Gönderen Konu: YILDIZ HAYALLERİMİ YIKTI  (Okunma sayısı 9345 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Taner MEMET

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
YILDIZ HAYALLERİMİ YIKTI
« : 08 Ocak 2016, 21:02:18 »
Arkadaşlar yılladır ithal tüfek kullanırım süperpozeye iyice merak sardım keyif avı yapmak için özel bir tüfeğim olsun istiyorum  özellikle bek avı ördekte kullanmak için söyle işlemeli veya meneviş yine her zamanki gibi italyana beretta ya yöneldim fakat kundağı kendi ölcülerime göre istiyorum üzerinede birki özel ekleme istiyorum baktım ithalde mümkün değil bırak eklemeyi tüfek bile ne cıkarsa kısmetine misali dedim insanlar yerliyi öve öve bitiremiyor yerliye yöneleyim vel hasıl sözün bu kısmını fazla uzatmayayım yerli tüfek yaptırayım bir tane şöyle ölçüme isteğime göre tetik yanına ismimi falan yazdırayım dedim binerim arabama giderim fabrikasına ölcülerimi net aldırırım şöyle güzel bir silah yaptırırım dedim.Başladım araştırmalara 3 alternatif çıktı karşıma akus akdaş yıldız.
Akusta fiyatlar yüksek dedik av bayi arkadasım akdaş yaptıralım sana bi tane dedi yıldızı çok övüyorlar dedim bende grupman konusunda özellikle istediğim meneviş kasa tam veya yarım çakmak çok mühim değil altın tetik cevizini kendimiz secelim dedik birde tetik altına isim yazdırmak istediğim
Ama aklımın bir köşesinde hep yıldız vardı dedim önce yıldız bakalım yaptırabilirmiyiz die yaptırırız dedi ama akdaşa bak sen dedi öyle derken birde baktım yıldız var vitrinde şu üzerinde keklik uçarken resmi olan aman Allahım buda ne o met edilen tüfek anlatıla anlatıla bitirilemeyen bu mu kalitesiz tüfek gördüm ama bu kadar kötüsünü görmedim namluda bir matlık bir tuhaflık kasa desen içler acısı üzeri pürüzlü bir yüzey sanki zımpara sürüp bırakmıssın gibi üzeride resim sanki yazıcıdan yazılmış o kadar dandik silahı kırdım enjektörlerin olduğu kısımda öyle taş izleri var ki söz ile anlatılır gibi değil namlu yanlarında bir çok tüfekte böyle carbonumsu parlak kısım var bu düm düz ne parlak ne mat dedim 1.600 tl civarı bırakın 1.600 vermeyi valla 600 tl verip eve sokmam yanında sarsılmaz sw 512 huğlu 103 fe var vallahi perazzi dersin yanında kafamın almadığı merak ettiğim şu bi tüfek bu kadar kötü olupta nasıl bukar övülebilir o tüfeği alacak insanın daha önce hiç av tüfeği görmemiş olması gerekli ki eğer bu silahta bir anormallik varsa ki bence anormal ötesinde yıldız bu tüfeği biran önce piyasadan ceksin grupman testlerinden sonra kesin kararlılıkla bu aksam fiyat almaya gittim ama hala şoktayım bir okuduklarım birde gördüklerim yazla kış birbirine daha yakın
Taner MEMET
Bursa-1988

The following users thanked this post: Özhan KILINÇ

Çevrimdışı Özhan KILINÇ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: YILDIZ HAYALLERİMİ YIKTI
« Yanıtla #1 : 08 Ocak 2016, 22:10:25 »
bastan sona yazınızı okudum . tesekkur ederım paylasımızın icin  . BU konudan ogrendıgım cok guzel birseyi sizinle paylasmak isterim . gozun gormediginden sakınalım :)  ::) :-\ >:D
AKKAR APACHE BRONZE

HUĞLU Ranger  XT3

The following users thanked this post: Taner MEMET, Nurullah ÖZ 43

Çevrimdışı Veli TOKCAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 08 Ocak 2016, 22:26:39 »
 sayın taner by.  her imalat tüfeklerde ki bircok (yerli avrupa beratta.browningve hatta benelli de)markalarda ufak tefek gözden kacan  hatalar olabiliyor.bu sitede birçok yorumlarda buna şahit olduk.hatalar insana mahsus.yeterki bu imalat hataları av kazalarına sebeb olmasın  ki ,işte   o çok kötü ve önemli
1962....BURDUR AVC. KULB                BURDUR

