Gönderen Konu: BERETTA A400 MODELLERİ HAKKINDA İZLENİMLERİNİZ NELERDİR?  (Okunma sayısı 58724 defa)

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hakan ÖZDEN

• AvlakForum Üye
  • *
Ynt: BERETTA A400 MODELLERİ HAKKINDA İZLENİMLERİNİZ NELERDİR?
« Yanıtla #50 : 10 Nisan 2017, 17:18:16 »
Tuncay beyin hafızası beni şaşırtmaya devam ediyor. Sık sık avlanan uzun ömürlü bir avcı, ömründe en fazla iki adet Beretta veya  Browning poze eskite bilir derler. Tuncay beyin dediği gibi benim 391 iyi çıktı, o ilk bilmem ne serilerindendi :) ( hep böylede bir efsane seri olur :) ), S56 3-4 adet çift tetik tek tetik elimden geçti, şimdi ki rakamları gördükçe insan sattığına pişman oluyor. Yapı olarak otomatikte Berettacı, pozede Browningci imişim yıllar içerisinde bunu anladım. 2 adet Merkel tanıdım, biri yan yana diğeri üst üste, ilki çift patlatır diğeri tek patlatsa da çift fırlatırdı onlarda şansıma öyle çıktı demek ki ( hatta 12 lik tam çakmak çifte ile karşılıklı 2-3 gece viski içmişliğim bile vardır, resmen bir aşk dönemi yaşamışdık ).
Sözün kısası...Hayat kötü tüfek ile avlanmak için çok kısa :)
Rast gele.
« Son Düzenleme: 10 Nisan 2017, 17:32:11 Gönderen: Hakan ÖZDEN »
  • Epagneul Breton
Be cool, stay cool, then shot.
Hakan Özden 1964 ANKARA

Çevrimiçi Erol ÖZTÜRK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #51 : 10 Nisan 2017, 17:29:55 »
Tuncay beyin hafızası beni şaşırtmaya devam ediyor. Sık sık avlanan uzun ömürlü bir avcı doğrudur ömründe en fazla iki adet Beretta veya  Browning poze eskite bilir derler. Tuncay beyin dediği gibi benim 391 iyi çıktı, o ilk bilmem ne serilerindendi :), ( hep böylede bir efsane seri olur :) ), S56 3-4 adet çift tetik tek tetik elimden geçti, şimdi ki rakamları gördükçe insan sattığına pişman oluyor. Yapı olarak otomatikte Berettacı, pozede Browningci imişim yıllar içerisinde bunu anladım. 2 adet Merkel tanıdım, biri yan yana diğeri üst üste, ilki çift patlatır diğeri tek patlatsa da çift fırlatırdı onlarda şansıma öyle çıktı demek ki ( hatta 12 lik tam çakmak çifte ile karşılıklı 2-3 gece viski içmişliğim bile vardır, resmen bir aşk dönemi yaşamışdık ).
Rast gele.

Oy oy oy,kıyısından köşesinden MERKEL`ede dokunmuş iş  :D
Dur bakalım daha neler duyacağız  :D
Bunları duydukça,benim ''Kara şövalye'' yi sarılıp öpesim geliyor  :D
  • AKKAR ALTAY SİLVER YARIOTOMATİK
  • HUĞLU 104A
Erol ÖZTÜRK
1969 İSTANBUL / KÜÇÜKÇEKMECE  AB(RH-) Meslek:ESNAF /KIRTASİYE

The following users thanked this post: İbrahim AYSU, Kamil ÜNLÜTÜRK, Serkan TİKVEŞLİ, Fatih YAZICI

