Gönderen Konu: Venza  (Okunma sayısı 4622 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ali Hayati UYGUR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Venza
« : 25 Kasım 2016, 01:04:03 »
Venza hakkında bilgi almak için neden lerrrrr yardımcı olunursa teşekkürler
1973 Mersin/Tarsus

Çevrimdışı Uygar TANDOĞAN

• Müdavim Üyemiz
Ynt: Venza
« Yanıtla #1 : 25 Kasım 2016, 11:31:36 »
venza geçen yıl aldım.yeşil olanından.armsan phenoma ile test yaptık.ya armsan alacaktık ya venza.ikisinin de 35 mt.grupmanları aynı çıktı.en son tenekelere atış yaptık.phenoma tenekeyi ancak kıpırdatırken,venza taklalar attırdı.tabii bunları yaparken ikisinde de aynı marka ve gramajda aynı numaralı fişekler kullandık.venza daha çok delik açtı.bundan dolayı venza aldım.phenoma yı kötülemiyorum tabii ki.o da çok iyi. venza nın deliciliği mükemmel.mekanizması yarı kinetik yarı gazlı.ikisinin de avantajlarını barındırıyor.iki sezondur severek kullanıyorum.hatta 60 cm namlu da aldım.
  • HUĞLU RENOVA SENTETİK 66CM
  • VURSAN 92A EUROPE 66cm
  • HUĞLU GX 812 TACTICAL
Uygar TANDOĞAN
1977 MUĞLA

Çevrimdışı Hasan BOZKURT

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #2 : 25 Kasım 2016, 21:50:40 »
Uygar abi aynı tenekenin farklı yüzüne mi ateş ettiniz?..
Çoğu farklı tenekelere atış yapıyor.Markadan markaya bile teneke mukavemeti değişiyor.
1982 Konya

The following users thanked this post: Ali Hayati UYGUR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #3 : 30 Kasım 2016, 12:40:27 »
hasan kardeşim sanırım aynı marka teneke idi.farklı yüzlerine farklı tüfeklerle ateş ettik.venza hep takla attırdı.
  • VURSAN 92A EUROPE 66cm
  • HUĞLU GX 812 TACTICAL
Uygar TANDOĞAN
1977 MUĞLA

Çevrimdışı Hakan ÖZTÜRK 23

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #4 : 26 Aralık 2016, 00:06:58 »
Venza ile tavşan avı güzel oluyor ama keklikte biraz sıkıntı var, sıkıntı bende de olabilir, atanın dipçikleri çok düz trap atıcıları için iyi olabilir, dipçik düşüklüğünü artırmak için pul koydum ama hala düz ilk aldığımda bandı görüyorum, malesef 5 tane pul koymuşlar 4 tanesi dipçik düşüklüğünü düşürmek için, bir tanesi arttırmak için.

img bb

share screenshot
  • Zafer Otomatik Gazlı
  • Capitol Otomatik Gazlı
1978 - Elazığ

Çevrimdışı Arif ŞAHAL

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #5 : 04 Mart 2017, 20:58:34 »
Hakan kardeşim, bende Venza almayı düşünüyorum ve genelde tavşan avcısıyım. Venza hakkında kullanıcılarından silah hakkında düşüncelerine ihtiyacım var. Bilgilendirirsen  sevinirim, ayrıca uzatma şoku takılabiliyormu  namluya acaba , ve red dot  yada dürbün takma kanalları varmı, teşekkürler.
  • Üzümlü elmas 7+1 y. Otomatik
  • Anton-Zoli 71 çifte
  • Ata Venza 71 y. Otomatik
  • Yarı Barak Zahar(tommy)
1980 -Güney köyü- Yeşilova/Burdur

Çevrimdışı Mustafa ÇAVDAR

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #6 : 04 Mart 2017, 22:15:36 »
Hayırlı avlar avi daim olsun tüfeğinizin venzayı övende çok sövende.ben neo kullanıyorum çok memnunum çevremde arkadaşlarımda var venza onlarda sorunlar görünce soğudum neo aldım
  • Kral DE spz
  • Huğlu 104 a spz
  • Ata arms neo 12
1985 - Antalya

