Gönderen Konu: Ördek avı için maximum 3 kişilik bot tavsiyesi ne olabilir arkadaslar tşk  (Okunma sayısı 6375 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Sezgin ÖCAL

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
1990 Başakşehir

Çevrimdışı Ersin ERBİL

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
http://avlakforum.com/forum/tatli-su-balikcilari/satilik-promarine-2-85m-sisme-bot/

sezgin bey merhaba bizde böyle bir bot var düşünürseniz.hem ördek avı yapar hemde balık avı.
  • huğlu 104 a 71 namlu
  • stoger m3000 71 namlu
1975 ANKARA
CNC İşlme
CMM Ölçüm tezgahları oparatörü.

Çevrimdışı Erdem BOZKURT

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ben kolibri bot kullanıyorum.Kolibrinin botlarını tavsiye ederim.
Yeşil olan rengi iyi, botu gume olarak mı kullanacaksınız?
1982-İstanbul

Çevrimdışı Sezgin ÖCAL

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Benim kullanacağım alan baraj altında ne var bilinmeZ en ufal biseyde patlaması cok sorun yaratacaktır  alt kısmı biraz sağlam olmasi gerekiyor zazlik cok aşırı yok gume olarak ta normal olarak da kullanmak istiyorum
1990 Başakşehir

Çevrimdışı Erdem BOZKURT

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ben ömerli ve hirfanlı barajlarında kullandım.Kamışların içine de girip çıkıyorum bir sorun olmadı şimdiye kadar istoçdan almıştım.
1982-İstanbul

Çevrimdışı Sezgin ÖCAL

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ben Kayabaşı köyünde oturuyorum Şamar barajın da kullanmak icin istiyorum istoc tan kimden aldınız ne kadar a aldınız
1990 Başakşehir

Çevrimdışı Sezgin ÖCAL

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ersin bey motorla mı 1100 tl acaba
1990 Başakşehir

Çevrimdışı Yusuf SAĞLAM

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Benim profile girip iletilere bakarsan bizim kullandığımız botu ve motor
U görürsün . 2.70 , 1300 denye alman mehler kumaşı . Motor . 2.5. Hp , 4 zamanlı . Aliminyum tabanlı , 4 bölüm. Ekipmansız 5 kişi bindiğimizde oldu .ama ekipmanlarla 3 kişi sığamıyoruz .ekipmandan kastım , mühreler , yeme içme . Motor şamandırası sık sık arıza yapıyordu . Ustaya gide gele öirendik onuda. Şimdi sıkıntısız kullanıyoruz.
  • SKB 3000
  • Gardone bignotti çifte
  • büyük huğlu conkuest
  • irlanda setter
1974 samsun . .  104 a 71 o/u . . kral 76 O/U . . Android magnum 76  yarı otomatik  . .

resim gönder

Çevrimdışı Gökhan KAN

• Müdavim Üyemiz
  • REMİNGTON 1187 SPECİAL PURPOSE.(71CM) 51CM FULLY RİFLED.
  • VURSAN 92-A (71-61CM)
  • AVSAN.S.POZE.(76-61) TRAP VE SKEET.
  • İNG.SETTER.
Gökhan KAN
1978-Sakarya-AKYAZI
DEL FABIOMASSIMO.
--------CİNA-----------

Çevrimdışı Sezgin ÖCAL

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Yusuf bey marka nedir tam belli olmuyor
1990 Başakşehir

Çevrimdışı Erdem BOZKURT

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
İstoç'dan kaptan balıkdan almıştım ben ama 2 yıl oldu.k 260 almıştım ben 700 tl civarıydı.Şimdi olsa 300 cm olanı alırdım.
Botu yoğun şekilde kullandım.Kürekleri olsun pompası olsun çok sağlam.Botun kendisi bence epey sağlam ki kamışlara tutup çeke çeke içlerine giriyorum, aynı şekilde de çıkıyorum.Ben motorsuz kullandığım için motor için birşey diyemeyeceğim.