Çevrimdışı Emrah TUNCA 57

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #52 : 10 Nisan 2017, 17:53:32 »
Tuncay beyin hafızası beni şaşırtmaya devam ediyor. Sık sık avlanan uzun ömürlü bir avcı, ömründe en fazla iki adet Beretta veya  Browning poze eskite bilir derler. Tuncay beyin dediği gibi benim 391 iyi çıktı, o ilk bilmem ne serilerindendi :) ( hep böylede bir efsane seri olur :) ), S56 3-4 adet çift tetik tek tetik elimden geçti, şimdi ki rakamları gördükçe insan sattığına pişman oluyor. Yapı olarak otomatikte Berettacı, pozede Browningci imişim yıllar içerisinde bunu anladım. 2 adet Merkel tanıdım, biri yan yana diğeri üst üste, ilki çift patlatır diğeri tek patlatsa da çift fırlatırdı onlarda şansıma öyle çıktı demek ki ( hatta 12 lik tam çakmak çifte ile karşılıklı 2-3 gece viski içmişliğim bile vardır, resmen bir aşk dönemi yaşamışdık ).
Rast gele.
:D ;D :D
  • Armsan A612W Yarı Otomatik
  • Setter-Paşa
1994/SİNOP

The following users thanked this post: Serkan TİKVEŞLİ

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #53 : 10 Nisan 2017, 18:11:44 »
Bu Berettacıların hepsinde görüyorum bunu, kutsal ittifak :D

Lu-ci-fer vs Be-ret-ta

İkisi de 3 hece, ikisi de 7 harf... :D Tesadüf mü şimdi ? :D

Benim avatar ancak o lucifer mi ne karın ağrısıysa o gulyabani kılıklıyı ;D,oklarıyla fitilleme yaparaktan nötralize eder  8) :D...

Rast gele.

Oy oy oy,kıyısından köşesinden MERKEL`ede dokunmuş iş  :D
Dur bakalım daha neler duyacağız  :D
Bunları duydukça,benim ''Kara şövalye'' yi sarılıp öpesim geliyor  :D
  • Merkel Custom Made Sidelock Ejector SxS
  • Blaser F3 Game Competition O/U
  • Pieper Bayard Belgium SxS
  • Browning Maxus Carbon Fiber SemiAuto
1978 - Istanbul

Çevrimdışı Kamil ÜNLÜTÜRK

• Expert Üye
« Yanıtla #54 : 10 Nisan 2017, 18:37:01 »
Bu Berettacıların hepsinde görüyorum bunu, kutsal ittifak :D

Lu-ci-fer vs Be-ret-ta

İkisi de 3 hece, ikisi de 7 harf... :D Tesadüf mü şimdi ? :D

Tesadüf te 7 harfli :D evet tesadüf :D...
  • P.Beretta 687 SP5 67cm
  • P.Beretta ES100 71cm
Kamil ÜNLÜTÜRK
1965 - Bartın

The following users thanked this post: İbrahim AYSU, Erol ÖZTÜRK, Serkan TİKVEŞLİ, Fatih YAZICI

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #55 : 10 Nisan 2017, 18:39:20 »
Öyle mi? :D Peki :D

Tesadüf te 7 harfli :D evet tesadüf :D...

Evet arkadaşlar, var mı başka A400 tecrübelerini paylaşacak olan? Varsa hemen yazın lütfen... "Derleme" yapacağım :D
1978 - Istanbul

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #56 : 10 Nisan 2017, 18:46:49 »
Benim anlayamadığım nokta; Hayat kötü tüfekle avlanmak için çok kısaysa,iyi tüfekle avlanmak için doğru adres Beretta mıdır ?

Yok yok hiç zannetmiyorum.En azından Browning karşısında bence şansı yok.
😂😂
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

The following users thanked this post: İbrahim AYSU, Serkan TİKVEŞLİ, Fatih YAZICI

Çevrimiçi Erol ÖZTÜRK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #57 : 10 Nisan 2017, 18:51:06 »
Öyle mi? :D Peki :D

Evet arkadaşlar, var mı başka A400 tecrübelerini paylaşacak olan? Varsa hemen yazın lütfen... "Derleme" yapacağım :D

Dur yav acelesi ne  :)
Bak negüzel başkalarıda katılmaya başladı  :D Merkel`ler falan  :D
Bakalım daha neler çıkacak  :D
  • HUĞLU 104A
Erol ÖZTÜRK

The following users thanked this post: İbrahim AYSU, Kamil ÜNLÜTÜRK, Serkan TİKVEŞLİ, Fatih YAZICI

