Gönderen Konu: AKDAŞ 312 SE BİRAZ DEĞİŞİKLİKLE SEZONA YETİŞTİ ATIŞLAR EKLENDİ  (Okunma sayısı 19993 defa)

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı M.Ali TÜRER

• AvlakForum Üye
  • *
Ynt: AKDAŞ 312 SE BİRAZ DEĞİŞİKLİKLE SEZONA YETİŞTİ
« Yanıtla #25 : 27 Temmuz 2016, 12:02:24 »
Şaftoil her ne kadar yağ kökenli olsada ahşaba bir sıvı girişi olduğu için ahşabın lifleri kabarmaya meyilli olduğu için zımpara 500 ve 1000 arası ile en iyi sonucu verir ve en dikkatli müfettiş olan ele ve göze hitap eder .
  • Büyük Huğlu venüs
M.Ali TÜRER
1978 - ANTALYA / MUĞLA

Çevrimdışı Ersin ŞİMŞEK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #26 : 27 Temmuz 2016, 13:06:38 »
Şaftoil her ne kadar yağ kökenli olsada ahşaba bir sıvı girişi olduğu için ahşabın lifleri kabarmaya meyilli olduğu için zımpara 500 ve 1000 arası ile en iyi sonucu verir ve en dikkatli müfettiş olan ele ve göze hitap eder .
Abi yabi ben seftolu kundaga surdukten sonra uzerini zimpara ile mi surtecem seftolu yaymak icin
  • dede yadigarı huğlu kop 16 cal tek kırma
  • akdaş 312 se 71 namlu
  • Girsan mc28 sa 9*19
  • Fabarm l4s grey hunter 71 namlu
1989 mersin (mut)
İstanbul

Çevrimdışı Alkan YOKSUL

• Forum Yönetici
  • NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
« Yanıtla #27 : 27 Temmuz 2016, 14:36:08 »
Abi yabi ben seftolu kundaga surdukten sonra uzerini zimpara ile mi surtecem seftolu yaymak icin
Ersin Bey, Şaftolü kundağın üzerine birkaç damla damlattıktan sonra, bir parça pamuk ile kundağın her tarafına güzelce yayın.
  • Baikal IZH27EM1C Nikel
  • Stoeger M3000
  • Kurzhaar/Dişi
28.02.1969 EŞME/UŞAK

Çevrimdışı Ersin ŞİMŞEK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #28 : 27 Temmuz 2016, 15:52:14 »
Ersin Bey, Şaftolü kundağın üzerine birkaç damla damlattıktan sonra, bir parça pamuk ile kundağın her tarafına güzelce yayın.
alkan abi zaten seftolun ucu süngerli sürüyorum ve bas parmağımla da ıyıce yedirip dağıtıyorum ama tam olarak ıstediğim renge gelmiyor yanlış mı yapıyom acaba
  • akdaş 312 se 71 namlu
  • Girsan mc28 sa 9*19
1989 mersin (mut)
İstanbul

Çevrimdışı Zülküf ÖZDUMAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #29 : 27 Temmuz 2016, 17:05:58 »
Ersin kardeşim merhaba, tüfeğinizi iyi günlerde kullanmanızı dilerim. Bende ihraç serisi olan Webley & scott 912K var. 
  Eğer yanlış değilsem dipçiğin rengini koyulaştırmak için boyalı vernik kullanmak gerekir .Koyu renkli şaftöl yağı zaten koyu renkli olan dipçik ahşabı için tasarlanmıştır. Rengi fazla etkilemez. Ancak bir kaç uygulamadan sonra çok hafif bir değişim olabilir diye düşünüyorum. Zaten tüfek yağlı kundak olduğu için ilk alındığında bir kaç kat şaftöl uygulamak gerektiğini yağlı kundak sahibi avcılar iyi bilir. Daha sonraki zamanda yılda 1 ( yağmura maruz kalındığın da extra ) yağlamak gerekir.
Benim de tüfeğimi  aldığım sezon yağışlı bir av günü sonrası aşağıdaki durum meydana gelmişti. Sadık usta ve  Ömer bey ile istişare etmiş,(tüfeği fabrikaya göndermeden verdikleri bilgiler ile) basit bir zımparalamadan (sıfır diye nitelendirilen yanlış hatırlamıyorsam 1500 numaraydı) sonra  şaftöl yağını elllerimle(avuç içi ile) yedirdim. 2-3 gün ara ile işlemi 3 defa tekrar ettikten sonra aşağıdaki duruma (eskisinden daha iyi bir duruma) geldi. Benim kullandığım yağ saydam yani renksiz yağdı. Selamlar.