bot bu;https://www.avmarketi.com/asp/product/241180/Kolibri-KM-300-Katlanir-Izgara-Tabanli-Motor-Takilabilir-Sisme-Bot
« Son Düzenleme: 10 Ocak 2016, 16:45:10 Gönderen: Erdem BOZKURT »
1982-İstanbul

Çevrimdışı Sezgin ÖCAL

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Erdem abi 3 kisi binebiir miyiz peki buna
1990 Başakşehir

Çevrimdışı Erdem BOZKURT

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Bot 3 metre de olsa 3 kişi avlanmak sakat ama 3-4 kişi binip gidebilirisiniz.Gume olarak kullandığınızda 3 kişi otursanız da 2 kişi ateş edebilir ki 3. kişinin ateş etmesi tehlikeli.!av hayvanı üzerinizde olursa sorun yok ama etrafınızdan geçerken tüfek namluları birbirinize denk gelir allah korusun.!
1982-İstanbul

Çevrimdışı Yusuf SAĞLAM

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Yusuf bey marka nedir tam belli olmuyor
Marinport . Geçen sene ikisini beraber 3350 tl ye almıştık . Bot 1850 motor 1500 tl .

Bot 3 metre de olsa 3 kişi avlanmak sakat ama 3-4 kişi binip gidebilirisiniz.Gume olarak kullandığınızda 3 kişi otursanız da 2 kişi ateş edebilir ki 3. kişinin ateş etmesi tehlikeli.!av hayvanı üzerinizde olursa sorun yok ama etrafınızdan geçerken tüfek namluları birbirinize denk gelir allah korusun.!

Botu sadece göldeki av alanina gitmek için kullaniyoruz .
« Son Düzenleme: 10 Ocak 2016, 18:41:36 Gönderen: Yusuf SAĞLAM »
  • SKB 3000
  • Gardone bignotti çifte
  • büyük huğlu conkuest
  • irlanda setter
1974 samsun . .  104 a 71 o/u . . kral 76 O/U . . Android magnum 76  yarı otomatik  . .

resim gönder

Çevrimdışı Fehmi TAŞKIN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
3.40 boy kolibri kullanıyorum. Özellikle zıpkın dalışı ve balık için kullanıyorum. Gayet memnunum. Katlanır ahşap tabanlı ve gayet sağlam. Aynı zamanda teknem de var. 3 kişi av yapmayı düşünüyorsanız kesinlikle küçük bot almayın. Ördek avı en çok ekipman gerektiren av. Mühresiydi fişeğiydi tüfeğiydi derken bir bakmışsınız 4-5 kişilik ağırlığa ulaşmışsınız. Ayrıca bot ölçüleri tekne ölçüsü gibi değildir. Botların iç alanı aynı boy teknenin iç alanından çok daha dar olur. Bence kullanacağınız bot boyu 340 ve üzerinde olmalı
  • MAUSER M03 300 Win. Mag.
  • Beretta A400 Xtreme Plus 76
  • Akus Custom Deluxe 71-76
  • Glock 19 Gen 5
  • Sig Sauer P 229 ALSO 9mm
  • Smith Wesson 686 4'' 357 Mag.
1977-İZMİR

Çevrimdışı Sezgin ÖCAL

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Yarın bu markayı incelemek icin istoc a gidip bakicam galiba fabrika satış mağazası orada anlasirsak almayi düşünüyorum sözlerinde yardımı ile internette orada var satış yeri fiyati orada daha uygun olacaktır diye tahmin ediliyorum
1990 Başakşehir

Çevrimdışı Selim ERDEMİR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
decatlon da fransız botlarıda çok güzel ve emniyetli 2 3 kişilik olanıda bana ucuz geldi
1982-Ankara

Çevrimdışı Erdem BOZKURT

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Yarın bu markayı incelemek icin istoc a gidip bakicam galiba fabrika satış mağazası orada anlasirsak almayi düşünüyorum sözlerinde yardımı ile internette orada var satış yeri fiyati orada daha uygun olacaktır diye tahmin ediliyorum

