Gönderen Konu: idari para cezaları !!!!!!!!!!  (Okunma sayısı 1859 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Bahri SUSAR

• AvlakForum Üye
  • *
idari para cezaları !!!!!!!!!!
« : 29 Haziran 2010, 22:23:41 »
değerli dostlar merhaba,
ben 1989-2002 tarihleri arasında incirliova ilçemiz avcılık atıcılık derneği başkanlığı yaptım.
görev yaptığım tarihler arasında bir çok idari sorunlarla karşılaştık.
şimdilerde ise, idari para cezaları icat oldu tabiri caizse mertlik bozuldu.
aşağıda vereceğim örnekte de gördüğünüz üzere tıpkı ben yaptım olduya getirdiler.

ilçemiz avcılarından 3 kişilik bir kafile Didim ilçemiz Akköy beldesine keklik avına  gidiyorlar. Avlandıkları bölge  ava açık bir av sahası
dilek yarımadası milli parkı sınırına yakın bir bölge resimde görebileceğiniz gibi
bölge burası arkadaşlar.milli parkın yapılanma gayesi su kuşları üreme bölgesi olmasıdır.keklikle uzak yakın hiç bir bağı yoktur.
aynı zamanda adı geçen bu milli park sınırları içerisinde şahıs arazileri çoğunluktadır.
neyse arkadaşlar,
bu resimlerle birlikte çevre orman il müdürlüğünün kestiği adari para cezasına bu arkadaşlarımız itiraz ettiler.
bu arkadaşlarımızın itirazları malesef hakim tarafından reddedildi !!!!!!
sebebine gelince çok enterasan arkadaşlar 2000 liradan aşağı idari para cezalarına itiraz edilemiyormuş.
dilekçeleri ektedir.
http://rapidshare.com/files/403888150/tayip-halit-mehmet.rar.html

biz avcıların hiç dostu kalmadımı ?????
sanki avcılar potansiyel suçlu gibi hiç savunmasız !!!
hukukçu arkadaşlarımız vardır paylaşmak istedim.yorumlansın tartışılsın ki belki bir çaresi bulunur.
sağlıcakla
Bahri SUSAR 1964-Aydın
KOPAN  İPE  SIMSKI  BİR  DÜĞÜM  ATARSANIZ,İPİN  EN  SAĞLAM  YERİ  ARTIK  BU  DÜĞÜMDÜR.
AMA  İPE  HER  DOKUNUŞUNUZDA,  CANINIZI  ACITAN  TEK  NOKTA  YİNE  O  DÜĞÜMDÜR.

Çevrimdışı Harun KARAOSMANOĞLU

• Müdavim Üyemiz
Ynt: idari para cezaları !!!!!!!!!!
« Yanıtla #1 : 15 Temmuz 2010, 09:21:15 »
                                                               Benzer Olayla bizde karşılaştık.Bizede Avlandığımız yerde değildi 'Tutanağı unuttuk 'deyip araçın yanında tutanak tutuldu.Birdaha bu cezaya göre gelemez dediler Her hafta gittik.Onlarda birdaha tutanağı unutmadı.Bizde adam yerine koymadık
Harun KARAOSMANOĞLU
1964 KASTAMONU         [email protected]
0 542 603 30 29 Kurt, Ayı dahil TAHNİT VE TROFE YAPILIR
Puanter ve Drahthaar  itinalı tavşan avı yapılır.