Gönderen Konu: yeni Retay "MASAI MARA" Av Tüfeği Hakkında Bilinmeyenler ve Yorumlar  (Okunma sayısı 193793 defa)

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi Erol ÖZTÜRK

• Avlak Yönetici
Sayın İbrahim AYSU beyin yapmış olduğu sonuçları dört gözle beklioruz
+1

+1
Randy Wakeman  amcaya teşekkürler, biz İbrahim abiyi bekleyelim yinede  8)
İbrahim bey'in yorumlarını bekleyen çok kişi var :) bende bunlardan biriyim :)
Bende İbrahim Beyin incelemesini bekliyorum. İbrahim Beyin incelemesinin Tüfek hakkında ki düşüncelerimi etkileyeceğini düşünüyorum.

Yükün ağır İbrahim,kolaygelsin  :D :D
  • AKKAR ALTAY SİLVER YARIOTOMATİK
  • HUĞLU 104A
Erol ÖZTÜRK
1969 İSTANBUL / KÜÇÜKÇEKMECE  AB(RH-) Meslek:ESNAF /KIRTASİYE

The following users thanked this post: Mustafa AYDIN 54, Ali KELTEN, İbrahim TUTKUN

Çevrimdışı Tuncay KAHRAMAN

• Expert Üye
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

The following users thanked this post: Ali KELTEN

Çevrimdışı Doğan ATEŞ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
Yeni sezona bir yarıotomatik niyetim var ,bu marka da ayırmayı düşündüğüm bütçeye uyuyor.İbrahim Bey yorumlarınızı rica ederim.

Saygılarımla
  • Beretta 686 Silver Pigeon 1
  • Beratta A400 Lite Sentetik
  • İmpala Plus 66
1977 İzmir

Çevrimdışı Ali KELTEN

• AvlakForum Üye
  • *
    • Retay
Merhaba Sayın Üyeler,

Evet gayet yorucu ama bir o kadar da zevkli ve sonucunda ise bütün üreticiler, kullanıcılar ve ilerde konu hakkında araştırma, bilgi vs arayan kişiler için de güzel güvenilir bilgi kaynağı olacaktır.

Artık bu tür araştırma, test, deney gibi vb çalışmalarla üretilecek ve üretilmiş ürünleri destekleyip kullanıcılara bu şekilde sunmak hem kullancılar hemde satıcılar için çok daha faydalı olacaktır.

Kulaktan duyma ve gerçekliği araştırılmamış test edilmemiş efsanelerle vakit kaybetmemek gerekli.

Emeği geçecek herkese şimdiden teşekkür ederiz.

Selim

RETAY
#Pullit
retayarms.com - retayusa.com
www.instagram.com/retayarms

Çevrimdışı Doğan ATEŞ

• AvlakForum Üye
  • *
Merhaba Selim Bey,

Temenni ve düşünceleriniz ayrıca bakış açınız güzel ama sizin de belirttiğiniz üzere vakit kaybetmemek gerekiyor halen bir çalışma test atışları grupman denemeleri göremiyoruz .Yine gidip denenmiş 500 yıldan beri üretim yapan ama son yıllarda kalitesini düşüren ve bu forumda çok seven olduğu kadar sevmeyeni de olan bir markayı yalnızca az sorun çıkartır ve namlusu boru mantığı  ile değil dayanım ve uzun kullanım üzerine yapılmıştır diye düşünerek satın alacağım bilginize.

Not:milletimi desteklemek herzaman ilk düşüncemdir.

Saygılarımla

Merhaba Sayın Üyeler,

Evet gayet yorucu ama bir o kadar da zevkli ve sonucunda ise bütün üreticiler, kullanıcılar ve ilerde konu hakkında araştırma, bilgi vs arayan kişiler için de güzel güvenilir bilgi kaynağı olacaktır.

Artık bu tür araştırma, test, deney gibi vb çalışmalarla üretilecek ve üretilmiş ürünleri destekleyip kullanıcılara bu şekilde sunmak hem kullancılar hemde satıcılar için çok daha faydalı olacaktır.

Kulaktan duyma ve gerçekliği araştırılmamış test edilmemiş efsanelerle vakit kaybetmemek gerekli.

Emeği geçecek herkese şimdiden teşekkür ederiz.

