Gönderen Konu: İPSALA DA KAÇAK ÖRDEK AVI  (Okunma sayısı 15578 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hüseyin ÜSTÜN

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: İPSALA DA KAÇAK ÖRDEK AVI
« Yanıtla #25 : 06 Ocak 2016, 16:00:48 »
bence abartılacak bir şey yok denk gelirse bende vururum 20 tane ördek,avrupada suriyede vs bir çok yerde avcı başına 40 tane 50 tane vuruluyor 8 kişi 206 tane vurmuş buda ortalama kişi başı 25 ördek eder bazıları  hala şu orman bakanlığına şakşakcılık yapıyor o kadar romatikseniz bırakın bu avcılık işini trekking vs gibi bir dunya outdoor spor var.

nacizane fikrim.

Sen burada
avcılık la bagdaşmayan etik olmayan şeyleri açıksa söyleyenleri ikaz edenlere
ORMAN BAKANLIGI ŞAKŞAKCISI diye hitab edeceksin
sonrada terbiyeden bahsedeceksin
Senin önce agzından çıkanı kulagın duysun
ondan sonra terbiyeden bahset

Ne ekersen onu biçersin
« Son Düzenleme: 06 Ocak 2016, 16:33:58 Gönderen: Hüseyin ÜSTÜN »
  • Mertmak MX5 Combo 61cm Slug 71cm mobil şoklu
OSMANİYE / 1980

The following users thanked this post: Serkan TİKVEŞLİ, Selim UYGUN

Çevrimdışı Taner MEMET

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #26 : 06 Ocak 2016, 17:38:33 »
155+90 245 tl para ödüyoruz dünyayı aldık sanıyoruz bırakın bu pul parasını tekrar tekrar söylemeyi artık ben para ödedim avlanırım die köylüye kafa tutarız ben para ödedim topla davarı ben avlanırım der çobana kafa tutarız ben para ödedim istediğimi vururm der ormancıya kafa tutarız adamın pancarına soğanına girer adamın tapu malında ekmek kapısında haldır haldır bıldırcın avlar birde gücümüz yeter ise adamı tarlasından kovarız ne oldu ben para ödedim ne ödedin 245 tl yani günlük 65 kuruş para ödedin vay vay ne paralar ödemişsin arkadas adamı köyünden kendi tarlasından kovuyosun 0,65 tl para ile o zaman avlanma ayrıca suriye böyle arjantin böyle biz ne suriyeyiz nede arjantin biz Türkiyeyiz Cumhuriyet ve demeokrasi ile yönetiliyoruz.
Taner MEMET
Bursa-1988

The following users thanked this post: Serkan TİKVEŞLİ, Hüseyin ÜSTÜN, Selim UYGUN

Çevrimdışı Ergin KORKUT

• AvlakForum Üye
  • *
  • VATAN SEVDALISI
« Yanıtla #27 : 06 Ocak 2016, 20:17:59 »
Bizde o gün orda 4 kişiydik her taraf ördekti yaklaşık 19 ördek vurduk buna fotosu şimdi eğer biz orda daha bekleseydik ya 60 yada 80 ördekte daha kesin durardik çünkü sabah geldiğimizde bıraktığımız mührelerin 10 tane mühre nin yanına 100 den fazla ördek kondu yani hiç manası yok bunlar kendini ördek avcısı zannediyor ama asıl ördek avcısı her gittginde vurandir yeşil vurandir secicidir

1953 Kırklareli Lüleburgaz

The following users thanked this post: Kurtuluş KAPLAN, Serkan TİKVEŞLİ, Selim UYGUN

Çevrimdışı İbrahim ÖZTÜRK 27

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #28 : 06 Ocak 2016, 20:21:29 »
bence abartılacak bir şey yok denk gelirse bende vururum 20 tane ördek,avrupada suriyede vs bir çok yerde avcı başına 40 tane 50 tane vuruluyor 8 kişi 206 tane vurmuş buda ortalama kişi başı 25 ördek eder bazıları  hala şu orman bakanlığına şakşakcılık yapıyor o kadar romatikseniz bırakın bu avcılık işini trekking vs gibi bir dunya outdoor spor var.

