Gönderen Konu: HUĞLU EAGLE  (Okunma sayısı 62335 defa)

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Turgay KETEN

• Duck hunter
  • Müdavim Üyemiz
Ynt: HUĞLU EAGLE
« Yanıtla #25 : 09 Şubat 2011, 22:49:26 »
bende almıştım 3 ay önce.
bir kutu sıkı attmadan sorun çıkardı. tetik kurmuyor. tekrar huluya gitti bakalım ne olacak.
Turgay KETEN
1976 Hirfanlı KIRŞEHİR

Çevrimdışı Mustafa DEMİRTAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #26 : 24 Şubat 2011, 23:30:20 »
alacan bir yıldız keyfine bakacan..50 yıldır bu firma bu tüfekleri üretiyormuş..hangisi laçka olmuş,hangisi dagılmış,avrupada benim bildigim iki dalda birinciligi var...36 numarası estetik dalında,ve tüm branşlarda grupman dalında avrupa şampiyonu olmuş başka markamız varmı...girin avrupa sitelerine kendi adıyla kendi markasıyla varolmuş ve avrupalı avcının begenisini kazanmış başka markamız varmı bakın....yabancı forumlarda yıldız la ilgili yüzlerce sayfa bilgi bar..hiçbiri tüfegim lackalaştı,dagıldı bozuldu yazmıyor...türk berettası diyorlar...ayrıca yıldızın ejektörlü modelleri 3 kilogram ortama agırlıktaki bence avcının ideal tüfegi...3 kiloya hafif diyenler neye göre hafif diyor,baıkala hugluya göremi hafif diyor...benelli otolar browning otolar atalar armsanlar kaç kilo..yada robust çifteler,beretta browning ligt modelleri kaç kilo....ben iki sezondur ME kullanıyorum..birkere bile teklemedi...kısmet olursa lspecial modelinide alacagım...hatda sırf namlusu ve grupmanı için otomatiginide almayı düşünüyorum....elin avrupalısı salakmı gerizekalımı bu tüfege güveniyor...vuruşunu övüyor,ödül veriyor,demekki var bir bildikleri....
« Son Düzenleme: 25 Şubat 2011, 00:10:29 Gönderen: M.Birol DEMİRTAŞ »
1968/amasya-istanbul-sarıyer
Hâlıkın dururken mahlûka tapma,
Şeytana uyup da yolundan sapma.(Lâ Edri)

VEFAT ETMİŞTİR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #27 : 24 Şubat 2011, 23:49:06 »
Yıldız silah dünya liderliğine göz dikti
Burdur’un Bayır köyünde yarım asır önce aile işletmesi olarak kurulan Yıldız Silah Sanayi, dünya liderliğine gözünü dikti.

10:27 | 18 Ağustos 2010
avrupada yılın tüfekleri....yıldız burada....3.sıraya iyi bakın....hatır işi degil...

Yıldız Silah Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Adem Kuzu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 50 yıl önce aile işletmesi olarak Burdur’un Bayır köyünde tüfek bakım ve üretimine başladıklarını anlattı. Zamanla, özellikle av tüfeği üretimini geliştirdiklerini ve Burdur Organize Sanayi Bölgesi’ne taşındıklarını kaydeden Kuzu, “50 yıllık çalışma ile bugün Türkiye’nin en büyük silah fabrikalarından biri haline geldik. 43 çeşit tüfek üretiyoruz ve 55 ülkeye ihraç ediyoruz. Bu yıl hedefimiz 10 milyon dolarlık ihracat” dedi.
         Savunma Sanayi Müsteşarlığı tarafından Yıldız Silah Sanayii’nin kalitesinin tescillendiğini de ifade eden Kuzu, geçen ay İngiltere’de yapılan “Yılın En İyi Tüfeği” yarışmasında Baretta, Perazzi, Browning gibi Avrupa devlerini geride bırakarak “Avrupa’nın En İyi Tüfeği Logosu” ödülünü aldıklarını belirtti. Kuzu, şöyle konuştu:
         “Yıldız Silah Sanayi olarak gözümüzü dünyaya çevirmiş durumdayız.  Dünyada yaşanan krize rağmen yatırımlarımızı sürdürüyoruz ve dünyanın en hassas tezgahlarında ürettiğimiz silahları, Avrupa’dan Asya’ya, Amerika’dan Afrika’ya kadar 55 ülkeye ihraç ediyoruz. Hedefimiz ’Dünya’nın En İyi Silahı’ ödülünü kazanmak. Yüksek kalite ve standartlarda, özgün tasarımlı 43 tipte tüfek üretiyoruz. Dünyanın dört bir yanındaki fuarlarda ülkemizi gururla temsil ederek, müşteri portföyünü hızla artırıyoruz.
         Bu başarının altında dünya teknolojisine ayak uydurmak, kaliteden ödün vermemek ve sürekli yatırım yapmak yatıyor. Yıldız Silah Sanayi gelecek dönemde de yatırımlarına devam ettirecek ve daha fazla ihraç imkanlarını arayacak.”