Selim

• İmpala Plus 66
1977 İzmir

The following users thanked this post: Uğur YILMAZ, Ali KELTEN, İbrahim TUTKUN

Çevrimdışı Uğur YILMAZ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
+1
Merhaba Selim Bey,

Temenni ve düşünceleriniz ayrıca bakış açınız güzel ama sizin de belirttiğiniz üzere vakit kaybetmemek gerekiyor halen bir çalışma test atışları grupman denemeleri göremiyoruz .Yine gidip denenmiş 500 yıldan beri üretim yapan ama son yıllarda kalitesini düşüren ve bu forumda çok seven olduğu kadar sevmeyeni de olan bir markayı yalnızca az sorun çıkartır ve namlusu boru mantığı  ile değil dayanım ve uzun kullanım üzerine yapılmıştır diye düşünerek satın alacağım bilginize.

Saygılarımla
1972 Kdz.Ereğli / ZONGULDAK

'' İnsan dilinin altında gizlidir ''

The following users thanked this post: Doğan ATEŞ, Ali KELTEN

Çevrimdışı Ali KELTEN

• AvlakForum Üye
  • *
    • Retay
Sn Doğan ATEŞ,

Merhaba Selim Bey,

Saygılarımla

Görüşleriniz için teşekkür ederim. Önceki yazılarda da belirtildiği gibi amatörce bir test vs yapmakistemediğimizden İbrahim bey ile yapacağımız test çalışmalarını bekliyoruz.
Test için gerekli bir kaç materyal kaldı eksik, onları da tamamladıktan sonra Ağustos ayı içerisinde testlerimizi yapmayı planlıyoruz.

Buradan da ibrahim bey sizlerle paylaşacaktır zannedersem. İşimiz tam net eksiksiz olsun diye biraz geciktik. Artık bahsettiğiniz markaları  ve diğerlerini de almanıza gerek kalmıyacak.  Ürünümüzden memnun kalacağınızı garanti edebiliriz

Ama kullanıcılar olarak montaj, söküp takma, parçaları, farklı gramajlarda atış performansı işlevselliği vb için bir video çekebiliriz arzu ederseniz.

Selim
RETAY
#Pullit

The following users thanked this post: Doğan ATEŞ

Çevrimdışı Doğan ATEŞ

• AvlakForum Üye
  • *
İlginiz için teşekkür ederim Selim Bey,biraz daha bekleyebilirim .Umarım herkesin beklentilerini karşılar sonuçlar çıkar paramızı yurtdışına göndermek şahsım adına söylüyorum en son seçenektir.

Saygılarımla
  • İmpala Plus 66
1977 İzmir

Çevrimdışı Doğan ATEŞ

• AvlakForum Üye
  • *
İmla hataları için özür diliyorum telefondan yazınca böyle olabiliyor..
  • İmpala Plus 66
1977 İzmir

Çevrimdışı İbrahim TUTKUN

• AvlakForum Üye
  • *
  • Dare in Brocca
Hmm. Fena iddialı >:D

Artık bahsettiğiniz markaları  ve diğerlerini de almanıza gerek kalmıyacak.  Ürünümüzden memnun kalacağınızı garanti edebiliriz

Selim Bey merhabalar. Elinizde bulunan her türlü yazılı yada görsel materyal kabulümüzdür. Yeter ki uzun süren sessizlikler olmasın, konu kaderine terkedilmesin. Malumunuz sezon geldi çattı. Sizlerden beklentiler yüksek. Arkadaşlar bir an önce hazırlıklarını tamamlamak istiyor. Takipteyseniz Özkanlar Silah Sanayii de yeni tüfeğinin tanıtımını yaptı. Hatta yurtdışından başarılı test videoları bile yayınlandı. Sizlerden de benzer şeyler bekliyoruz. Doğan Bey'in de belirttiği üzere temennimiz yerli silah sanayimizin kazanması, ancak firmalarımızın var olan düzenin devamı yönündeki ısrarı kendi aleyhlerinde sonuçlanmakta. Geçenlerde yerli bir fişek üreticisi bir avcı arkadaşımıza küstahça fişekten anlamıyorsun diye çıkışta bulundu. Çok da fifi :) Kendileri kaybetti. İşin tekniğini üretici bilse de meradaki meziyetini biz avcılar biliriz. Uzun lafın kısası silahınızı sergilemekte biraz geç kaldınız. Yok mu koca fabrikada tüfek omuzlayacak bir babayiğit. Verin eline tüfeği, 10 tane de hedef kağıdı, saçma dağılımını görelim, tek kurşun isabetini görelim, bi söksün toplasın tüfeği, vs.