Kardeş, aldın denedin mi?
1982-İstanbul

Çevrimdışı Sezgin ÖCAL

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
1990 Başakşehir

Çevrimdışı Sezgin ÖCAL

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Bu botu buldum 2500 tl elektirik li motoru dahil iki akü su var kararsız kaldim bekliyorum tam anlamam siz ne dersiniz arkadaşlar
1990 Başakşehir

Çevrimdışı Erdem BOZKURT

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Saz desenli kolibriden şaşma geçenki buzu da sağ salim atlattık bot çok sağlam motor da güçlü bişey al sahibinden de var 3-5 beygir motorlar
1982-İstanbul

Çevrimdışı Yusuf SAĞLAM

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Bu botu buldum 2500 tl elektirik li motoru dahil iki akü su var kararsız kaldim bekliyorum tam anlamam siz ne dersiniz arkadaşlar

sezgin kardeşim , botta fiyatı denyesi belirler . 800  - 1000 - 1200 - 1300 denye derler . bu denye denilen olay , kumaşın dokuma sıklığıdır . nette araştırma yaparsan daha teferruatlı bilgi sahibi olursun .

motora gelince , elektrikli motorları kışın gölde , ördek avında kullanman , tombala çekmek gibi olur . zira bu aküler , kışın soğukta kısa sürede tükeniyormuş . yazın sıcaklarda kullanabilirsin belki ama , kışın soğukta gölün içinde kalmak hiç akıl karı değil .

bizde bot ve motoru alırken çok araştırdık . sonuç olarak gölde , kışın soğukta kullanacaktık . balıkçı forumlarına girip çokça araştırdım . ve 1300 denye botta karar kıldık . motora gelincede , bizde akülü alacaktık ama , kışın kullanmanın sıkıntılı olacağını anlayınca , benzinlide karar kıldık . 2.5 hp benzinli motorumuz  , hız yapamasada  , bizi karda kışta gölün içerisinde istediğimiz yere götürüp getiriyor .

profil resmimde görülen bota , 5 kişi binip göle girdiğimizde oldu . 3 kişilik ama , mecbur kalınca 5 kişi bindik .

daha teferruatlı bilgi için balıkçı forumları gerçekten çok güzel . ama alanların çoğu , bizde buna dahil , biraz daha büyük bot , biraz daha güçlü motor almadıkları için hayıflanıyor . ama illakide bir yerlerden başlamak lazım . . . 
  • SKB 3000
  • Gardone bignotti çifte
  • büyük huğlu conkuest
  • irlanda setter

resim gönder

Çevrimdışı Alp BALABAN

• AvlakForum Üye
  • *
ben timsah kullanıyorum 2 kişilik eşyalarla beraber rahat sığıyorsun arkada 15 beygir çamur motorum var. Bana göre botta ördek avı 2 kişi yapılır. Ördek avında önemli olan kamuflajdır bunu düşünerek şişme botlara yönelmedim bizim bölgemizde şişme botlara köpük basıp öyle avlanıyorlar bende şişme bot kullansam köpük basarım gölde patlama olasılığı çok yüksek. Her iki şekilde de avlandım ikisininde artıları eksileri var. Av badimde köpük basılı polyester tabanlı bot var bende timsah gölün hangi bölgesinde avlanacağımıza karar verip ona göre botu alıp çıkıyoruz. Derin su ise şişme bot,  sığ otlu balçık sularda ise timsah ile avlanıyoruz. Timsahın kamuflajı basit ve her yere giriyor. Şişme bottun yanında demir kargı sokma yerleri var  hemen kargılarla kapatıyoruz etkili bir kamuflaj oluyor. İki botunda ve iki motorunda artıları eksileri var. Merak ettiğiniz birşey varsa soruları cevaplıyabilirim.
Alp BALABAN
1984-Manisa