Gönderen Konu: Benelli Beccaccia Superme modeli için yardım  (Okunma sayısı 5022 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ahmet KOLAKOĞLU

• Müdavim Üyemiz
Benelli Beccaccia Superme modeli için yardım
« : 18 Ocak 2016, 23:20:24 »
Merhaba Arkadaşlar
Benelli Beccacicca Superme modeli kullanan varmı 66 cm çulluk yanı sıra diğer avlarda kullanımı Nasıl olur.. Ben özelikle bıldırcın ,çulluk ve keklik avı yapıyorum. Son olarak Benelli supreme mi yoksa powe bore mu.. Tşk..

Çevrimdışı M.Ali ESMER

• AvlakForum Üye
  • *
Ynt: Benelli Beccaccia Superme modeli için yardım
« Yanıtla #1 : 18 Ocak 2016, 23:28:45 »
   Hocam acizane fikrimi belirtmek isterim.Ata nın culluk tüfeği var.3 adet fişek atıyor.2.720 kg. 2 sezondur kullanıyorum.hiç temizlemedim.biraz boyası felan attı.normal ,çünkü ben gaddar kullanırım.avrupa tüfek kullandınmı diyedede sorarsan evet kullandım.al kullan.çalışma sistemi aynı.kinetik.hiç bir problem yaşamadım.32 gr.geçme.bizim burda genelde keklik ve lökeşe avlarız.yerli fişek kullanmanıda ayrıca tavsiye ederim.saygılar..
M.Ali ESMER
1975 İzmir

Çevrimdışı Gökmen TAŞAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 19 Ocak 2016, 02:03:11 »
Bende meraklandim simdi bak.
Gökmen TAŞAR-1979
Korkuteli-Kumluca-Finike
Antalya

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #3 : 19 Ocak 2016, 10:06:53 »
Ali bey ata güzel tüfek ancak bu seferki tercihim Benelli den yana olucak teşekkürler görüşünüzü paylaştığınız için.. Gökmen taşar fazla kullanan yok sanırım bu tüfeği..

Çevrimdışı Tuncay KAHRAMAN

• Expert Üye
« Yanıtla #4 : 19 Ocak 2016, 11:29:55 »
Sn.Kolakoğlu,
Supremenin sitesinde 26 inch (66) namlu seçeneği var ve fakat Türkiye'de bu namlu seçeneği var mı bilmiyorum..Standart Becaccia lardan saçmayı daha fazla dağıtmak için tasarlanmış rifled bir ampliatör ve işlem uygulanmış özel ceviz desenli ağaç aksam dışında bir farkı yok..
66 namlu alırsanız bıldırcın,çulluk,üveyik,keklik gibi avları rahatlıkla yapabilirsiniz..Hatta Extented şoklarla geçit avlarında bile kullanılabilir..
Bu tüfeğin en güzel tarafı uzun yürüyüş avlarında hafif,dengeli ve kibar oluşundan dolayı insanı yormaması..En büyük dezavantajı yüksek geri tepme ve namlu ucu şahlanması..Ara ara beraber avlandığım 2 dostum 61 namlu Becaccia kullanıyor ve çok memnunlar..Özellikle meşelik,ardıçlık sık arazide..İç anadolu  keklik avlarında 66 namluyu arıyorlar..
Selamlarımla
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

The following users thanked this post: Abdullah ŞAHİN 07

Çevrimdışı Vedat DURAN

• Müdavim Üyemiz
  • Epagneul Breton:Minimum ebatta Maksimum Performans
« Yanıtla #5 : 19 Ocak 2016, 13:33:37 »
hafif ,kinetik,fazla temizlik gerekmemesi, 66cm  namlu ve ozel  şokuyla benimde ilgimi çekti, kapsama alanıma girdi.
  • Epagneul Breton, Winchester Select Lıght Gold
  • Epagneul Breton, Beretta 391 Light
  • Epagneul Breton, Fabarm L4S
  • Epagneul Breton, Zabala Side Look Çifte
  • Epagneul Breton , Akus Çifte
  • Epagneul Breton Benelli Vinci
Vedat DURAN
1974 Çan ÇANAKKALE
0 543 831 32 24
Mininum Ebat Maksimum Performans

