Gönderen Konu: yeni Retay "MASAI MARA" Av Tüfeği Hakkında Bilinmeyenler ve Yorumlar  (Okunma sayısı 193864 defa)

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ali KELTEN

• AvlakForum Üye
  • *
    • Retay
Randy Wakeman, Masai Mara Süper Black inceleme ve test 2. kısım

İngilizce olarak yayınlanan test ve inceleme linkine burdan direkt ulaşabilirsiniz. Youtube daki videonun altına veya web sitesinden soru sorabilirsiniz ürün ile alakalı.

Türkçesini önümüzdeki saatlerde buradan paylaşacağız.

http://www.randywakeman.com/RetayArmsMasaiMara12GaugeAutoPartTwo.htm

« Son Düzenleme: 17 Temmuz 2017, 10:48:54 Gönderen: Ali KELTEN »
RETAY
#Pullit
retayarms.com - retayusa.com
www.instagram.com/retayarms

Çevrimdışı Gökhan AKDOĞAN

• Müdavim Üyemiz
Merhaba Gökhan Bey,

Sağ veya sol atma sorunu dipçik ayar seti yüzünden olabilir. Kişi kendi ölçülerine ve kullanımına göre dipçik ayar setleri ile kendine göre ayar yapmalı . Bu ayar setleri çanta içerisinde bulunmaktadır ve nasıl ayar yapacağı kullanma kitapçığında belirtilmiştir.

Şok yatağı yamuk delinme vs durumu, bu bir ölçüm aletiyle ölçülme sonucu ortaya çıkar ve gözle bu kanıya varmak biraz yanıltıcı olabilir vede tamiri yok, yenisi ile değiştirilir sadece.

Konu olan ürün bizim ürünümüz mü? yoksa genel bir soru mu? evet ise seri numarasını bizimle özelden paylaşabilir misiniz? veya [email protected] adresine email atabilir misiniz iletişim bilgileriniz ile

iyi günler

Selim
Ali bey iyi günler, samimi ve anlaşılır cevaplar için teşekkürler.
Bişey sormak istiyorum, namluda bir sıkıntı oldu şok yatağı yamuk delinmiş olabilir veya bariz sol/sağ atıyor. Bu durumda namluyu değiştiriyor musunuz yoksa tamir mi ediyorsunuz?
Edit:Sorum sizin ürününüzle ilgili değildir. Böyle bir sıkıntı sizin ürünüzde yaşanması halinde firmanız olarak yapacağınız işlemi soruyorum. Malum yerli firmaların çoğu tamir yöntemini tercih ediyor.
Selim bey soru mu düzeltim, sizin ürünüzle ilgili değil yerli bazı firmalarımız maalesef değiştirmek yerine tamir edip ürünü geri gönderiyor o sebepten, böyle bir soru yönelttim.
« Son Düzenleme: 10 Temmuz 2017, 13:20:26 Gönderen: Gökhan AKDOĞAN »
  • Ata NEO 12 Cal /66 Namlu
  • Deutsch Drahthaar - Tony
Gökhan AKDOĞAN
1988  / 0 RH (+)
Fethiye / MUĞLA