Çevrimdışı Zafer YILDIRIM

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #58 : 10 Nisan 2017, 19:01:59 »
Sorun sadece beretta nın 18,6 olmasından mı kaynaklanıyor diye düşünüyorum ama remington lar da 18,6 diye biliyorum.en azın dan benım tüfegin öyle ve böyle bi sorun yok ,a400 lerde ki gibi sölenenler den?
Zafer YILDIRIM / 1985 / SAMSUN/TERME

The following users thanked this post: Serkan TİKVEŞLİ, Fatih YAZICI

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #59 : 10 Nisan 2017, 19:02:29 »
Onlara da değineceğim, onlara da, merak etmeyin. :D Şöyle kısaca bir ipucu vereyim; Efendim yakacık poligonunun sürekli müdavimlerinden bir arkadaş (kendisi sitemiz üyesi aynı zamanda), Beretta ile atıyordu ve heves etti, sıfır, cillop bir Perazzi MX8 Skeet aldı. Poligona çıktı, istasyon 1, tak çift patladı, herkes birbirine baktı "ne oluyor lan, Perazzi bu, çift patlatması imkansız tüfek" , derken istasyon 2, yine çift patladı, istasyon 3 ve diğerlerinde de... :D Hepsinde neredeyse çift patladı tüfek... Adam çöktü kaldı, morali bozuldu, skeet atanlardan bir diğeri aldı eline tüfeği, serinin 25 atışını da çift patlatmadan tamamladı, tekrar tüfeğin sahibi aldı tüfeği, tekrar ve istikrarlı bir şekilde çift patlıyor tüfek... Ben böyle tüfeğin a...... k..... diyerek sattı tüfeği :D alan adam çok memnun ve bir kez dahi çift patlamadı.. Devamı, sonra... :D

Dur yav acelesi ne  :)
Bak negüzel başkalarıda katılmaya başladı  :D Merkel`ler falan  :D
Bakalım daha neler çıkacak  :D

Neyse, şu A400'lerle ilgili yorumları alalım arkadaşlar, derleme yapacağım :D
1978 - Istanbul

Çevrimiçi Erol ÖZTÜRK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #60 : 10 Nisan 2017, 19:11:30 »
Onlara da değineceğim, onlara da, merak etmeyin. :D Şöyle kısaca bir ipucu vereyim; Efendim yakacık poligonunun sürekli müdavimlerinden bir arkadaş (kendisi sitemiz üyesi aynı zamanda), Beretta ile atıyordu ve heves etti, sıfır, cillop bir Perazzi MX8 Skeet aldı. Poligona çıktı, istasyon 1, tak çift patladı, herkes birbirine baktı "ne oluyor lan, Perazzi bu, çift patlatması imkansız tüfek" , derken istasyon 2, yine çift patladı, istasyon 3 ve diğerlerinde de... :D Hepsinde neredeyse çift patladı tüfek... Adam çöktü kaldı, morali bozuldu, skeet atanlardan bir diğeri aldı eline tüfeği, serinin 25 atışını da çift patlatmadan tamamladı, tekrar tüfeğin sahibi aldı tüfeği, tekrar ve istikrarlı bir şekilde çift patlıyor tüfek... Ben böyle tüfeğin a...... k..... diyerek sattı tüfeği :D alan adam çok memnun ve bir kez dahi çift patlamadı.. Devamı, sonra... :D

O arkadaşın kim olduğunu bilseydik  :D
Şimdi ''baltayı taşa vurmayalım'' durduk yerde  :D
  • HUĞLU 104A
Erol ÖZTÜRK

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #61 : 10 Nisan 2017, 19:16:07 »
Yok tanımıyorsunuzdur sanmam , ismini de verebilirim, profil linkiyle birlikte... :D Ama az bilinen bazı konulara da değinmiş oluruz bu bahaneyle, iyi olur...