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #7 : 06 Mart 2017, 09:57:03 »
Hakan kardeşim, bende Venza almayı düşünüyorum ve genelde tavşan avcısıyım. Venza hakkında kullanıcılarından silah hakkında düşüncelerine ihtiyacım var. Bilgilendirirsen  sevinirim, ayrıca uzatma şoku takılabiliyormu  namluya acaba , ve red dot  yada dürbün takma kanalları varmı, teşekkürler.
namluya red dot ya da dürbün düşünüyorsanız baştan sipariş ederken cantilever namlulu sipariş edin.sonradan mümkün olmuyor.
  • VURSAN 92A EUROPE 66cm
  • HUĞLU GX 812 TACTICAL
Uygar TANDOĞAN
1977 MUĞLA

The following users thanked this post: Arif ŞAHAL

Çevrimdışı Hakan ÖZTÜRK 23

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #8 : 06 Mart 2017, 23:31:55 »

Venza ile bu yıl tavşanda rekor kırdım, en son dört tane de yeşilbaş ördek vurdum, mesafe sorunu yok. daha önce de yazdım bazen şaşırtıyor, bazen çıldırtıyor, ördek avında -8 ila -10 derece arasında hep ilk fişekleri attı, ikincileri atmadı, beş altı atıştan sonra düzenli çalışmaya başladı, şansıma ördek çalıştığı için daha sonra güzel av yaptım, rc 34 4-5 numara kullanıyorum, bp de kullandım, ben rc de randıman aldım başka arkadaşda da var o da bp 'den memnun, atış yaptığım güme ile sahil arası 42 adım, su çekildiği için mesafe uzamıştı, biraz da ördeğin gittiğini düşünürseniz, 50-70 adım arası atış yaptım, tam sahile sıfır attıklarımda oldu, ikisi yaralı ve uzağa düştü alamadım ama 4 tanesi iyi düştü, mecburen açılmasınlar diye iki ve üçüncü atışları da yapmak zorunda kaldım. Ne zaman ne yapacağını kestirmek zor. youtube'den soner eker yazarsanız orada venza ile yapılmış avların videoları var, fişek sıkıştırmasına kadar var izleyebilirsiniz. karar size kalmış. Başka bir marka yeni bir silah siparişi verdim, isim yazmak istemiyorum, seneye av sezonunda marka marka resim paylaşır yorum yaparım(şuan elimde üç farklı marka silah var)
  • Zafer Otomatik Gazlı
  • Capitol Otomatik Gazlı
1978 - Elazığ

Çevrimdışı Onur ÇELİKOĞLU

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #9 : 07 Mart 2017, 08:38:37 »
İki sezondur venza kullanıcısıyım. Çok memnunum ne satmayı ne de değiştirmeyi düşünmüyorum. Bıldırcın üveyk keklik Çulluk ördek tavşan avlarinda kullanıyorum.  Mesafe tanımıyor.  Ben çok uzak atan bir avcı değilim ama bazen 80 90 metreye hadi bi atayım diyorum arkasından kuşu almaya gidiyorum.  Öyle bir tüfek.. bu zamana kadar hiç yaralı kuş bırakmadım peşinden koşmadım tek saçma alip ta paket olan ördeklere şahit  etti beni. Daha önce hiç bir tüfek ten böyle zevk almamıştım.. çok bariz kaçırdığım vurmadığım avlarda da sorunu hep kendimde arıyorum fisekte buluyorum. Sezon kapanışını karatavuk avı ile yaptık 28-30 gr ile mükemmel sonuçlar aldım.. Sıcak havalarda 28-30 kullanıyorum. Bıldırcın üveyk avında çok sıkı attığımız için yerli sıkılardan özkursan yaf ve meca atıyorum gayet memnunum. Diğer büyük avlarda kesinlikle ithal diyorum. Lambro tordo 32 gr, Rc s4 ..
  • Ata Arms Venza 12 Kalibre 71 cm Yarı Otomatik
  • Kral Azarax 71 cm Y.Oto - Sarsılmaz Trapper Trap Tüfeği
  • Akkar Churchill 12 Kalibre 71 cm Süperpoze Av Tüfeği
  • Deustch Kurzhaar EFE & English Pointer TOMMY
Onur ÇELİKOĞLU  A rh +
1994 İzmir / Bayındır
Bayındır Avcılar Derneği
Trap Shooting

The following users thanked this post: Arif ŞAHAL