Saygılar.
  • Beretta 686 Silver Pigeon I O/U
1988 Bornova/İzmir / İkamet: Bartın
A rh (-)

How can you turn back when you know in your heart that there is no real turning back?

The following users thanked this post: Serkan TİKVEŞLİ, Halit YILDIRIM, Doğan ATEŞ, Ali KELTEN

Çevrimdışı Doğan ATEŞ

• AvlakForum Üye
  • *
Ellerinize sağlık İbrahim Bey,
Her ne diyeceksem aynısını demişsiniz ,Çok ta üzerlerine gitmeyim diye yazmamıştım .Her zaman Yerlinin arkasındayız öyle tüfekler yapsınlar ki biz tüh bee boşuna bu kadar parayı yabancılara vermişiz diyelim .Bir daha da vermeyelim .

Saygılarımla
  • İmpala Plus 66
1977 İzmir

The following users thanked this post: Serkan TİKVEŞLİ, Ali KELTEN, İbrahim TUTKUN

Çevrimdışı Ali KELTEN

• AvlakForum Üye
  • *
    • Retay
Sn Ibrahım TUTKUN bey,

Hmm. Fena iddialı >:D

Selim Bey merhabalar. Elinizde bulunan her türlü yazılı yada görsel materyal kabulümüzdür. Yeter ki uzun süren sessizlikler olmasın, konu kaderine terkedilmesin. Malumunuz sezon geldi çattı. Sizlerden beklentiler yüksek. Arkadaşlar bir an önce hazırlıklarını tamamlamak istiyor. Takipteyseniz Özkanlar Silah Sanayii de yeni tüfeğinin tanıtımını yaptı. Hatta yurtdışından başarılı test videoları bile yayınlandı. Sizlerden de benzer şeyler bekliyoruz. Doğan Bey'in de belirttiği üzere temennimiz yerli silah sanayimizin kazanması, ancak firmalarımızın var olan düzenin devamı yönündeki ısrarı kendi aleyhlerinde sonuçlanmakta. Geçenlerde yerli bir fişek üreticisi bir avcı arkadaşımıza küstahça fişekten anlamıyorsun diye çıkışta bulundu. Çok da fifi :) Kendileri kaybetti. İşin tekniğini üretici bilse de meradaki meziyetini biz avcılar biliriz. Uzun lafın kısası silahınızı sergilemekte biraz geç kaldınız. Yok mu koca fabrikada tüfek omuzlayacak bir babayiğit. Verin eline tüfeği, 10 tane de hedef kağıdı, saçma dağılımını görelim, tek kurşun isabetini görelim, bi söksün toplasın tüfeği, vs.

Saygılar.

Öneriniz için teşekkür ederiz. Tabiki bahsettiğiniz şekilde test atış vs yapılabilir kendi test atış poligonumuzda ama işin profesyonel bir biçimde doğru malzeme, ekipman, materyal ve değerlendirme analiz verileriyle yapılmadığı takdirde her zaman kafalarda bir takım soru oluşacaktır ve her zaman profesyonel , tarafsız ve güvenilir bir test sonucuna ihtiyaç duyulacaktır.

Bundan dolayı, ibrahim bey ve ekibiyle ilk görüşmemiz de bu konu açıldığında bizlere çok yönlü, detaylı, profesyonel ve uluslararası yayınlanabilecek ve bilimsel bir çalışma olabilecek bir test önerdiler bizde firma olarak böyle bir çalışmada olmaktan memnun olcağımızı ve bizlere bir çok konuda bilgi ve ileriki projelerimizde faydalıolcağı için kabul ettik ve bu test için gerekli ekipman ve materyalleri tamamladık sayılır.

Bir hafta içerisinde gerekli hazırlıkları yapıp program dahilinde özellikle bu tür test ve deneyler için yapmış olduğumuz modern test/atış poligonumuzda testleri yapılacaktır.

Bu proje üzerinde yaklaşık 3 yıl gibi bir mesai harcadık ve herşeyin net, sağlıklı ve tamamen her türlü test, kıyaslama vb değerlendirmeye açık bir şekilde projemizi tamamlamak istiyoruz.

Aksi takdirde sizler için bahsettiğiniz türde test yapmak bizler için hiç sorun değil tabikide.

Ürünümüzle ilgili bütün materyalleri web sitemizde, sosyal medya hesaplarımızda ve formda bulabilirsiniz. Yurtdışında uzman atıcılar ve kişiler tarafından yapılan testler vb yayınları da bizlerde buradan ve soyal medyadan paylaşıyoruz sizlerle, takip edebilirsiniz.