DEVLET DESTEĞİ
         Sektöre sağlanacak devlet desteği ile dünya devi olmalarının önünde bir engel kalmayacağını belirten Kuzu, üretimdeki kalite standardı ve ürünlerdeki çeşitlilik açısından çalışmalarının sürdüğüne işaret etti. İhracat bağlantılarının yanı sıra iç piyasa koşullarını da takip ederek, başta doğa sporları olmak üzere spor amaçlı, havalı trap silahı üretimine de ağırlık vermek için çalışmalar yaptıklarını belirten Kuzu, sözlerini şöyle tamamladı:
         “Mevcut yatırımlarımızın kapasitesini artırmak ve ülke ekonomisine daha fazla katkıda bulunmak için mutlaka ulusal ve uluslar arası alanda devlet desteğine ihtiyacımız var. Verilecek devlet desteği ile uluslar arası birçok silah yenileme ihalelerine girme gayretimiz artarak devam edecek. Silah üretiminde bu konudaki rakiplerimiz karşısında boy ölçüşecek seviyeye geleceğimizi söyleyebilirim. Yıldız silah olarak elimizdeki teknolojik sistem ve istihdam kapasitemiz yeterli düzeydedir. Firma olarak her geçen yıl, gerek üretim açısından gerek istihdam açısından gelişmeyi hedef olarak önümüze koyduk ve bu plan çerçevesinde yönümüzü çiziyoruz.”
« Son Düzenleme: 24 Şubat 2011, 23:56:12 Gönderen: M.Birol DEMİRTAŞ »

VEFAT ETMİŞTİR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #28 : 25 Şubat 2011, 00:02:44 »
bu ödüllerden biride yıldıza verilmiş...yani türkiyede olsa rüşvetle hatırgönülle ödül almıştır derizde elin avrupalısı hatırgönül dinlemez.....kıçıbaşı oynayan tüfegede ödül vermezler,onlarda bu güzelligi farketmişler demekki....
« Son Düzenleme: 25 Şubat 2011, 00:12:22 Gönderen: M.Birol DEMİRTAŞ »

VEFAT ETMİŞTİR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #29 : 25 Şubat 2011, 11:37:31 »
birol abi vallaha tüylerim diken diken oldu süper bir başarı.tebrik ederim firmayı. sayenizde öğrenmiş oldum.yıldızda boşa atılıcak bir marka değildir.ilk hafif alaşım materyel kullanan firma diye biliyorum. bravo. 2 firmada türkiyede tek sayılabilecek işler yapıyorlar.huğlunun amerikada ödülleri olduğunu okumuştum shootting magazine diye bir yabancı dergide.

fatih yıldızın başarısı,avrupa amerika dahil 55 ülkeye kendi markasıyla yani yıldız olarak ihracat yapmasıdır...diger firmalarımız gibi hiçbir yabancı firmaya fason üretim yapmıyor...bunu başarabilmiş başka tekbir markamızda firmamızda yok...sezarın hakkı sezara.....
varsa sadece kendi markasıyla ihracat yapabilen firmamız arkadaşlar yazsın şu firma diye...benim bildigim yıldızdan başka ikinci bir firmamız markamız yok....yıldız haricindeki tüm firmalar fason çalışıyor....
« Son Düzenleme: 25 Şubat 2011, 11:40:47 Gönderen: M.Birol DEMİRTAŞ »

