Gönderen Konu: Ördek avında kullanılan tüfek-şok-fişekler  (Okunma sayısı 3099 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Alp BALABAN

• AvlakForum Üye
  • *
Ördek avında kullanılan tüfek-şok-fişekler
« : 20 Ekim 2017, 18:31:35 »
Herkese merhaba ördek avında kullandığımız tüfek-şok ve fişekleri burada paylaşabilirmiyiz?
Geçen sene Franchi intensity ile avlandım max5 76 namlu hep briley 3 numara şok takılıydı.
Memnun kaldığım fişekler:B&P f2 classic 34gr  4 ve 5 no - bps 34 gr 7no (çamurcu için) -
RC S4 33gr  5,6 no - RC jk6  ve camuflaj da kullandım ama  B&P f2 daha iyiydi.
lambro brown 33gr 5,6 no attım başka herkes memnun ben beğenmedim. Pek 32gr  fişek atmadım hava çok soğuktu genelde. en memnun kaldığım b&p  ve bps oldu. Franchi dende çok memnun kaldım 76 namlu ile avlanmakta zevkli oldu. benelli click problemi franchilerde de var ama.

Bir ara ata neo 66 namlu max4 ile avlandım ata yüksek grama dayanamadı her yeri ayrı oynamaya başladı.Ata dan ördek avında hiç memnun kalmadım.

Bu sezon 1 kere beretta a400 lite ile avlandım 3 numara orijinal şok.Tüfeğin sıkıntısı hemen pas yaptı ama dengesi yüze gelmesi çok güzel bana uyduğunu düşünüyorum ama göl tüfeği camuflaj olmalıymış. Gerçi maxus u olan arkadaşlarımın sentetik tüfekleri pas yapmıyor.
Fiocchi 32gr 6no fişekten çok memnun kaldım - RC 32 gr 6 numara - mirage 32 gr 7 numara attım. hepsi güzeldi. hiç çelgin yok bu fişeklerde.
1 adet B&P mg2 attım ilk  iriye  uzak mesafeden çelgin düştü ama mesafe gerçekten uzaktı.başka çelgin olmadı. Birde mega kickoff tanmıdır bilemiyorum ama kaç gr atarsam atayım fark yok geri tepmesinde tüfeğin bana öyle geldi 35-28gr  arası attım şuana kadar. Avlarımı hep mühre üzeri yaptığım için 3 numara şok kullandım. 1 kere boş kovan takıldı oda fişekten başka problem çıkmadı.

Alp BALABAN
1984-Manisa

The following users thanked this post: Halit YILDIRIM

Çevrimdışı Enes Malik TEPE

• AvlakForum Üye
  • *
Ynt: Ördek avında kullanılan tüfek-şok-fişekler
« Yanıtla #1 : 20 Ekim 2017, 19:54:11 »
Öncelikle selamun aleykum.Geçtiğimiz kış armsan phenomayı kullandım ördek avında.Mühreli avda 3 numara şok ile avlandım.Fişek olarak öğrenci olduğumdan genelde yerli fişek kullanıyorum.Ördekte 5 numara 34 gram zuber ile güzel vuruşlar yaptım.Sonra çamurcun çıktı.Çamurcunda da 7 numara 32 gram Mirage attım.Yaralı kalma durumu olmadı gibi bişey.Parlama avlarda 4 numara şok ile avlandım yine 5 numara 34 gram zuber ile. Bildiğiniz gibi geçtiğimiz kış acayip kaz bolluğu vardı.Kazda da 1 numara şok ve 3 numara Lambro kullandım.Hava aşırı soğuktu bu yuzden yaralı peşinde çok koştum.Benim ekleyeceklerim bu kadar.Diğer avcı abilerimin ve kardeşlerimin deneyimlerini de görmek isteriz burada.Herkese rastgele  O0
  • Armsan Phenoma Carbo 76 cm
  • Huğlu Koop. 103FE 71 cm

1997
Tekirdağ/Van

The following users thanked this post: Alp BALABAN, Yakup GÖKDEMİR