Şu A400cüler bir yazsın da :D

O arkadaşın kim olduğunu bilseydik  :D
Şimdi ''baltayı taşa vurmayalım'' durduk yerde  :D
1978 - Istanbul

The following users thanked this post: Erol ÖZTÜRK, Kamil ÜNLÜTÜRK, Serkan TİKVEŞLİ, Fatih YAZICI

Çevrimiçi Erol ÖZTÜRK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #62 : 10 Nisan 2017, 19:23:14 »
Yok tanımıyorsunuzdur sanmam , ismini de verebilirim, profil linkiyle birlikte... :D Ama az bilinen bazı konulara da değinmiş oluruz bu bahaneyle, iyi olur...

O parmağın ''Balansı'' bozulmuş anlaşılan  :D
  • HUĞLU 104A
Erol ÖZTÜRK

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #63 : 10 Nisan 2017, 19:30:31 »
:) Bozukluk demeyelim. Yazacağım...

O parmağın ''Balansı'' bozulmuş anlaşılan  :D
1978 - Istanbul

The following users thanked this post: Erol ÖZTÜRK, Kamil ÜNLÜTÜRK, Serkan TİKVEŞLİ, Fatih YAZICI

Çevrimiçi Erol ÖZTÜRK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #64 : 10 Nisan 2017, 19:35:20 »
:) Bozukluk demeyelim. Yazacağım...

Merakla bekliyoruz  :)
Krieghoff maceraları falan da varmı böyle ?  :)
Varsa onlarıda alalım  :)
  • HUĞLU 104A
Erol ÖZTÜRK

• Expert Üye
« Yanıtla #65 : 10 Nisan 2017, 19:41:56 »

Bakın efendim burada ne ifşalar ne gizli methiyeler var 7 h.ler adına :D,o beğenmediğimiz beretta ya bu maharetli ::) ;D parmak bile çift patlattıramıyormuş :D satır aralarından çözümlendiğine göre :D 8)...Hehheh evet başka sözüm yok değerli jüri üyeleri :D...Lüsiferine gurban ;D...
« Son Düzenleme: 10 Nisan 2017, 22:15:33 Gönderen: Kamil ÜNLÜTÜRK »
  • P.Beretta 687 SP5 67cm
  • P.Beretta ES100 71cm
Kamil ÜNLÜTÜRK
1965 - Bartın

The following users thanked this post: İbrahim AYSU, Erol ÖZTÜRK, Serkan TİKVEŞLİ, Fatih YAZICI

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #66 : 10 Nisan 2017, 19:51:34 »
Al işte, Lucifer'e kurban verenler bunlar işte... :D

Neyse onları da yazacağım, "Lucifer Çıkarma" metod ve ayinleri için de tavsiyede bulunacağım :D

Bakın efendim burada ne ifşalar ne gizli methiyeler var 7 h.ler adına :D,o beğenmediğimiz beretta ya bu bu maharetli ::) ;D parmak bile çift patlattıramıyormuş :D satır aralarından çözümlendiğine göre :D 8)...Hehheh evet başka sözüm yok değerli jüri üyeleri :D...Lüsiferine gurban ;D...
1978 - Istanbul

• Expert Üye
« Yanıtla #67 : 10 Nisan 2017, 20:01:02 »
Lan iyice coştum :) şu benim imzadaki beyefendi Atatürk'ümüze benzemiyor mu bir bakın 8) ^-^...Atatürk'ümüzü en azından fizik olarak andıran ustaların eli deyiyor bu ürünlere ^-^ ama araya her yerde ve O'nun döneminde dahi olduğu gibi gaflet ve dalalet içinde elemanlar da dahil olabilmiş demek :( ki bu sorunlu ürünlerle itibarımız darbe aldı :(..
« Son Düzenleme: 10 Nisan 2017, 20:33:01 Gönderen: Kamil ÜNLÜTÜRK »
  • P.Beretta 687 SP5 67cm
  • P.Beretta ES100 71cm
Kamil ÜNLÜTÜRK
1965 - Bartın

The following users thanked this post: İbrahim AYSU, Serkan TİKVEŞLİ, Fatih YAZICI