İstediğiniz özel birşey varsa da bizden talep edebilirsiniz ve paylaşabiliriz.

Not: Projemizde finansman ve maliyet kaleminden kaçınmadan doğru malzeme, makina, teknik ve kontrollerle ilerlediğimiz, üretimin her adımı da firma bünyesinde ilerlediği için bu şekilde iddalıyız.

Özel merak ettiğiniz veya görmek istediğiniz yerler varsa ürünümüzde paylaşabiliriz

iyi günler

Selim
RETAY
#Pullit

• AvlakForum Üye
  • *
  • Dare in Brocca
Selim Bey aydınlatıcı cevabınız için teşekkürler. Lütfen yorumlarımı da kötü yönde eleştirel ve yıkıcı olarak algılamayınız. Bu iyi niyetli eleştirilerim tamamen eleştiriye açık bir firma olmanızdan ve bunu gerçekten takdir ettiğimden kaynaklanıyor. Emin olunuz ki bu forumda ben de dahil yerli firmalara her zaman öncelik veren, sahip çıkan, benimseyen yüzlerce avcımız ve silah severimiz var. Ayrıca emin olunuz ki konuya olan ilgi yapılan yorum sayısından kat kat fazla. Ancak ,değerli arkadaşlarım mazur görsün, sadece benim gibi bir kaç çenesi düşük yorum yapıyor :)
Bu bahsettiğim yüzlerce avcı dostumuz yine ben de dahil yerli firmalarla akla hayale gelmeyen sorunlar yaşamıştır, halen de yaşıyorlardır. Tüm bunlara rağmen yine yeni bir firmamız piyasaya çıktığında, "acaba bu sefer olur mu" diye umutlanıyoruz. Sizin üzerinize gelmemiz ve acele etmemizin sebebi de biraz budur.
Bir de üzerine basa basa söylemek istiyorum, illa kusursuzun peşinde değiliz. Üretim hatası vs bir şey olur belki elimize sorunlu bir tüfek gelir. Önemli olan firmanın böyle bir durumda malına da müşterisine de sahip çıkması, onu mağdur etmemesi, hevesini kursağında bırakmaması ve parasıyla rezil etmemesidir.

Saygılarımı sunuyor, profesyonel ürün testlerinizi sabırsızlıkla bekliyorum. Hayırlı işleriniz olsun inşaallah.
« Son Düzenleme: 29 Temmuz 2017, 16:11:51 Gönderen: İbrahim TUTKUN »
A rh (-)

How can you turn back when you know in your heart that there is no real turning back?

The following users thanked this post: Tuncay KAHRAMAN, Fuat ARANMAZ, Serkan TİKVEŞLİ, Doğan ATEŞ, Ali KELTEN

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
Benim yerli tüfek üreticilerinden beklentim: Arıza yada fabrikasyon bir hata sebebiyle mağdur olmuş bir müşterinin ürünü koşulsuz şartsız birebir değiştirilmelidir.
Tamir, bakım vs vs kabul edilebilecek bir durum değildir.
Sıfır bir ürün tamir edilebiliyorsa üretim sürecinde sıkıntılar var demektir.
Yakın zamanda Ülkemizin en iyi markalarından  birinde başıma  gelenleri biliyorsunuz.
Onlarda en iyi olduklarını söylüyorlardı.
Ben yerli yarı oto tüfeklerde o kadar çok sorunlar gördüm,o kadar şikayetler okudum ki  artık uzak durma taraftarıyım.
Ve bir ürün piyasaya sürülüp belirli bir alıcı kitlesi bulup( bu işten anlayan ölçüm ,biçim ve performans testi yapılmamış ) bir yerli tüfeği kesinlikle almam.
Fabrika onu demiş ,şu teknolojiyi kullanmış ,50 ülkeye tüfek satmış hiç birisi beni tatmin edemez.

