Gönderen Konu: STOGER M3000’in AVCIYI TÜFEKTEN SOĞUTAN İsabetli Vuruş Problemi SONUNDA ÇÖZÜLDÜ  (Okunma sayısı 8472 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Süleyman GÜNGÖR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
Uyguladığımız yöntem neticesinde silahın durumunu canlı olarak görmediği için AVLAK FORUM da konuya tereddütlü bakan herkesi anlayışla karşılıyorum. Ancak şunu da belirtmeliyim ki; 14 yılımı Türk Silahlı Kuvvetlerine hizmetle geçirdim. Daha çocuk denecek yaştan itibaren silahlarla (özellikle de tüfeklerle) haşır neşir oldum. Tüfek atış takımında uzun süre müsabakalara katıldım ve Allah'ın izni ile çeşitli dereceler elde etmek nasip oldu.Şimdi de kendimden deneyimli tüm Avcı ve Atıcı dostlarıma , abi ve kardeşlerime hürmeti ve görüşlerine duyduğum saygıyı da öncelikle ifade ederek şunu söyleyebilirim ki : Kullandığımız yöntem, Tüfeği Kullanıcısına Uygun Hale Getirmek Üzere gerçekleştirilmiş basit ama etkili bir yöntemdir. TSK nin yıllarca benliğime kazıdığı ÖNCE EMNİYET dediğimiz konu tabii ki herşeyden önce gelir. Biz de zaten emniyetli kullanıma engel olmadığından emin olmak adına, atıcının güvenliğini tehdit edecek bir durum olmadığını defalarca test ettiğimiz için; içimiz rahat bir şekilde bu yöntemi, bizimle benzer sorunlar yaşayanlara bir faydası olabilir düşüncesiyle paylaştık. Bunu deneyip denememek herkesin kendi tercihidir.
Herkese Selamlar Hürmetler.
  • BERETTA A300 OUTLANDER
  • USSR SÜPERPOZE
  • ERKEK KURZHAAR (KAHVE KIRÇILLI)
  • DİŞİ POİNTER (KESME KARA KAFA)
1981-UŞAK

The following users thanked this post: Bilal AYDIN

Çevrimdışı Yaşar KÖKÇEN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Süleyman Bey, uygulamadan önce tüfek sol mu vuruyordu?
1980-Antalya

• AvlakForum Üye
  • *
YAŞAR KÖKÇEN kardeşim... Tüfek (SOL ÜST) ATIYORDU. Şu anda ise TAM İSABET...  ;)
Ben tüfeği yüzlediğimde her zaman tüfeğin namlusunun solunu görüyordum. Benim gibi solunu ya da sağını görenler için bu yöntem BİÇİLMİŞ KAFTAN.
« Son Düzenleme: 16 Mart 2018, 11:48:56 Gönderen: Süleyman GÜNGÖR »
  • BERETTA A300 OUTLANDER
  • USSR SÜPERPOZE
1981-UŞAK

Çevrimdışı Yaşar KÖKÇEN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Alt vuran tüfeklerde bu yöntem işe yaramaz o zaman.
1980-Antalya

• AvlakForum Üye
  • *
Tüfeği yüzlediğinde namlunun sağını ya da solunu görenler için çok faydası olacağına eminim. Ama alt üst atma sorunu; daha çok Dipçiğin düşük ya da yüksek olmasıyla alakalı bir sorun. Bu nedenle doğru açı ayar pulu ile çözülebilecek bir durum.
Saygılar...
  • BERETTA A300 OUTLANDER
  • USSR SÜPERPOZE
1981-UŞAK

Çevrimdışı Ahmet ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
M 3000 yakından takip ettiğim bir tüfek.Bu tüfek hakkında tüm yorumları okuyorum.edindiğim izlenimlere göre en çok şikayet üst banta alışamama durumu.siz sorunu çok basit şekilde çözmüşsünüz.kurumsal çalışıp yurt dışına ihracat yapan bir çok yerli markamız ihraç yaptığı ülkenin gelen talepleri yani istenilen ölçülere göre çalışıyor.bu tüfeklerin bir kısmıda iç piyasaya veriliyor.haliyle vücut yapısına bağlı olarak bu tip sorunlar ortaya çıkabiliyor.aynı sorunu winchester s.pozede yaşamıştık,sipariş ettiğimiz tüfeğin el kundağı o kadar geniştiki avuç içini tam dolduruyordu.yani çok kaba idi.sonuçta Türkiye için yapılmadığını öğrendik ve traşlattık.tüfeğiniz hayırlı olsun,güle güle kullanın.
  • Stoeger peregrine max 5
  • Ata Arms
Ahmet ÖZTÜRK
Lüleburgaz/KIRKLARELİ  1976

Çevrimdışı İsmail SUBAKAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Arkadaşlar bu sıkıntımızı giderecek yeni açı ayar pulları fabrika tarafından üretime geçilecek. Bu konuda bize bilgi geldi. Biraz daha beklememiz gerekecek, büyük ihtimalle yeni av sezonununa kadar yeni açı ayar pulları bizlerin istekleri doğrultusunda düzeltilmiş şekilde piyasaya sürelecek
Vursan 92A
Stoeger M3000 Max5
Fabarm xlr 5 Bulrush
D-Doxcarms 10ncı yıl
Setter Diapolis Den Diego