Gönderen Konu: bps 32 gr 6no keçe tapa ve bps 32 gr 6 no keçe tapa karşılaştırma  (Okunma sayısı 7799 defa)

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Orhan KÖSEOĞLU

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
       merhaba avcı dostlar,
       başlığa bakınca bu nasıl bir inceleme diye düşünenler olmuştur. işin açıkçası ben de çok düşündüm. ancak konu yerli fişekler olunca hiç bir şeye şaşırmıyorum artırk.

iki kutu 6 no bps 32 gr keçe tapa. kutu renkleri aynı

kovan renkleri aynı. ancak sol taraftaki kutu içindeki fişeklerin kovanı 12-12 kovan, sağ taraftaki kutunun içindeki fişekler fiocchi kovan.

ilk başta dikkat çeken sağ taraftaki fiocchi kovanlı olan fişek diğerine göre daha uzun. bunun sebebi, fiocchi kovanlı olanda barut miktarının diğerine yani 12-12 kovanlı olana göre fazla olması.

yine 2 tane 6 no keçe tapa. biri bps kovanlı, diğeri fiocchi kovanlı.

bunlarda da durum aynı. fiocchi kovanlı olanda barut miktarı bps kovanlı olana göre daha fazla.
« Son Düzenleme: 20 Mayıs 2018, 01:19:39 Gönderen: Orhan KÖSEOĞLU »
  • vursan 92a
  • phenoma
  • fx017
1974 samsun çarşamba
insan söylediği sözün kefili, söylemediği sözün esiridir.

The following users thanked this post: Erdem VARDAR, Ali TATAR, Atagan YILDIZ, Yaşar KÖKÇEN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
şimdi sıkı durun, daha enterasan olan durum var.

bps 34 gr 5 no ve bps 32 gr 6 no karşılaştırma ve şaşırma.

34 gr 5 no olan fişek 12-12 kovanlı. diğeri de fiocchi kovanlı 6 no keçe tapa
dikkat ederseniz 34 gr keçe tapadaki barut oranı, 32 gr keçe tapa fişekteki baruttan daha az. bizim bildiğimiz tam tersi olması gerekir. yani 34 gr keçe tapadaki barut oranının 32 gram keçe tapa fişekten daha fazla olması gerekir.
    yorum sizlerin avcı dostlar. bps öyle başladı, böyle gidiyor
  • vursan 92a
  • phenoma
  • fx017
1974 samsun çarşamba

Çevrimdışı Atagan YILDIZ

• Müdavim Üyemiz
  • AV DOĞA YAŞAM..
Sayın @Emrah AKDENİZ,bilimsel bir açıklama bekliyoruz 😊
Elinize sağlık Sayın Orhan KÖSEOĞLU.
  • -Česka Zbrojovka CZ 550 Lüx .308 Win
  • -Smıth&Wesson 5906 9x19 Parabellum
  • -Fabrıque Nationale Herstal Belgıque Browning HP 9x19 Parabellum
  • -Baikal NK 43 E S&S
  • -Churchıll 206 Silver O&U
  • -Winchester 1300 Defender Pump Action

***Kastamonu Avcılar Ve Atıcılar Spor Klubü***

The following users thanked this post: Emrah AKDENİZ, Orhan KÖSEOĞLU

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
32 gr keçe modelin birinde C7 barut var öbürü galiba tecna barutlu. 34 gramda da tecna barut var.
Dışardan bakarak barutun kapladığı alan açısından kıyaslarsak yanlış olur.
Hassas terazi ile barutları ölçerseniz, ne demek istediğimi daha iyi anlarsınız..
Bps kovan ve barut değişikliği yaptı, ancak elinizdeki bu keçe tapa fişekler gerçekten çok güzel. Kıymetini bilin bence, hatta keçe tapa ile av yapıyorsanız ve bu fişeklerden bayide varsa imkan dahilinde stoğa eklemenizi tavsiye ederim..
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

The following users thanked this post: Atagan YILDIZ, Orhan KÖSEOĞLU

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
Sayın @Emrah AKDENİZ,bilimsel bir açıklama bekliyoruz 😊
Elinize sağlık Sayın Orhan KÖSEOĞLU.
Bilimsellikten uzak bir adamım  :D İsmimi zikretmişsin ben de dilim döndüğünce durumu anlattım.
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

