Gönderen Konu: Campionato D'Europa Pointer International Pointer Club  (Okunma sayısı 42660 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Kadir MEMİŞ

• AvlakForum Üye
  • *
16 Mart 2010 tarihinde gerceklestirilen Avrupa Pointer yarislari 10 Avrupa ulksesinin katilimiyla Yugoslavia da gerceklestirilmistir.

Katilan ulkeler:
Yunanistan, Kibris, Yugoslavia, Bulgaria, Italia, Franca, Isvicre, Almanya, Hollanda ve Ispanya.

2010 Sampiyonu Yugoslavia Sirp takimindan Morgan Sandrisana.

Kadir MEMİŞ
1964-Greece/Kos

Çevrimdışı Nusret KAYA

• Free Üye
  • *
    • www.avkopeklerim.com
Ynt: Campionato D'Europa Pointer International Pointer Club
« Yanıtla #1 : 28 Mayıs 2010, 00:39:08 »
                Kadir bey,doğru bilgilendirme için çok teşekkürler,siz daha içinde olduğunuz için gerçekten şanslısınız.Yanlız önemli bir nokta şayet mümkünse çeviri yapabilirmisiniz?
            Türkiye olarak bu tür yarışmalara çok yeniyiz,İngiliz pointer'ine çok ilgiliyiz beraberinde bilgisiziz,hiç bir şey için geç değil.(Bilmemek  değil öğrenmemek ayıp)KOS'a selamlar Saygılar...
Nusret KAYA
1968 DÜZCE
05357693054

Çevrimdışı Yunus ÖZÇELİK

• AvlakForum Üye
  • *
  • ÖNEMLİSİ DOSTLUK SEVGİ KARDEŞLİK
« Yanıtla #2 : 28 Mayıs 2010, 09:30:30 »
Sevgili Kadir bey Bilgilendirme için bende çok teşekkür ederim özellikle bilmediğimiz ve yeni olduğumuz konularda da Nusret abinin dediği gibi bizi yönlendirmenizi ve bilgilerinizi bizden esirgememenizi önemle rica ederiz çünki siz olayın kaynağındasınız Bu arada sanırım o yarışmada 4.Olan Fara Mückenborn Yunanistana gelmiş o da Yunanistana Hayırlı olsun Cemal Kardeşim sanada sonuna kadar katılıyorum öğrenmeden fikir üretmeyelim Ama bilmediğimiz bir konu hakkında da tek bir kişi biliyor diye yanlı olmayalım bir kaç kişinin fikrini alalım ondan sonra doğruyu bulalım öğrenmeye açık olduğumuz sürece araştırdığımız sürece bilgiyi verenlerin uslupları insanları yaralamadığı sürece (Tabi bu sadece sanal alemde oluyor) Herkesin aynı ideal peşinde olduğunu düşünüyorum
Yunus ÖZÇELİK
1977 DÜZCE
0 532 799 13 37

Çevrimdışı Erhan ACAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #3 : 28 Mayıs 2010, 11:39:05 »
Ustam paylaşım için teşekkürler... Eline sağlık.
Erhan ACAR
BODRUM MUĞLA/İstikamet Diyarbakır

[url=ht

Çevrimdışı İsmail ERDEM

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #4 : 28 Mayıs 2010, 11:59:01 »
paylaşım ve bilgilendirme için teşekkürler

İSMAİL ERDEM - DENİZLİ
[email protected]
0541 764 45 00

Çevrimdışı Mete OKYAY

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #5 : 28 Mayıs 2010, 13:58:56 »
Kadir abi öncelikle vermiş olduğunuz bilgilerden dolayı çok teşekkürler.Nusret beyinde dediği gibi bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıptır.Bizler türkiye'de bu tür yarışmaları yeni yeni görmekteyiz. bunun içinde yarışmalar hakkında bende dahil olmak üzere yerli yersiz eleştiriler yapabiliyoruz...
benim size sormak istediğim bir konu var.FCI 'a kayıtlı ülkelerde yarışma kuralları aynımıdır yoksa her ülke kurallarını kendimi koyar.ve bu yarışmalarda ingiliz ırkları çift köpek olarak mı yarışır.biraz bizleri bu konularda bilgilendirirseniz çok memnun oluruz.selamlar...