The following users thanked this post: Ali KELTEN

Çevrimdışı İbrahim TUTKUN

• AvlakForum Üye
  • *
  • Dare in Brocca
Öncelikle tebrikler ve vatana millete hayırlı uğurlu olsun. Tüm modelleri inceleme fırsatım oldu. Gayet titiz bir işçiliğin ürünü oldukları belli. Görüntüsü kadar performans da verecekse gerçekten uygun fiyata kaliteyi satın almış oluruz kanaatimce. Benelli'yi örnek almanız yada rakip görmeniz güzel. Tabi bunun kalite anlamında olması gerekiyor. Çıkış olarak görüntüde Benelli benzeri silah yapmanız mazur görülebilir, umarız ilerleyen zamanlarda özgün çalışmalarınızı da görürüz. Ayrıca Inertia sistemini tamamladıktan sonra atış ve grupmanlarda bir sıkıntı yaşanmazsa aynı modelin 3.5 inç versiyonunu da merak ediyorum. Ve tabii ki sonraki vadede klasik ve üst/alt çifte de bekleriz :)
Son paylaştığınız testin ikinci bölümünü de okudum. Tabi orada çoğunlukla "o fişeği de attı bu fişeği de yaktı" benzeri şeyler yazılmış. Hemen hemen her tüfek fişek atar, zaten yapılış amacı bu. "Ama nereye atar, nasıl atar?" ve "Performansını ne kadar süre muhafaza eder?, bizi ilgilendiren bu soruların cevapları. Umarım silahınız üstadlarımızın testlerinden de başarıyla geçer ve hem siz kazanırsınız hem Türk avcıları. Biz her daim destekçiniz oluruz,siz yeter ki avcılara kulak verin. Okuduklarımdan ve gördüklerimden Türkiye'ye yakışır bir kalitenin peşinde olduğunuzu anladım, Allah utandırmasın inşaallah.

Bu arada, Koç Arms'ın web sitesinde sentetik dipçik ürünlere bile 2.5 no ceviz yazmışlar :) Gayri-kurumsal olmuş biraz. Umarım ilgilenirsiniz.
  • Beretta 686 Silver Pigeon I O/U
1988 Bornova/İzmir / İkamet: Bartın
A rh (-)

How can you turn back when you know in your heart that there is no real turning back?

The following users thanked this post: Doğan ATEŞ, Ali KELTEN

Çevrimdışı Ramazan YILDIZ 20

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Namlu dövme çelik mi?
  • Stoeger m2000 2012 model standart combo
  • sarsılmaz sp-flash 86
  • Huğlu Çifte
  • English Pointer
1990 DENİZLİ
Karavanacı Avcı

Çevrimdışı Ali KELTEN

• AvlakForum Üye
  • *
    • Retay
Gunaydın İbrahim Bey,

Evet web tasarım firmamız bilgileri girerken hata yapmış gün içerisinde hemen güncelleniyor.

Dikkatiniz ve duyarlığınız için teşekkür ederim, olmaması gerekti tekrardan özür dileriz

iyi günler,

Selim
RETAY
#Pullit

The following users thanked this post: İbrahim TUTKUN

Çevrimdışı Ali KELTEN

• AvlakForum Üye
  • *
    • Retay
Sn Ramazan Yıldız,

Şuan üretimimiz sadece derin delik delme yöntemiyle yapılmaktadır. Orta-uzun vade de projelerimiz bulunmaktadır.

iyi günler

Selim
RETAY
#Pullit

Çevrimiçi Fatih S.M.YAPAR

• Müdavim Üyemiz
merhaba ali bey,sadece yarıotomatik üzerine ihtisaslaşmanızı ben takdir ediyorum. illede her segmentte ürün üretmeniz gerekmez,argeyi bir segmente yöneltip ,markalaşmak en doğrusu olur diye düşünüyorum. marka olmak asıl hedef olmalı,başarılar.
  • Benelli Bellmonte 1 12 çap 71 cm namlu
  • Mossberg 500A pompalı 12 çap 71 namlu
  • Kral Cara Cara süperpoze 12 çap 71 cm namlu
  • Özhuğlu Alesta çifte 36 çap 71 namlu
  • İngiliz Seter; Şanslı
Tarsus Avcılar Kulübü
Fatih S.M.YAPAR
1976 Tarsus/Mersin

The following users thanked this post: Alp BALABAN, Gökhan AKDOĞAN, Ali KELTEN

Çevrimiçi Ömür DURMUŞ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
Sadece bilgi amaçlı izliyorum bu yazışmaları ve konuyu ..ANCAK bir firmanın bu kadar seviyeli ve ilgili  diyaloğa girmesine hayran kaldım !Bir kaç yerli firömayla kötü tecrübe yaşamış biri olarak sizi tebrik ediyorum !
  • typhoon f12 / t4
  • derya lion ipsc /crx400 / x400
  • hatsan mpa
  • Mossberg 500
  • stoeger m3k
  • derya mk12
1973 - İstanbul

