Gönderen Konu: Yıldız SPZ M Süperpoze Tüfeğim Geldi; Ama?  (Okunma sayısı 25712 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
Ynt: Yıldız SPZ M Süperpoze Tüfeğim Geldi; Ama?
« Yanıtla #50 : 17 Aralık 2015, 02:09:19 »
O abraziv kağıtla iki sürtmeye bakıyorsa zaten, materyal sıkıntısı da var demektir :D Ne diyeyim, marketing departmanına iyi baksın o İtalyan abiler, maaşlarını çifter çifter ikramiyeli versin bir dediklerini iki etmesin :D Başka tutunacakları dal kalmamış görünüyor zira :D

Beretta gereksiz sıkıntıya uğratmaz ne kendi canını ne müşterisinin cebini öyle çözümü bi abraziv kağıtla iki sürtmeye bakan üfürükten problematiklerle :D...
  • Merkel Custom Made Sidelock Ejector SxS
  • Blaser F3 Game Competition O/U
  • Pieper Bayard Belgium SxS
  • Browning Maxus Carbon Fiber SemiAuto
1978 - Istanbul

The following users thanked this post: Kamil ÜNLÜTÜRK

Çevrimdışı Kamil ÜNLÜTÜRK

• Expert Üye
« Yanıtla #51 : 17 Aralık 2015, 02:15:56 »
O abraziv kağıtla iki sürtmeye bakıyorsa zaten, materyal sıkıntısı da var demektir :D Ne diyeyim, marketing departmanına iyi baksın o İtalyan abiler, maaşlarını çifter çifter ikramiyeli versin bir dediklerini iki etmesin :D Başka tutunacakları dal kalmamış görünüyor zira :D

Dezenformasyona başvurmayalım rica ediciyim :D...Abraziv kağıdı yeterince sürtersek ne merkeli kalır ortada ne b25i ne 155lik öbüsü ne leopard tankı :D...
  • P.Beretta 687 SP5 67cm
  • P.Beretta ES100 71cm
Kamil ÜNLÜTÜRK
1965 - Bartın

The following users thanked this post: İbrahim AYSU

Çevrimdışı Halil KARA

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #52 : 17 Aralık 2015, 08:28:53 »
Rıdvan bey merhaba. Öncelikle tüfeğiniz hayırlı olsun, güzel günlerde kazasız belasız kullanmanızı dilerim.

Tüfek açma mandalı ve el kundağı açma mandalı tüfek yeni iken özellikle biraz daha sert yapılıyor. Parçaların uyumu zamanla, tüfeği kullandıkça artacaktır. Hem biraz daha yumuşayacak hem de açma mandalı biraz daha sola kayacaktır.

Tüfek kubuzu ile el kundağı arasında tamamen %100 bir örtüşme olmuyor. Ufak tefek açıklık kalabiliyor. Fakat sizin üründe çok olmamakla birlikte biraz açıklık mevcut. Bu işçilik hatasıdır, giderilmesi yarım saatimizi alır. Bu şekilde ürünü kullanmanız herhangi bir sorun çıkarmaz, ürüne ve size herhangi bir zararı yoktur. Ürünü Aras Kargo ile firmamızın anlaşmasını kullanarak karşı taraf ödemeli gönderin, hemen halledip adresinize ücretsiz olarak geri gönderelim. Kargoya vereceğiniz gün beni bilgilendirirseniz, yardımcı olur, ilgilenirim.
Halil KARA - Yıldız Silah Pazarlama - 0248 233 99 53

Saygılarımla...
Halil KARA
1987 BURDUR
Yıldız Silah Paz.
www.yildizsilahpazarlama.com

Çevrimiçi Erol ÖZTÜRK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #53 : 17 Aralık 2015, 10:39:31 »
Yalnız Tuncay Hoca, bizi siteden ihraç edebilir böyle giderse :D

Girip konuları karıştıran "konuşanlar" listesi :

İbrahim Aysu         XXXXXXXX
Erol Öztürk            XXXXXXXX
Osman Döşler        XXXXXXXX
Kamil Ünlütürk       XXXXXXXX
Tuncay Kahraman  XXXXXXXX
Suat Çalışkan         XXXXXXXX
...
...
...