Mete OKYAY
1974-Emet
0 532 603 9428
[email protected]

Çevrimdışı Hüseyin SERTÇETİN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #6 : 28 Mayıs 2010, 16:03:06 »
Paylaşım için teşekkürler. Bu konu üzerine bir bilgilendirme yaparsanız memnun oluruz...
Hüseyin SERTÇETİN 1978 AKHİSAR 0542 5328869

Çevrimdışı Sertaç SERİM

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #7 : 28 Mayıs 2010, 16:18:37 »
Ustam paylaşım için teşekkürler... Eline sağlık.
abi doğru bilgi cok teşekkürler ...
Sertaç SERİM    05418546041             
1981 çivril/DENİZLİ  

fakir olmak şere fsiz olmaktan daha küçük bir meseledir...
    avcilik bir hastaliktır keklik vurmak ustalıktır bır tufekle... 2 köpeğe... benim bağrım yanıktır

saadettin BIYIKLI

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : 28 Mayıs 2010, 18:40:29 »
eline sağlık kadir abi müthiş görüntüler

Çevrimdışı Mahir İNCİ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #9 : 28 Mayıs 2010, 20:12:14 »
kadir bey bu yarışmalar fcı bağlımı yapılıyor yoksa pointer kulüplermi düzenliyor yani fcı kurallarımı geçerli köpeklerin çoğu kısa gibi geldi bana
Mahir İNCİ
1965 TAVŞANLI
KIF POİNTER IRK DERNEĞİ KÜTAHYA ŞUBE BAŞKANI
05308844198-05456215112

Çevrimdışı Eşref YILDIZ

• AvlakForum Üye
  • *
  • POİNTER HERZAMAN :)
« Yanıtla #10 : 28 Mayıs 2010, 21:57:45 »
paylasımm ıcın tesekkurler
ESREF YILDIZ SAMSUN CARSAMBA 1987

resim yülke

Çevrimdışı Sabri AKDENİZ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #11 : 28 Mayıs 2010, 22:41:06 »
Paylaşım için teşekkürler.Ömrüne bereket.

Sabri AKDENİZ
1953 BURSA/AKÇALAR - BALIKESİR/EDREMİT - MARDİN
0 533 654 18 93 http://sabrihoca.wordpress.com - Blog Sayfam için tıklayınız...

Çevrimdışı İzzet POSTALOĞLU

• Free Üye
  • *
« Yanıtla #12 : 29 Mayıs 2010, 11:15:29 »
     Kadir bey,doğru bilgilendirme için çok teşekkürler,siz daha içinde olduğunuz için gerçekten şanslısınız.Yanlız önemli bir nokta şayet mümkünse çeviri yapabilirmisiniz?
            Türkiye olarak bu tür yarışmalara çok yeniyiz,İngiliz pointer'ine çok ilgiliyiz beraberinde bilgisiziz,hiç bir şey için geç değil.(Bilmemek  değil öğrenmemek ayıp)KOS'a selamlar Saygılar...
izzet POSTALOĞLU 1979
Ümraniye / İSTANBUL
0532 764 88 88 www.istanbulkennel.com

Çevrimdışı Mustafa YILDIRIM

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #13 : 29 Mayıs 2010, 11:56:01 »
Kadir abi paylaşımın için çok teşekkür ederim.

Bu yarışmaaya katılan 10 ülkenin pointer kulüplerini temsil eden pointerlerin kanı secereleri hakkında bilgim yok.

