Gönderen Konu: Huglunun yeni ürünü piyasaya cıkti 😁  (Okunma sayısı 5695 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Eren GEBEDEK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
Huglunun yeni ürünü piyasaya cıkti 😁
« : 01 Şubat 2017, 12:57:17 »
 O0merhaba sevgili dostlar huglu kooperatif sitesi yeniledi cok sik ve nostaljik olmus guzel olmus.cifte ürünlerinde yeni bir ürün koymuslar 200ace resimleri asagida fiyat 2750 tl diger markalar olmak üzere fiyatlara zam geldi ucup gitti fiyatlar.sizcr 200ace nasıl alan kullanan arkadaslar varmı..teşekkür ederim herkese.

bbcode img

free img
  • Armsan Phenoma Carbo 12cal
  • HUĞLU 202 B 12cal

Çevrimdışı Tuncay KAHRAMAN

• Expert Üye
Ynt: Huglunun yeni ürünü piyasaya cıkti 😁
« Yanıtla #1 : 01 Şubat 2017, 13:29:55 »
Çok merak ediyorum ; Ördek figürlerini bu kadar kötü yapmak zorundalar mı? Ayrıca medium scroll çalışsalar çok daha güzel olur gravür bence.
Yinede derli toplu yapılmış bir tüfeğe benziyor..
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

The following users thanked this post: Yaşar KÖKÇEN, Emrah TUNCA, Bilal AYDIN

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #2 : 01 Şubat 2017, 13:40:07 »
2750 ye olsun o kadar.ÖZBURMAK SYMBOL üst alt çifte getirmiş bayii arkadaş.

1800 tl dedi  o tüfek bu tüfeğin yanında Ferrari resmen.
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

The following users thanked this post: Veli TOKCAN, Emrah TUNCA

Çevrimdışı Talat YILMAZ 46

• AvlakForum Üye
  • *
  • çifte hastası
« Yanıtla #3 : 01 Şubat 2017, 17:08:49 »
huğlunun yeni modelleri  eskisine göre daha şık estetik ve kibar  eski medellerde  çapraz kilit vardı  bunlarda yok   sağlanlık açısından olumsuz etkilermi  ustalar daha iyi bilir
resimlerdeki tüfek CR112K eski adı 200ac  modeli  fiyat 2480 tl   200ACE modeli ise ejektörlü olanı  2750 tl .  fiyatlar gerçekten 2 yılda çok yükseldi   yeni üretim bazı değişiklikler getirdiği için maddi olarak elbette etkileyecektir  birde dolar yükselince aldı başını yürüdü     bana göre  huğluda en iyi yenilik  yönetim kurulunda Ömer kızılkayanın yerine Naci tanıkın getirilmesi   2010 15 döneminde huğlunun en fazla şikayet aldığı  dönemdi   iki lafı bir araya getireyemen adamı nasıl başkan yapmışlardı daha kafam almıyor

kapaklı model yerine düz model almayı  tercih ederdim  200A 1.920 tl    ejektörlüsü    200AE 2.115 tl     üzerinde  bir iki ördekli kapak için  500  550 tl  vermeye gerek yok bence     

yeni modellerden  201A  (CR212K) ve 200AE   

birde  ejektör olayını anlayamadım   yerli yabancı hiç bir çiftede böyle ejektör görmedim  varmı bir avantajı yoksa  üretim kolaylığı olsun diyemi  böyle yapmışlar

« Son Düzenleme: 01 Şubat 2017, 17:13:34 Gönderen: Talat YILMAZ 46 »
  • Huğlu 202B 12 cal 71&76 1-3 fix
Talat YILMAZ 
 K.maraş   1991

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #4 : 01 Şubat 2017, 20:31:33 »
Klasik tüfek çift tetik olacak, düz siyah veya meneviş kasa oldumu tamamdır. Ördek gravürlü poze-çifteyi bedava verseler almam.
Şekilden önce icraate bakarım   8)
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

