DE
  • Deutch Kurzhaar
Bora TANKUL
1969 - İstanbul
Stoeger M3000 Peregrine, Max5
Huğlu 103 DE

ferhatatasoy

• Ziyaretçi
« Yanıtla #17 : 04 Kasım 2010, 16:15:38 »
yusuf kardeş tşk ederim evet doğru bora bey gerçekten çok güzel açıklık getirdi bu konuya tşk ederim

Çevrimdışı Emrah BULUT

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #18 : 08 Aralık 2010, 19:40:36 »
arkadaşlar benim bildiyim kadarıyla eyerki mülk sahibinin tarlası tel çıta çit duvar vs. gibi şeylerle çevrilmemişse TAPULU arazisi de olsa  araziye zarar vemediyin sürece karışamaz MAK KARARLARINDA BÖYLE YAZIYOR OLMASI LAZIM MUSTAFA KARDEŞ BENCE SEN TAM EMİN OLMAK İÇİN MAK KARARLARINA BİR BAK KARDEŞ
« Son Düzenleme: 08 Aralık 2010, 19:41:56 Gönderen: Emrah BULUT »
Emrah BULUT
1981 erzincan
[email protected]

cep:0533 393 38 84

Çevrimdışı Raşit AKTAŞ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #19 : 11 Ocak 2011, 17:43:13 »
bunu yapanlar acı ama avcı arkadaşlarımızd var oradaki kuşu ben avlamam gerek gibi bir olay sonucunda adam başka avcı sokmamak için çık kardeşim benim tarlamdan diyor.allaha şükür bana böyle bir şey olmadı ama genede dikkatli olmak lazım
Raşit AKTAŞ
1981 aydın