The following users thanked this post: Gökhan AKDOĞAN, Ali KELTEN

Çevrimdışı Hilmi TAŞKIN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Konuyu baştan sona kadar ilgiyle okudum. Firma olarak son kullanıcı yorumlarına ve isteklerine değer vermeniz ve hatta bu istekleri ürünlerinize yansıtmanız,  üretim aşamasında değerlendirmek üzere üstatların bilgi birikiminden de faydalanmanız gerçekten takdire şayan. Umarım orta ve uzun vadede de hedeflerinize ulaşırsınız ve yerli üretim bir değer daha kazanır. Benelli gibi bir dünya markasını rakip olarak görmeniz inşallah ürün kalitenizi de o seviyelere çıkarmanızı ve stabil tutmanızı sağlar. Önerim yarı otomatik tüfekler üzerine yoğunlaşmanız olacaktır. Nasıl ki Akus firması sadece çifteyle markalaştı, sizin de benelli gibi yarı otomatik tüfekkerde zirve marka olduğunuzu görmeyi çok isterim. Dikketleri üzerinize çekmeyi başardınız, bundan sonra mercek altındasınız dikkat edin ..:-)
  • Akus Hunter Delüx üst/alt çifte 71
  • Beretta 686 Sp1
  • Browning Maxus
Dört yaman sızım var inceden ince
Vatanca, bayrakça, törece, dince

The following users thanked this post: Gökhan AKDOĞAN, Ali KELTEN

Çevrimdışı Ali KELTEN

• AvlakForum Üye
  • *
    • Retay
Sn Fatih S.M.YAPAR,

merhaba ali bey,sadece yarıotomatik üzerine ihtisaslaşmanızı ben takdir ediyorum. illede her segmentte ürün üretmeniz gerekmez,argeyi bir segmente yöneltip ,markalaşmak en doğrusu olur diye düşünüyorum. marka olmak asıl hedef olmalı,başarılar.

Tavsiyeniz için teşekkür ederiz.
Onceki bilgilerde belirtildiği gibi kısa ve orta vadeli hedefimiz bu segmentde ürün çeşitliliğini, teknoloji ve tasarımıyla belirleyici firma/marka olarak tamamlayıp kullanıcılar için tercih edilen olmak ve doğru yolda olduğumuzu da zaman zaman görüyoruz.

Selim
RETAY
#Pullit

The following users thanked this post: Fatih S.M.YAPAR

Çevrimdışı Ali KELTEN

• AvlakForum Üye
  • *
    • Retay
Sn Hilmi TAŞKIN ,

Konuyu baştan sona kadar ilgiyle okudum. Firma olarak son kullanıcı yorumlarına ve isteklerine değer vermeniz ve hatta bu istekleri ürünlerinize yansıtmanız,  üretim aşamasında değerlendirmek üzere üstatların bilgi birikiminden de faydalanmanız gerçekten takdire şayan. Umarım orta ve uzun vadede de hedeflerinize ulaşırsınız ve yerli üretim bir değer daha kazanır. Benelli gibi bir dünya markasını rakip olarak görmeniz inşallah ürün kalitenizi de o seviyelere çıkarmanızı ve stabil tutmanızı sağlar. Önerim yarı otomatik tüfekler üzerine yoğunlaşmanız olacaktır. Nasıl ki Akus firması sadece çifteyle markalaştı, sizin de benelli gibi yarı otomatik tüfekkerde zirve marka olduğunuzu görmeyi çok isterim. Dikketleri üzerinize çekmeyi başardınız, bundan sonra mercek altındasınız dikkat edin ..:-)

Teşekkür ederiz güzel temennileriniz için.