VEFAT ETMİŞTİR

Çevrimdışı Hasan AKSU

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #30 : 25 Şubat 2011, 12:08:49 »
Maximum 900 bar yazan bir namlu düşünüyorum,
fransız robust çiftesinin namlusunda 1200 bar ibaresi vardır
attığım bir 40 gramlık fişeğin üzerindede 1050 bar yazıyor
Eagle alacaksan ağır doluyu unut 32 gramı geçme
ağır dolularda tüfeğin enjektörlü ise ilk arıza verecek noktalar iğne ve enjektör olacaktır
süper pozelerde 24 gramla dahi mesafe seçmeden atabilirsin çokta tatlı vuruşlar yapabilirsin
tüfeğinin kasasıda namlusuda sağlam alaşımdan olsun alimünyumda neymiş
görmüyormusunuz bir rus tüfeğinin veya eşdeğer üretimde bir avrupa tüfeğinin metal alaşımlarını, tüfek yarım kilo ağır olsun ama kaya gibi sağlam olsun sonra ileriki yıllarda şangır şungur oynamasın
Hasan adaşım senin kafan çok karıştı biliyorum
göz zevkinden ziyade sağlamlığa bak birazda
rastgele
1981 / Samsun / Malatya

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #31 : 25 Şubat 2011, 19:49:06 »
Huğlu artık gayet normal ağırlıkta çifte ve poze de üretiyor. Ben bunlara av tüfeği diyorum. Senelerdir ürettikleri ağırca modeller ise olsa olsa sporting model denebilir. Yani hem av hem amatör plak atışlarına uyar.

Eagle gibi alüminyum alaşım kasalı tüfekler ise yine bence özel tüfekler. Hafif fişeklerin kullanıldığı ve veya atışta çabukluk gereken avlara özel tüfekler. Mesela çulluk veya bıldırcın. Böyle tüfeklerin epey hafif olması aranan bir şey. Bence böyle alüminyum alaşım kasalı pozeler için 2,5-3 kg arası olması daha isabetli olurdu. Hatta yaklaşık 2,8 kg diyebilirim.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #32 : 25 Şubat 2011, 20:04:12 »
volkan ben birkez attım 2-1 şoklu 3.350 gr tüfekle 30 gr fişek...yaz günüydü..şamar yemiş gibi oldum..gün boyu başım agrıdı...böyle birşey beklemiyordum...o tüfek hala abimde elimi sürmüyorum  :)) üstelik 16 numara....
ben şimdi yıldızla 5-5 yada 5-4 şokla korkusuz 36gr fişek atarım yaz günü,ama 2-1 şokla yıldızıda elime almaya korkarım...denemek için dahi atmam tırstırs :))
senin böyle tecrüben oldumu...

VEFAT ETMİŞTİR

Çevrimdışı Hakan AKMAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #33 : 26 Şubat 2011, 13:30:03 »
volkan ben birkez attım 2-1 şoklu 3.350 gr tüfekle 30 gr fişek...yaz günüydü..şamar yemiş gibi oldum..gün boyu başım agrıdı...böyle birşey beklemiyordum...o tüfek hala abimde elimi sürmüyorum  :)) üstelik 16 numara....
ben şimdi yıldızla 5-5 yada 5-4 şokla korkusuz 36gr fişek atarım yaz günü,ama 2-1 şokla yıldızıda elime almaya korkarım...denemek için dahi atmam tırstırs :))
BİROL BEY bu şok olayındaki tepme birazda fişek özellikleri ve namlu iç çapları ile ilgili ülkemizde üretilen tüfeklerin büyük bir çoğunluğu 18.3---18.4 iç çaplı namlulara sahip bu italyan ve fransız tüfeklerindede böyle ve fişeklerde bu iç çaplara göre dizayn edilmiş durumda ancak birçok USA menşeili fişek veya ispanyol fişekleri ve bazı alman fişekleri 18.5 ve daha üstü 18.8 iç çaplara göre üretiliyor diye biliyorum  şu anda yeni nesil fişekler özellikle orjinal USA üreti REMMİNGTON,,WİNCHESTER,,FEDERAL,,ayrıca ROTWEİLL(ALMAN),,SELLİOR BELLOT(ÇEK),,GB(İSPANYA) MENŞEİLİ FİŞEKLERDE 18.5-- VE ÜZERİ İÇ ÇAPLARDA durum böyle olunca 18.3 iç çaplı bir silahta 1-2 gibi dar şoklarla birde yeni nesil geniş iç çaplara göre dizayn edilmiş yüksek basınçlı fişekler kullanılırsa av veya atış boyunca çifte veya pozelerle dayak yemeye hazır olmak lazım .......
Hakan AKMAN
1970 ANKARA / AFYONKARAHİSARC:\Users\2012\Pictures\photog254iw0.jpg