Allah'tan no post cezası yok bu forumda , atılana kadar yazabiliyorsunuz

:D

Benim ismim de geçmiş sanki,nerde görünüyor bu kırmızı liste  :)
  • AKKAR ALTAY SİLVER YARIOTOMATİK
  • HUĞLU 104A
Erol ÖZTÜRK
1969 İSTANBUL / KÜÇÜKÇEKMECE  AB(RH-) Meslek:ESNAF /KIRTASİYE

The following users thanked this post: İbrahim AYSU

Çevrimdışı Rıdvan ÖZKAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #54 : 17 Aralık 2015, 10:59:10 »
Rıdvan bey merhaba. Öncelikle tüfeğiniz hayırlı olsun, güzel günlerde kazasız belasız kullanmanızı dilerim.

Tüfek açma mandalı ve el kundağı açma mandalı tüfek yeni iken özellikle biraz daha sert yapılıyor. Parçaların uyumu zamanla, tüfeği kullandıkça artacaktır. Hem biraz daha yumuşayacak hem de açma mandalı biraz daha sola kayacaktır.

Tüfek kubuzu ile el kundağı arasında tamamen %100 bir örtüşme olmuyor. Ufak tefek açıklık kalabiliyor. Fakat sizin üründe çok olmamakla birlikte biraz açıklık mevcut. Bu işçilik hatasıdır, giderilmesi yarım saatimizi alır. Bu şekilde ürünü kullanmanız herhangi bir sorun çıkarmaz, ürüne ve size herhangi bir zararı yoktur. Ürünü Aras Kargo ile firmamızın anlaşmasını kullanarak karşı taraf ödemeli gönderin, hemen halledip adresinize ücretsiz olarak geri gönderelim. Kargoya vereceğiniz gün beni bilgilendirirseniz, yardımcı olur, ilgilenirim.

Saygılarımla...
Çok teşekkür ederim Halil Bey, bugün öğleden sonra fırsat bulursam göndermeye çalışacağım. Gönderecek olursam, sizi önceden arayıp bilgilendireceğim. Tekrar teşekkürler, iyi günler.
1983

''Emek, yemek getirir.''

Çevrimdışı Ergin ŞİMŞEK

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #55 : 17 Aralık 2015, 11:35:48 »
bu forum iyiki var  tufeğin sorunları burada paylaşılıyor üretici firma üzerine düşeni yapıyor   
« Son Düzenleme: 17 Aralık 2015, 12:23:28 Gönderen: Ergin ŞİMŞEK »
1984 SAMSUN/BAFRA  *****HAYALİN KADAR YAŞAR CESARETİN KADAR BÜYÜR ADAMLIĞIN KADAR ANILIRSIN*****

The following users thanked this post: İbrahim AYSU, Erol ÖZTÜRK, Rıdvan ÖZKAN

Çevrimdışı Rıdvan ÖZKAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #56 : 17 Aralık 2015, 16:37:04 »
Arkadaşlar, sağ olsun Halil KARA Bey ilgilendi ve bugün tüfeği gönderdim. En kısa zamanda da tekrar teslim edeceklerini söyledi. Ayrıca dipçiği istediğim ölçülerde kısaltmaları ile ilgili ricamda da beni kırmadı. Yorumları ile konuya katkıda bulunan herkese ve Halil Bey'e tekrar teşekkür ediyorum. Tüm avcı arkadaşlara rast gele!
1983

''Emek, yemek getirir.''

The following users thanked this post: Osman DÖŞLER, İbrahim AYSU, Erol ÖZTÜRK, Kamil ÜNLÜTÜRK, Adem KARACAN

Çevrimdışı Veli TOKCAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #57 : 17 Aralık 2015, 19:26:59 »

Saygılarımla...
dediğim gibi yıldız ürünlerinin her zaman arkasında olur.tesekkürler halil by.saygılar rıdvan by
1962....BURDUR AVC. KULB                BURDUR

The following users thanked this post: Rıdvan ÖZKAN

Çevrimdışı Veli TOKCAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #58 : 17 Aralık 2015, 19:28:06 »
rıdvan by hayırlı olsun tüfeğini subat sonuna kadar kullan parcalar asındıkca her sey yerine gelir.sezon sonu sorun devam ederse (burdur) halil kara by selamımıza söyle .gerekirse tüfeğin yenisini  alırız.saygılar  veli tokcan burdur avc kulb.05332315690.bir sorun olursa beni arayabilirsiniz

ama içinize sinmedi ise elinizde av için baska tüfek varsa kullanmadan  gönderin.yinede bir sorun çözülmezse beni arayın
1962....BURDUR AVC. KULB                BURDUR

Çevrimdışı Erdem BOZKURT

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #59 : 25 Ocak 2016, 19:57:39 »
Tüfek geldi mi?Nasıl olmuş?Ben de sezon sonu yedek namlu için göndermeyi düşünüyorum.
1982-İstanbul