Firma olarak belirlediğimiz hedef ve doğrultuda yol alıyoruz ve orta vade de bunu siz kullanıcılarla birlikte göreceğiz . Sadece biraz zamana ihtiyaç var

Selim

RETAY
#Pullit

Çevrimdışı Ali KELTEN

• AvlakForum Üye
  • *
    • Retay
Sn. Ömür DURMUŞ,

Sadece bilgi amaçlı izliyorum bu yazışmaları ve konuyu ..ANCAK bir firmanın bu kadar seviyeli ve ilgili  diyaloğa girmesine hayran kaldım !Bir kaç yerli firömayla kötü tecrübe yaşamış biri olarak sizi tebrik ediyorum !

Teşekkür ederiz. Amacımız hedefe ulaşmak hızlı ve emin adımlarla. Aksine, ben bu kardar finansman yatırım yaptım, şu kadar zaman tecrübem var, bu kadar adet ürün geliştirdim vs diyerek insanları bilgisiz görmek çok yanlış bir bakış açısı bize göre.

Firma olarak her türlü kullanabileceğimiz bilgi bugün lazım olduğu gibi bu işi yaptığımız sürece de lazım olacak. Doğru bilginin kimden? nerden? geldiğine bakmamaya çalışıyoruz. Hepsi bu :)

iyi günler

Selim
RETAY
#Pullit

Çevrimdışı Ali KELTEN

• AvlakForum Üye
  • *
    • Retay
Gunaydın,

Masai Mara Spot 1 reklamı

Yorumlarınızı, görüşlerinizi ve eleştrilerinizi bekliyoruz

iyi haftalar,

« Son Düzenleme: 17 Temmuz 2017, 10:45:25 Gönderen: Ali KELTEN »
RETAY
#Pullit

Çevrimdışı İbrahim TUTKUN

• AvlakForum Üye
  • *
  • Dare in Brocca
Günaydın Ali Bey,
Reklamınız hayırlı uğurlu olsun.
Reklamın devamı gelecek mi yoksa tümü bu kadar mı? Eğer burada bitiyorsa yorum yapabilmek için oldukça kısa bir reklam. 25 saniyede bitince şaşırdım açıkçası. Silahın omuzlanmasından başka bir şey göremedik. Merada duruşu, atışı, vb gibi görüntüler de olsa daha göze hoş geleceğine inanıyorum.
Ayrıca kısa da olsa silahın özellikle kendini diğer yerli yarı otomatiklerden ayıran özelliklerine de değinilse daha bilgilendirici olur.

Tüfeğin forum üyemiz ustalarca test edildiği yazılmıştı daha önce, bu testler ne durumda bilginiz varsa bizimle paylaşırsanız çok memnun oluruz. Gerçek reklamınız o testler olacak bir bakıma :) Eminim forumda benim gibi Masai Mara almak için bu sonuçları bekleyen bir çok avcı vardır.

İyi günler, iyi çalışmalar.
  • Beretta 686 Silver Pigeon I O/U
1988 Bornova/İzmir / İkamet: Bartın
A rh (-)

How can you turn back when you know in your heart that there is no real turning back?

Çevrimdışı Ali KELTEN

• AvlakForum Üye
  • *
    • Retay
Sn Ibrahim TUTKUN,

Günaydın Ali Bey,
Reklamınız hayırlı uğurlu olsun.
Reklamın devamı gelecek mi yoksa tümü bu kadar mı? Eğer burada bitiyorsa yorum yapabilmek için oldukça kısa bir reklam. 25 saniyede bitince şaşırdım açıkçası. Silahın omuzlanmasından başka bir şey göremedik. Merada duruşu, atışı, vb gibi görüntüler de olsa daha göze hoş geleceğine inanıyorum.
Ayrıca kısa da olsa silahın özellikle kendini diğer yerli yarı otomatiklerden ayıran özelliklerine de değinilse daha bilgilendirici olur.

Tüfeğin forum üyemiz ustalarca test edildiği yazılmıştı daha önce, bu testler ne durumda bilginiz varsa bizimle paylaşırsanız çok memnun oluruz. Gerçek reklamınız o testler olacak bir bakıma :) Eminim forumda benim gibi Masai Mara almak için bu sonuçları bekleyen bir çok avcı vardır.