Çevrimdışı Tuncay KAHRAMAN

• Expert Üye
« Yanıtla #68 : 10 Nisan 2017, 20:37:12 »
İbrahim Hocam,
Hakan Bey'in el veya parmaklarında sorun arama düşüncesinin düşüncesini düşünmek bile kötü 😊 Aktif bir Genel Cerrahi Uzmanından bahsediyoruz.
Haydi Merkel'e çift patlattırmayı başardı diyelim, tek patladığında ejektörlerin çift fişeği çıkarması problemini nereye koyacağız?  😀
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #69 : 10 Nisan 2017, 21:25:41 »
Ya sorun olduğunu nereden çıkardınız Allah Allah ya :D Ben öyle bir şey dedim mi ? Bir çok sebebi olabiliyor bu durumun. Hatta öyle ki bazen, kundağın grip kısmındaki ölçülerde düzenleme yapılarak bile önlenebiliyor bazısı. Çeşit çeşit sebebi olabiliyor. Yani değil cerrah, atıcı üst düzey bir piyanist dahi olsa olabilir benzer durumlar. Bu işin bir tarafı... Ayrıca, teknik tarafıyla ilgili de size bir örnek vereyim; siz bana sıfır bir Holland&Holland tüfeği kubuz kısmı açılmış bir şekilde verin, iki dakika da süre verin, bakın üç dakika değil, iki dakika içinde hem çift patlatır hem çift fırlatır hale getiririm. Çok net... Ve tüfeği de kuru tetik düşürmeyle denediğinizde tamamen çalışıyor görünür.  Yani Türkiye'deki alaylı, usta görünümlü kişilerin çok büyük bir çoğunluğu da , ne olduğunu anlamadan toplar o tüfeği hiç bir sorun yok diye.. Holland & Holland bulamayız derseniz, bulabildiğiniz herhangi bir tek tetik tüfek de olur. Kubuzunu açın ve iki dakika da süre, üç değil bakın, iki dakika.. just enough... :) Kim bilir adına usta denilen kim geçti üzerinden o tüfeğin ? Yani şu yorumları, tüfeklere olan ilgisi yeni başlamış biri yapsa tamam diyeceğim de :) Yani kutsal ittifak dedik de arkadaş, doğrular karşısında susan dilsiz Lucifer'ler bastı her tarafı ya :D

İbrahim Hocam,
Hakan Bey'in el veya parmaklarında sorun arama düşüncesinin düşüncesini düşünmek bile kötü 😊 Aktif bir Genel Cerrahi Uzmanından bahsediyoruz.
Haydi Merkel'e çift patlattırmayı başardı diyelim, tek patladığında ejektörlerin çift fişeği çıkarması problemini nereye koyacağız?  😀
1978 - Istanbul

The following users thanked this post: Tuncay KAHRAMAN, Erol ÖZTÜRK, Kamil ÜNLÜTÜRK, Fatih YAZICI

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #70 : 10 Nisan 2017, 22:11:28 »
Tabi tabii... :D Ne alakası var ? Hiç benzemiyorlar...

Haftada kaç tane gidiyor? :D Kedi diyorum , kaç kedi gidiyor haftada ?
:D

Lan iyice coştum :) şu benim imzadaki beyefendi Atatürk'ümüze benzemiyor mu bir bakın 8) ^-^...Atatürk'ümüzü en azından fizik olarak andıran ustaların eli deyiyor bu ürünlere ^-^ ama araya her yerde ve O'nun döneminde dahi olduğu gibi gaflet ve dalalet içinde elemanlar da dahil olabilmiş demek :( ki bu sorunlu ürünlerle itibarımız darbe aldı :(..
1978 - Istanbul