The following users thanked this post: Atagan YILDIZ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
32 gr keçe modelin birinde C7 barut var öbürü galiba tecna barutlu. 34 gramda da tecna barut var.
Dışardan bakarak barutun kapladığı alan açısından kıyaslarsak yanlış olur.
Hassas terazi ile barutları ölçerseniz, ne demek istediğimi daha iyi anlarsınız..
Bps kovan ve barut değişikliği yaptı, ancak elinizdeki bu keçe tapa fişekler gerçekten çok güzel. Kıymetini bilin bence, hatta keçe tapa ile av yapıyorsanız ve bu fişeklerden bayide varsa imkan dahilinde stoğa eklemenizi tavsiye ederim..

Emrah bey teşekkür ederim, hassas terazi olsaydı kesinlikle ölçecektim. keçe tapayı power tapadan daha çok kullanan biriyim. önceleri lambro felfro kullanıyordum. ancak bps çıktıktan sonra bps keçe ve bior kullanmaya başladım.
    bayideki tüm fiocchi kovanlı keçe tapaları ve bior tapaları aldım. 12-12 kovanlı olanları geçen yıl almıştım.  başka bir gün fişekleri kesip barut oranlarını kuyumcuda tarttırıp oranlarını yazacağım.
  • vursan 92a
  • phenoma
  • fx017
1974 samsun çarşamba

The following users thanked this post: Emrah AKDENİZ

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
   Emrah bey teşekkür ederim, hassas terazi olsaydı kesinlikle ölçecektim. keçe tapayı power tapadan daha çok kullanan biriyim. önceleri lambro felfro kullanıyordum. ancak bps çıktıktan sonra bps keçe ve bior kullanmaya başladım.
    bayideki tüm fiocchi kovanlı keçe tapaları ve bior tapaları aldım. 12-12 kovanlı olanları geçen yıl almıştım.  başka bir gün fişekleri kesip barut oranlarını kuyumcuda tarttırıp oranlarını yazacağım.
Lambro feltro, sınıfının en iyilerinden biri.. Bps nin keçe tapaları da yerli fişekten öte kalitede buna emin olabilirsiniz. En güzel kısmı da, alt tarafa gaz basıncını muhafaza etmek için plastik ara tapa koymuş olmaları..
C7, hele de tecna barut, keçe tapa bir fişek için çok iyi seçenekler.

Bps bu yıl maxam PSB barutları kullanacak. Aldığım duyumlara göre de barut haddi miktarı oldukça iyi.. Psb barut, Csb den daha iyidir. Mirage de aynı barutu kullanıyor. Tecna rüzgarından sonra BPS yi benim nezdimde tekrar tercih sebebi yapabilecek bir barut.
Yerli firmalarımızın malzeme değiştirme olayına alıştık artık, yapacak bir şey yok. Seçim hakkı yine bizde, iyi olanı alıp kullanıcaz...
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
  Emrah bey, lambro feltro ve bps keçeyi tercih sebebim barut ve keçe arasındaki plastik kısım. bps keçeyi kesinlikle kötü demiyorum. hele barut oranı fazla olan tekna barutlu serileri kış için biçilmiş kaftan. ona şüphem yok. benim nacizane eleştirim bu kadar çabuk fişekte değişikliğe gitmeleri.
  mesleğim gereği ördek avına sadece akşam bekine gidebiliyorum. o yüzden keçe ve bior tercih nedenim. 6 ve 7 no keçe tapa yeterince stokladım. yeni seriler yine aynı oranda güzel olursa psb barutlu olanları kastediyorum. bps ye hayır demem
  • vursan 92a
  • phenoma
  • fx017
1974 samsun çarşamba

Çevrimdışı Fatih ÇAY

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Aynısı bendede var ortadaki 32gr c7 soldaki 32gr tecna sağdaki 34gr tecna barut değişik olunca kapladığı alan ve fişeği n boyuda değişiyor

« Son Düzenleme: 20 Mayıs 2018, 02:28:48 Gönderen: Fatih ÇAY »
1977 inegöl

Çevrimdışı Erdem VARDAR

• Müdavim Üyemiz
Ben daha önce tecna barut ile doldurulmuş olanını incelemiş tim barut miktarı beni şaşırttı bu sebeple koli ile ne varsa aldım. Yukarıdaki fiziksel farklılıklar baruttan kaynaklanıyor, tecna barutun gravemetrik yoğunluğu C7 barutundan fazla olduğu için kapladığı alan daha azdir, ancak Gr cinsinden elde edilen enerji tecna barutta daha fazladır.