Çevrimdışı Veli TOKCAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 08 Ocak 2016, 22:29:59 »
sayın taner by.  her imalat tüfeklerde ki bircok (yerli avrupa beratta.browningve hatta benelli de)markalarda ufak tefek gözden kacan  hatalar olabiliyor.bu sitede birçok yorumlarda buna şahit olduk.hatalar insana mahsus.yeterki bu imalat hataları av kazalarına sebeb olmasın  ki ,işte   o çok kötü ve önemli

işte kanıtı.

İbrahim ÖZTÜRK 27
Avlak Üye
*
Tesekkurler: 51 Adet
AVCILIK AVCI SAYFASI
Profili Görüntüle  Kişisel İleti Gönder (Çevrimiçi)

Ynt: BERETTAMI YOKSA FRANCHİMİ?
« Yanıtla #7 : 08 Ocak 2016, 20:46:37 »
Tesekkur EdinAlıntı
Alıntı yapılan: Fatih S.M.YAPAR - 08 Ocak 2016, 20:38:45
O kadarda aralarındaki mesafe açık değil dostlar, beretta önde tabikide ama franchide biraz gerisinde desek daha doğru olur.
valla bızım grupta ıkı kısıde franchı vardı ınanmaya denk geldıgınde resımlerını cekıp atarım ıkısınınde namlu ucu parcalandı bırı demırcıydı arkadasın kesıp kısalttı namluyu bır sure oyle kullandı bu yıl sarsılmazdan yanılmıyorsam namlu yaptırdı isteyene belgelerıyle ıspat edılır

Çevrimdışı İbrahim ÖZTÜRK 27

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 08 Ocak 2016, 22:39:12 »

işte kanıtı.

İbrahim ÖZTÜRK 27
Avlak Üye
*
AVCILIK AVCI SAYFASI

« Yanıtla #7 : 08 Ocak 2016, 20:46:37 »
Tesekkur EdinAlıntı
Alıntı yapılan: Fatih S.M.YAPAR - 08 Ocak 2016, 20:38:45
O kadarda aralarındaki mesafe açık değil dostlar, beretta önde tabikide ama franchide biraz gerisinde desek daha doğru olur.
valla bızım grupta ıkı kısıde franchı vardı ınanmaya denk geldıgınde resımlerını cekıp atarım ıkısınınde namlu ucu parcalandı bırı demırcıydı arkadasın kesıp kısalttı namluyu bır sure oyle kullandı bu yıl sarsılmazdan yanılmıyorsam namlu yaptırdı isteyene belgelerıyle ıspat edılır
Çevrimiçi İbrahim ÖZTÜRK 27
Avlak Üye
*
AVCILIK AVCI SAYFASI

« Yanıtla #10 : 08 Ocak 2016, 21:57:00 »
AlıntıDeğiştir
Alıntı yapılan: Murat DİNGİZ - 08 Ocak 2016, 21:18:45
Şimdi iki tüfeğinden namlu parçalanma olayı nasıl oldu bu tüfek 7 yıl garantili neden garantiye yollamadılar acaba yada ne bileyim niye sineye çektiler varsa resimleri görebilirsiniz bende tüfek alma arafesindeyim
en kısa zammanda yollarım sıze resımlerı .garantı olayından bılgım yok yalnız sunuda soyleyım bazı olayları genele yaymak dogru olmaz cunku gecenlerde namlusu patlamıs bır beretta  poze koymustu arkadasımız foruma ......
demek ıstedıgım bu ıkı markayı kıyaslamak bıraz abes bence berettamı brownıng mı desenız tartısılabılır

bunuda eklıyelımde yanlıs anlasılmasın hersey gorecelıdır bırının hayran kaldıgı tufegı oburu elıne almıyor herkesın tercıhıne saygı duymak lazım
1976 gaziantep