« Son Düzenleme: 27 Temmuz 2016, 17:18:12 Gönderen: Zülküf ÖZDUMAN »
  • Robust 222
  • Benelli Super 90
  • Sarsılmaz Concorde
Zülküf ÖZDUMAN
1962/Diyarbakır

Çevrimdışı Ersin ŞİMŞEK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #30 : 27 Temmuz 2016, 17:14:01 »
Ersin kardeşim merhaba, tüfeğinizi iyi günlerde kullanmanızı dilerim. Bende ihraç serisi olan Webley & scott 912K var. 
  Eğer yanlış değilsem dipçiğin rengini koyulaştırmak için boyalı vernik kullanmak gerekir .Koyu renkli şaftöl yağı zaten koyu renkli olan dipçik ahşabı için tasarlanmıştır. Rengi fazla etkilemez. Ancak bir kaç uygulamadan sonra çok hafif bir değişim olabilir diye düşünüyorum. Zaten tüfek yağlı kundak olduğu için ilk alındığında bir kaç kat şaftöl uygulamak gerektiğini yağlı kundak sahibi avcılar iyi bilir. Daha sonraki zamanda yılda 1 ( yağmura maruz kalındığın da extra ) yağlamak gerekir.
Benim de tüfeğimi  aldığım sezon yağışlı bir av günü sonrası aşağıdaki durum meydana gelmişti. Sadık usta ve  Ömer bey ile istişare etmiş,(tüfeği fabrikaya göndermeden verdikleri bilgiler ile) basit bir zımparalamadan (sıfır diye nitelendirilen yanlış hatırlamıyorsam 1500 numaraydı) sonra zımpara şaftöl yağını elllerimle(avuç içi ile) yedirdim. 2-3 gün ara ile işlemi 3 defa tekrar ettikten sonra aşağıdaki duruma (eskisinden daha iyi bir duruma) geldi. Benim kullandığım yağ saydam yani renksiz yağdı. Selamlar.
 [img=https://s32.postimg.cc/tvvfsoht1/P1030417.jpg]resim yuklemek
[img=https://s31.postimg.cc/6bok2lomz/P1030435.jpg]hızlı resim yükle
tşk ederim zülküf abi kundak istediğim gibi sadece rengini koyulaştırmak istiyorum bu işi daha önce yapmadığım için iyi yapamasam diye çekiniyom ... ben en iyisi kundakları cilalı cifsanda ve tek kırmada bi deniyim eğer güzel sonuç alırsam akdaşa da uygularım ... zımparayı yapıp seftolu sürdükten sonra kurutup 2.ve3. katı sürmek için tekrar zımpara vurmaya gerek varmı
  • akdaş 312 se 71 namlu
  • Girsan mc28 sa 9*19
1989 mersin (mut)
İstanbul

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #31 : 27 Temmuz 2016, 17:31:42 »
Akdaş'ını zımparalamaya gerek yok! Fotoğraflardan anladığım kadar zaten verniksiz.Ayrıca yağladıktan sonra(katlar arasında)  SAKIN ZIMPARALAMA(ZATEN SAÇMA BİR ŞEY OLMAZ MI?) ve 2-3 gün (tozsuz bir ortamda bu bir dolap içi olabilir) dik bir vaziyette yüzeyleri başka cisimlere temas ettirmeden) sonra elle dokunup kuruduğunu anladıktan sonra diğer katları sür.
  • Robust 222
  • Benelli Super 90
  • Sarsılmaz Concorde
Zülküf ÖZDUMAN
1962/Diyarbakır