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #6 : 19 Ocak 2016, 22:54:21 »
Tuncay Bey teşekkürler benim en fazla çekindiğim nokta şahlanması Beccacicca modeli ilk çıktığında 1-2 ay kullanandım çok fazla şahlanıyordu o yüzden satmak zorunda kaldım eğer aynı sorun bundada var ise tekrar düşünmem gerekecek..slm arkadaşlar hiç deneyimi olan arkadaşımız yok mu aramızda bu model ile ilgili..
« Son Düzenleme: 19 Ocak 2016, 22:56:45 Gönderen: Ahmet KOLAKOĞLU »

Çevrimdışı Ali ÖZTÜRK 34

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #7 : 19 Ocak 2016, 23:07:03 »
Abim ben bir keklik avında 66 namlusunu kullandım. tüfek şahane bir tüfek hafif falan ama mütiş şahlanıyor. Hafifliği çok büyük bi dezavantaj aslında. heleki benim pozem 3560gr. ondan sonra tüfeğe pekde hakim olamadım. bide 2 tane keklik vurdum fakat ikiside canlı düştü fiseklerde fiochi 32 gr 6 7 no idi heralde tüfek şahlandığı için etek saçmasıyla vurdum bilemiyorum birde resmen dövüyor adamı.

Benim şöyle bir fikrim var Benelli alacaksanız m2 bakın derim kasa şekli çarjör kapasitesi çalışma sistemi namlusu aynı fakat chokeları farklı(yanlış biliyorsam kusrabakmayın) ağarlığı 66 namlu ile 3100gr isterseniz bir bakın m2 lere.

saygılar...
1990 İstanbul tuzla

Çevrimdışı Tuncay KAHRAMAN

• Expert Üye
« Yanıtla #8 : 19 Ocak 2016, 23:26:09 »
Sn.Kolakoğlu
2750-2800 gramlık bir kinetik ten daha fazlasını beklememek gerekli..
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

Çevrimdışı Gökmen TAŞAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #9 : 20 Ocak 2016, 01:28:47 »
Ahmet bey bak gel vinci al. Birde sana paradox sok alalim. Al sana culluk tufegi. 66cm ideal. Kötün ben olayim. 5no sokla da herseyi avla fermali ucar avinda. Daha ne istiyon. Hem tufege tam adapte olursun. Kimse 2. Elini almiyo sayilir hahaha. Sende kalır uzun sure o bakimdan.
Gökmen TAŞAR-1979
Korkuteli-Kumluca-Finike
Antalya

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #10 : 20 Ocak 2016, 17:36:38 »
Teşekkürler yorumlarınız için arkadaşlar  vazgeçtim Superme den.. :) şahlanması vs. sorun. Gökmen vinci düşünülebilir..

The following users thanked this post: Gökmen TAŞAR

Çevrimdışı Mustafa TARI

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #11 : 29 Ocak 2016, 16:58:59 »
Sn.Kolakoğlu,
Supremenin sitesinde 26 inch (66) namlu seçeneği var ve fakat Türkiye'de bu namlu seçeneği var mı bilmiyorum..Standart Becaccia lardan saçmayı daha fazla dağıtmak için tasarlanmış rifled bir ampliatör ve işlem uygulanmış özel ceviz desenli ağaç aksam dışında bir farkı yok..
66 namlu alırsanız bıldırcın,çulluk,üveyik,keklik gibi avları rahatlıkla yapabilirsiniz..Hatta Extented şoklarla geçit avlarında bile kullanılabilir..
Bu tüfeğin en güzel tarafı uzun yürüyüş avlarında hafif,dengeli ve kibar oluşundan dolayı insanı yormaması..En büyük dezavantajı yüksek geri tepme ve namlu ucu şahlanması..Ara ara beraber avlandığım 2 dostum 61 namlu Becaccia kullanıyor ve çok memnunlar..Özellikle meşelik,ardıçlık sık arazide..İç anadolu  keklik avlarında 66 namluyu arıyorlar..
Selamlarımla

Tuncay kardeşim 66 cm değil 71 cm olsa süper olacak :) acaba 2. tüfek yerine 71 cm yedek namlu bulabilir miyiz ? şimdi bunun araştırmasına giriyorum ben , bu arada babam rahmetliden miras tüfeğimden gayet memnunum , tavsiye ederim
« Son Düzenleme: 29 Ocak 2016, 17:02:38 Gönderen: Mustafa TARI »
29.05.1973
Tavşanlı-KÜTAHYA

The following users thanked this post: Tuncay KAHRAMAN