Ama dikkatimi çeken bir husus var ki  o da şudur;

yarışmaya katılan pointerlerin hiçbirinin burnu ALNINA DEĞERCESİNE KALKIK değil ve bu şahane hayvanların hiçbiri kangal

gibi boylu değil,

malumunuz bizim ülkemizde pointer denince akla hemen,

* paftasız ve beneksiz bir renk
*aşağıya iyice sarkmış dudaklar
*kangal gibi bir döş yapısı
*kangal gibi bir boy ve en önemlisi
* sivri burun bir ayakkabının burnunun zaman içinde kalkması gibi kalkık bir burun yapısı akla gelir

eğerki fcı standartları diyorsak galiba biz yanlış yoldayız, yani bir avrupa şampyonu köpek sizin paylaştığınız resimdeki

köpekse demekki bizim ülkemizde ki pointer sevenler, besleyenler ,üretenler, yetiştirenler pointer bilgilerimizi bir daha

gözden geçirmeliyiz.

Bize bu paylaşımda bulunduğunuz için tekrar teşekkür ederim.

BİLMEMEK AYIP DEĞİL, ÖĞRENMEMEK AYIPTIR.

Daha öğreneceğimiz çok bilgiler var. Kalın sağlıcakla...

windows screenshot

Mustafa YILDIRIM
1980-Kayseri-Sivas

Çevrimdışı Mahir İNCİ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #14 : 31 Mayıs 2010, 11:44:20 »
kadir bey sizden ben dahil arkadaşlar açıklama bekliyoruz,bu yarışma fcı bağlantılımıdır.özeldende sordum sizecevap alamadım lütfen aydınlatırsanız sevinirim.
Mahir İNCİ
1965 TAVŞANLI
05308844198-05456215112

Çevrimdışı Kadir MEMİŞ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #15 : 31 Mayıs 2010, 17:13:47 »
Mahir kardesim ozele mesaj atim ama kutunuz dolu ulasdiramadim
Kadir MEMİŞ
1964-Greece/Kos

Çevrimdışı Fatih YILMAZ

• Müdavim Üyemiz
  • Beypazarı/ANKARA 1979 0533 394 71 93
« Yanıtla #16 : 31 Mayıs 2010, 18:10:38 »
Abi özeLe değiL mümkünse geneL oLarak konuda açıkLayıcı oLursan herkez için daha faydaLı oLacaktır ..
anıla katılıyorum
Fatih YILMAZ 1979
BEYPAZARI- ANKARA 0533 394 71 93

Çevrimdışı Mahir İNCİ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #17 : 31 Mayıs 2010, 20:32:41 »
kadir bey mesaj kutusunu boşalttım
Mahir İNCİ
1965 TAVŞANLI
05308844198-05456215112

Çevrimdışı Yalçın AKKURT

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #18 : 01 Haziran 2010, 19:15:24 »
Kadir bey sizden ben dahil arkadaşlar açıklama bekliyoruz,bu yarışma fcı bağlantılımıdır?
Yalçın AKKURT
A Rh+1966 AMASYA/5326649295

saadettin BIYIKLI

• Ziyaretçi
« Yanıtla #19 : 01 Haziran 2010, 19:59:23 »
bu dergide görünen pointer club kadir abi afrikayamı nereye üye tüm arkadaşlar açıklama bekliyor

Çevrimdışı Mahir İNCİ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #20 : 01 Haziran 2010, 20:07:19 »
arkadaşlar kadir bey bana bir açıklama yaptı,fakat boyları fcı in bize sölediği gibi değil erkek 55,62  dişi 55 58 gibi workink dog dan geçmeyen köpekler katılamıyormuş.demekki onların standartı bu, fcı altında yapılan yarışma olduğunu söyledi katılan ülkeler bakınca fcı gözetiminde olduğu belli almanya dan mückenborn  da var sattığı köpekler fcı secereli varın ötesini siz düşünün bize rehberlik yapan sırp hakemlerin ülkesinden şampiyon köpek yoksa fcı bunlara özellikmi tanıyor,bilemiyorum.
« Son Düzenleme: 01 Haziran 2010, 20:14:51 Gönderen: Mahir İNCİ »
Mahir İNCİ
1965 TAVŞANLI
05308844198-05456215112

saadettin BIYIKLI

• Ziyaretçi
« Yanıtla #21 : 01 Haziran 2010, 20:46:45 »
 bu pointerler afrika kupasında yarışmışlardır aksi duruma inanmak istemiyorum  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

