Gönderen Konu: ata neo ile akdaş 212 arasında kararsızım yorumlarınızı bekliyorum  (Okunma sayısı 3435 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Erkan ÇAĞLAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
O0 selam arkadaşlar buraya yeni üye oldum ve forumunuzu çok beğendim ben av sporuna yeni başlayan birisiyim ve kendime yeni bir tüfek almak istiyorum çok araştırdım ama iki tüfek arasında karasız kaldım birisi akdaş ak 212 modeli ile ata neo kararsızım siz değerli avcı arkadaşların düşüncelerini öğrenmek istiyorum şimdiden yapacağınız yorumlar için tşk ediyorum..
1987 - Sivas

Çevrimdışı Mustafa GÖNEN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Forumumuza hoşgeldiniz Erkan Bey. Burası çok güzel bir platformdur. İyi forumlar diliyorum şimdiden.

Her iki markayı da birer sezon boyunca yoğun olarak kullanan biri olarak elbette söyleyeceklerim var. Ancak bunlar benim tecrübelerim, sizin tecrübeleriniz farklı olabilir. Bunu unutmayın lütfen.

Erkan Bey, ben ilk önce Ata Neo aldım 2014 yılında ve tüfek sol alt atıyordu. Fabrikaya gidip gelme süreci markaya yakışmayacak kalitedeydi. Bunu daha önce yine bu forumda Ata markası ile ilgili bir-iki konuda anlattım. Şimdi tekrar yazmaya kalkarsam mesajım çok uzayacak, o yüzden yazmayayım ama siz arzu ederseniz forumda bulabilirsiniz. Bu olay sonucu tüfeğim ve markasından soğumamın yanında tüfeğin hafif olması, kinetik olduğu için daha çok tepiyor olması, kurşunu istikrarlı atamaması, ahşap kalitesi vs. beni yeni bir tüfek almaya sevk etmişti.

Ve nihayet bu yaz Akdaş AH212 modelini (Kinetik-Gazlı karışık bir sistem.) fabrikayı ve Sadık Bey'i ziyaret ederek, yerinde bilgi alarak sahiplendim. Sezon boyunca aktif olarak kullandım. Ağırlığı, dengesi, malzeme uyumu, işçiliği ve kalitesi, daha az tepmesi ve kurşun atışlarındaki istikrarı ile şu ana kadar çok şükür gayet memnun kaldım.

Ayrıca, ben Akdaş'ı araştırırken marka ve usta olarak daha güvenilir olduğuna ulaşmıştım. Son olarak bunu da belirtmek isterim.

Sonuç olarak elimdeki Ata Neo'yu uygun bir yan/yana ya da üst/alt çifteyle takas edip, otomatik tüfek kadrosunu Akdaş AH212'ye bırakacağım.

Size kolaylıklar dilerim.
Rast gele.

1988
Fethiye/Muğla
Bayramiç/Çanakkale
  • Akdaş AH212 Kamuflaj 71 cm Yarı Otomatik
  • Yıldız SPZ ME Steel 71 cm Üst/Alt Çifte
1988 - Fethiye/Muğla - Bayramiç/Çanakkale

The following users thanked this post: Erkan ÇAĞLAR

Çevrimdışı Alper BEKRET

• AvlakForum Üye
  • *
Iki yıldır akdaş ak212L kullanıyorum iki kez fabrikaya gitti biri ahşap kısmı şişti el kundağı sıkıştı, diğerinde ise iğne değişti.Teknik servis  ilgili gönderirken ben ödedim kargo parasını yollarken onlar ödediler.Tüfeğin av üzerindeki etkisinden gayet memnunum.Bu tüfeği size öneririm. Size tavsiyem Iki tüfeği de görmeden, yüzlemeden almayın.saygılar selmlar
  • Dörtler tüfek sanayi çifte huğsan otomatik
  • Fortuna Suhl çifte
  • sarsilmaz kilinc 2000mega
  • Kopay__ŞANS___
Alper BEKRET
1989 Çorum.
EDEPLE GELEN HÜRMETLE GİDER.