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #32 : 27 Temmuz 2016, 17:34:14 »
Yanlız ben iyi netice almak için önce dipçik pedini sonra da kubuzu yani kasayı ve el kundağının metal aksamını ahşaptan ayırmıştım!
  • Robust 222
  • Benelli Super 90
  • Sarsılmaz Concorde
Zülküf ÖZDUMAN
1962/Diyarbakır

Çevrimdışı Ersin ŞİMŞEK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #33 : 27 Temmuz 2016, 17:38:55 »
Yanlız ben iyi netice almak için önce dipçik pedini sonra da kubuzu yani kasayı ve el kundağının metal aksamını ahşaptan ayırmıştım!
anladım zülküf abi tşk ederim dün akşam bir kat sürdüm lakin bir değişiklik olmadı gibi kılıfa koyverdim ara ara tekrarlayıp devam edecem
  • akdaş 312 se 71 namlu
  • Girsan mc28 sa 9*19
1989 mersin (mut)
İstanbul

Çevrimdışı M.Ali TÜRER

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #34 : 27 Temmuz 2016, 18:15:11 »
farklı yollar denense de renk koyulaştımak istiyorsan koyu ceviz pinoteks sürmelisin ancak bu işlem öncesi mevcut sürdüğün katmanları temizlemen gerekir pamuklu bir bezle pinoteks sürüp iyice ahşaba yedir sonra şaftoil katmanlarını uygularsın metal aksamı sökersen sonrasında kozmetik bozukluk yaşamazsın .
  • Büyük Huğlu venüs
M.Ali TÜRER
1978 - ANTALYA / MUĞLA

The following users thanked this post: Ersin ŞİMŞEK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #35 : 27 Temmuz 2016, 23:44:12 »
anladım zülküf abi tşk ederim dün akşam bir kat sürdüm lakin bir değişiklik olmadı gibi kılıfa koyverdim ara ara tekrarlayıp devam edecem
Ersin kardeşim kusura bakma ama yanıtlarımızı tam olarak okuyup anlamadan işlem yapıyorsun. Ben, yukarıda  "2-3 gün (tozsuz bir ortamda bu bir dolap içi olabilir) dik bir vaziyette yüzeyleri başka cisimlere temas ettirmeden) sonra elle dokunup kuruduğunu anladıktan sonra diğer katları sür." demişim. Sen "bir kat sürdüm  kılıfa koyverdim" demişsin. Eğe fabrikadaki ahşap bölümünü gezmişsen onların da benim dediğim şekilde beklettiklerini görmüşsündür.
Ayrıca rengi koyulaştırmak için  M.ALİ Bey'in pinotex önerisi daha etkili olur. İyi akşamlar..
« Son Düzenleme: 27 Temmuz 2016, 23:46:30 Gönderen: Zülküf ÖZDUMAN »
  • Robust 222
  • Benelli Super 90
  • Sarsılmaz Concorde
Zülküf ÖZDUMAN
1962/Diyarbakır

Çevrimdışı Ersin ŞİMŞEK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #36 : 28 Temmuz 2016, 00:02:47 »
Ersin kardeşim kusura bakma ama yanıtlarımızı tam olarak okuyup anlamadan işlem yapıyorsun. Ben, yukarıda  "2-3 gün (tozsuz bir ortamda bu bir dolap içi olabilir) dik bir vaziyette yüzeyleri başka cisimlere temas ettirmeden) sonra elle dokunup kuruduğunu anladıktan sonra diğer katları sür." demişim. Sen "bir kat sürdüm  kılıfa koyverdim" demişsin. Eğe fabrikadaki ahşap bölümünü gezmişsen onların da benim dediğim şekilde beklettiklerini görmüşsündür.
Ayrıca rengi koyulaştırmak için  M.ALİ Bey'in pinotex önerisi daha etkili olur. İyi akşamlar..
anladım zülküf abi dün bi kat sürüp az bekletip kılıfa koymuştum denemek için bugun dediğiniz gibi yaptım güzelce şeftolu sürüp kundak bir yere değmeyecek şekilde beklemeye aldım yaklaşık 1 saat önce .. ama sökecek bir malzemem elimde mevcut olmadığı için dipçiği sökemedim metal kısımlara özen göstererek sürmeye calıştım ... bekliyorum sonucu merakla
  • akdaş 312 se 71 namlu
  • Girsan mc28 sa 9*19
1989 mersin (mut)
İstanbul