nacizane fikrim.
ben bu arkadasa katılıyorum tahtalı kotası 3 aha ben suruye sıktım  10 tane dustu napacagım....goc hayvanlarında kota cogaltılmalı bence dort dag gezıp 10 keklık gorup kota 2 se gokyuzunu kaplayan tahtalıya 3 kota vermek sacmalık
1976 gaziantep

The following users thanked this post: Selim UYGUN

Çevrimdışı İbrahim ÖZTÜRK 27

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #29 : 06 Ocak 2016, 20:27:11 »
155+90 245 tl para ödüyoruz dünyayı aldık sanıyoruz bırakın bu pul parasını tekrar tekrar söylemeyi artık ben para ödedim avlanırım die köylüye kafa tutarız ben para ödedim topla davarı ben avlanırım der çobana kafa tutarız ben para ödedim istediğimi vururm der ormancıya kafa tutarız adamın pancarına soğanına girer adamın tapu malında ekmek kapısında haldır haldır bıldırcın avlar birde gücümüz yeter ise adamı tarlasından kovarız ne oldu ben para ödedim ne ödedin 245 tl yani günlük 65 kuruş para ödedin vay vay ne paralar ödemişsin arkadas adamı köyünden kendi tarlasından kovuyosun 0,65 tl para ile o zaman avlanma ayrıca suriye böyle arjantin böyle biz ne suriyeyiz nede arjantin biz Türkiyeyiz Cumhuriyet ve demeokrasi ile yönetiliyoruz.
bu arkadasada katılıyorum
1976 gaziantep

Çevrimdışı İsmail SUBAKAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #30 : 06 Ocak 2016, 20:31:37 »
arkadaşlar av bir tutku ve spordur, zahmetli zevkli zor bir spordur. avda bilinçli ve makbul hareket etmek gerekir. Allah kısmet ederse bu hafta ipsaladayız grubumuzla. muğladan geliyoruz. geleceğimiz yol 650 km. bunun bu kadarda dönüşü var. ama hiçbir zaman bu kadar yol kaddetmişken 40 vuralım 50 vuralım hiçbir düşüncemiz yok. iki günlük avımız limitlerimiz dahilinde bize yeterli  amaç orada hoş bir iki gün geçirmek
Vursan 92A
Stoeger M3000 Max5
Fabarm xlr 5 Bulrush
D-Doxcarms 10ncı yıl
Setter Diapolis Den Diego

Çevrimdışı Serkan TİKVEŞLİ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #31 : 06 Ocak 2016, 20:55:13 »
Selim Bey,

Kendim Enezli'yim gala gölü evime 12 km. uzaklıkta, geçen yıl tek bir ördek vurmadan sezonu geçirdim, elim çok boş döndüm, sadece 2 adet kaz vurdum, avdaki asıl amacım hayvan öldürmek değil, avcınında amacı da bu olmamalı, ördek avındaki uğraş meşakkat ve limit dahilinde yapılan av bence insana yeterli zevki tattırıyor. sizi anlıyorum ördek her zaman bulunan ve kolay vurulan bir av değil, şans işi insan bulmuşken değerlendirmek istiyor. ancak limitin çok üzerinde vuran bir cani ile avcının farkı burada ortaya çıkması gerekiyor. bölgemde limitsiz av yapan çok kişi var, sizin gibi düşünen çok kişi tanıyorum, kesinlikle bunları tasvip etmeyip insanın ihtiyacından fazla vurmasını avcılık olarak görmüyorum.
Saygılar.

Erdem Bey'in söylediklerinin altına bende imzamı atıyorum müsade ederse, bende trakyalıyım çookk boş gittik güldük eğlendik elimiz boş geldik meralardan ama hiç hatırlamıyorumki bugün bişey vuramadık diye ağlaştığımızı
Serkantkv
1975 istanbul

Çevrimdışı A.Emrah TOPRAK

• Free Üye
  • *
  • AVLAK TEAM
    • ZORKUN SİGORTA OSMANİYE
« Yanıtla #32 : 06 Ocak 2016, 21:01:39 »
😎 ne yorumlar var be inansammı bilemedim ama gelin 3 yıl avı unutalım biz herkes bir köşeye çekilsin bakalım ne oluyor bu arada kaçakta olsa kotasızda olsa avı Avcı değil anız yakan kamışlık yakan suya zehir bidonu atan gübreyicıplak toprağa atan kurrak Kuran ve kendimi sürümü koruyorum diyen Coban bitiriyor
  • ARMSAN PHENOMA REALTREE MAX 5 ACCURACY
  • www.zorkun.com.tr
  • ÇUKUROVA BRETON
  • epagneul breton
07/07/1987 OSMANİYE