Çevrimdışı Rıdvan ÖZKAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #60 : 25 Ocak 2016, 20:30:19 »
Tüfek geldi mi?Nasıl olmuş?Ben de sezon sonu yedek namlu için göndermeyi düşünüyorum.
Evet, tüfek geldi Erdem Bey. Belirttiğim tüm sorunları halledip gönderdiler. Ancak tüfekle ilk defa ava çıktıktan sonra maalesef yine küçük bir sorunla karşılaştım. Üst fişeği patlattığımda, alttaki namlunun iğnesi de alttaki fişekte küçük bir delik açıyor. Çift patlatma değil ama üst iğne ile beraber alt iğne de biraz çıkıyor sanırım.
1983

''Emek, yemek getirir.''

Çevrimdışı Erdem BOZKURT

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #61 : 25 Ocak 2016, 20:56:00 »
Ben ilk aldığımda öldürücülüğünden memnun değildim.Değişik fişekler deneye deneye epey yol aldım.Bu sıralar hep ördeğe gidiyorum ve henuz yaralı giden av olmadı.

Rc s4 33 gr en çok kullandığım.
bp f2 classic

lambro blue

mirage 36 gr

bornaghi deluxe 34 bunu da çok kullanıyorum.

Tetik mekanızmasını söktüğümde iğneler bağımsız yerde ve bağımsız çalışıyorlar.Nasıl diğerine de vuruyor anlamadım.Sizin tüfeğiniz selektörlü mü?
1982-İstanbul

Çevrimdışı Rıdvan ÖZKAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #62 : 25 Ocak 2016, 21:12:41 »
Ben ilk aldığımda öldürücülüğünden memnun değildim.Değişik fişekler deneye deneye epey yol aldım.Bu sıralar hep ördeğe gidiyorum ve henuz yaralı giden av olmadı.

Rc s4 33 gr en çok kullandığım.
bp f2 classic

lambro blue

mirage 36 gr

bornaghi deluxe 34 bunu da çok kullanıyorum.

Tetik mekanızmasını söktüğümde iğneler bağımsız yerde ve bağımsız çalışıyorlar.Nasıl diğerine de vuruyor anlamadım.Sizin tüfeğiniz selektörlü mü?
Tecrübelerinizi aktardığınız için teşekkürler Erdem Bey. Ben tüfeği 32 gramdan daha ağır fişeklerle henüz kullanmadım. 36 g mirageyi de merak etmiyor değilim açıkçası. Bu arada tüfeğim selektörlü. Üst patlattığımda alt fişekte de iğne izi çıktığı için şimdilik önce alt namludaki fişeği patlatıyorum önce. Mekanizmanın içini bilmiyorum doğrusu, iğnelerin çalışma prensiplerini de bilmiyorum ama dediğim gibi üst fişeği patlattığımda alttaki fişekte de iğne izi oluşuyor. Belki tüfeğin sarsıntısından dolayıdır; fakat alt fişeği ateşlediğimde üstteki fişekte herhangi bir iz çıkmıyor. Tüfeğin öldürücülüğünü henüz tecrübe edemedim. Ördeğe bir defa çıktım, fakat menzilime giren olmadı. Uçan güvercinlerde denedim. Bir tanesi ölü düştü, bir tanesi canlı. Canlı düşen bir metrekarelik alanı kıpkırmızı hale getirdi kandan. Fişekler de mirage 6 numaraydı ve sanırım 32 gramdı. Ördek için de bp 4 numara 32 gram ile gittim ama kullanamadım.
1983

''Emek, yemek getirir.''

Çevrimdışı Erdem BOZKURT

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #63 : 25 Ocak 2016, 21:19:08 »
Malatya'nın kekliği meşhurdur.Keklik için http://www.e-temin.net/remington-12cal-32gr-av-fisegi-1234 bu fişeği tavsiye ederim.Seneye güzel avlar yaparsınız inşallah, şimdiden rastgele..
« Son Düzenleme: 25 Ocak 2016, 21:21:35 Gönderen: Erdem BOZKURT »
1982-İstanbul

Çevrimdışı Rıdvan ÖZKAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #64 : 25 Ocak 2016, 21:22:17 »
Malatya'nın kekliği meşhurdur.Seneye güzel avlar yaparsınız inşallah, şimdiden rastgele..
Teşekkür ederim. Bu sene belgeleri keklik sezonuna yetiştiremedim, sonraki sezonu sabırsızlıkla bekliyorum. Size de rast gelsin, hayırlı akşamlar.
1983

''Emek, yemek getirir.''