The following users thanked this post: Zülküf ÖZDUMAN

Çevrimdışı Mesut KARATAŞ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #37 : 28 Temmuz 2016, 08:19:17 »
inş tşk ederim sizede hayırlı olsun ...siz kullandınız mı hangi avlar için aldınız hangi fişeklerden memnunsunuz
Ben alalı 2 ay kadar oldu. Sıfır ayarında denk geldi. Yoğun çalışmaktan deneme şansı bulamadım. İlk fırsatta AKDAŞ silahta Sadık bey ve AKDAŞ ailesini ziyaret etmek ve silahı kendilerine test ettirmek istiyorum. Bakalım hayırlısı...

Galaxy Nexus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

1976-Elazığ/Palu (Malatya da ikamet eder)

Çevrimdışı Ersin ŞİMŞEK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #38 : 28 Temmuz 2016, 14:27:37 »
Sizede hayirli olsun ben deneme yapamadim isten dolayi ama ilk izlenim olarak guzel gorunuyo ozellikle 15 metreden atislarda nisan alinan yeri vurup vurmadigina bakacam bu konuda bir hayli sikayet gorunuyo
  • akdaş 312 se 71 namlu
  • Girsan mc28 sa 9*19
1989 mersin (mut)
İstanbul

Çevrimdışı Ersin ŞİMŞEK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #39 : 30 Temmuz 2016, 14:52:14 »
çifsan pozemde bir şaftol denemesi yaptım çok kotü olmadı gibi 1. katmanı sürdüm ... bu konuda yardımcı olan  M.ali  TÜRER ve Zülküf ÖZDUMAN abime tşk ederim .....zımparalamayı biraz fazla mı yaptım bilemedim bazı yerler beyazladı bu bölgeleri ne yapabilirim

• akdaş 312 se 71 namlu
  • Girsan mc28 sa 9*19
1989 mersin (mut)
İstanbul

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #40 : 31 Temmuz 2016, 01:47:03 »
Ersin kardeş merhaba, benim bildiğim her ağaçtan yağlı kundak olmaz.  Ahşabın kendi deseninin olması gerekir. Bu nedenledir ki ceviz kundakları 1-2-3-4-5 diye numaralandırıyorlar. Çok sıradan tüfeklerin kundakları 1 numara cevizdir (Hatta ceviz bile olmayabilir) Senin Çiftsan da kundağı da (fotoğraftan anladığımız kadar) öyle görünüyor. Ayrıca her yeri eşit zımparalamamışsın. Eski tüfek olduğu ve eski bir vernik yüzeye sahip olduğu için bir kundak atölyesine gidip spiralle iyice zımparalanıp tekrar renkli vernik atılması gerekir. Yani O ahşaptan yağlı kundak olmaz. Olsa da renksiz ve desensiz olur. Selamlar.
  • Robust 222
  • Benelli Super 90
  • Sarsılmaz Concorde
Zülküf ÖZDUMAN
1962/Diyarbakır

Çevrimdışı Ersin ŞİMŞEK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #41 : 31 Temmuz 2016, 21:52:03 »
Ersin kardeş merhaba, benim bildiğim her ağaçtan yağlı kundak olmaz.  Ahşabın kendi deseninin olması gerekir. Bu nedenledir ki ceviz kundakları 1-2-3-4-5 diye numaralandırıyorlar. Çok sıradan tüfeklerin kundakları 1 numara cevizdir (Hatta ceviz bile olmayabilir) Senin Çiftsan da kundağı da (fotoğraftan anladığımız kadar) öyle görünüyor. Ayrıca her yeri eşit zımparalamamışsın. Eski tüfek olduğu ve eski bir vernik yüzeye sahip olduğu için bir kundak atölyesine gidip spiralle iyice zımparalanıp tekrar renkli vernik atılması gerekir. Yani O ahşaptan yağlı kundak olmaz. Olsa da renksiz ve desensiz olur. Selamlar.
anladım zülküf abi tşk ederim buda benm için bir deneyim oldu sayenizde bişeyler öğrendim ... hiç olmadı alırım renkli vernik bende atarım bu şekilde kullanırım ...
  • akdaş 312 se 71 namlu
  • Girsan mc28 sa 9*19
1989 mersin (mut)
İstanbul