The following users thanked this post: Selim ERDEMİR, Selim UYGUN

Çevrimdışı Yasin ŞAHİN 06

• AvlakForum Üye
  • *
  • Avcı'nın olduğu yerde Av olma
« Yanıtla #33 : 06 Ocak 2016, 22:11:46 »
Bi arkadaş bi telefon uygulamasından canlı av yapıyolar bak dedi izliyoruz herşey güzel bi baktım iki kişi 20den fazla ördek var oda değil bi ördek geldi iki tüfekte otomatik 18 fişek bir ördeğe yazık günah avcıysakda vijdansız değiliz ya önce insan olmak lazım
  • Üzümlü kooperatif otomatik 66
  • Arthemis enjektör sellektör süperpoze 71
  • English / Pointer / Dişi (Tina)
Ürgüp / Ankara-Çayyolu
Bayan Kuaförü
1985  A(+)
TİNABurada bakınız

The following users thanked this post: Hüseyin ÜSTÜN, Selim UYGUN

Çevrimdışı Kamil ÜNLÜTÜRK

• Expert Üye
« Yanıtla #34 : 06 Ocak 2016, 22:25:59 »
Valla av sadece avcıların anlayabileceği bir tutku arkadaşlar,aynı mesela müziği tam anlamıyla sadece müzisyenlerin anlayabileceği gibi, o yüzden dağılmayalım bence arkadaşlar, ufak tefek hatalar aşırılıklar arada olur elbet,ayıplamak gerekli olsa da yerin dibine batıracak kadar da abartmak lüzumsuz küskünlükler ve camiada çözülmeden başka bir yere götürmez sanırım..Her etkinlikte olduğu gibi bol bol okumak ustaların olduğu ortamlardan feyz almak avcıya olumlu katkı sağlar...
  • P.Beretta 687 SP5 67cm
  • P.Beretta ES100 71cm
Kamil ÜNLÜTÜRK
1965 - Bartın

The following users thanked this post: Hakan ÖZDEN, A.Emrah TOPRAK, Selim UYGUN

Çevrimdışı Taner MEMET

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #35 : 06 Ocak 2016, 22:51:23 »
bir atışta 10 tahtalı iyiymiş ;D ;D ;D ;D nükleer silah mı kullanıyosun abi.  ;D ;D ;D ;D
Taner MEMET
Bursa-1988

Çevrimdışı Hüseyin ÜSTÜN

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #36 : 06 Ocak 2016, 23:17:28 »
ben bu arkadasa katılıyorum tahtalı kotası 3 aha ben suruye sıktım  10 tane dustu napacagım....goc hayvanlarında kota cogaltılmalı bence dort dag gezıp 10 keklık gorup kota 2 se gokyuzunu kaplayan tahtalıya 3 kota vermek sacmalık

sürüye tek atış yapıp 10 tane tahtalı vurman için
o sürünün çok sık birşekilde uçan 100 adet ten
çok çok fazla olması ve engin uçması lazım
attıgın fişekle 10 tahtalı alırsın 40-50 tane yaralı gönderirsin
neyin intikamını alıyorsunuz öldürme hırsı bukadarmı yogun olur insanda

5 yıl kadar önce yaklaşık 200 kadar sürü olarak gelen tahtalının
üzerimden 30m kadar yüksekten geçecegi sırada
benden sonraki 100m kadar ilerdeki 7-8 tane eli otomatik tüfekli
avcıların üzerine gidecek diye
Tahtalının kendisine degil çaprazına 2 el atış yaptım
tahtalı oldugu yerden yükselişe geçti ve ters istikamete yattı
bunu gören otomatik tüfekli grup
o mesafeden tahtalıya atış yapıyor
sonrası cangama başlıyor çamurcusun bilmem ne
ne oldu tahtalı vuramayınca bir yerinmi eksildi
o sürüye o kadar tüfekle ateş etsen hepsi yaralı gider

