Gönderen Konu: Askeri Personel Yivli Tüfek Alma Durumu  (Okunma sayısı 5562 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Erhan AKYÜZ 05

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
Askeri Personel Yivli Tüfek Alma Durumu
« : 20 Ocak 2018, 07:56:43 »
Selamun Aleyküm O0 Jandarma personeli olarak görev yapmaktayım. MKE kurumundan Yivli av tüfeği almak istiyorum;
1. Bağli olduğumuz kuruma başvuru yapıp satın alma belgesi ilemi almamız lazım
2. Aralık 2017 tarihli silah satın alma belgem var. tabanca için basvuru yapmıştım fakat dilekcemde tabanca belirtmedim gelen satin alma belgesinde de silah satın alma belgem var bununla yivli tufek alabilirmiyim.
3.Yivli tüfek haç parası ödeyecek miyim?
4.Avcılık belgem yok bulundurma alabilir miyim

Foruma yeni üye oldum . Herkese çok teşekkürler. Rast geke
  • FABARM
  • SETTER
1992 Amasya

Çevrimdışı İsmail SUBAKAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: Askeri Personel Yivli Tüfek Alma Durumu
« Yanıtla #1 : 21 Ocak 2018, 10:28:48 »
Yivli tüfek alamazsınız, genel komutanlıktan verilen satın alma tabanca içindir, zaten MKE den buizin belgesini alıp, tabanca aldığınız dair yazıyı onlar genel komutanlığı cevap olarak yazar . Tabanca ibaresi muhakkak yazılıdır zaten, siz lojistik şubeye izin dilekçesini verirken konu olarak tabanca satın alma diye belirtmeden dilekçe vermeniz imkansız
« Son Düzenleme: 21 Ocak 2018, 10:34:42 Gönderen: İsmail SUBAKAN »
Vursan 92A
Stoeger M3000 Max5
Fabarm xlr 5 Bulrush
D-Doxcarms 10ncı yıl
Setter Diapolis Den Diego

Çevrimdışı Şevki MİRZA

• Müdavim Üyemiz
  • PARTRİDGE HUNTER
« Yanıtla #2 : 21 Ocak 2018, 10:31:52 »
bağlı olduğunuz kuvvetin veya jandarmanın lojistik şubesi ile görüşün. emin olmamakla beraber satın alma kaıdında yivli tüfek yazması gerekiyor
  • Huğlu 103 Ce Süper poze
  • Huğlu Renova
  • Canik 55 shark fc
  • Huğlu 200AC
1985 - Ankara

The following users thanked this post: Hakan ATASOY

Çevrimdışı Tuncay KAHRAMAN

• Expert Üye
« Yanıtla #3 : 21 Ocak 2018, 10:36:55 »
A.selam Sn.Akyüz,
Hoşgeldiniz. Keyifli paylaşımlar dilerim.
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

Çevrimdışı Samed KÖKÇÜ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 21 Ocak 2018, 11:03:23 »
Avlak ailesine hoşgeldiniz.
3. Sorunuza cevap vereyim,yivli tüfek harç parası ödemeyeceksiniz.Avlanma belgesi çıkarmanızda fayda var ama,benden  avlanma belgesinide istediler
  • Benelli Montefeltro Yarı Otomatik
  • Bayard Pieper Bütün Çakmak Çifte
  • Antonio Zoli Ritmo Superpoze
  • English Setter Hektor
1985-İZMİR-05323949744

The following users thanked this post: Adem KARACAN, Erhan AKYÜZ 05

Çevrimdışı Hikmet KIRMIZIOĞLU

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #5 : 21 Ocak 2018, 20:48:15 »
Jandarma personelinin ister sıfır olsun ister ikinci el olsun sadece 1 adet harçsız yivsiz av tüfeği alma hakkı var.Bu hakkı kullandığınızda harç ödemezsiniz.Yarı otomatik yivli av tüfeği alırsanız sadece bulundurma ruhsatı alabilirsiniz. Boltaction ya da lever action yivli av tüfeği alırsanız avcılık belgeniz varsa taşıma ruhsatı, yoksa bulundurma ruhsatı alırsınız.
  • Ata Neo & Beretta 1301 Otomatik
  • Rizzini Aurum Süperpoze & Yıldız Çifte
1986 Balıkesir

The following users thanked this post: Erhan AKYÜZ 05

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #6 : 01 Şubat 2018, 11:50:31 »
 Herkese çok teşekkür ederim. Yeniden dilekçe yazıp yivli av tufeği satın almak istiyorum deyip talepte bulundum.20 kisi toplayarak Halk eğitim merkezine gidip avcı egitim kursu için başvuruda bulunduk. Yivli av tüfeği satın alma belgem gelene kadar avcı egitim sertifikasini alabiliriz diye dusunuyorum. Burda sormak istediğim birkac soru var. Avcı eğitim sertifikasini aldiktan sonra avlanma belgesini cikarmak icin ilgili kurumlwra giderek harc yatiracagiz. silah satın almadan yani silah ruhsatımız olmadan avlanma belgesini cıkartabilirmiyiz. bizde avcılik belgesi varsa tasima yoksa bulundurma ruhsatı verilecegini biliyorum. benim taşma ruhsatı almam icin avcılik belgesine ihtiyacim var. Avcilık belgesi içinde tüfek ruhsatına ihtiyaç varmı?
  • FABARM
  • SETTER
1992 Amasya