The following users thanked this post: Veli TOKCAN

Çevrimdışı Taner MEMET

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #5 : 08 Ocak 2016, 23:20:34 »
İbrahim ve Veli Bey aynı konuyu bende takip ediyorum vede yorumluyorum fakat bu çok farklı bişey benimde bu yıl aldığım benelli rafaello crio tüfeğim ilk avında namludan boya attı fakat tüfek her hattıyla benelli sesi bile bambaşka hatlar kusursuz ama boya ile ilgili bir sıkıntı oldu garantiden sıfırını aldık fakat bu dediğim çok farklı baktığım tüfek dökülüyor ya yanındaki sarsılmaz ve huğlu perazzi ayarında kalıyo kıyaslamayıda geçtim tüfeğin elle tutulur tarafı yok sellektör desen aynı emniyet desen aynı yani bu tüfeğin övülebilecek tek tarafını görmedim anlayamadığım bu.
Taner MEMET
Bursa-1988

Çevrimdışı Veli TOKCAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #6 : 08 Ocak 2016, 23:32:50 »
herzaman söylediğim bir söz vardır::ısmarlama internet dn  tüfek alınmaz .önce tüfek omuzlanır.incelenir dipcik ayarı uyumuna bakılır içine sinerse alınır.her markada ufak tefek hatalar olur o da sizi bulur sans işidir bu tüfekler

The following users thanked this post: Serkan TİKVEŞLİ

Çevrimdışı İbrahim ÖZTÜRK 27

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #7 : 08 Ocak 2016, 23:44:45 »
İbrahim ve Veli Bey aynı konuyu bende takip ediyorum vede yorumluyorum fakat bu çok farklı bişey benimde bu yıl aldığım benelli rafaello crio tüfeğim ilk avında namludan boya attı fakat tüfek her hattıyla benelli sesi bile bambaşka hatlar kusursuz ama boya ile ilgili bir sıkıntı oldu garantiden sıfırını aldık fakat bu dediğim çok farklı baktığım tüfek dökülüyor ya yanındaki sarsılmaz ve huğlu perazzi ayarında kalıyo kıyaslamayıda geçtim tüfeğin elle tutulur tarafı yok sellektör desen aynı emniyet desen aynı yani bu tüfeğin övülebilecek tek tarafını görmedim anlayamadığım bu.
[/quote
Ayni sorun benim benellidede oldu el tuttugum yerin boyasi tamamem kalkti kimi insanin elinin teri sokuyormus dendi beende ustune durmadim garanti hic aklima gelmedi..
Kac yil acaba benellinin garantisi
1976 gaziantep

Çevrimdışı Hüseyin ÖZEN 35

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #8 : 08 Ocak 2016, 23:55:32 »
Arkadaşlar yılladır ithal tüfek kullanırım süperpozeye iyice merak sardım keyif avı yapmak için özel bir tüfeğim olsun istiyorum  özellikle bek avı ördekte kullanmak için söyle işlemeli veya meneviş yine her zamanki gibi italyana beretta ya yöneldim fakat kundağı kendi ölcülerime göre istiyorum üzerinede birki özel ekleme istiyorum baktım ithalde mümkün değil bırak eklemeyi tüfek bile ne cıkarsa kısmetine misali dedim insanlar yerliyi öve öve bitiremiyor yerliye yöneleyim vel hasıl sözün bu kısmını fazla uzatmayayım yerli tüfek yaptırayım bir tane şöyle ölçüme isteğime göre tetik yanına ismimi falan yazdırayım dedim binerim arabama giderim fabrikasına ölcülerimi net aldırırım şöyle güzel bir silah yaptırırım dedim.Başladım araştırmalara 3 alternatif çıktı karşıma akus akdaş yıldız.
Akusta fiyatlar yüksek dedik av bayi arkadasım akdaş yaptıralım sana bi tane dedi yıldızı çok övüyorlar dedim bende grupman konusunda özellikle istediğim meneviş kasa tam veya yarım çakmak çok mühim değil altın tetik cevizini kendimiz secelim dedik birde tetik altına isim yazdırmak istediğim
Ama aklımın bir köşesinde hep yıldız vardı dedim önce yıldız bakalım yaptırabilirmiyiz die yaptırırız dedi ama akdaşa bak sen dedi öyle derken birde baktım yıldız var vitrinde şu üzerinde keklik uçarken resmi olan aman Allahım buda ne o met edilen tüfek anlatıla anlatıla bitirilemeyen bu mu kalitesiz tüfek gördüm ama bu kadar kötüsünü görmedim namluda bir matlık bir tuhaflık kasa desen içler acısı üzeri pürüzlü bir yüzey sanki zımpara sürüp bırakmıssın gibi üzeride resim sanki yazıcıdan yazılmış o kadar dandik silahı kırdım enjektörlerin olduğu kısımda öyle taş izleri var ki söz ile anlatılır gibi değil namlu yanlarında bir çok tüfekte böyle carbonumsu parlak kısım var bu düm düz ne parlak ne mat dedim 1.600 tl civarı bırakın 1.600 vermeyi valla 600 tl verip eve sokmam yanında sarsılmaz sw 512 huğlu 103 fe var vallahi perazzi dersin yanında kafamın almadığı merak ettiğim şu bi tüfek bu kadar kötü olupta nasıl bukar övülebilir o tüfeği alacak insanın daha önce hiç av tüfeği görmemiş olması gerekli ki eğer bu silahta bir anormallik varsa ki bence anormal ötesinde yıldız bu tüfeği biran önce piyasadan ceksin grupman testlerinden sonra kesin kararlılıkla bu aksam fiyat almaya gittim ama hala şoktayım bir okuduklarım birde gördüklerim yazla kış birbirine daha yakın