İnançlı vicdanlı avcı olsan zaten sürüye degil
sürüden ayrı gidene atış yaparsın
sana av yapma diyen yok
Allah ın helal kıldıgını sana yadırgayıp günaha giremem
ama sende piskopatlık yapma katliam yapma
bundan seni yaratan Allah da razı olmaz
  • Mertmak MX5 Combo 61cm Slug 71cm mobil şoklu
OSMANİYE / 1980

The following users thanked this post: Sabahattin KARAHAN, Kadir TANYILDIZI, Selim UYGUN

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #37 : 07 Ocak 2016, 00:19:55 »
Arkadaşlar biz buradan kimin ne yaptığını, yapmadığını bilemeyiz. Merada herkes kendiyle başbaşa. Ben burada yasaların izin vermediği uygulamaların doğru bir şey gibi yazılmasını doğru bulmuyorum. Genç, ava yeni başlayan, avcıyı sevmeyen vesair kişilere yanlış örnekler göstermek istemeyiz zannediyorum.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Taner MEMET

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #38 : 07 Ocak 2016, 02:04:17 »
O zaman genç avcılara tavsiye tahtalı limiti 3 mü sen oldu 5 vurdun 1 attın 2 düştü 3 düştü olduya 5 vurdunikisini ormancıyı görünce at bunlar koca jeeple geliyor gökten zembille inmiyor şaka bir yana gerçekten denetim yok ben her zaman söylerim sadece avcılık icin değil insanın hayatı için kotası vicdanıdır .girdin bi iş yerine baktın kimselr yok kamera falanda yok telefon masanın üzerinde duruyor al at cebine kim görücek kim bilcek işte burada vicdan devreye girer orada size engel olan devletin kanunları değil vicdanınızdır keklik avı yapanlar iyi bilir dağın zirvesinde bazan attığınız vadinin karşısına düşen kekliğe ulaşmak yarım saat sürüyor orada hangi ormancı gelip beni yakalayacak hadi geldi fazla avı ben o gelene kadar 50 kere çıkarırım üzerimdem hiç teskere almadanda avlanırım ama sürekli uyanık olmam lazım ne gerek var değer mi değmez ama yakalanmam sonra göç avlarında öyle bir fazla vurdunuz diede sizi kolay kolay üzmezler sonuçta karsınızda kide insan ama siz bunu kullanıp işin suyunu cıkarırsanız olmaz ben babamla avlanırım babam alayı saya saya avlandırır alay 4- 5 düserse isterse beş keklik daha hakkımız olsun biz burdan nasibimizi aldık baska av sahasına gecıyoruz der neden cunku ben o son 4 de vurursam seneye 1 tane bile bulamam acılıs haftası birkaç keklik vurduysak 10 keklik altına düşmeden bıraktırır baskalarıda nasibini alsın der iyice kırmayalım ama biz her zaman en cok keklik vuran gurubuzdur cunku yerini popilasyonunu takip eder hayvana yasama olanağı tanıyoruz şükürler olsun hiç elimiz boş dönmüyoruz çünkü onları orada biz bırakıyoruz yine biz buluyoruz belli biyerden sonra resmen sahipleniyonuz kekliği falanca yerdeki keklikler su kadar yavru yapmış bura keklik az zahiyat olmuş hem bereketli hem eğlenceli işte bu kültürü bir kavrasak var ya 2 değil kota 4 olsun 6 olsun ama kültür yoksa sen o dağda zaten 2 keklik kalmış kotam var deyip peşinden onlarıda vurursan bir sonraki sene bırak 6 ktane kotayı doldurmayı kanat görmezsin
Taner MEMET
Bursa-1988

Çevrimdışı Selim ERDEMİR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #39 : 07 Ocak 2016, 09:23:50 »
😎 ne yorumlar var be inansammı bilemedim ama gelin 3 yıl avı unutalım biz herkes bir köşeye çekilsin bakalım ne oluyor bu arada kaçakta olsa kotasızda olsa avı Avcı değil anız yakan kamışlık yakan suya zehir bidonu atan gübreyicıplak toprağa atan kurrak Kuran ve kendimi sürümü koruyorum diyen Coban bitiriyor

tebrikediyorum sizi çok doğru bir tespit,
1982-Ankara

Çevrimdışı Selim ERDEMİR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #40 : 07 Ocak 2016, 09:29:21 »
Arkadaşlar biz buradan kimin ne yaptığını, yapmadığını bilemeyiz. Merada herkes kendiyle başbaşa. Ben burada yasaların izin vermediği uygulamaların doğru bir şey gibi yazılmasını doğru bulmuyorum. Genç, ava yeni başlayan, avcıyı sevmeyen vesair kişilere yanlış örnekler göstermek istemeyiz zannediyorum.