saadettin BIYIKLI

• Ziyaretçi
« Yanıtla #22 : 01 Haziran 2010, 22:24:12 »
    usta burda komik bişi göremiyoruz kimse afrika kupası afrika köpeğide demedi  eğer FCI böle bişi yapıyorsa dayatması KIF kurumuna , KIF neden kayt etmiyor fcı mevzuatında working dog sınıflandırması ve standartımı var bunları bizler avrupada mera yarışmalarına katılıyorum diyen Kadir abimden öğrenmek istiyoruz .....Şu işin gerceğini birinden öğrenelim hele şu omuz yüksekliği tartışmaları son bulsun sorun yaratmayalım çözüm bulalım,

selamlar
cemal kardeşim bu işin hala gerçeğini öğrenmeye çalışan arkadaşlar var ise internette kulanıyorsa doğruları göremiyorsa 4 yıldır körü körüne yedirip içirdikleri adam bu durum karşısında bu bilgileri ülkemiz camiasına sunmadıysa  bu rehperlere hocalara ancak bunlara avrupalı değil afrikalı benzetmesini yapabiliyorum cemal kardeşim bir sürü vidiolar mevcut net ortamında fcı yarışmaları şampiyonları yapılan ülke mevcut hala bir afrikalıya inanmak isteyenler varsa varsın onlara inansın biz bu işin yanlışlığını kifin ilk yılında ortaya koyduk ama maksat fcı ya üye olmak değilmişki insanlara bu işin doğrularını bilerek söylememiş afrikalılar işin doğrusu vidiolarda  resimlerde mevcut bu afrikalı anlatıp hep durmuş kimse ya biz bu afrikalıyı 4 yıldır dinliyoruz bunun anlattığı köpekler nerede acaba  soralım bize resmlerini gösdersin dememiş okadar cahilizki biri uçurumdan atlasın bizde hemen peşine atlarız ben son olarak şunu ilave etmek istiyorum  yeter artık ülkemiz insanlarını enayı yerine koyanlara dur diyelim evimizin önündeki köpeğimizle bile uğraşıyorlar  cemal kardeşim anladınmı neden afrika kelimesini kullanıp güldüğümü ;) ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
« Son Düzenleme: 01 Haziran 2010, 22:26:20 Gönderen: Saadettin BIYIKLI »

saadettin BIYIKLI

• Ziyaretçi
« Yanıtla #23 : 01 Haziran 2010, 22:38:43 »
arkadaşlar tuncay hocam mesaj attı bu konulara dalıp giderken bazı arkadaşlarımız kırılıyor kimse kırılmasın boylu poslu ülkemizdeki köpekler için birşey demiyorum kimse alımasın köpekler büyük olduğu gibi küçükte olabilir benim işret etmek istetiğim illa büyük olacak söyleyenlere büyük köpekte iyidir küçük köpekte büyüğünde iyi av yapanı vardır küçüğünde yani benim yazdıklarım tamamen standardlar içindir herkese rastgele

Çevrimdışı Kadir MEMİŞ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #24 : 02 Haziran 2010, 01:33:23 »
Kardesim mahir resimlerde gordugumuz kopeklerin hepsi mukemel boy standarlari icindedir evet katiliyorum erkek 65-68 disi 61-65 cm orculer ingilterenin uygun gordugu olculer ve bunlarida FCI kabul etmisdir.AMA GUNUMUZDE BU OLCULERI SADECE DOG SHOW SALONLARINDA GORMEKDEYIZ AMA BIZ AVCILAR CAMIYASINDA [WORKING DOG] INGILIZ SETTERININ OLCULERI COK COK DUSUKDUR Disi setter 54-60 erkek 56-62 ve bizlerin isdedigimiz olcu 60 dir BU DURUM POINTERDE GORULMEKDEDIR disi POINTER 54-60 ERKEK 55-62 WORKING DOG KATIGORISINDE arkadaslar durum budur AVRUPA MERALARINDA yardimim olduysa cok sevinirim saygilarimla
Kadir MEMİŞ
1964-Greece/Kos