The following users thanked this post: M.Ali AKDAĞCIK

Çevrimdışı Mehmet Alper YAZAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #5 : 01 Şubat 2017, 20:38:05 »
Aynen performansi iyi olsun gerisi hikaye.Tutup 2 tane ordek resmine bi ton para vermek bana akil kari gelmiyor.Ordek resmi koyunca ordekler kendiliginden dusmuyor yere.Onemli olan gorunumu degil islevi
  • Winchester SXP Black Shadow
  • Armsan Paragon Grande S Combo
  • Cesa Favorit 1800
  • Özkanlar FX-19
1990 Erzincan

The following users thanked this post: Merdan KAÇAR

Çevrimdışı Merdan KAÇAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #6 : 01 Şubat 2017, 22:31:24 »
Klasik çiftede çift tetik olacak katılıyorum. Adı üzerinde çifte. Çifte ve pozelerinde tek tetikte ısrar eden firmalar da bence üretim bantına çift tetikli opsiyonlarını koysalar fena olmaz.

Huğlu kozmetik değişiklikler yapmış. Görüntüye göre en radikal değişiklik green kiliti iptal etmişler. Zaten namlu uzantısı kubuzdaki yuvasına genel olarak sıfıra sıfır oturmuyordu isabet olmuş. İyi yapamıyorsan yapmayacaksın. 97 model bir huğlu çiftem vardı bir zamanlar onda da yoktu mesela green kilit. Taş gibi de tüfekti.

Ancak kubuz alt kısmında namlu ayağının siyah görüntüsü gravür olyayını bozuyor. Keşke o siyah bölgeyi de kubuzla uyum sağlayacak şekilde gravürleseler. O kadar emeğin üzerinde siyah kare resim hiç de iyi durmuyor.

El kundağında ABD'liler böyle seviyormuş. Öyle duymuştum. Eski tip küçük olanlar bence daha iyiydi. Çifte havasını bozuyor biraz bu görüntü. Tabi benim görüşüme göre.

Tetik düşük durumda kubuzdan çıkan iğnelere bakarsak iğneler bu modellerde de  horoz üzerine sabit. Huğlu'dan artık kubuza sabit iğneli modeller bekliyoruz.

Çiftede sabit şoklu ve şok varyasyonları daha geniş üretim de yapılmalı. Poze olsun, çifte olsun sabit şoklunun namlusu ile mobil şoklunun namlusunu namlu ağızlaından karşılaştırın aradaki zerafet farkı zaten kendiliğinden sırıtıyor. 1-3 kombinasyonunun bırakın, yapın 3-4, 3-3, 2-4, daha çok işe yarasın...

Ejektör modeli ise Toz 120'den esinlenmiş. Namlu üzerine monteli yaylı...

Fiyatlar sadece kozmetik geliştirmeler dikkate alındığında bence tuzlu. En azından o namluyu fişek yatağına geçme değil tek parça yapın da verelim o kadar parayı....
« Son Düzenleme: 01 Şubat 2017, 22:58:51 Gönderen: Merdan KAÇAR »
Merdan KAÇAR
1970-Ankara

The following users thanked this post: Tamer YİĞİT, Tuncay KAHRAMAN, Erol ÖZTÜRK, Suat ÇALIŞKAN

Çevrimdışı İsmail CEYLAN 16

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #7 : 02 Şubat 2017, 00:39:37 »
Ben cifte siparisi verirken cikardilar bakti hosuma gitmedi bu tufege bu para cok bence
  • Akdas 712 elit superpoze 66cm
  • Huglu 103 c 71cm
  • Genc huglu cne203 66cm
  • Sarsilmaz concorde x 68 cm
İsmail CEYLAN
1988/BURSA

Çevrimdışı Veli TOKCAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #8 : 02 Şubat 2017, 01:24:17 »
2750 ye olsun o kadar.ÖZBURMAK SYMBOL üst alt çifte getirmiş bayii arkadaş.