Çok bilinçli olarak yapılmış bir eleştiri değil benim kanaatim.Çamur at izi kalsın...
Hüseyin ÖZEN
1983 İZMİR KEMALPAŞA
0 rh +

The following users thanked this post: Adem KARACAN

Çevrimdışı Mustafa DEMİRTAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #9 : 09 Ocak 2016, 00:14:08 »
bende fabrikadan 2009 ölçülerime uygun istege göre ve spzme nin kara kasasını sipariş ettigimde tüfek geldi... detaylı resimlerini çekip burada paylaştım....
bilenler ustalar tektek hataları tespit ettiler....
fabrikaya tekrar yolladım.. hatalarıda yazdım....
tüfek geri geldiginde 10 numara beş yıldız olmuştu.... atış vuruş ferformansta süper olunca hala dolabımda tek tüfek olarak duruyor... 66 cm namlu bıldırcın ve çullukta süper ...amasya daglarında iki sezon keklik avlarında az kalsın bana kafayı yedirttirecekti... sok fişek kombinasyonu yapmaktan tırlatmıştım.... 20 metreye kadar keklik paket.. sonrasında saçma alırsa çelgin gidecegi garanti... tilkiye 4 fişek bir kurşun... tavsanın arka saçma dolu tek ayak kırık... arkadaşın kırık köpegi tutup getiriyor....

71 namluyla keklik tavsan paketleri çogalır inşallah... birdaha tövbe bu 66 cm ile keklige tavsana gitmem.....
1968/amasya-istanbul-sarıyer
Hâlıkın dururken mahlûka tapma,
Şeytana uyup da yolundan sapma.(Lâ Edri)

VEFAT ETMİŞTİR

Çevrimdışı Taner MEMET

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #10 : 09 Ocak 2016, 00:27:22 »
SN.Birol abim bende buradan kullananların methini duydum hatta suan yine forumda paylasılan grupman teslerini gördüm daha önce hiç elime alıp incelememiştim yıldız tüfeğini bu aksam tamam dedim yıldızı aratayım bayi arkadasıma fiyatta uyarsa çift namlulu olarak 66ve 76 olarak siparişimi gecerim dedim ama rafta duran yıldızı görünce şok oldum açılmasında kapanmasında problem yoktu fakat işcilik bu çağda kabul edilmesi mümkün değil yani kötü demiyorum bakın baktığım her yeri aynı tek cezbeden parça olmaz mı o üzerinde ki gravür demicem boya ile cizilen resim kasa pürüzlü hatta elimden barut bulaştı üzerine zor çıkardım pütür pütür emniyet düğmesine bakıyosun bir tuhaf aklımın almadığı anormallik şu insanlar bu tefeği bu kadar övüyor ama elle tutulur tarafı yok hatta raftan huğlu 103 fe sarsılmaz 512 birde yıldızı aldım abi yok yani 103-512 tüfekse bu ne diyosun bu işte bir problem var ama nedir anlayamadım
Taner MEMET
Bursa-1988