Biz yerli ürünlerin zaten mükemmel olamayacağını biliyoruz.Keza Avrupalı ürünlerde öyle.
Ancak fabrikası memleketimizde olan bir firmadan da hazmedebileceğimiz ürünler istiyoruz.
 Bu tüfeklere de çok olmasada ,az olmayacak kadar da paralar veriyoruz.
Bu sebeble ürününün hakkını reklamla değil, müşteri memnuniyetiyle verecek firmalar ilk tercihim olmaya aday olacaklar.
Ve son olarak bu Üreticimizin ürününü  başka markalarla mukayese etmek için henüz çok erken.
Zaten kendileri AR-GE üzerinde çalışmaktalar.
Piyasadaki markalardan daha azimli ve araştırmacılar.
Her üyemize ayrı ayrı cevap verebilmeleri bile  takdiri hak ediyor.
Umarım iyi bir ürün piyasaya çıkartırırsınızda benimde ön yargılarım kırılır.
Allah utandırmasın.Çalışmalarınızda başarılar dilerim...
« Son Düzenleme: 29 Temmuz 2017, 17:13:19 Gönderen: Suat ÇALIŞKAN »
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

Çevrimdışı Serkan TİKVEŞLİ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
+1
Benim yerli tüfek üreticilerinden beklentim: Arıza yada fabrikasyon bir hata sebebiyle mağdur olmuş bir müşterinin ürünü koşulsuz şartsız birebir değiştirilmelidir.
Yakın zamanda Ülkemizin en iyi markalarından  birinde başıma  gelenleri biliyorsunuz.
Ben yerli yarı oto tüfeklerde o kadar çok sorunlar gördüm,o kadar şikayetler okudum ki  artık uzak durma taraftarıyım.
Ve bir ürün piyasaya sürülüp belirli bir alıcı kitlesi bulup( bu işten anlayan ölçüm ,biçim ve performans testi yapılmamış ) bir yerli tüfeği kesinlikle almam.
Fabrika onu demiş ,şu teknolojiyi kullanmış ,50 ülkeye tüfek satmış hiç birisi beni tatmin edemez.

Biz yerli ürünlerin zaten mükemmel olamayacağını biliyoruz.Keza Avrupalı ürünlerde öyle.
Ancak fabrikası memleketimizde olan bir firmadan da hazmedebileceğimiz ürünler istiyoruz.
Bu sebeble ürününün hakkını reklamla değil, müşteri memnuniyetiyle verecek firmalar ilk tercihim olmaya aday olacaklar.
Ve son olarak bu Üreticimizin ürününü  başka markalarla mukayese etmek için henüz çok erken.
Serkantkv
1975 istanbul

The following users thanked this post: Suat ÇALIŞKAN, Ali KELTEN

Çevrimdışı Serkan TİKVEŞLİ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ali bey, satış sonrası planlarınızda Suat bey'in değindiği sorunlar çıkarsa nasıl bir çözüm tarzınız olacak o konuda bir yol haritanız varmı.?
Serkantkv
1975 istanbul

The following users thanked this post: Suat ÇALIŞKAN, Gökhan AKDOĞAN, Ali KELTEN, İbrahim TUTKUN

Çevrimdışı Doğan ATEŞ

• AvlakForum Üye
  • *
Tek amacımız yanı başımızda kendi topraklarımızda üretilmiş yeterli seviyede ürün kalitesi ve müşteri memnuniyeti olan tüfekleri kullanmaktır.Bizim bu özlemimizi artık yerli bir firmanın yapması gerekiyor.Dünya Mars'a üst kurmayı planlıyor,bizim taleplerimiz bence ütopik değil inşallah siz bu kısır döngüyü kırarsınız .

Saygılarımla
  • İmpala Plus 66
1977 İzmir

The following users thanked this post: Suat ÇALIŞKAN, Ali KELTEN, İbrahim TUTKUN

• AvlakForum Üye
  • *
  • Dare in Brocca
Evet Suat Bey çok haklı. Kalite kontrol memuru olmaktan bıktık gerçekten. Hadi hatalı bir ürün denk geldi diyelim, bunun telafisi ancak birebir değişimle olmalıdır. Kura çeker gibi acaba nasıl çıkacak diye stres yaşamamalıyız. Bilmeliyiz ki ürün standart bir kalite kontrolden geçti, yada hata varsa firma kemküm etmeden ürünü değiştirebilecek.
A rh (-)

Çevrimdışı Ali KELTEN

• AvlakForum Üye
  • *
    • Retay
Sn Serkan Tikveşli,

Ali bey, satış sonrası planlarınızda Suat bey'in değindiği sorunlar çıkarsa nasıl bir çözüm tarzınız olacak o konuda bir yol haritanız varmı.?

Satış sonrası için, üretim hattımız seri üretim ve herhangi bir işçilik vs müdahelede bulunulmuyor montaj ve test aşamasında. Üretim hattından çıkan parçaya kalite onay verdiyse montaja ve paketlemeye oradan da satışa sunuluyor.