İyi günler, iyi çalışmalar.

Yorumunuz için teşekkür ederiz.

Tv serisi için spot reklam serisinin ilki.

Ürünün her bir özelliği için bir spot reklam var.

Ürün tanıtım ve doğada atışı ve detayları için 3 daklık ayrıca bir reklam filmi çekilmekte sizler için.

Fuarda gelen ziyaretçilerimizin büyük bir kısmı TV de reklamlarınızı görmüyoruz görmek istiyoruz diye talepte bulundular bunun üzerine spot serileri şeklinde özelliklerini anlatan bir reklam serisi çekildi ve sırayla yayınlanacak.

Gerçek test, deneme, inceleme vs için sanırım bu ay İbrahim bey ile başlıyacağız ve kendisi de burdan sonuçları sizlerle paylaşacaktır.

iyi günler
RETAY
#Pullit

The following users thanked this post: İbrahim TUTKUN

Çevrimdışı Uğur YILMAZ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Gözüm üstünüzde  >:D >:D >:D >:D

Merakla takip ediyorum. ;D ;D ;D
1972 Kdz.Ereğli / ZONGULDAK

'' İnsan dilinin altında gizlidir ''

The following users thanked this post: Özgür UYAR, Ali KELTEN

Çevrimdışı Ali KELTEN

• AvlakForum Üye
  • *
    • Retay
Sn Uüur YILMAZ,

Gözüm üstünüzde  >:D >:D >:D >:D

Merakla takip ediyorum. ;D ;D ;D

Teşekkür ederiz. Sorularınız veya merak ettikleriniz varsa bizlerle paylaşabilirsiniz.

iyi günler
RETAY
#Pullit

Çevrimdışı Ali KELTEN

• AvlakForum Üye
  • *
    • Retay
Masai Mara 12 Kalibre Av Tüfeği İnceleme 2. Bölüm ( Randy Wakeman )

Herhangi yeni bir model tanıtıldığında, her zaman en çok sorulan soru şudur: "bunun nesi iyidir?" Doğal olarak, otomatik av tüfeği, kâğıdın tuttuğu mürekkep ne olursa olsun, her sene tamamen yenilenmez(yeniden keşfedilmez). Burada da durum böyle, temel platform için 1966 yıldan Bruno Civolani’nin tasarımıdır. US 3447417 A'da olduğu gibi Dönerbaş mekanizma olarak  adlandırılmıştır. Tasarımın amacı patentte anlatılmıştır:

Sabit namlu silahların, ateşten önce silah, kızaga zarar vermemesi için ateşleme esnasında mermi tarafından üretilecek basıncın öngörülmesi için önceden ayarlanması için gerekli manuel bir ayarlamanın yapılması gerektiği dezavantajına sahiptir, bunun amacı geri tepme sırasında çerçeve ve mermi kovanının dışarı atılmasını kolaylaştırmak.

Bu yeniliğin amacı, yeni bir silah temin ederek, bahsedilen dezavantajı ortadan kaldırmaktır. Diğer silahlara göre, geri tepmesinde önemli bir azalma ve merminin düzenli ve kolay bir şekilde boşaltılması ile herhangi bir hafif yük ya da ağır yük mermi, güzel sonuçlar elde ederek güvende tutmak ve arada tekrar etmek mümkündür.

Gerçekte, elli yıldan fazla eski tasarım nesneleri yalnızca kısmen yerine getirilmiştir. Birçok Civolani silahların hafif fişeklerle ilgili problemleri vardır, özellikle 3-1 / 2 inçlik silahlarda. Çaba sarf etmeden daha az yükleme uzun süredir "Benelli Thumb" olarak adlandırılmıştır ve döner başın hazneye girmeme sorununa "Benelli Click" olarak bilinir. Bu arada, her yıl daha plastik dolgulu ve polimer süslü birçok model yapılmıştır.