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #34 : 26 Şubat 2011, 23:24:37 »

:)) oldu. Hatta 3,5 kiloluk Huğlu ile oldu. Fakat benden kaynaklandığını biliyorum. Üstelik 5 ve 4 şoklarla ve 28 g fişeklerle. Nasıl, neden tam bilmiyorum. Üveyik avında kafam çatlayacak zannettiydim. Kuş gelirken başımın ağrısı artıyordu :)) Cidden feci bir şey. Kafamı öne eğemiyordum. Olsa olsa kendimi veremedim herhalde. Tüfeği gevşek tutmuşumdur diyorum. Ondan önce ondan sonra daha da olmadı. Galiba o fişekler Saga mı neydi. Bir sefer aldım daha da almam. Eşek gibi tepiyor :))

Bu tepme işinde dipçiğin uyumu da etkili olduğu için, sendeki uygun dipçiğin meyvelerini topluyor olabilirsin. Darısı herkesin başına. Benim tüfeklerdeki dipçikler hep fabrikasyon.

Hakan Bey kardeşim de güzel yazmış. Tapa genişliği konusunda yazdıklarını beğendim. Elbette barut ve kapsül de etkin şeyler. Benim tercihim her zaman mümkün olan en az tepen ve en az saçma ile mesafesinde öldürücü fişekler. Şimdilik seçtiğim fişeklerden memnunum.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimiçi Zülküf ÖZDUMAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #35 : 26 Şubat 2011, 23:45:49 »
Birol bey, sizin, Hakan beyin ve diğer arkadaşların bilgilendirme amaçlı yazılarınızı zevkle okuyor ve ayrıca yararlanıyoruz. Ben de keklik ve tavşan avını yaparken yıllarca avrupa çifte (monte- carlo) ve superpoze(marocchi) kullandım.. Bu iki tüfeğim de 3350 gr.civarındaydı. Yaş ilerleyince taşımak ta hedefe yönlendirmek te gittikçe zorlaşıyor. Şimdi biraz daha hafif ama çelik kasa çift tetik,enjektörsüz  ve grupmanı (en)iyi yerli sperpozeyi almak istiyorum. Ancak hafiflikten kastım 3100-3200gr. arasıdır. Daha hafifini ise 16 ga. olarak düşünebilirim. Ayrıca ağırlık kadar denge de önemli!
   "Siz Yıldız'ın tüm branşlarda grupman dalında avrupa şampiyonu olduğunu" yazmışsınız. Bu tüfekler acaba hangi yıl üretilen hangi modellerdir? Veya benim yukarıda belirttiğim özelliklere uyan/yaklaşan hangi modeli olabilir? Size ve Tüm dostlara selamlar..
  • Robust 222
  • Benelli Super 90
  • Sarsılmaz Concorde
Zülküf ÖZDUMAN
1962/Diyarbakır

Çevrimiçi Zülküf ÖZDUMAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #36 : 26 Şubat 2011, 23:55:40 »
Düzeltiyorum: 3000-3200 gr. arası olabilir.
  • Robust 222
  • Benelli Super 90
  • Sarsılmaz Concorde
Zülküf ÖZDUMAN
1962/Diyarbakır

Çevrimdışı Bekir TAŞ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #37 : 27 Şubat 2011, 00:01:43 »
Birol abi geliş gidiş bizide yıldız sahibi yapacaksın gibi görünüyor.
Bekir Törehan TAŞ
1981 Manisa- Alaşehir- Giresun

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #38 : 01 Mart 2011, 21:10:53 »
a
Birol abi geliş gidiş bizide yıldız sahibi yapacaksın gibi görünüyor.
bekir kimseyi yönlendirmek gibi bir düşüncem yok...sadece paylaşım amaçlı yazıyorum...hangi marka olursa olsun..fermalı köpekli avlarda 3 ve 3100 gr tüfekler yeterde artar...zaten avrupa  ve dünyada agır tüfekler sadece sporting amaçlı üretilmeye başlandı...