Erdem VARDAR
B Rh + 1982 Enez EDİRNE

The following users thanked this post: Yaşar KÖKÇEN, Orhan KÖSEOĞLU, Hüseyin İŞCEN

Çevrimdışı Fatih ÇAY

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Bende 32 gr 33gr 34gr tecna ne bulduysam aldim
1.83 tecna Avda keklik ve Ördekte güzeldi grupman nasıldır 32gr da merak ettim ama bu sicaklardada buna bakilmazki
« Son Düzenleme: 20 Mayıs 2018, 12:43:59 Gönderen: Fatih ÇAY »
1977 inegöl

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ben daha önce tecna barut ile doldurulmuş olanını incelemiş tim barut miktarı beni şaşırttı bu sebeple koli ile ne varsa aldım. Yukarıdaki fiziksel farklılıklar baruttan kaynaklanıyor, tecna barutun gravemetrik yoğunluğu C7 barutundan fazla olduğu için kapladığı alan daha azdir, ancak Gr cinsinden elde edilen enerji tecna barutta daha fazladır.

erdem bey teşekkür ederim.
  bir sorum olacak. fiocchi kovanlı c7 barutlu fişeği kış şartlarında değerlendiremez miyiz.
  • vursan 92a
  • phenoma
  • fx017
1974 samsun çarşamba

Çevrimdışı Ali TATAR

• AvlakForum Üye
  • *
İyi olan kazansın 😂 yerli fişek sanayimizin hala standarı yakalayamamış olması üzücü.her sezon tekerleği yeniden icat etmenin ne üreticiye ne tüketiciye bir faydası yok.
Ali TATAR
1985 Antalya

The following users thanked this post: Hüseyin İŞCEN

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
C7 barut için geçen ifade şu: 

''C7, Bıldırcın, keklik ve güvercin avları için oldukça uygun bir barut. Yaz sonu ve Sonbahar avlarında oldukça performanslıdır.
Keklik avı için C7 barutlu 32 gr 7 no fişek, ideal bir seçimdir.
Nemli iklimlerde pek sıkıntı olmasa da, daha çok kuru iklimlerde tavsiye edilir.
Karasal iklimde soğuk havalarda da 688 gibi güçlü kapsüller kullanmak kaydıyla tercih edilebilir''
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

The following users thanked this post: Orhan KÖSEOĞLU

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
C7 barut için geçen ifade şu: 

''C7, Bıldırcın, keklik ve güvercin avları için oldukça uygun bir barut. Yaz sonu ve Sonbahar avlarında oldukça performanslıdır.
Keklik avı için C7 barutlu 32 gr 7 no fişek, ideal bir seçimdir.
Nemli iklimlerde pek sıkıntı olmasa da, daha çok kuru iklimlerde tavsiye edilir.
Karasal iklimde soğuk havalarda da 688 gibi güçlü kapsüller kullanmak kaydıyla tercih edilebilir''

teşekkür ederim Emrah bey. sanırım bu c7 barutlu bps keçe tapaları aralık ayına kadar ancak kullanabiliriz.

bior tapalarda durum nedir? bende fiocchi kovanlı ve bps kovanlı 33 gr bior tapa mevcut. pek fark yok gibi ama resimlerini atacağım.
  • vursan 92a
  • phenoma
  • fx017
1974 samsun çarşamba

Çevrimdışı Fazlı MORAL

• AvlakForum Üye
  • *
Emrah Bey, Özgür Bey, yerli fişek tavsiyelerinizi takip ediyorum. Ağustosta Termedeyim Emrah Bey numaram 5052217318 mesaj atarsan görüşelim. Uygun bulursanız vakit ayırabilirsenşz. Terme ve Çarşambadan almayı düşünüyorum bu yıl fişeklerimi. Bıldırcın avı açılışın köyde yaparım inşallah.
  • huğlu 401A
  • huğlu renova kinetik sistem
  • sarsılmaz concort sport 66 namlu
  • kurzaar
Fazlı MORAL
1973  terme samsun ikamet menemen izmir
Cümleler doğrudur sen doğru isen
Doğruluk bulunmaz sen eğri isen.