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #11 : 09 Ocak 2016, 00:38:19 »
SN.Birol abim bende buradan kullananların methini duydum hatta suan yine forumda paylasılan grupman teslerini gördüm daha önce hiç elime alıp incelememiştim yıldız tüfeğini bu aksam tamam dedim yıldızı aratayım bayi arkadasıma fiyatta uyarsa çift namlulu olarak 66ve 76 olarak siparişimi gecerim dedim ama rafta duran yıldızı görünce şok oldum açılmasında kapanmasında problem yoktu fakat işcilik bu çağda kabul edilmesi mümkün değil yani kötü demiyorum bakın baktığım her yeri aynı tek cezbeden parça olmaz mı o üzerinde ki gravür demicem boya ile cizilen resim kasa pürüzlü hatta elimden barut bulaştı üzerine zor çıkardım pütür pütür emniyet düğmesine bakıyosun bir tuhaf aklımın almadığı anormallik şu insanlar bu tefeği bu kadar övüyor ama elle tutulur tarafı yok hatta raftan huğlu 103 fe sarsılmaz 512 birde yıldızı aldım abi yok yani 103-512 tüfekse bu ne diyosun bu işte bir problem var ama nedir anlayamadım

bak fabrikada halil bey var.. bana namlu konusunda yardımcı olmadı... belki tüfek konusunda sana yardımcı olur.. satış sorumlusu halilbeyi ara görüş... sana istedigin gibi bir yıldız temin edecektir... yıldızın piyasadaki özellikle eski tarihli tüfeklerinde görsel hatalar vardır.....
ama ben 2009 dan beri poligonda atışlar dahıl kullandım buzamana kadar birkez dahı hata vermedi ne ejektörler ne kilitler ne tetikler hala isviçre saati hassasiyetinde çalışmaya ddevam ediyor.... alt resimdeki kucagımdaki tüfek.... öyle güzel bıldırcın çulluk indiriyorumki satmak hiç aklıma gelniyor... birde 71 namlu alayımda amasyaya keklige gideyim diye hevesleniyorum......

VEFAT ETMİŞTİR

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #12 : 09 Ocak 2016, 00:41:50 »
bende fabrikadan 2009 ölçülerime uygun istege göre ve spzme nin kara kasasını sipariş ettigimde tüfek geldi... detaylı resimlerini çekip burada paylaştım....
bilenler ustalar tektek hataları tespit ettiler....
fabrikaya tekrar yolladım.. hatalarıda yazdım....
tüfek geri geldiginde 10 numara beş yıldız olmuştu.... atış vuruş ferformansta süper olunca hala dolabımda tek tüfek olarak duruyor... 66 cm namlu bıldırcın ve çullukta süper ...amasya daglarında iki sezon keklik avlarında az kalsın bana kafayı yedirttirecekti... sok fişek kombinasyonu yapmaktan tırlatmıştım.... 20 metreye kadar keklik paket.. sonrasında saçma alırsa çelgin gidecegi garanti... tilkiye 4 fişek bir kurşun... tavsanın arka saçma dolu tek ayak kırık... arkadaşın kırık köpegi tutup getiriyor....

71 namluyla keklik tavsan paketleri çogalır inşallah... birdaha tövbe bu 66 cm ile keklige tavsana gitmem.....

Birol abi dolabında 3ad tüfeğin var.Biri 72.5namlu Baikal diğerleri 66namlu Huğlu ve 67.5 namlu Haniç çifte.
66namlu Huğlu y oto pattern de diğer tüfeklerinden çok daha iyi.Defalarca demedim.

Bence sizin sorunumuz tüfeğinin 66namlu olması değil.Yıldız firmasının tüfekleri diğerlerine göre çok toplu atıyor.
Bunu firmanın testlerinde de gördük.Normalde sizin 20 mt den daha uzaklarda daha iyi vuruşlar yapmanız gerekirken siz tam tersini söylüyorsun gerçekten ilginç.
Keçe yada dispanser tapa kullanmanız bu tüfeklerde daha iyi olacaktır.
Namlu boyunun kısa olmasının  size performans kaybı yaratacağını düşünmüyorum....