VEFAT ETMİŞTİR

Çevrimiçi Zülküf ÖZDUMAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #39 : 01 Mart 2011, 22:50:49 »
Birol bey, bir Yıldız kullanıcısı olarak tecrübenizden yararlanmak istemiştim. Ancak biraz araştırınca neden cevap veremediğinizi anladım. Çünkü Yıldız'ın "çelik kasa" süperpoze üretimi yokmuş! Yanılıyormuyum?
  • Robust 222
  • Benelli Super 90
  • Sarsılmaz Concorde
Zülküf ÖZDUMAN
1962/Diyarbakır

Çevrimdışı Serdar YILMAZ 07

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #40 : 01 Mart 2011, 23:17:55 »
Yıldız'ın trap modeli çelik kasa. Kullanma imkanı bulmuştum, trap tüfeği olması gereği oldukça ağırdı, 3700 gr. Av modellerinin ise hepsi alüminyum kasa. En azından şimdilik öyle.
Gevşemeyin, tasalanmayın. Eğer inanıyorsanız üstün olan sizsiniz.

Serdar YILMAZ
1982/Diyarbakır İkamet: Antalya

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #41 : 01 Mart 2011, 23:20:32 »
Birol bey, bir Yıldız kullanıcısı olarak tecrübenizden yararlanmak istemiştim. Ancak biraz araştırınca neden cevap veremediğinizi anladım. Çünkü Yıldız'ın "çelik kasa" süperpoze üretimi yokmuş! Yanılıyormuyum?
yıldızın sporting tüfekleri çelik kasadır...3.400,3500 agırlıkları vardır....av amaçlı tüfeklerinin tamamının alaşım oldugunu sanıyorum...biliyorum deyip sizi yanıltmak istemem.....

VEFAT ETMİŞTİR

Çevrimdışı Yavuz AKDERE

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #42 : 25 Nisan 2011, 14:03:22 »
bende new avrasya kullanıyorum özellikle sezon başlarında 32 gr ın üzerine çıkmamaya çalışıyorum sıcak havalarda iyi olmuyor hafif olduğundan çırpma yapabiliyor  soğuk havalarda özellikle keklik avında 35 gr jk 6 attığım zamanlarda oluyor çok olmasada bence bu tür tüfeklerde en iyi randımanı alabilmek için 33gr üzerine çıkmamak gerekiyor bence ördek ve kaz avı haricinde bu modeller her kanatlı avında kullanıla bilir  
A. Yavuz AKDERE
1978 karşıyaka  İZMİR

Çevrimdışı Ramazan KARAŞIN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #43 : 06 Aralık 2011, 21:52:10 »
ryoııdnlebende almayı dusunuyorum 10 yıldır huglu kullanıyorum bı sorununu gormedım ama celık kasa olmayısı benı endıselendırıyor aslında pekı domuz avlasak ne olur bu tufekle yuksek barutlu mesala 2,10 gıbı veya 2,20 tavsanda kullanan varmı kı
Ramazan KARAŞIN
1978-Denizli

Çevrimdışı Ramazan KARAŞIN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #44 : 06 Aralık 2011, 21:53:00 »
bende almayı dusunuyorum 10 yıldır huglu kullanıyorum bı sorununu gormedım ama celık kasa olmayısı benı endıselendırıyor aslında pekı domuz avlasak ne olur bu tufekle yuksek barutlu mesala 2,10 gıbı veya 2,20 tavsanda kullanan varmı kı
Ramazan KARAŞIN
1978-Denizli