1800 tl dedi  o tüfek bu tüfeğin yanında Ferrari resmen.

3 aydır kullanıyorum  süper pozesini (özburmak symbol)  Tüfeğini.. BURDUR yıldız tüfeklerini yapan  çalısan usta yapıyor.namlu dısardn geliyor ama türkiyede işleniyor.sağlam ve yıkıcı bir tüfek satıs sonrası ilgi alaka güzel tavsiye ederim..
  gravürsüz 1000 tl..  gravürüne göre fiat yükseliyor.isteğe göre aliminyum veya çelik kasa.uzun veya kısa didcik ölcüsü yapıyorlar

cok cok menunum

online photo upload and share

« Son Düzenleme: 16 Şubat 2017, 22:38:59 Gönderen: Veli TOKCAN »
1962....BURDUR AVC. KULB                BURDUR

Çevrimdışı Orkun ÜNLER

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #9 : 07 Şubat 2017, 22:30:53 »
Huğlu çok önemli bir üreticidir. İlk göz ağrım olup, her zaman dolabımda en az bir huğlum hep olmuştur. İsterlerse ve doğru adamların eli değerse harika tüfek yaparlar.Ancak eleştiri de hakkımız ve daha iyi için klavuzdur. En büyük eleştirim gittikçe el işçiliğinin kaybolmasıdır. Dipçik ve el kundağının lazerle çizilmesi, Krom namlu boyası, lazerle yapılmış sözde gravürler, kubuzda krom kaplamaya hala devam edilmesi vs. Oysa dev markalar karşısında rekabet gücümüz el işçiliği yoğun imalatlarla olacaktır. Sürme boyaların, el emeği kundakların, tığ işçiliği gravürlerin, zarif modellerin, titiz zemin tesviyelerinin yerinde yeller esmektedir. Yapılan sözde menevişler ikinci yılı dahi görememektedir. 40 sene önce yapılan imalatlar şimdi dahi aranmakta ve tutulmakta iken yeni imalatlar bunların dahi gerisinde kalmaktadır. Gerek el işçiliği gerek zerafet ileri gidememiştir. Avuç dolusu paralar istenen Özel! İmalatlarda da dahi yukarıda belirttiğim hastalıkların çoğu mevcuttur. Yeni modellerin el kundakları evlere şenlik, kundak ve el kundakları üzerindeki çizgilerin şekilleri ne yazık ki çok kötüdür. Fabrika bünyesinde seçme ustalardan acilen bir özel imalat bölümü kurulmalı ve daha üstün malzemeyle el işçiliği yoğun daha kaliteli bir üst segmet çifte süperpoze serisi çıkarılmalı emsallerine göre makul fiyatla piyasaya sunulmalıdır. Bu tasarımlar yapılırken başarılı eski imalatlar (yekpare namlular maşa yaylar varım yumurta kundaklar sürme boyalar vs vs)ve yabancı markalar doğru harmanlanmalı acilen sementasyona geçilmelidir.
  • Simson Suhl SXS ejektör 12 Cal.
  • Fusil Robust Brevete s.g.d.g 222 SXS 12 Cal.
  • Fusil Robust Brevete s.g.d.g. 222 SXS 16 Cal.
  • Akus OB O/U 12 Cal.
  • Huğlu 103 d O/U 12 Cal.
  • Yıldız SPZ-ME O/U 20 Cal.
Orkun ÜNLER
1972 KONYA

The following users thanked this post: Tamer YİĞİT, Hamza CİVİL, Yaşar KÖKÇEN, Emrah AKDENİZ

Çevrimdışı Emre SARI

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #10 : 16 Şubat 2017, 20:59:03 »
Tüfeğin iğneleri horoz üzerinde olmayip kubuza sabitlidir.

Tüfeğin ejektör sistemi tamamen kendi tasarımımızdır. Hiçbir tüfekten esinlenilmemiştir.
1992 KONYA