Ürünümüzün bütün parçaları değiştirilebilir parçalardır. Örneğin 00099 seri nolu tüfeğimizin herhangi bir parçasını 01001 seri nolu tüfeğin parçası ile değiştirip sorunsuz bir şekilde atışınıza devam edebilirsiniz.

Örnek verecek olursak varsayım olarak mesela,  ürününüzün mekanizmasında sorun çıktı ve ürününüz çalışmıyo veya hata yapıyor. Firmamız bu ürünün hatalı parçasına ( mekanizma) müdahale edemez, herhangi bir işlem vs, tamamen yeni parça ile değiştirmek zorundadır.

Ürünümüzdeki bütün parçalar değiştirilebilir olduğu için o sorunlu parça değiştirilip kullanıcıya teslim edilir.

Bahsettiğiniz gibi, üretim standart değil, üretimden sonra işçilik veya usatalık kullanılarak montaj üretim yapılıyorsa bu üründe arıza meydana geldiği takdirde o arızalı parçayı değiştirdiğiniz zaman o parçayla senkronize çalışan parçalar hata vermeye başlıyacaktır ve başka bir sebepten dolayı tekrardan servise göndermeniz gerekecektir.

Ama bizim üretim standartımız bu şekilde olmadığı için ürünün tamamen değiştirmeye gerek yok ve çünkü bütün parçalar standart herhangi bir el işçiliği olmadan yapıldığı için senkronize çalışmada herhangi bir sorun çıkmıyor.

Diğer firmalar da üretim bu şekildemi bilmiyoruz ama zannedersek, işçilik olduğu için üretim aşamasında sadece hatalı parçayı onarmak suretiyle servis sağlıyorlar aksi takdirde tamamen değiştirmek onlar için büyük bir maddiyat oluyor.
RETAY
#Pullit

The following users thanked this post: Suat ÇALIŞKAN, Serkan TİKVEŞLİ

Çevrimdışı Ali KELTEN

• AvlakForum Üye
  • *
    • Retay
Sn Suat Çalışkan bey,

Sizle sanırım fuarda tanışma fırsatımız oldu. Görüş ve önerileriniz için tekrardan teşekkür ederiz.

Ürün değişimi yukarıda bahsettiğim gibi, bu projeye başlamadan önce araştırmalarımızda bu gibi sorunları duyduğumuz için projemizin üretim aşamasını tamamen işçilik kullanmadan seri ve kalite kontrol onayları üzre planlandı ve yapılmaktadır.

Tamamen değişim şahsi görüşüm olarak, poze, çifte ve el işçiliği olan ürünlerde yapılmasını tamamen katılıyorum ve doğrusuda budur. Ama bütün parçaları interchangeable olan bir üründe bunu yapmak sadece firmaya maddi yük olur. Kullanıcı için parça olarak değiştirilmesi veya tamamen değiştirilmesi herhangi bir fark yaratmaz. Aynı ürün ve aynı fonksiyon sağlar. Veya bizim üretim aşamamızda bu şekilde.

Örnek bir video çekip paylaşabiliriz sizler için. Üründe sorunlu bir parça belirleriz varsayım olarak, onu diğer başka bir nolu seri üründe test ederiz fonksiyonel olarak test eder ve görebilirsiniz.

Firma olarak, bu yolda hızla ivme sağlıyoruz ve eleştiri, tavsiye vb şeyler bizler için artıdır ve çekincede görmüyoruz.

Testlerimizden sonra sizden de yorumlarınızı bekliyor olacağız veya zamanınız uygun olursa sizde test aşamasında bizleri ziyaret ederek testlerde bulunabilir ve katkıda sağlayabilirsiniz.

Amacımız çok açık ve net, süslü tasarım ve kelimelerle kullanıcıyı ikna edip mağdur etmek değil. Aranan kaliteyi arayanla uygun bir biçimde buluşturmak.

teşekkür ederim

Selim
RETAY
#Pullit

The following users thanked this post: Suat ÇALIŞKAN, Fuat ARANMAZ, Gökhan AKDOĞAN