sevgili yönetici dün bir tatışma vardı bu tartışmaya istinaden sizin yukarıda yazmış olduğunuz konuya göre cevap verirmisiniz cevabınızı gerçekden çok merakediyorum

KOTA ALDIGINIZ MERADA 2 ADET AV HAYVANI SEÇME HAKKINIZ VAR  ÖRNEĞİN ÇULLUK VE TAHTALI ALDINIZ. SU KENARI BİR YERDE YÜRÜRKEN YEŞİLBAŞ ÖRDEK PARLAYARAK KALKTI NE YAPARSINIZ.

VE (üç gün üstüste aynı  meradan kota alamıyorsunuz)
1982-Ankara

Çevrimdışı Aslan POLAT

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #41 : 13 Şubat 2017, 16:39:50 »
Valla av sadece avcıların anlayabileceği bir tutku arkadaşlar,aynı mesela müziği tam anlamıyla sadece müzisyenlerin anlayabileceği gibi, o yüzden dağılmayalım bence arkadaşlar, ufak tefek hatalar aşırılıklar arada olur elbet,ayıplamak gerekli olsa da yerin dibine batıracak kadar da abartmak lüzumsuz küskünlükler ve camiada çözülmeden başka bir yere götürmez sanırım..Her etkinlikte olduğu gibi bol bol okumak ustaların olduğu ortamlardan feyz almak avcıya olumlu katkı sağlar...

Her zaman ümidim var :) :) :)
Sâhipsiz olan memleketin batması haktır;
Sen sâhip olursan bu vatan batmayacaktır.

Çevrimdışı A.Ahmet AKBAŞAK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #42 : 15 Şubat 2017, 11:04:11 »
Gecen yılki bir konu gibi görünsede bu konu herzaman gundemde olan bir konu olarak kalacak yaklaşık 10 yıldır bir fiil ipsalada ördek avı yapıyorum bu siteden ve diğer avcı platformlarından bircok kişiyle tanıştım hatta birebir konuştum beni şaşırtan şey bu konuda vicdandan kanundan ahlaktan bahseden kişilerin bir çogunun ipsalaya gelmeden önce istihbaharat toplarken 10 15 ördek vurabilirsin buyur gel denildiğinde verdikleri cevap aynen şöyle OKAKADAR ÖRDEK İçin hiç gelmeyelim sen daha fazla ördek çıkarsa haber ver diyen şu an bu konuda yorum yapan 6 isim var lütfen yapmacık davranmayalım
A.Ahmet AKBAŞAK
1977 tekirdağ çerkezköy

The following users thanked this post: Ömer KARABÖRK

Çevrimdışı Erol ÖZTÜRK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #43 : 15 Şubat 2017, 11:26:48 »
Gecen yılki bir konu gibi görünsede bu konu herzaman gundemde olan bir konu olarak kalacak yaklaşık 10 yıldır bir fiil ipsalada ördek avı yapıyorum bu siteden ve diğer avcı platformlarından bircok kişiyle tanıştım hatta birebir konuştum beni şaşırtan şey bu konuda vicdandan kanundan ahlaktan bahseden kişilerin bir çogunun ipsalaya gelmeden önce istihbaharat toplarken 10 15 ördek vurabilirsin buyur gel denildiğinde verdikleri cevap aynen şöyle OKAKADAR ÖRDEK İçin hiç gelmeyelim sen daha fazla ördek çıkarsa haber ver diyen şu an bu konuda yorum yapan 6 isim var lütfen yapmacık davranmayalım
Ben avcılık hayatımda hiç bir veya iki günde okadar ördek vurmadım,ben okadar ördeğe razıyım  :D
Olduğu zaman bana haber ederseniz uygunsam koşarak gelirim  :D
Önümüzdeki sezon haber bekliyor olacağım  :)
Rast gele.
  • AKKAR ALTAY SİLVER YARIOTOMATİK
  • HUĞLU 104A
Erol ÖZTÜRK
1969 İSTANBUL / KÜÇÜKÇEKMECE  AB(RH-) Meslek:ESNAF /KIRTASİYE