6 lbs'de 11 oz. Masai Mara, test ettiğim birçok 12 kalibre, 3 inç inertia tüfeklerle karşılaştırıldığında, yarım pound( 220 gr ) daha hafiftir. Franchi Affinity 12 gauge (plastik) 7 lbs ağırlığı var, 3 inç Benelli Vinci 7.1 lb, Weatherby Element Max-5 camo 7-1 / 4 lb., hayal kırıklığı yaratan Breda Damasco (2995 $ MSRP) 7 lbs., Girsan MC312 ceviz dipçikli modeli 7 lbs'dir. (Camo 7 lbs. 2 oz.), ve böyle gidiyor.
Aynı zamanda, Masai Mara birçok örneklere göre daha iyi bir işleme kalitesi var. Örneğin, tetik grubu ve şarjör kapağı hem alüminyum karışımı, hem de ucuz kalıplı plastik değildir. Çoğu av tüfeklerine göre daha kaliteli bir ceviz dipçiği vardır (ve yapay olarak geliştirilmiş ceviz dipçiği değildir), ve bu oldukça pahalı olabilir.

Aynı zamanda inertia sistem daha çok popüler bir alan olmaya başladı. Retay Arms, yeni marka kimliğini edinmek adına, copy-cat türü birkaç model tanımlamaları kullanıyor: ‘Super Black’ ve ‘Super Sport’ modelleri, Benelli’nin’ Super Black Eagle” ve “Super Sport” modellere yakın. Test modelimde, gövdenin her iki yanında Masai Mara "wildebeest" logoları yok  ve kayışlıklar eklenmiş. Arazi modelinde aradığım bir şey değil, su avlarında daha uygun. Benim anladığıma göre, ithal edilen modellerinde kayışlık olacak, ancak ceviz stoklu modellerine monte edilmeyecek.

Masai Mara'nın Amerika Birleşik Devletleri'ndeki en mantıklı karşılaştırması, ATA tarafından Türkiye'de yapılan Weatherby Element serileriyle karşılaştırmasıdır. Masai Mara'nın Amerika Birleşik Devletleri'nde yükselme yapması için, esas olarak Weatherby modelleriyle aynı seviyede fiyatlandırılması gerekir: Weatherby, Amerikalı shooters için popüler geniş bir markadır. Weatherby Element Deluxe 12 gauge, ceviz ağaç stok fiyatı 800 $ mevcuttur. Weatherby Element Waterfowler (camo, plastik stok) fiyatı yaklaşık 640 $ mevcuttur.
Retay , Weatherby ile doğrudan rekabet edebilecek olursa, çok başarılı olacağını hissediyorum. Bu durumda, bir karton kutudan ziyade sert plastik çanta, üçten ziyade beş adet şoku, hızlı tetik mekanizma sistemi, aluminyum tetik korkuluğu ve aluminyum şarjör kapağı büyük değer katmaya başlamış.

Masai Mara'nın aynı zamanda düz bir dipçik bitişi var, bu sayede omuzlukları (recoil pad) kolayca değiştirebilirsiniz. Her ne kadar Masai Mara'nın küçük emniyet düğmesi konusunda sıkıntı yaşasam da, Weatherby  emniyeti daha küçüktür; gerçekten küçük bir üçgen meselesi.

Fiyat-değer odaklı müşteriler daha yumuşak bir doldurma için, daha hafif, güzel ceviz dipçikli, Masai Mara’nın 800 dolar fiyatı için 1400 dolarlık plastik stok Benelli M2'ye kıyaslayarak problem yapmayacaklar. Retay, (Masai Mara Super Black MSRP 949 $), bu test modeli bireysel bayi ve kendi fiyatlar ayarlayarak Temmuz 2017 itibariyle gerçekten bir rekabetçi olacak gibi görünüyor. Retay Masai Mara, ekonomik olarak 1180 fps 1 oz (28 gr ) ile başlayarak, en çok 3 inç, 12 kalibre inertia silah için kullandığım standart fişek dizisi ile test edildi. Ateşlemeden önce silah BreakFree ClP testinde geçti, herhangi bir kırılma olmadı. 1 oz.(28gr ) 1080 fps fişeklerde fişek attırıcı emin şekilde çalıştı, doğal olarak daha ağır fişeklerde sorun olmaz.