Çevrimdışı Ali KELTEN

• AvlakForum Üye
  • *
    • Retay
Sn İbrahim Tutkun,

Selim Bey aydınlatıcı cevabınız için teşekkürler. Lütfen yorumlarımı da kötü yönde eleştirel ve yıkıcı olarak algılamayınız. Bu iyi niyetli eleştirilerim tamamen eleştiriye açık bir firma olmanızdan ve bunu gerçekten takdir ettiğimden kaynaklanıyor. Emin olunuz ki bu forumda ben de dahil yerli firmalara her zaman öncelik veren, sahip çıkan, benimseyen yüzlerce avcımız ve silah severimiz var. Ayrıca emin olunuz ki konuya olan ilgi yapılan yorum sayısından kat kat fazla. Ancak ,değerli arkadaşlarım mazur görsün, sadece benim gibi bir kaç çenesi düşük yorum yapıyor :)
Bu bahsettiğim yüzlerce avcı dostumuz yine ben de dahil yerli firmalarla akla hayale gelmeyen sorunlar yaşamıştır, halen de yaşıyorlardır. Tüm bunlara rağmen yine yeni bir firmamız piyasaya çıktığında, "acaba bu sefer olur mu" diye umutlanıyoruz. Sizin üzerinize gelmemiz ve acele etmemizin sebebi de biraz budur.
Bir de üzerine basa basa söylemek istiyorum, illa kusursuzun peşinde değiliz. Üretim hatası vs bir şey olur belki elimize sorunlu bir tüfek gelir. Önemli olan firmanın böyle bir durumda malına da müşterisine de sahip çıkması, onu mağdur etmemesi, hevesini kursağında bırakmaması ve parasıyla rezil etmemesidir.

Saygılarımı sunuyor, profesyonel ürün testlerinizi sabırsızlıkla bekliyorum. Hayırlı işleriniz olsun inşaallah.

Öyle bir algı oluşmadı yazınızda çünkü her bir tavsiye bir tecrübe ile elde edildiğini varsayıyoruz bu da bizim için hatadan o kadar uzaklaşmaktır. Bu yüzden minnettarız.

Hatalarda olabilir ürünlerde, sonuçta insan faktörü ve diğer faktörler var ama amaç kullanıcının o şevkini ve arzusunu kırmadan aksine destek olarak yanında olmak. Çünkü kullanıcı olmazsa fabrika olarak üreticilerin üretmesi anlamsızdır.

Teşekküğr ederiz
RETAY
#Pullit

The following users thanked this post: İbrahim TUTKUN

Çevrimdışı Ali KELTEN

• AvlakForum Üye
  • *
    • Retay
Satış sonrası servisi ;

Firmamız olarak Masai Mara projesi için aktif şuan, satış sonu hizmette kullanıcılar satın aldıkları ürünleri online olarak websitemizden kayıt yaptırdıkları takdirde sistemimize bilgileri düşüyor kayıt altına alıyoruz.

Zamanla kendilerini yeni gelişmelerle veya herhangi bir problem olduğu takdirde seri üretimde , seri no ve IPS numaraları ile ürünümüzün kullanıcısını sistemimizden bulup direkt irtibata geçip yardımcı oluyoruz herhangi bir sorun yaşamadan.

Böylece kullanıcı satın aldığı yer, dağıtıcı, distributor ve sonra fabrika ile iletişim için vakit kaybetmiyor, doğrudan çözüme ulaşıyor ve bu aradaki satıcı, dağıtıcı vs gibi yerlerin ilgisizliği veya bilgi eksikliği, çözümsüzlüğü yerine direkt bizlerle irtibata geçiyor.

Bizlerde olası fark edilen herhangi bir hatada direkt olarak kullanıcımıza ulaşabiliyoruz herhangi bir sorun yaşamadan müdahale için.

Bir nevi araç markalarının zaman zaman yaptığı gibi araçlarını güncelleme için doğrudan sorun yaşamadan servise çağırıyoruz.

iyi günler

Selim
RETAY
#Pullit

The following users thanked this post: İbrahim TUTKUN

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
Sn Suat Çalışkan bey,

Sizle sanırım fuarda tanışma fırsatımız oldu. Görüş ve önerileriniz için tekrardan teşekkür ederiz.

Ürün değişimi yukarıda bahsettiğim gibi, bu projeye başlamadan önce araştırmalarımızda bu gibi sorunları duyduğumuz için projemizin üretim aşamasını tamamen işçilik kullanmadan seri ve kalite kontrol onayları üzre planlandı ve yapılmaktadır.

Tamamen değişim şahsi görüşüm olarak, poze, çifte ve el işçiliği olan ürünlerde yapılmasını tamamen katılıyorum ve doğrusuda budur. Ama bütün parçaları interchangeable olan bir üründe bunu yapmak sadece firmaya maddi yük olur. Kullanıcı için parça olarak değiştirilmesi veya tamamen değiştirilmesi herhangi bir fark yaratmaz. Aynı ürün ve aynı fonksiyon sağlar. Veya bizim üretim aşamamızda bu şekilde.