Çevrimdışı M.Ali TÜRER

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #42 : 01 Ağustos 2016, 12:09:59 »
Görüntüden anlaşılan alta örtücü katman uygulamışlar bunun bazı yerleri çıkmış bazı yerleri çıkmamış

bu katmanı tamamen çıkarıp pinotex uygulayıp sonra gerisini  tamamlarsan alaca durum ortada kalkar
  • Büyük Huğlu venüs
M.Ali TÜRER
1978 - ANTALYA / MUĞLA

Çevrimdışı Ersin ŞİMŞEK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #43 : 01 Ağustos 2016, 14:58:30 »
Görüntüden anlaşılan alta örtücü katman uygulamışlar bunun bazı yerleri çıkmış bazı yerleri çıkmamış

bu katmanı tamamen çıkarıp pinotex uygulayıp sonra gerisini  tamamlarsan alaca durum ortada kalkar
anladım m. ali abi direk pinotex sürüp ..üzerine cila sürsem nasıl olur ...
  • akdaş 312 se 71 namlu
  • Girsan mc28 sa 9*19
1989 mersin (mut)
İstanbul

Çevrimdışı Ersin ŞİMŞEK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #44 : 01 Ağustos 2016, 15:14:44 »
ustalar bugün bir kaç deneme yaptım ve anladım ki bu sıcakta 32 gr bile çok alakasız sonuç veriyor.... sıcaklık 39C idi ve namlu nereyi vuruyor diye deneme amaçlı fişek attım .... üst namlu her akdaşta olduğu  gibi üst vuruyor .. birazda sol atıyor gibi belki benden de kaynaklanabilir hafif rüzgarda vardı  alt namlu attığın yeri vuruyor  .....tek başıma olunca ve havada cok sıcak olunca elimden geldiğince paylaşmak için uğraştım  ejektörlerde sıkıntı yok mekanik aksamda sıkıntı yok  .... en güzel dagılımı 35 adımda rc  keçe tapa 30gr 7 numara  fişek verdi 30 gr 7 numara b&p  de fena değildi ..... lakin sıcaktan mıdır nedir sapıtan fişekler vardı heleki 33gr b&p keçe tapa 35 adımda nerdeyse hiç saçma yoktu .... 33 gr rc s4 , B&P 32 gr , rc sipe , armusa 32 gr , meca 32 gr fişeklerinin hiç birinde düzgün dağılım elde edemedim ((( üst namlu 3 no şok alt namlu 4 no şok ... şok değişimi yapmadım )))

1.resim keçe tapa 35 adım

2.resim alt namlu 4 no şok aynı kağıda 2 kez atış yapıldı 15metre

üst namlu 3 no şok aynı kağıda 3 atış yapıldı 15metre

« Son Düzenleme: 01 Ağustos 2016, 15:17:51 Gönderen: Ersin ŞİMŞEK »
  • akdaş 312 se 71 namlu
  • Girsan mc28 sa 9*19
1989 mersin (mut)
İstanbul

Çevrimdışı M.Ali TÜRER

• AvlakForum Üye
  • *
Alacalı durumun gitmesi için temizleyip sonra uygulama yapsan daha sağlıklı olur ,

alta atılan örtücü kat için ne kullandıklarını ve uygulama zamanının önce oluşu sebebiyle ton tutması mümkün değil ancak örtücü boya ile olur oda kötü olur temizlemen daha sağlıklı .
  • Büyük Huğlu venüs
M.Ali TÜRER
1978 - ANTALYA / MUĞLA

