Gönderen Konu: Aile Hekiminden Sağlık Raporu Alamama Sorunu  (Okunma sayısı 27910 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Doğan ATEŞ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
Ynt: Aile Hekiminden Sağlık Raporu Alamama Sorunu
« Yanıtla #100 : 25 Mayıs 2018, 23:34:24 »
Pek yakında Antalya da iş amaçlı bir seyahatim olacak, fırsatını bulursam ,yetkili kişiler ile bu konuyu konuşurum ve onların düşüncelerini de burdan paylaşırım.

Saygılarımla
  • Beretta 686 Silver Pigeon 1
  • Beratta A400 Lite Sentetik
  • İmpala Plus 66
1977 İzmir

Çevrimdışı Yaşar KÖKÇEN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #101 : 25 Mayıs 2018, 23:35:07 »
Bu afiş Antalya'daki tüm aile hekimlerine dağıtılmış. Yani bir kişinin yaptığı iş değil, zaten en altta yazıyor dernekleri basmış afişi. Yakında başka şehirlere de sıçrar bu iş.
1980-Antalya

Çevrimdışı Samet BİRİCİK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #102 : 25 Mayıs 2018, 23:41:35 »
Arkadaşlar bu Adamlar mecbur değil rapor vermeye yani ;D kişiyi tam muayene edemiyorum tahlil vs psikolojik test isterim der istediği şekilde hastaneye sevk edebilir kişinin insiyatifine kalmış bir olay sadece ama öyle yok av yapan adama rapor vermem yok milleti vuracaksınız filan laflar da işin boyutunu değiştirir bu şekilde yazılı bir kağıt alabilirseniz şikayet edebilirsiniz..
  • Kırklareli
  • İstanbul
  • https://www.facebook.com/motorlumuhre/
1986-istanbul

Çevrimdışı Yaşar KÖKÇEN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #103 : 25 Mayıs 2018, 23:49:45 »
Samet Bey ben sadece bu afişle ilgili yazıyorum. Afişte gördüğünüz gibi sevkin nedeni  tahlil vs psikolojik test vb. değil, tamamen keyfi. Bu da suçtur.
1980-Antalya

Çevrimdışı Samet BİRİCİK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #104 : 25 Mayıs 2018, 23:53:56 »
Samet Bey ben sadece bu afişle ilgili yazıyorum. Afişte gördüğünüz gibi sevkin nedeni  tahlil vs psikolojik test vb. değil, tamamen keyfi. Bu da suçtur.

Yaşar bey afiş kötü tabiki ama suç değil bakın doktorlar bu sorumluluğu almak istemiyorlar istedikleri kadar bireysel silahlanmaya karşı çıksınlar sadece topu hastanelere atıyorlar üstlerine bu sorumluluğu almak istemiyorlar
  • Kırklareli
  • İstanbul
1986-istanbul

Çevrimdışı Yaşar KÖKÇEN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #105 : 26 Mayıs 2018, 00:02:18 »
Her memur kendi tutumuna göre iş yapacaksa vay halimize. Devletin işi yasaya, yönetmeliğe göre yapılır. Hastaneye sevk edebilir, geçerli bir nedene dayalı olursa, her geleni de sevk edemez. Ben sorumluluk almak istemiyorum demek hiçbir memuru kurtarmaz ve geçerli bir neden değildir.
1980-Antalya

Çevrimdışı Samet BİRİCİK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #106 : 26 Mayıs 2018, 00:19:49 »
Her memur kendi tutumuna göre iş yapacaksa vay halimize. Devletin işi yasaya, yönetmeliğe göre yapılır. Hastaneye sevk edebilir, geçerli bir nedene dayalı olursa, her geleni de sevk edemez. Ben sorumluluk almak istemiyorum demek hiçbir memuru kurtarmaz ve geçerli bir neden değildir.

Zaten bunu açık açık söylemiyorlar işte ben bazı testleri yapamam burada deyip istediği gibi sevk edebiliyorlar şu andaki geçerli nedenleri arasında en sorun çıkaranı psikolojik ve nörolojik test hemen sevk ediyorlar zaten uzmanlık alanları da değil
  • Kırklareli
  • İstanbul
1986-istanbul

Çevrimdışı A.Rıza ÇİÇEK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #107 : 19 Aralık 2018, 19:45:06 »
Konuyla ilgili dayanak: Bunla ilgili olarak 5258 sayılı aile hekimliği uygulaması hakkında kanunun hizmetin esasları başlıklı 5nci maddesi 3ncü fıkrasında ilgili mevzuatta birinci basamak sağlık kuruluşları ve resmi tabiblerce düzenlenmesi gereken her türlü rapor sevk evrakı reçete ve sair belgeler, aile hekimliği uygulamasına geçilen yerlerde aile hekimleri tarafından düzenlenir. Yivsiz av tüfeği için gereken tek hekim raporunun aile hekimi tarafından verilebileceği, aile hekimlerinin kaşelerinin ve ıslak imzalarının bu raporların tanzimi için yeterli olacağı temel sağlık hizmetleri genel müdürlüğünce uygun mütala edilmiştir.

T.C. Sağlık Bakanlığı
Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü
Dr. Seracettin ÇOM
Genel Müdür V.
A RH (+) 1981-Ankara

The following users thanked this post: Sabahattin KARAHAN, Yaşar KÖKÇEN