The following users thanked this post: Kamil ÜNLÜTÜRK, Fatih YAZICI

Çevrimdışı Ali DELİOĞULLARI

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #71 : 10 Nisan 2017, 22:35:04 »
bence A400 parasının tüfeği değil... Berettanin bircok serisini kullandim, en iyi grupmanı veren ama öldurücülukte en zayıf tufeği benim gözlemim... Fişeğini bulana kadar bir sezon geçti... Sipe, titano ve 34 gr Rc klasik bu fişeklerle iyi sonuçlar aldım, bukezde tekleme sorunları ve patlatmama sorunları oldu... en sonunda sattım kurtuldum... Bu tüfeği aldım diye elden çıkardığım 303 e mi yanarsın, ultralıght beretta pozryemi yanarsın, 391 teknisy e mi yanarsın... Allahtan benelli raffaello yu satamadımda, tek avuntum o oldu... Bence A400 le domuz avlanmalı... Yada karga... Diğer hayvanlara yazik etmeyelim....
Hiçmi iyi yönü yok var tabiki diğer tüfeklerle 10 fişekte 6 kuş düşüren biri A 400 ile 10 fisekte 9 veya 10 kuş düşürebilir... ama alacanlı düşer, göl avcısına yaramaz... Beretta siralamasina koysam sondan ikinci bence... A300 den iyi der geçerim...
  • Beretta S56E
  • Beretta Ultralight DELÜX
  • Benelli Raffaello Standart
  • Franchi Black Magic
  • Retay Masai Mara
  • Franchi black magic
1985 KONYA

Çevrimdışı Ali AKIL

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #72 : 10 Nisan 2017, 22:39:41 »
İbrahim bey  Beretta 690 cı olarak katila bilirmiyiz

[/quote]
  • BERETTA 690 Field lll
  • BERETTA S686 L SIPECIAL
Ali AKIL
1986-Antalya

Çevrimdışı Ali AKIL

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #73 : 10 Nisan 2017, 22:41:01 »
Bana göre ;
Artıları;
-Steelium namluların tutarlı iç çaplara haiz oluşu
-Özellikle iri saçmalı fişeklerde kaliteli ve yoğun pattern üretebilirlikleri
-B-link pistonun hızlı,temiz ve düşük gramajda çok istekli çalışması
-Mevcut fabrika şok tüplerinin yeterli kalitede oluşu
-Kick off sistemlerinin Hissedilen geri tepmeyi başarılı azaltabilmeleri
-Çok az gaz kullanımı sebebiyle temizlik ihtiyacının daha az oluşu
-Tek parçalı boltun kolay sökülüp takılması, rotating bolt ile sağlam kilitleme ve güvenliğin üst seviyede oluşu
-Estetik ve ergonominin biraz Amerikanlaşsada hala ''Zarif ve Güzel'' sayılabilmesi
. Güzel bir konu olmuş Tuncay bey uzar bu konu
  • BERETTA 690 Field lll
  • BERETTA S686 L SIPECIAL
Ali AKIL
1986-Antalya

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #74 : 10 Nisan 2017, 22:41:36 »
Paylaşımınız ve katkınız için teşekkürler Ali Bey  ^-^

bence A400 parasının tüfeği değil... Berettanin bircok serisini kullandim, en iyi grupmanı veren ama öldurücülukte en zayıf tufeği benim gözlemim... Fişeğini bulana kadar bir sezon geçti... Sipe, titano ve 34 gr Rc klasik bu fişeklerle iyi sonuçlar aldım, bukezde tekleme sorunları ve patlatmama sorunları oldu... en sonunda sattım kurtuldum... Bu tüfeği aldım diye elden çıkardığım 303 e mi yanarsın, ultralıght beretta pozryemi yanarsın, 391 teknisy e mi yanarsın... Allahtan benelli raffaello yu satamadımda, tek avuntum o oldu... Bence A400 le domuz avlanmalı... Yada karga... Diğer hayvanlara yazik etmeyelim....
Hiçmi iyi yönü yok var tabiki diğer tüfeklerle 10 fişekte 6 kuş düşüren biri A 400 ile 10 fisekte 9 veya 10 kuş düşürebilir... ama alacanlı düşer, göl avcısına yaramaz... Beretta siralamasina koysam sondan ikinci bence... A300 den iyi der geçerim...

Evet arkadaşlar, katkılarınızı bekliyoruz  ^-^
1978 - Istanbul

The following users thanked this post: Tuncay KAHRAMAN, Serkan TİKVEŞLİ, Fatih YAZICI