Masai Mara pürüzsüz fişek doldurma ve geri boşaltmasıyla ilgili herhangi bir sorun yaşamadı. Başka bir deyişle, Masai Mara, "Benelli Thumb" veya "Benelli Click" le sıkıntılara maruz kalmaz.

BEĞENİLMEYENLER

Daha önce de belirtildiğim gibi emniyetin daha büyük boyutlarda olabileceğini düşünüyorum, başka bir sıkıntı ön tarafta kırmızı fiber optik truglo arpacık çok büyük duruyor, pirinç boyutunda daha küçük almasını tercih ediyorum. Ceviz el kundağı, gövdeye yaylı kundak somunuyla sıkılıyor ve küçük bir nokta var ki el kundağı bazen oynuyor ve oynamaması için biraz daha sıkmak gerek. Ben gövdeyle el kundağında oynama olmayacak tam net bir kilitleme sistemini tercih ederim ederim.
Son olarak, her dilde kullanım kitapçığı yapılmış fakat karışık. Sadece İngilizce dilinde bir kullanım kitabı, PDF olarak indirilmiş olsa bile daha iyi olacaktır.

Çıkarılabilir tetik sistemi beğendim, tamamıyla bir tetik grubunu çıkarmak için fazla uğraşması gerekmiyor, çıkarmak için yalnızca bir veya iki pime basmak gerekiyor. Alüminyum tetik guruplarını ve şarjör kapaklarını severim. Kalıp çizgileri gözüken ucuz kötü görünümlü plastik tetik korkulukları değil.

Ayrıca 8 mm genişliğindeki şeriti beğeniyorum: 6 mm den biraz daha geniş. Retay 5 adet şoklarla, dipçik ayar seti (shims) ve plastik çantalarla, çok cömerttir. 3 adet şok ve karton kutulardan uzaklaşmak güzel bir adım. Kolay, pürüzsüz doldurma ve uzun mekanizma kurma kolu çok hoş, hem de Türk ceviz dipçiği gerçekten harika.

Masai Mara, mükemmel bir ağırlıkta bir dağ silahı, doğal olarak dengelidir ve omuzlaması hızlı ve zahmetsizdir. Güvercin avı için 1 oz 8 28 gr ) 1200 fps fişek ile vurmak için rahat bir tüfektir.

SON OLARAK

Az bakım gerektiren av tüfek olarak, Masai Mara bahsedildiği gibi Weatherby Element'e ve aynı genel fiyatlandırma alanındaki "Affinity 3" olarak sunulan Franchi Affinity serisine karşı çıkıyor. Franchi'ye karşı Masai Mara, son derece iyi yapılmış yüksek dereceli ceviz ağaç dipçiği nedeniyle ve zevklere göre kolayca değiştirilebilen omuzluk seçeneği ile kolayca kazanır.
Masai Mara, daha az plastik, daha iyi kaplamalı, çıkarcı ve sade görünümlü Franchi’yle kıyaslayarak daha yüksek seviyeli bir av tüfeğidir. Resimdeki gösterilen ‘Masai Mara Comfort’ güzel bir modeldir. Bu yüksek dereceli parlatılmış modeli bin doların altında fiyatlandırılacak gibi görünüyor.

Weatherby Element Deluxe karşısında, yine Masai Mara, Weatherby'nin iç bükey kesme olayıyla karşılaştırıldığında daha geleneksel, daha iyi bir omuzluğa sahiptir ve Masai Mara'nın emniyeti, Weatherby'nin küçük harfli üçgen emniyeti ile karşılaştırıldığında hâlâ büyüktür.