Örnek bir video çekip paylaşabiliriz sizler için. Üründe sorunlu bir parça belirleriz varsayım olarak, onu diğer başka bir nolu seri üründe test ederiz fonksiyonel olarak test eder ve görebilirsiniz.

Firma olarak, bu yolda hızla ivme sağlıyoruz ve eleştiri, tavsiye vb şeyler bizler için artıdır ve çekincede görmüyoruz.

Testlerimizden sonra sizden de yorumlarınızı bekliyor olacağız veya zamanınız uygun olursa sizde test aşamasında bizleri ziyaret ederek testlerde bulunabilir ve katkıda sağlayabilirsiniz.

Amacımız çok açık ve net, süslü tasarım ve kelimelerle kullanıcıyı ikna edip mağdur etmek değil. Aranan kaliteyi arayanla uygun bir biçimde buluşturmak.

teşekkür ederim

Selim

Selim bey
Malesef sizinle tanışamadık.
Ancak projenizde adı geçen kişileri(Sn İbrahim AYSU ve Tuncay KAHRAMAN gibi) arkadaşlarımızın ve bu konularda ne kadar bilgili ve araştırmacı olduklarını çok iyi biliyorum.
Ve bu ekipten güzel ve Türkiye de gerçekten ses getirecek bir proje çıkacağına inanıyorum.
Hatta akademik bir çalışma olarak bu kadar kapsamlı bir çalışmanın yurt dışında da ses getireceğini düşünüyorum.
Sizlerde inanmışsınız ki böyle bir projeye girişmişsiniz.Sonuçta bu sektörde yer edinmiş bir çok üretici varken hiçte yabana atılmayacak bir çalışmaya girdiniz.
Başlamak bitirmenin yarısı derler.Bizlere düşende sabırla bu çalışmanın sonucunu  beklemek olacak.
Varsın biraz geç olsun ama olsun.
Çekilen sıkıntı harcanan emek ve paraya değecek bir ürün ortaya çıkacağına inanıyorum.
Selamlar....
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

The following users thanked this post: Gökhan AKDOĞAN, Ali KELTEN, İbrahim TUTKUN

Çevrimdışı Hakan ATASOY

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ali Bey her şey bir  yana da şu Masai Mara ismine bir türlü ısınamadım.  ???
Bu memleket tarihte Türktü, bugün de Türktür ve ebediyyen de Türk olarak yaşayacaktır.Türkiye Türklerindir! Ne mutlu, Türküm diyene!1980 BURSA

Çevrimdışı Ali KELTEN

• AvlakForum Üye
  • *
    • Retay
Selim bey
Malesef sizinle tanışamadık.
Ancak projenizde adı geçen kişileri(Sn İbrahim AYSU ve Tuncay KAHRAMAN gibi) arkadaşlarımızın ve bu konularda ne kadar bilgili ve araştırmacı olduklarını çok iyi biliyorum.
Ve bu ekipten güzel ve Türkiye de gerçekten ses getirecek bir proje çıkacağına inanıyorum.
Hatta akademik bir çalışma olarak bu kadar kapsamlı bir çalışmanın yurt dışında da ses getireceğini düşünüyorum.
Sizlerde inanmışsınız ki böyle bir projeye girişmişsiniz.Sonuçta bu sektörde yer edinmiş bir çok üretici varken hiçte yabana atılmayacak bir çalışmaya girdiniz.
Başlamak bitirmenin yarısı derler.Bizlere düşende sabırla bu çalışmanın sonucunu  beklemek olacak.
Varsın biraz geç olsun ama olsun.
Çekilen sıkıntı harcanan emek ve paraya değecek bir ürün ortaya çıkacağına inanıyorum.
Selamlar....

Özür dilerim, isminizi karıştırdım sanırım. Fuarda biraz yoğunluk vardı ibrahim bey, suat bey, bir kaç arkadaş daha vardı .

Teşekkür ederiz. Bütün üreticiler ve kullancılar için iyi güzel bir çalışma olacak diye düşünüyorum ve sonuçlarına göre üretim ve ar-ge bölümümüzü bilgilendireceğiz ve bu şekilde devam edeceğiz.

Sizlerlede tanışmak isteriz en kısa zamanda.

Bu arada bütün form üyeleri fabrikamızı ziyaret edip bilgi alabilir ve müsaitliğine göre de test yapabilirler.

iyi tatiller

Selim
RETAY
#Pullit