Çevrimdışı Samed KÖKÇÜ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #7 : 01 Şubat 2018, 13:03:48 »
Evet avcılık belgesini milli parklar orman bölge müdürlüğünde çıkarırken ya da vize ettirirken yivsiz ya da yivli tüfek ruhsatnamesini de görmek istiyorlar aslını hemde.
Peki adınıza kayıtlı yivsiz av tüfeği yok mu, yani yivsiz tüfek ruhsatnamesi?
Eğer yivsiz av tüfeği ruhsatnameniz varsa avcılık belgesini çıkarırken bununla çıkarırsınız sonrasında yivli tüfek alırken avcılık belgenizi sunarsınız yivli taşıma ruhsatı alırsınız
  • Benelli Montefeltro Yarı Otomatik
  • Bayard Pieper Bütün Çakmak Çifte
  • Antonio Zoli Ritmo Superpoze
  • English Setter Hektor
1985-İZMİR-05323949744

The following users thanked this post: Erhan AKYÜZ 05

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #8 : 01 Şubat 2018, 20:06:18 »
Malesef adıma kayıtli yivsiz av tufeği ruhsatnamesi yok . Ne yapacagız bilmiyorum 🤔
  • FABARM
  • SETTER
1992 Amasya

Çevrimdışı İlker ISILA

• AvlakForum Üye
  • *
  • Bu doğa bizim değil dedelerimizden ödünç aldık.
« Yanıtla #9 : 16 Şubat 2018, 17:07:51 »
Bende Jandarma personeliyim ve yivli av tüfeği alma arefesindeyim.Size prosüdürü şu şekilde açıklayayım.Öncelikle alacağın yivli av tüfeğini iyi seçmendir.Harçsız olarak bir defaya mahsus alma hakkımız var ve aldıktan sonra değiştirme yok.Marka ve modeli iyi seçmen ve 308 win calibre (7,62*51 nato)  olması önemli.Yivli av tüfeği taşıma ruhsatı için yivsiz av tüfeği ruhsatnamesi ve avlanma belgesi isteniyor.Bunlar olmadan bulundurma ruhsatı çıkartılıyor.Öncelikle çalıştığınız yerin silah ruhsat kısmından yivsiz tüfek ruhsatnamesi almak için neler isteniyor öğrenin.(Kolluk kuvvetlerinden Sağlık raporu ve adli sicil kaydı istenmiyor)Tüfek almadan da ruhsatname çıkartılıyor haberiniz olsun.Yani ruhsatname almak için av tüfeği alma zorunluluğu yok.Mülki amire vereceğiniz dilekçeye yivli av tüfeği almak amacı ile tarafına yivsiz av tüfeği ruhsatnamesi çıkartılması ibaresini eklerseniz boş yere işleminizi yapan silah ruhsat kısmı (İkamete göre Emniyet veya jandarma)silah satın alma belgesi düzenlemez zamandan kazancınız olur.Avcılık sertifikasına zaten başvurmuşsunuz orayı geçiyorum.İşin karışık kısmı milli parklar avlanma izin kartı için ruhsatnamenin aslını istiyor ve tüfek kayıtlı olmadığında problem çıkartıyor.Ruhsatname ve avlanma izin kartı olmadan da kurum taşıma ruhsatı vermiyor.Bunlarla uğraşmak istemiyorsan kendine işine yarar bir yivsiz av tüfeğide alman tavsiyemdir.Sonuçta avcısın ve domuz avı haricindeki diğer avlara yivsiz av tüfeği ile gideceksin.Her yıl vergi ve pul parasını verdikten sonra neden avlanmayasın ki! ;)
  • Fabarm H38 Lion
1976-(Ankara)

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #10 : 02 Nisan 2018, 06:11:07 »
İlginiz için teşekkür ederim. Avcılık Kursuna Kayıt olduk kurs açılmasinı bekliyoruz. Yivli av tüfeği satın alma belgesinin gelmesini dört gözle bekliyoruz :)  Yivsiz av tufegide aldık Hakkımızda hayırlısi. Herkese çok teşekkürler
  • FABARM
  • SETTER
1992 Amasya

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #11 : 03 Nisan 2018, 19:37:09 »
Bugün satın  alma belgemiz geldi fakat yivli av tüfeği ibaresi gecmiyor. silah satın alma belgesi yaziyor. mke kurumunda satilan yerli yada yabanci silahlardan bedeli karsiliginda bir adet satin alabilir yaziyor.
  • FABARM
  • SETTER
1992 Amasya