Çevrimdışı Murat PAKEL

• AvlakForum Üye
  • *
Ben bu iki tercih arasında akdaş ak212 kinetik ilanı tercih ederdim. Lakin bende bunları epey inceledim tam akdaş alacakken özkanlar fx015 i gördüm, araştırdım, inceledim ve sonuç olarak özkanlar aldım. Almasaydım akdaş sipariş edecektim. Özkanlar da çok kaliteli, %100 müşteri odaklı güzel işçilik, kaliteli malzemeye sahip bir ürün. Öneririm.
  • Saint etienne darne çifte
  • Simson Suhl
  • Huğlu 104a/ Seçkin S3 superpoze
  • Özkanlar FX015
  • Akdaş AG 212
  • English Pointer
Murat PAKEL
1975 İZMİR

Çevrimdışı Erkan ÇAĞLAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
siz usta ve işini bilen avcı ve atıcı dostlarıma çok tşk ederim
1987 - Sivas

Çevrimdışı Sefa KOYUNCU

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Mustafa bey Akdaş AH212 model tüfeğinizin ağırlığı ne kadardır acaba? Elinizdeki diğer tüfeğiniz olan Ata Neo'dan ağırlık olarak farkı nedir? Daha hafif mi yoksa daha ağırmı? Memnun olduğunuzu gördüm ilgimi çeken bir model merak ettim. Hayırlı günler.
  • Baikal USSR ij 58
  • Huğlu GT1
  • Ata Arms Cy 12
  • Deutsch Kurzhaar - Akhisar'dan GEKAS
1987 Hendek/SAKARYA

Çevrimdışı Mustafa GÖNEN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Mustafa bey Akdaş AH212 model tüfeğinizin ağırlığı ne kadardır acaba? Elinizdeki diğer tüfeğiniz olan Ata Neo'dan ağırlık olarak farkı nedir? Daha hafif mi yoksa daha ağırmı? Memnun olduğunuzu gördüm ilgimi çeken bir model merak ettim. Hayırlı günler.
3330 gr ya da 3350 gr idi yanlış hatırlamıyorsam. Ata Neo ise 3000 gr civarıydı.
Ben ağır tüfek seviyorum Sefa Bey. Ya ilk olarak ağır tüfeğe alışmamdan (ağabeyimin Huğlu 103 DE'si, 3650 kg) ya da hafif tüfekte yakalayamadığım denge ve atış istikrarından kaynaklı bu böyle.
Ama Akdaş AH212'den genel olarak gerçekten memnunum, tavsiye edebilirim.
Size de hayırlı günler.
« Son Düzenleme: 08 Şubat 2017, 13:30:47 Gönderen: Mustafa GÖNEN »

Çevrimdışı Sefa KOYUNCU

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Çok sağolun. Tabiki ağır tüfeklerin atış konforu yatsınamaz bir gerçek. Sadece bu tüfeklerin ağırlıkları gezerken hissediliyor. Bu anlamda tüfeğin kalitesini tartışamayız. Tüfekler çok güzel tüfekler. Benim akdaş süper pozem var 20 kalibre ve 61 cm namlulu bir tüfek. İnanın çok memnunum her elime aldığımda şöyle bir bakıyorum ve heyecanla kullanıyorum. İnanın kusursuz bir üretim desek yalan olmaz. Tüfeğinizi güzel günlerde kullanmanız dileğiyle. :)
  • Baikal USSR ij 58
  • Huğlu GT1
  • Ata Arms Cy 12
  • Deutsch Kurzhaar - Akhisar'dan GEKAS
1987 Hendek/SAKARYA

Çevrimdışı Mustafa GÖNEN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Avda çoğu zaman sabahtan akşama kadar gezerim. Askı kayışı da pek kullanmam. Buna rağmen böyle avlarda ağır tüfeklerin eksisini henüz çok hissetmedim.  Bu, Allah bir hastalık ya da başka bir mani vermez ise biraz daha yaşlanıp kondüsyondan düştüğümde karşılaşacağım bir sorun gibi geliyor bana. Evelallah gençliğimizde taşımayacaz da ne zaman taşıyacaz?

Teşekkür ediyorum siz de güzel günlerde kullanın tüfeğinizi.

The following users thanked this post: Sefa KOYUNCU