Çevrimdışı Ali AĞIR

• Free Üye
  • *
  • HUĞLUDA AV BAYİSİYİM+TÜFEK USTASIYIM
« Yanıtla #45 : 11 Ocak 2012, 18:02:50 »
Huğludan selamlar herkese ben huğlu'nun ortağı ve av bayisi ve tüfek ustasyım Huğluyu bilen bilmeyen haksız yere eleştiriyor bazı arkadaşlar maksatlı olarak konuşuyorlar çünki onlarda tüfek imalatı yapıyorlar huğluyu yermek işine geliyor ama huğlunun reklama yanıltıcı açıklamalara ihtiyacı yok HUĞLU SADECE KULLANICIYI DÜŞÜNÜR VE DOĞRU BİLGİLENDİRİR  huğluyu bu camia zaten bilir huğlu sattığı ürünün her zaman arkasındadır sorun yaşayan olursa imzamdaki tel den bana ulaşsın ben yardımcı olacağım ama buna gerek olmayacaktır son olarak da ERSUN beye hayırlı olsun diyor huğluya ve yerli sanayine söyledikleri için teşekkürler
ALİ AĞIR+ HUĞLU-KONYA + TÜFEK USTASI+AV BAYİİ+ 05334587124+ İNSANLARIN GÜVENİNİ KAYBETMEKTENSE PARA KAYBETMEYİ TERCİH EDERİM---- BOSCH

Çevrimdışı Ferdi YAMAK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #46 : 27 Ocak 2012, 21:06:22 »
ben eagleyi ördekte bile kullanıyorum gayet güzel.bı otomatık tufekten bıle hafıf daha ne olabılır bu fıyata boyle tufek.bıde ejektor olsaydı daha bı ıyı olurdu
Ferdi YAMAK
1982 ANKARA

Çevrimdışı Bünyamin KÖK

• AvlakForum Üye
  • *
  • DAĞLAR AŞILMAZ DEĞİL YETERKİ AV OLSUN!
    • av avlak avcı
« Yanıtla #47 : 27 Ocak 2012, 21:52:12 »
Hasan kardeşim herkes kendi kullandığı tüfeği över bence fikirleri al sonra hertür markanın satıldığı av bayisine git tasarım işçilik incele eline nişanına iyi gelen ve ağırlık denge noktası tetik önünde olan.tüfeğe bak 3000gr 3200gr ı geçmesin avda yormasın çelik kasa tercih et aşınma oynama olmaz her tür av için 66 namlu mobil şoklu tercih et.Seçtiğin firmayada dikkat et malının arkasında olsun.Selamunaleyküm.
Bünyamin KÖK
1983 KAYSERİ
Elektrik Elektronik
Metal İşleri Teknisyeni

Çevrimdışı Erkut BAYKAL

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #48 : 31 Ocak 2012, 06:56:29 »
merhaba ben de yeni huğlu 103d aldım.  eagle almaktan son anda vazgeçtim.
avcılıkta yeni olmama rağmen,
tüfeğimin çok ağır olmamasını fakat hafif de olmamasını isterim.

103d modeli 3200 gr. ağırlığında
eagle ise 2800-2900gr. ağırlığında

fark: 300-400 gr. avcılıkta her 100 gr. için 10kg. derler
(gezdikçe ağırlık hissedilmeye başlanır)
ordan eagle avantajlı...

fakat şu da var ki = hafif tüfek teper.

eagle: taşıması güzel, ağır gramajlı fişeği atması sıkıntılı olabilir.
Erkut BAYKAL
1978 kocaeli

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #49 : 31 Ocak 2012, 20:38:02 »
merhaba ben de yeni huğlu 103d aldım.  eagle almaktan son anda vazgeçtim.
avcılıkta yeni olmama rağmen,
tüfeğimin çok ağır olmamasını fakat hafif de olmamasını isterim.

103d modeli 3200 gr. ağırlığında
eagle ise 2800-2900gr. ağırlığında

fark: 300-400 gr. avcılıkta her 100 gr. için 10kg. derler
(gezdikçe ağırlık hissedilmeye başlanır)
ordan eagle avantajlı...

fakat şu da var ki = hafif tüfek teper.

eagle: taşıması güzel, ağır gramajlı fişeği atması sıkıntılı olabilir.

:) doğru söze ne denir. 3,2 kilo tam arada bir ağırlık. Ne kuş ne de taş :)
1968