Bu arada firmayla ilgili ufak tefek sıkıntılar olabilir.Her markada olduğu gibi.Çokta abartmaya gerek yok.
Sonuçta kalbur üstü bir avrupa çiftinin 5 te biri fiyatına tüfek alıyorsunuz.

Yerli tüfeklerin içinde hepsinde benzer sahneler olabiliyor.....

Bir tüfek gözden kaçmış olabilir.Bu bize bütün ürünlerinin kötü olduğu  anlamını vermez...
« Son Düzenleme: 09 Ocak 2016, 00:44:07 Gönderen: Suat ÇALIŞKAN »
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #13 : 09 Ocak 2016, 00:58:45 »
Birol abi dolabında 3ad tüfeğin var.Biri 72.5namlu Baikal diğerleri 66namlu Huğlu ve 67.5 namlu Haniç çifte.
66namlu Huğlu y oto pattern de diğer tüfeklerinden çok daha iyi.Defalarca demedim.

Bence sizin sorunumuz tüfeğinin 66namlu olması değil.Yıldız firmasının tüfekleri diğerlerine göre çok toplu atıyor.
Bunu firmanın testlerinde de gördük.Normalde sizin 20 mt den daha uzaklarda daha iyi vuruşlar yapmanız gerekirken siz tam tersini söylüyorsun gerçekten ilginç.
Keçe yada dispanser tapa kullanmanız bu tüfeklerde daha iyi olacaktır.
Namlu boyunun kısa olmasının  size performans kaybı yaratacağını düşünmüyorum....

Bu arada firmayla ilgili ufak tefek sıkıntılar olabilir.Her markada olduğu gibi.Çokta abartmaya gerek yok.
Sonuçta kalbur üstü bir avrupa çiftinin 5 te biri fiyatına tüfek alıyorsunuz.

Yerli tüfeklerin içinde hepsinde benzer sahneler olabiliyor.....

Bir tüfek gözden kaçmış olabilir.Bu bize bütün ürünlerinin kötü olduğu  anlamını vermez...

suat vursan otomatiklede keklige gittim... oda 66 cm namluydu... hatda 61cm sarsılmazla keklik vuran arkadaşlarda vardı....
vursanla şov yaparcasına vuruşlar yaapmıştım yamadan yamaya... kekligi havada çarpıyordu 4o*50 metrelerden paketliyordu çelgin bile degil...bohca yapıyordu 66cm 3 şok vursan
hatda bidefasında keklik ardıç agacının arkasından kalktı bende ardıçla beraber kekligin karartısına atış yaptım... kanat kırıgı olarak aldım kekligi.....

ama bu yıldızın 66 cm namlusuna aklım fikrim ermedi... 32 rc 34 rotvel 31 32 bornagi... zuber şokların hertürlü kombinasyonu derken akıl saglıımdan olacaktım....
av arkadaşlarım rasatçılık yapıyorlardı... abi vuruldu abi saçma aldı abi o düşer birazdan.. ama saglam keklikmiş o halde dagdan aşana kadar uştu....  yani benim tüfegim kekligi vurdugunda bohça etmesi lazım...... gerisi yslan dolan.....

VEFAT ETMİŞTİR

Çevrimdışı Kamil ÜNLÜTÜRK

• Expert Üye
« Yanıtla #14 : 09 Ocak 2016, 01:06:09 »
suat vursan otomatiklede keklige gittim... oda 66 cm namluydu... hatda 61cm sarsılmazla keklik vuran arkadaşlarda vardı....
vursanla şov yaparcasına vuruşlar yaapmıştım yamadan yamaya... kekligi havada çarpıyordu 4o*50 metrelerden paketliyordu çelgin bile degil...bohca yapıyordu 66cm 3 şok vursan
hatda bidefasında keklik ardıç agacının arkasından kalktı bende ardıçla beraber kekligin karartısına atış yaptım... kanat kırıgı olarak aldım kekligi.....

ama bu yıldızın 66 cm namlusuna aklım fikrim ermedi... 32 rc 34 rotvel 31 32 bornagi... zuber şokların hertürlü kombinasyonu derken akıl saglıımdan olacaktım....
av arkadaşlarım rasatçılık yapıyorlardı... abi vuruldu abi saçma aldı abi o düşer birazdan.. ama saglam keklikmiş o halde dagdan aşana kadar uştu....  yani benim tüfegim kekligi vurdugunda bohça etmesi lazım...... gerisi yslan dolan.....