The following users thanked this post: Serkan TİKVEŞLİ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #44 : 15 Şubat 2017, 11:33:20 »
Ben avcılık hayatımda hiç bir veya iki günde okadar ördek vurmadım,ben okadar ördeğe razıyım  :D
Olduğu zaman bana haber ederseniz uygunsam koyşarak gelirim  :D
Önümüzdeki sezon haber bekliyor olacağım  :)
Rast gele.
Erol abi aslında gecen hzfta cennetten birkaç arkadaş geldi iyide av yaptılar bu sezon henüz bitmedi çıkmadık candan ümit kesilmez fakat gelecek sezon mutlaka beklerim
A.Ahmet AKBAŞAK
1977 tekirdağ çerkezköy

The following users thanked this post: Erol ÖZTÜRK

Çevrimdışı Doğan ATEŞ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #45 : 15 Şubat 2017, 11:37:13 »
Merhaba Ahmet Bey
Dediğiniz durumların aynısı benim bir fiil iyi tanındığım balık avcılığında da geçerli çok sportmence avcılık yaparım diyen kişilerin balığın bol olduğunu gördüğünde limitleri unutup kasaları doldurmaya niyetlendiğini çok defa gördüm herşeyden önce avcı olmalıyız vicdanımızı evde bırakıp ava gitmemeliyiz benim fikrim herzaman zor avların daha zevkli olduğudur.Zaten ben de zevk için avlanırım bir de eve av eti yeterli seviyede götürebiliyorsam ne mutlu avcyım diyene

Saygılarımla
  • Beretta 686 Silver Pigeon 1
  • Beratta A400 Lite Sentetik
  • İmpala Plus 66
1977 İzmir

Çevrimdışı Erol ÖZTÜRK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #46 : 15 Şubat 2017, 11:41:18 »
Erol abi aslında gecen hzfta cennetten birkaç arkadaş geldi iyide av yaptılar bu sezon henüz bitmedi çıkmadık candan ümit kesilmez fakat gelecek sezon mutlaka beklerim
Bende Cennet`te sayılırım,az ilerde Yenimahalledeyim  :)
Sizin orda mekanınız mı var ?
Önümüzdeki sezon inşallah kısmet olursa gelmek isterim.
  • HUĞLU 104A
Erol ÖZTÜRK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #47 : 15 Şubat 2017, 12:03:00 »
Evet ipsalada bir evim var mutlaka beklerim
A.Ahmet AKBAŞAK
1977 tekirdağ çerkezköy

The following users thanked this post: Ahmet ÖZTÜRK, Erol ÖZTÜRK

Çevrimdışı Muhsin YILMAZ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #48 : 15 Şubat 2017, 21:20:27 »
Öncelikle hepinize iyi akşamlar. Ben istanbulda bir meslek lisesinde öğretmenim. Doğa ve avcılığı çok seviyorum. Bu sezon arnavutköy devlet avlağına yaklaşık olarak 10 giriş yaptım ve hiç ördek vuramadım yanlızca 11/02/2017 tarihinde 3 ördek gördüm sadece 2 çulluk ve 5 karatavuk toplamda vurdum. Evet avcının en büyük yasağı vicdanının verdiği yasaktır.Bu sezon boyunca sadece 1 denetim gördüm onun haricinde kimse gelmediği gibi bir çok silahı eline alınca kendini avcı sanan karabatığı ördek diye vuran bir çok kişi ile karşılaştım bir çoğunuda gerekli yerlere bildirdim. Bu insanların bu şekilde hareket etmelerinde biz öğretmenlerinde bir nebze payımmızın olduğu kanısındayım bu yüzden kendimdede suç bulmaktayım. Çünkü bizler bu insanlara vermemiz gereken bazı şeyleri verememişiz. O yüzden bu tarz avlananları gördükçe inanın  geleceğimiz için çok üzülüyorum. Yaklaşık on yıl önce okulumda doğa ve avcılık kulübü kurmuştum 2 yıl inanın o kadar verimli çalışmalar yaptıkki inanamazsınız. Hem öğrencilerin başarısı arttı hemde doğa ve yaban hayatının korunması için bazı faaliyetler yaparak o öğrencilerde gerekli olan kıvılcımı yaktık. Fakat başka görevlerden dolavı külüp kapatıldı. Fakat bu haberden sonra kesin olarak önümüzdeki eğitim öğretim yılından itibaren tekrar bu kulübü kurup yetiştirebildiğim kadar doğa avcıları yetiştireceğim. ( doğa avcıları: doğayı seven, koruyan, geliştiren, çevresine bu bilinci aşılayan, yaban hayatı koruyan vicdani limitler ve yasalar doğrultusunda hareket eden bireyler  olarak tanımlıyıoruz)kara ve deniz lerde sürdürülebilir bir yaşam için vicdani ve yasal limitlere uyarak umarım bir ömür boyu sağlıklı ve mutlu avlar yapmanız dileğiyle
 sağlıcakla kalın
  • Armsan Phenoma Aura DW2
1974 Istanbul