The following users thanked this post: Ersin ŞİMŞEK

• Müdavim Üyemiz
Ersin kardeş merhaba, eline sağlık pattern paylaşımın iyi olmuş. Pattern olayını "Pattern ve Penetrasyon Denemeleri - Av Tüfekleri
Av Tüfekleri Dağılım ve Delicilik testleri" bölümüne aktarırsan daha çok yorum alacaktır. Yorumlayacak olursak; 39 derece sıcaklıkta 33 gram fişekle patern denemesi sağlıklı olmaz diye düşünüyorum. Çünkü benzer bir sıcaklıkta 32 gram ile yaptığım birkaç atış sonrası  marocchi alt üst çiftemin  namlu birleştirme şeridi kaynağından kopmuştu. Buna rağmen alt namluda sorun yok gibi,  (1. resimin hangi namluya ait olduğunu göremedim.eğer 1.resim üst namluya ait değilse ve üst namlu diğer denemelerinde de sondaki resim gibi  ise o zaman  üst namluda  problem var demektir. RASTGELE
  • Robust 222
  • Benelli Super 90
  • Sarsılmaz Concorde
Zülküf ÖZDUMAN
1962/Diyarbakır

Çevrimdışı Ersin ŞİMŞEK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ersin kardeş merhaba, eline sağlık pattern paylaşımın iyi olmuş. Pattern olayını "Pattern ve Penetrasyon Denemeleri - Av Tüfekleri
Av Tüfekleri Dağılım ve Delicilik testleri" bölümüne aktarırsan daha çok yorum alacaktır. Yorumlayacak olursak; 39 derece sıcaklıkta 33 gram fişekle patern denemesi sağlıklı olmaz diye düşünüyorum. Çünkü benzer bir sıcaklıkta 32 gram ile yaptığım birkaç atış sonrası  marocchi alt üst çiftemin  namlu birleştirme şeridi kaynağından kopmuştu. Buna rağmen alt namluda sorun yok gibi,  (1. resimin hangi namluya ait olduğunu göremedim.eğer 1.resim üst namluya ait değilse ve üst namlu diğer denemelerinde de sondaki resim gibi  ise o zaman  üst namluda  problem var demektir. RASTGELE
Zulkuf abi ilk resim alt namlu kece tapa 4 no sok ikinci resim alt namlu  son resim ise ust namlu atislar 15 metreden yapilmistir alt namluda sikinti yok ust namlunun ust attigini duymustum omer akdastan lakin hafif de sol atma var yanlislik olmasin diye 3 kez ayni kagida atis yaptim sol atma gorunuyor tufegi fabrikaya gonderiyorum yarin .... 1. Resimde alt namlu ile 35 adimdaki kece tapa dagilimini gercekten cok begendim 30 gr rc ile atis yapilmistir.... 30-40 C sicakliklarda 30 gr ustu fiseklerde verim almak imkansiz gibi
  • akdaş 312 se 71 namlu
  • Girsan mc28 sa 9*19
1989 mersin (mut)
İstanbul

The following users thanked this post: Zülküf ÖZDUMAN

Çevrimdışı Ersin ŞİMŞEK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ustalar ust namlu sol ust atiyordu icime sinmedi tekrar kontrol icin dun fabrikaya gonderdim bugun duzeltmisler watsaptan da ust ve alt namlunun atis kagitlarinin resimlerini yolladilar duzeltilmis gorunuyor gelince tekrar  denemesini yapacam insbtufegin siparisinde ve tufek uzerindeki degisiklerle basindan sonuna ilgilenen fabrika calisani mehmet abime tsk ederim sagolsunlar her telefon actigimda karsimda muhatap buldum ...yerli tufek sanayisinde malinin arkasinda duran firmalarinizin olmasi memnun edici heleki yerliden agzi yanmis biri olarak sasirdim ...akdas silahi ilgili ve malinin arkasinda duran firma olarak goruyorum sagolsunlar fabrikayada davet ettiler herkeside davet ediyorlar buyurun gelin cayimizi icin diyorlar ...
  • akdaş 312 se 71 namlu
  • Girsan mc28 sa 9*19
1989 mersin (mut)
İstanbul

Çevrimdışı Ahmet KARA

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ersin bey son durum nedir.Nasıl bir işlemle düzeltme yapılmış bilginiz var mı?
1979 SAMSUN