Grupman çalışması yapmayı hiç düşünmediniz mi Birol bey...Hem Suat bey in yazdıkları,hem vursan tecrübeniz,hem de benim bildiklerim 66 namlunun balistik olarak 71 le arasında pek fark olmadığı yönünde fikir oluşturuyor...
  • P.Beretta 687 SP5 67cm
  • P.Beretta ES100 71cm
Kamil ÜNLÜTÜRK
1965 - Bartın

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #15 : 09 Ocak 2016, 01:14:01 »
Grupman çalışması yapmayı hiç düşünmediniz mi Birol bey...Hem Suat bey in yazdıkları,hem vursan tecrübeniz,hem de benim bildiklerim 66 namlunun balistik olarak 71 le arasında pek fark olmadığı yönünde fikir oluşturuyor...

valla abi bende burada yazılananlara inanarak 66 her işimi görür zannederek almıştım bu tüfegi.... fermada ve 20 metreyi geçmezse kekligi paçavra ediyor... ama 20 den uzayında dönüşü yok..... arkadaş 303 berattayla en az 60 metreden kekligi indirdi... ben elimdeki 66 cm ile o mesafeye atış yapsam kendime gülerdim....

söyle üç kilo civarında 71cm vursan bulsan közüm kapalı alacam.. hadı 3.200 olsun..... yokki...

VEFAT ETMİŞTİR

Çevrimdışı Taner MEMET

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #16 : 09 Ocak 2016, 01:42:05 »
Elinde yıldız tüfeği olan varsa detaylı resimlerini paylasırsa sevinirim çünkü bu kadar ögülen firma böyle bir tüfek kıyaslama yapmak lazım ayrıca firma kötülemiyorum yanlış anlasılmasın tüfeğe bakar alır veya almazsın işine gelir ise benim aklımı kurcalayan nasıl bu kadar vasat nasıl bu kadar öğülüyor yani yorumlara bakıp alsaydım internetten suan ağlıyo olurdum heralde yine bi başkası ne yıldızlar var dedi onada kafam takıldı nerede bu yıldızlar bir görelim
« Son Düzenleme: 09 Ocak 2016, 01:44:37 Gönderen: Taner MEMET »
Taner MEMET
Bursa-1988

Çevrimdışı Hamza SEDA

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #17 : 09 Ocak 2016, 02:03:43 »
Sayın abilerim benim akrabamda Yıldızın  hem A71 y.otosu hemde spz me 66 namlusu var. İnanın bu söylediklerinize aklım ermiyor. Bende Ata firmasının en sorunsuz ve efsane modeli olan y.oto cy 98 modeli var inanın vuruculuğu Yıldız kadar yok bir çok kez test ettik. Spz modeli ise 66 namlu olmasına rağmen bir abimizin 71 namlulu Beretta s56 ile fişek denemelerimizde hem saçma grupmaninda hemde peterasyonda Berettadan iyi çıkmıştı. Valla ne diyeceğimi bilemiyorum.Şuanda yerlide Yıldız firması ile grupman ve kalite anlamında kapışacak Akus ve Akdaş hariç hiç bir firma yok. Daha önce bu forumda yazmıştım zaten.Daha başka örnek vereyim eşimin akrabası ile Browning Gold serisi ile de Burdur Yeşilova ya gittik av bitiminde A71 ile de test ettik yine Yıldız daha iyi sonuç verdi. İsterseniz bir fabrika ile görüşün derim.
  • Özkanlar Fx12 (Standart) 66 cm namlu Yarı Kamuflaj
1984 AFYON

Çevrimdışı Taner MEMET

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #18 : 09 Ocak 2016, 10:00:50 »
Vuruculuğuna söyliyecek sözüm yok çünkü denemedim bilemiyorum. Benim derdim işçilik yok mu yıldız tüfeğini şöyle resim ile paylaşacak.
Taner MEMET
Bursa-1988

Çevrimdışı Veli TOKCAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #19 : 09 Ocak 2016, 17:39:28 »
taner by internetdn  yıldız resim görsellere bakın