Benelli M2 12 kalibre ve Franchi Affinity 12 kalibre kıyaslayarak, çeyrek pound( 110 gr ) hafif olan Masai Mara’nın taşıması daha hoş, daha dengeli ve omuzlaması daha hızlı . Masai Mara, plastik dipçik camo modeli Weatherby ‘e kıyaslayarak yarım pound ( 220 gr) daha hafif ve bu da onu  sülün, bıldırcın, keklik vb kuş avlarında daha iyi bir tüfek yapıyor.

Ava hazır hale getirmek için Masai Mara'ya yapmam gereken tek şey daha küçük bir arpacık takmaktır. Bundan başka, şu anda tamamen av için hazır. Bir "Masai Mara Adventure" veya başka plastik dipçik modelleri hala görmedim, ancak Retay Arms açıklamalarına dayanarak, ceviz dipçik modellerinden biraz daha hafiftir. İyi kalite ceviz ekonomik bir fiyata bile bulmak çok zor, Masai Mara'nın öne çıkmasına yardımcı olan ceviz kundak kalitesidir.

Genel yapı kalitesine dayanarak olağanüstü ceviz dipçiği, sert plastik çantası ve içindeki ekstra hediyeler, şoklar, beş yıllık garantisi ve dipçik ayar seti ile birlikte Masai Mara "Super Black" kitabımda birincidir; Masai Mara çok güzel görünen, az bakım gerektiren, taşıması kolay, göz alıcı  ve iyi bir fiyat seviyesinde, güvenilir bir  av tüfeğidir.

İngilizce orjinal metnine bu linkten ulaşabilirsiniz;

http://www.randywakeman.com/RetayArmsMasaiMara12GaugeAutoPartTwo.htm
©1999 - 2017 by Randy Wakeman. All Rights Reserved
RETAY
#Pullit

Çevrimdışı Mahmut ÖZTÜZÜN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK = DÜRÜSTLÜK
    • http://img199.imageshack.us/img199/690/6094299.jpg
Sayın İbrahim AYSU beyin yapmış olduğu sonuçları dört gözle beklioruz
  • fabarm xlr compozit
Mahmut ÖZTÜZÜN
0 Rh + 1981 KONYA
Avcilik  bir yaşam tarzidir babadan oğula kalan mirastır

Çevrimdışı Feyyaz ÇETİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
+1
1983 Mudurnu/BOLU

Çevrimdışı Uğur YILMAZ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI

+1
1972 Kdz.Ereğli / ZONGULDAK

'' İnsan dilinin altında gizlidir ''

Çevrimdışı Gökhan AKDOĞAN

• Müdavim Üyemiz
Randy Wakeman  amcaya teşekkürler, biz İbrahim abiyi bekleyelim yinede  8)
  • Ata NEO 12 Cal /66 Namlu
  • Deutsch Drahthaar - Tony
Gökhan AKDOĞAN
1988  / 0 RH (+)
Fethiye / MUĞLA

The following users thanked this post: Mustafa AYDIN 54, Ali KELTEN

Çevrimdışı Serkan TİKVEŞLİ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
İbrahim bey'in yorumlarını bekleyen çok kişi var :) bende bunlardan biriyim :)
Serkantkv
1975 istanbul

The following users thanked this post: Ümit DOLU, Mustafa AYDIN 54, Ali KELTEN

Çevrimdışı Semih BAYRAKTAROĞLU

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
Bende İbrahim Beyin incelemesini bekliyorum. İbrahim Beyin incelemesinin Tüfek hakkında ki düşüncelerimi etkileyeceğini düşünüyorum.
  • Efsane yarı otomatik-Huğlu Kooperatif sp
1984 - Samsun

Çevrimdışı Alkan YOKSUL

• Forum Yönetici
  • NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
Bende İbrahim Beyin incelemesini bekliyorum. İbrahim Beyin incelemesinin Tüfek hakkında ki düşüncelerimi etkileyeceğini düşünüyorum.
  • Baikal IZH27EM1C Nikel
  • Stoeger M3000
  • Kurzhaar/Dişi
28.02.1969 EŞME/UŞAK