Gönderen Konu: İNTERNETTEN ALDIĞI POMPALI TÜFEĞİ DENERKEN CANINDAN OLDU.  (Okunma sayısı 1527 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Rıza BOZOKLU

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Adana'da  bir  kişi  internetten  aldığı pompalı  tüfeği  denerken tüfeğin  tutukluk  yapması  nedeniyle  tüfeğe  müdahale ederken  yanlışlıkla  kendini vurmuş.
Bu olayı  "merdivenaltı" tabir  edilen silahların   kalitesinin düşüklüğünün en önemli  göstergelerinden  biri olarak görüyorum.
Ruhsatsız, faturasız, kalitesiz  olarak üretilen  bu silahlara lütfen  güvenmeyelim. Canımızı  emanet  etmeyelim.
http://www.milliyet.com.tr/internetten-aldigi-tufegi-denerken-gundem-2551875/
« Son Düzenleme: 09 Kasım 2017, 09:48:21 Gönderen: Rıza BOZOKLU »
1974 İnebolu/KASTAMONU

The following users thanked this post: Tuncay KAHRAMAN

Çevrimdışı Arif KAYA

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
Ynt: İNTERNETTEN ALDIĞI POMPALI TÜFEĞİ DENERKEN CANINDAN OLDU.
« Yanıtla #1 : 09 Kasım 2017, 13:12:02 »
Adana'da  bir  kişi  internetten  aldığı pompalı  tüfeği  denerken tüfeğin  tutukluk  yapması  nedeniyle  tüfeğe  müdahale ederken  yanlışlıkla  kendini vurmuş.
Bu olayı  "merdivenaltı" tabir  edilen silahların   kalitesinin düşüklüğünün en önemli  göstergelerinden  biri olarak görüyorum.
Ruhsatsız, faturasız, kalitesiz  olarak üretilen  bu silahlara lütfen  güvenmeyelim. Canımızı  emanet  etmeyelim.
http://www.milliyet.com.tr/internetten-aldigi-tufegi-denerken-gundem-2551875/
+1

GM 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

1988 - Kocaeli

Çevrimdışı Hakan GÜLER

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #2 : 09 Kasım 2017, 15:49:26 »
Allah allah. Bu insanlara ataları hiç mi ucuz etin suyu kara olur dememiş. yazık günah ya.
  • Armsan Phenoma
  • Akdaş Ak-212
  • Huğlu 103 CE
  • Setter
1982-Antalya

The following users thanked this post: Rıza BOZOKLU

Çevrimdışı Enes Malik TEPE

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #3 : 09 Kasım 2017, 16:26:21 »
Yazık yahu.Bu merdiven altı tüfeklerden kaynaklanan bir sürü yaralanma,sakatlanma hatta ölüm haberleri geliyor.İnsanlarımız düşünüp hareket etmeden göz göre göre bu tuzağa düşüyor.Bitirilebilir bir şey fakat kimse kılını kıpırdatmıyor.Böyle şeylerin daha fazla yaşanmaması yine bizlerin elinde diye düşünüyorum.Mesela ben daha gencim,avcı çevrem usta abilerime göre daha az fakat ben bile en azından 4-5 kişinin bu illete bulaşmasını engelledim.Usta avcı abilerimden dileğim çevrelerindeki tecrübesiz avcıları veya avcı olmak isteyenleri bu tüfekler hakkında uyarmalarıdır.En azından böyle yaralanmaların,kanunsuzluğun bir nebze de olsa önüne geçilmiş olunur.Herkese Rastgele!
  • Armsan Phenoma Carbo 76 cm
  • Huğlu Koop. 103FE 71 cm

1997
Tekirdağ/Van

The following users thanked this post: Rıza BOZOKLU