Çevrimdışı Taner MEMET

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #20 : 09 Ocak 2016, 18:45:11 »
Baktım Veli bey bugun başka bir av bayinde baktım abi yok yıldızı eledim benim istediğim tüfek değil yıldız bugun genç huğlunun bir tüfegini gördüm gercekten o bile yanında çok güzel
Taner MEMET
Bursa-1988

Çevrimdışı Şükrü TEKELİ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #21 : 09 Ocak 2016, 21:10:50 »
Birol abi herkezin yıldız konusunda hem fikir olduğu şey toplu atması. ben bu sene keklikde 71 namluyla mirage 28 gr bior 9 numara 3 şok. titano 31 gr bior 7 numara 4 şok Bp easyshot 28gr 8 numara 3-4 şokla avlandım. hepsindede vuruş sağladım.
kendi dolumda bile doğru standartı yakaladım
bana sorarsan 32 numara birde power tapa ise namlu 66 bile olsa toplu gidiyo. bundan dolayı kekliği ıskalıyo. bence 30 gr ve 31 gr bior tapalı fişekler denemelisin.
61 namlu ile yaptığım çulluk avlarında bu hataya bende düştüm. dar şok (2 şok) bior fişeklerde bile çulluk kalkarken attığımda bir karış açtığını gözümle gördüm. daha sonra her iki namluyada 5-5 şok takarak müthiş çulluk avları yaptım
71 namlu 4 şokla 28 gr keçe tapa 10 numra fişekle kaya güvercini vurdum. canlı düştü ama düştü
taner bey sonuçta herkez içine sinen tüfeği alıyo. ben Halil beye sipariş verirken mümkün olduğu kadar sade bir ceviz seçilmesini ve koyu renk olasını rica etmiştim. istediğim gibide oldu. bu yıl her türlü koşulda tüfeği kullandım. en ufak patlatmama çift patlatma açılma vb yaşamadım. 34 gr kurşunda attım. ama zevk meselesi belliki yıldız seni cezbetmemiş  ;D
çok şükürki ülkemizde onlarca markamız var herkeze herkeseye hitap ediyorlar  ;)
  • Yıldız spz m
  • Armsan phenoma
  • Fias 16 cal.
1977 - Burdur - Kocaeli

Çevrimdışı Ersin ORBAY

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #22 : 10 Ocak 2016, 00:06:23 »
Birol Abi bende 7 sene önce yıldıza 66 namlu 70mm yataklı ejektörlü mobil şoklu bir poze yaptırdım..Ogün bugün avlanırım daha tık demedi..Yıldızın şok ölçülerinin standart ölçülerden daha dar olması hasebiyle her daim 4-3 kombinayonunu kullandım ve hatırı sayılır mesafelerden av vurdum vede çoğu çelgin değildi..Genelde kullandığım fişek 30 gr ve bior tapadır..Buna rağmen hatırı sayılır mesafelerden av vurdum..Yedek 71 namlu yaptırmanıza bence gerek yok diye düşünüyorum..Saygılarımla..
  • BENELLİ CRİO COMFORT 71
  • YILDIZ SPZ ME 66
  • ÖZKANLAR FX017 66
ERSİN ORBAY-ADANA-HATAY ..SAĞLIKÇI..1978..
GERÇEK AVCI AVA DA ŞANS TANIYANDIR..

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #23 : 10 Ocak 2016, 21:01:44 »
bence 30 gr ve 31 gr bior tapalı fişekler denemelisin.

şükrü abi bir sezon 30 gr bıor bornagı attım keklige... o fişeklerle bir tek keklik vuramadım... dolapta hala üçbeştanesi durur... 6 numara...

simsonla kırıkkakleyle dokuzlar poze ile eski çifsandı eski düzce rubuslarıyla vsvs.. avlanmış yeri gelmiş avlanamamış avcılarıyız...  66 cm yoktu ozamanlar... hep 71 di ...

şimdi atıpta vuramasan kekligin tüylerini dökemesen,tavşanın arka ayagını kıramasan.. tilkiyi beşinci vitesten takviyeye çekemesen.. diyecegimki atamadın vuramadın.. dar şok kötü fişek vsvsvs....

VEFAT ETMİŞTİR