The following users thanked this post: Ahmet ÖZTÜRK, Tuncay KAHRAMAN, Erol ÖZTÜRK

Çevrimdışı Erol ÖZTÜRK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #49 : 15 Şubat 2017, 21:39:37 »
Öncelikle hepinize iyi akşamlar. Ben istanbulda bir meslek lisesinde öğretmenim. Doğa ve avcılığı çok seviyorum. Bu sezon arnavutköy devlet avlağına yaklaşık olarak 10 giriş yaptım ve hiç ördek vuramadım yanlızca 11/02/2017 tarihinde 3 ördek gördüm sadece 2 çulluk ve 5 karatavuk toplamda vurdum. Evet avcının en büyük yasağı vicdanının verdiği yasaktır.Bu sezon boyunca sadece 1 denetim gördüm onun haricinde kimse gelmediği gibi bir çok silahı eline alınca kendini avcı sanan karabatığı ördek diye vuran bir çok kişi ile karşılaştım bir çoğunuda gerekli yerlere bildirdim. Bu insanların bu şekilde hareket etmelerinde biz öğretmenlerinde bir nebze payımmızın olduğu kanısındayım bu yüzden kendimdede suç bulmaktayım. Çünkü bizler bu insanlara vermemiz gereken bazı şeyleri verememişiz. O yüzden bu tarz avlananları gördükçe inanın  geleceğimiz için çok üzülüyorum. Yaklaşık on yıl önce okulumda doğa ve avcılık kulübü kurmuştum 2 yıl inanın o kadar verimli çalışmalar yaptıkki inanamazsınız. Hem öğrencilerin başarısı arttı hemde doğa ve yaban hayatının korunması için bazı faaliyetler yaparak o öğrencilerde gerekli olan kıvılcımı yaktık. Fakat başka görevlerden dolavı külüp kapatıldı. Fakat bu haberden sonra kesin olarak önümüzdeki eğitim öğretim yılından itibaren tekrar bu kulübü kurup yetiştirebildiğim kadar doğa avcıları yetiştireceğim. ( doğa avcıları: doğayı seven, koruyan, geliştiren, çevresine bu bilinci aşılayan, yaban hayatı koruyan vicdani limitler ve yasalar doğrultusunda hareket eden bireyler  olarak tanımlıyıoruz)kara ve deniz lerde sürdürülebilir bir yaşam için vicdani ve yasal limitlere uyarak umarım bir ömür boyu sağlıklı ve mutlu avlar yapmanız dileğiyle
 sağlıcakla kalın
Muhsin hocam katkılarınızdan dolayı sizi tebrik ederim,ayrıca teşekkürü borç bilirim.
İstanbul çevresinde yasalar çerçevesinde av yapmak,heleki ördek avı yapmak maalesef imkansıza yakın birşey.  :(
Allah yolunuzu açık etsin,çalışmalarınızda başarılar dilerim.
Rast gele.
« Son Düzenleme: 15 Şubat 2017, 21:43:03 Gönderen: Erol ÖZTÜRK »
  • HUĞLU 104A
Erol ÖZTÜRK